Broumovsko

Pátek 14.srpen 2020

Poslední aktualizace14.08.2020 04:25

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Archiv událostí Podrobnosti - Obchodník s deštěm - divadlo

Napsat e-mail Tisk

Obchodník s deštěm - divadlo  

Název:
Obchodník s deštěm - divadlo
Datum konání:
03.09.2011 19.00 h
Místo konání:
Hronov - Hronov
Kategorie:
Divadlo

Popis

Hra o devíti obrazech se odehrává jednoho letního dne v době sucha na západě Spojených států.

Režie: Miroslav Houštěk
Výprava: Mgr. Klára Mičíková
Hudba: Rostislav Hejcman
Zvuk: Michal Kops
Nápověda: Hana Peterková
Výroba scény a technická spolupráce: technika Jiráskova divadla Hronov

OSOBY A OBSAZENÍ:
H. C. Curry                                Josef Kindl
Jonáš Curry, jeho syn            Miroslav Lelek
Jim Curry, jeho syn                 Daniel Zobal
Líza Curryová, jeho dcera      Lucie Peterková
File, šerifův pomocník            Cyril Šourek
Thomas, šerif                          Rostislav Hejcman
Bill Starbuck                             Richard Kašpar

Přestávka po čtvrtém obrazu.

Všichni víme, že zázraky se nedějí. A přesto jsou chvíle, kdy jsme ochotni věřit, že se zázrak stane, že se musí stát, aby se splnil náš sen, naše touha. A znovu a znovu nás realita našeho života zklame a naše přání se nesplní. Takovým situacím říkáme romantika a z takového vidění světa je i hra amerického autora Richarda Nashe, která od roku 1957 putuje po jevištích celého světa a naplňuje lidi vírou, že jednou se ten zázrak může stát. I postavy této hry vědí, že od počátku průhledný a upovídaný „obchodník s deštěm" nemůže za sto dolarů přinést déšť do vyprahlé stepi, kde žízní hynou stáda dobytka, ale tuší, že může probudit víru v ochabující vlastní sílu. Že rozsvítí pohaslé světlo naděje a vlastní sebevědomí. A tak pod slupkou skepse se probouzí nevěřící úsměv, ale i hluboká víra v to, že zázrak je v nás a že se stane pokud naše naděje a láska bude dost silná. To je poselství této hry, které bychom rádi předali i vám ...

      
Podrobné informace

Začátek: sobota 3. 9. 2011 od 19:00 hodin
Místo: Jiráskovo divadlo Hronov
Pořadatel: Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Kontaktní osoba: Marcela Kollertová

Kontaktní osoba: předprodej vstupenek 491 483 646
Více informací na: www.mestohronov.cz
Cena: Kč 100.00

Místo konání

Místo:
Hronov -
Město:
Hronov

Popis

Hronov je město v severovýchodních Čechách asi 10 kilometrů od Náchoda. Leží na řece Metuji při hranici s Polskem v nadmořské výšce 364 m n.m. V historii se poprvé připomíná v roce 1359, je však přibližně o jedno století starší. Jeho počátky souvisejí s kolonizačním úsilím pana Hrona z Náchoda (1241 – 1285) z rodu Načeraticů, který zde pravděpodobně založil vodní tvrz. V roce 1415 je Hronov uváděn jako městečko, jež až do roku 1848 náleželo k náchodskému panství, stejně jako sousední obce Velký Dřevíč, Velké Poříčí a Žabokrky, zatímco Zbečník a Rokytník příslušely do konce 15. století k machovskému statku, jehož součástí byla také Malá Čermná na kladských hranicích. Jako město je Hronov poprvé uveden v roce 1859. 

Dominantou hronovského náměstí je Jiráskovo divadlo. Bylo postaveno podle projektu Ing. arch. Jindřicha Freiwalda. Od roku 1931 se v něm každoročně konají mezinárodní přehlídky amatérského divadla Jiráskův Hronov. Na budově je umístěna reliéfní pamětní deska obětem 1. světové války od J. Horejce z roku 1932, v přízemí busta Aloise Jiráska a Josefa Čapka, provedená F. Bartákem. V přístavbě divadla se nachází od roku 1999 nový víceúčelový sál Josefa Čapka (realizován podle projektu arch. Miloše Skaunice). Ve druhém patře divadelní budovy najdeme Jiráskovo muzeum zaměřené k historii a národopisu Hronovska a k osobě a dílu Aloise Jiráska. 

Rodný domek spisovatele Aloise Jiráska (1851 - 1930) pochází z konce 18. století a náleží k památkám lidové architektury. V přilehlém parku vyvěrají minerální prameny Hronovka a Regnerka s alkalicko - železnatou vodou. Vedle rodného domku stojí Jiráskova bronzová socha - dílo sochaře Josefa Malejovského.

Webové stránky města.

Foto Creative Commons Kelovy

jirasek


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře