Broumovsko

Sobota 18.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog

Blog

Pozdrav z teplické hotelovky: Pečené banány s přelivem

Email Tisk PDF

DSCN2673Taky se vám někdy stává, že máte na něco chuť a nevíte na co? Tak právě pro tyto chvíle mám skvělý tip. Je rychlý a nikdy nezklame! Za 15 minut je hotovo. Mám na mysli pečené banány. Nelekejte se, je to opravdu "bašta". Budeme potřebovat (na 4 porce): 2 větší banány, 2 lžíce třtinového cukru, asi 50 g másla, 250 g jogurtu, 2–3 lžíce kakaa a 50 g hořké čokolády.

Bahenní koupel

Email Tisk PDF

Pohled 1 LícBývaly doby, kdy jsem se v Alpách nebo na Jutském poloostrově vyznal líp, než třeba v Krkonoších. Na jednu stranu na to můžu být třeba i pyšný, na druhou stranu se trochu stydím za to, že domov vlastně moc neznám.

Lenka Wimmerová: Marmeládová je cesta má

Email Tisk PDF

wimm 213Filmová režisérka, která má na kontě například pokračování seriálu Terapie nebo snímek Nespavost, se před pár lety odstěhovala z Prahy na venkov. Jejím vyvoleným místem se stalo Broumovsko. Koupila tu statek a začala vařit vynikající marmelády.

Papírové těšení se na Ježíška

Email Tisk PDF

Jihočeský Betlém 1Prosinec považujeme za plně zimní měsíc, ač astronomická zima začíná až těsně před vánočními svátky 21.12. A rozhodně to v dnešní době nemáme se zimou jednoduché. Jak se na ní připravit? Jasně - šály, kulichy, rukavice, teplé bundy a boty, ale nevím jestli po té minulé zimě nenechám někde po ruce i kraťasy, sandále a opalovací krém. Ovšem začátek prosince se nedal zahanbit a vítal nás sněhovou nadílkou. Lyžaře a děti potěšila, řidiče a teplomilce vystrašila.

Jdi do tance naplno a staň se svým vlastním mistrem

Email Tisk PDF

tereBylo to pár dní po skončení mé druhé taneční dílny, kdy jsme se s mou přítelkyní Jájou sešly s dětmi na hřišti. Mezi řečí se mi svěřila, že pro ni byla tato dílna ještě přínosnější, než ta první. A to hlavně proto, že byla úplně jiná než ta první, prožitky a pocity šly mnohem více do hloubky.

Strana 10 z 62

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře