Broumovsko

Středa 21.březen 2018

Poslední aktualizace22.03.2018 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog

Blog

„Nikdy neustupujte, v maličkostech ani velkých věcech."

Email Tisk PDF
churchuilSvá díla, například šestisvazkové paměti Druhá světová válka, za které dostal v roce 1953 dokonce Nobelovu cenu za literaturu, psal pod jménem Winston Spencer Churchill. Známější je však jako britský politik. Zřejmě proto, že byl premiérem v letech 1940 až 1945 a pak začátkem 50. let, je Sir Winston Leonard Spencer - Churchill, který se narodil 30. listopadu 1874 a zemřel dnes přesně před 47 lety, 24. ledna 1965 v Londýně, poměrně dobře známý u nás. Zejména starší generaci. Také byl 66 let členem Dolní sněmovny Parlamentu Spojeného království.

„Každá porážka, každé hoře, každá ztráta obsahují sémě poučení, jak příště konat lépe."

Email Tisk PDF
batyskafMariánský příkop v severním Tichém oceánu. Brázda dlouhá přes 2 a půl tisíce kilometrů a v jednom místě hluboká kolem 10 920 m. Sem, do této ohromné hloubky, se vydali před 52 lety, 23. ledna 1960, a dosáhli dna, Švýcar Jacques Piccard a Američan Don Walsh.

„Jediné, čeho se můžete obávat, je strach sám."

Email Tisk PDF

anezka

Inaugurace prezidenta se v USA pravidelně koná 20. ledna. Prvním prezidentem, který složil slib o tomto datu, byl v roce 1933 Franklin Delano Roosevelt. V Americe vrcholila hospodářská krize, která těžce zasáhla i nás. Snad v nejznámějším inauguračním projevu tehdy mimo jiné řekl: „Jediné, čeho se můžete obávat, je strach sám." A zdá se, že mu opět propadáme.

Moje míle navíc

Email Tisk PDF

korunaUčebnice úspěchu nás nabádají, abychom neváhali vždy „ujít míli navíc", udělat vždy víc, než se po nás požaduje. Vzpomínám si, jak to vyřešil jeden pomocník, který balil ve velkém supermarketu zákazníkům zboží. Ráno si nechal kopírovací službou namnožit a nařezat malé kartičky s nějakým citátem, který pro tento den vybral. Za nedlouhý čas se stalo, že u pultu, kde balil on, byla dlouhá fronta, i když třeba ostatní baliči neměli nikoho. Každý chtěl zabalený nákup s jeho citátem.

Polský kámen, příčina odporu proti železnici?

Email Tisk PDF
tratNedávno mi volal kamarád z Moravy. „Co vy to jste tam na Broumovsku za lidi? Po republice se ruší železniční tratě, lidé nadávají, starostové se rozčilují. A vám chtějí trať obnovit, a vy jste proti." Tak to mne urazil. I když je opravdu 70 % Broumováků proti obnově železničního spojení z Polska, které bylo přerušeno někdy po válce nejprve z obav před možným obsazením Kladska ze strany Československa a úplně ukončeno roku 1980.

Strana 60 z 66

Doporučujeme

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

petra

Nadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!... celý článek

Poslední komentáře