Broumovsko

Sobota 21.červenec 2018

Poslední aktualizace21.07.2018 04:38

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog

Blog

V Banátu jako doma

Email Tisk PDF

bantitl

Mnozí z nás míří do zahraničí, občas i do exotických oblastí na dovolenou, za poznáním, nevšedními zážitky či na služební cestu. Málokdo však zřejmě slyšel a zná nebo někdy navštívil českou menšinu v rumunském Banátu. Jednou z těch, jež takovou cestu absolvovaly a navíc za bohulibým účelem, je Eva Pichová z Broumova.

Ohlédnutí za první fází opravy silnice pod Pasy a očekávání té druhé

Email Tisk PDF

pasa

Jako občan broumovského výběžku a tím i častý uživatel důležité silniční komunikace mezi Broumovem a Policí nad Metují jsem velmi uvítal její opravu, která je v několika úsecích bezpochyby v žalostném stavu. Též jsem s potěšením přivítal a především ocenil myšlenku během srpna opravit křižovatku pod Pasy, a tím při další fázi opravy a uzavírky, ušetřit obyvatele Hejtmánkovic, Vernéřovic a větší části Jetřichova, nadměrnému provozu, jakému byli po celé čtyři srpnové týdny nuceni čelit a ostatním účastníkům silničního provozu co nejvíce zkrátit objízdnou trasu.

Předznamenává opravený pomník v Otovicích nový osud sakrálních plastik na Broumovsku?

Email Tisk PDF
Otovice_eln_titulJiž více než měsíc uplynul od slavnostního otevření opraveného pomníku 14 svatých pomocníků v Otovicích. Citujme z tehdejší pozvánky:

Stáž studentky teplické střední školy hotelnictví a společného stravování v Itálii

Email Tisk PDF

11

Už od mala jsem toužila po strávení dlouhého času v zahraničí. Dovolené na pár dní či týdnů ale zdaleka neuspokojovaly mé touhy, až jsem se konečně dočkala a jednoho dne jsem ve škole dostala nabídku na stáž do Itálie. Ani jsem se dlouho nerozmýšlela a nabídku na tříměsíční pracovní stáž přijala.

Fejeton Stanislava Pitaše

Email Tisk PDF

pitas

Někdy v roce 1986 jsem se rozhodl ukončit členství v ROH. To když přišlo nařízení, že se má zaplatit známka na "solidaritu". Jednalo se sice jen o 5 korun, ale mně šlo o princip, který mi nikdo nebyl schopný vysvětlit.

Strana 60 z 70

Doporučujeme

V areálu broumovského kláštera byla otevřena restaurace U Tří růží

barof

V pátek 29. června byla v areálu kláštera v Broumově otevřena restaurace U Tří růží. Restaurace bude součástí konceptu Baroque, který spojuje atmosféru jedinečných míst po celé České republice s vynikající gastronomií zaměřenou na tradici v moderním pojetí... celý článek

Poslední komentáře