Broumovsko

Čtvrtek 21.březen 2019

Poslední aktualizace21.03.2019 04:38

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog

Blog

Občané poděkovali vedení města Broumov za novou ulici

Email Tisk PDF

titul

Obyvatelé rodinných domků na Hesseliově ulici v Broumově pozvali starostu města Milana Kotrnce, místostarostu Kamila Slezáka a vedoucího investic Petra Kuchtu, aby jim poděkovali.

Že by právě v Broumově došlo k renesanci slušnosti? „Velmi nás to potěšilo, bylo to moc milé," vyjádřil své pocity místostarosta.

Madrid očima Terezy Novákové z Broumova II.

Email Tisk PDF

madrid2Madrid, to jsou slavné muzejní sbírky

Rozmanité vyžití nabízí Madrid i během dne. Milovníkům výtvarného umění bych vřele doporučila návštěvu alespoň jednoho ze tří slavných madridských muzeí.

Madrid očima Terezy Novákové z Broumova I.

Email Tisk PDF
madrid1Už jsme si tak nějak zvykli, že zprávy přicházející ze Španělska jsou poměrně katastrofického rázu, tedy nejedná-li se zrovna o zprávy ze světa sportu (rozumějte fotbalu) nebo zprávy o úspěšném páření gorily Moji. Země se totiž už několik let zmítá ve vleklé hospodářské krizi. Nezaměstnanost převyšující 24%, hluboký pokles průmyslu, vysoký schodek veřejných financí a potíže bankovního sektoru patří k nejpalčivějším problémům, se kterými se Španělsko potýká.

V sobotu se v Šonově u Broumova koná festival, který nemá tradici

Email Tisk PDF
sonV sobotu 14. července od 14 hodin začne na louce za hostincem U Pitašů v Šonově u Broumova hudební festival, který nemá, a ani asi nikdy mít nebude, tradici. Protože já nesnáším pravidelnost a ani tak neumím žít. Tento festival se vždycky dělal, a dělat bude, z lásky a z potřeby se sejít se starými kamarády a v klidu si pokecat.

Uplynulé svátky a čas k zamyšlení

Email Tisk PDF
DSCF1250o_titlJiž jsme si zvykli těch několik státních svátků v roce prožít jen jako dny volna navíc. Občas letmo zaregistrujeme, co se to vlastně slaví, a z médií se dovíme nějaký detail. Někteří si však najdou čas a na chvilku se zastaví, a třeba zamyslí.

Strana 69 z 78

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře