Broumovsko

Sobota 15.prosinec 2018

Poslední aktualizace18.12.2018 04:36

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog

Blog

„Člověk si nemá stýskat na svou dobu – jsme tady, abychom ji zlepšili."

Email Tisk PDF

univerz

Když tak listuji na internetu Wikipediemi – českou, slovenskou, německou, řeckou, anglickou a třeba i polskou nebo francouzskou (ještěže máme ty internetové překladače, člověk si počte i když se ve škole neučil), tak mne napadá, co v ní asi bude napsáno za 50 let u data 25. ledna. Bude tam rok 2012? Když jsem procházel toto datum včera, zaujalo mne třeba narození Juraja Jánošíka v roce 1688, „čo bohatým bral a chudým dával". Chtělo by se pokračovat a trochu se za tu slovenštinu skrýt „koľko len ich u nás je, ale okrádajú bohaté i chudobné". Má zkušenost mi však říká, že jich zas tak moc není. Jsou vidět, protože o nich mluvíme a píšeme. Dále jsem našel, že v tento den 1947 zemřel Al Capone na zástavu srdce jako důsledek syfilidy, když mu bylo teprve 48 let.

„Nikdy neustupujte, v maličkostech ani velkých věcech."

Email Tisk PDF
churchuilSvá díla, například šestisvazkové paměti Druhá světová válka, za které dostal v roce 1953 dokonce Nobelovu cenu za literaturu, psal pod jménem Winston Spencer Churchill. Známější je však jako britský politik. Zřejmě proto, že byl premiérem v letech 1940 až 1945 a pak začátkem 50. let, je Sir Winston Leonard Spencer - Churchill, který se narodil 30. listopadu 1874 a zemřel dnes přesně před 47 lety, 24. ledna 1965 v Londýně, poměrně dobře známý u nás. Zejména starší generaci. Také byl 66 let členem Dolní sněmovny Parlamentu Spojeného království.

„Každá porážka, každé hoře, každá ztráta obsahují sémě poučení, jak příště konat lépe."

Email Tisk PDF
batyskafMariánský příkop v severním Tichém oceánu. Brázda dlouhá přes 2 a půl tisíce kilometrů a v jednom místě hluboká kolem 10 920 m. Sem, do této ohromné hloubky, se vydali před 52 lety, 23. ledna 1960, a dosáhli dna, Švýcar Jacques Piccard a Američan Don Walsh.

„Jediné, čeho se můžete obávat, je strach sám."

Email Tisk PDF

anezka

Inaugurace prezidenta se v USA pravidelně koná 20. ledna. Prvním prezidentem, který složil slib o tomto datu, byl v roce 1933 Franklin Delano Roosevelt. V Americe vrcholila hospodářská krize, která těžce zasáhla i nás. Snad v nejznámějším inauguračním projevu tehdy mimo jiné řekl: „Jediné, čeho se můžete obávat, je strach sám." A zdá se, že mu opět propadáme.

Moje míle navíc

Email Tisk PDF

korunaUčebnice úspěchu nás nabádají, abychom neváhali vždy „ujít míli navíc", udělat vždy víc, než se po nás požaduje. Vzpomínám si, jak to vyřešil jeden pomocník, který balil ve velkém supermarketu zákazníkům zboží. Ráno si nechal kopírovací službou namnožit a nařezat malé kartičky s nějakým citátem, který pro tento den vybral. Za nedlouhý čas se stalo, že u pultu, kde balil on, byla dlouhá fronta, i když třeba ostatní baliči neměli nikoho. Každý chtěl zabalený nákup s jeho citátem.

Strana 69 z 75

Doporučujeme

Adventní prohlídky doplní bohatý prosincový program v broumovském klášteře

cdscdcs

Broumovský benediktinský klášter připravil na prosinec bohatý program. Tato národní kulturní památka zůstává pro veřejnost otevřená i v zimě a na své si přijdou milovníci historie, kultury, umění i kvalitní gastronomie... celý článek

Poslední komentáře