Broumovsko

Úterý 26.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog

Blog

Noc kostelů letos již ve třech zemích střední Evropy připomíná i naše křesťanské kořeny

Email Tisk PDF
T_kostel_P6010033Kostely se otevřely o Noci kostelů pro všechny v České republice letos již po třetí. Myšlenka vznikla ve Vídni a během čtyř let se rozšířila do celého Rakouska, později překročila přes Brno hranice Česka, a letos, v pátek 1. června, proběhla Noc kostelů i na celém území Slovenské republiky.

Noci otvírají poklady

Email Tisk PDF

kostely

Byly časy, kdy k pokladům bylo třeba najít rozkvetlé zlaté kapradí. Nebo sebrat mimořádnou odvahu a překonat mimořádné překážky kouzelného času. Či  rozbít nějaké zakletí... Že to patří k pohádkám?

Ivanitská poustevna s kostelem Panny Marie Pomocné v Teplicích nad Metují na Kamenci

Email Tisk PDF
Poustevna1Uprostřed Teplic nad Metují se skrývá výjimečná památka – poustevna s poutním kostelem a rajskou zahradou. Jedná se o bývalou kongregaci bratrů poustevníků sv. Ivana, která existovala jen v 18. století a jen v Čechách.

Proč má občanské sdružení v názvu Stolové hory?

Email Tisk PDF

Stolhory

Na území Policka, Hronovska a Náchodska vzniklo nové občanské sdružení obcí a měst. Do svého názvu si občanské sdružení Místní akční skupina (dále jen MAS) dalo jméno pohoří a zároveň národního parku v polském příhraničí - Stolové hory. O názvu i nejbližších úkolech, které nové sdružení čeká, jsme hovořili s Evou Pápaiovou z Městského úřadu v Polici nad Metují.

Pohled do budoucnosti: Průvodce cyklistickými stezkami Broumovska

Email Tisk PDF

cykloplyn

Díky těžbě břidličných plynů se nevídaně rozrostla síť cyklostezek na Broumovsku, a to zejména po roce 2024, kdy lokalitu opustili poslední zahraniční těžaři. Síť cyklostezek, využívající původní komunikační síť mezi jednotlivými vrty a těžebními stanicemi, patří vůbec k nejrozsáhlejším komplexům v Evropě. Rozkládá se na ploše více než 700 kilometrů čtverečních a povrch širokých chodníků je z velmi kvalitního asfaltu.

Strana 80 z 88

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře