Broumovsko

Neděle 12.červenec 2020

Poslední aktualizace11.07.2020 04:33

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog

Blog

Noc kostelů letos již ve třech zemích střední Evropy připomíná i naše křesťanské kořeny

Email Tisk PDF
T_kostel_P6010033Kostely se otevřely o Noci kostelů pro všechny v České republice letos již po třetí. Myšlenka vznikla ve Vídni a během čtyř let se rozšířila do celého Rakouska, později překročila přes Brno hranice Česka, a letos, v pátek 1. června, proběhla Noc kostelů i na celém území Slovenské republiky.

Noci otvírají poklady

Email Tisk PDF

kostely

Byly časy, kdy k pokladům bylo třeba najít rozkvetlé zlaté kapradí. Nebo sebrat mimořádnou odvahu a překonat mimořádné překážky kouzelného času. Či  rozbít nějaké zakletí... Že to patří k pohádkám?

Ivanitská poustevna s kostelem Panny Marie Pomocné v Teplicích nad Metují na Kamenci

Email Tisk PDF
Poustevna1Uprostřed Teplic nad Metují se skrývá výjimečná památka – poustevna s poutním kostelem a rajskou zahradou. Jedná se o bývalou kongregaci bratrů poustevníků sv. Ivana, která existovala jen v 18. století a jen v Čechách.

Proč má občanské sdružení v názvu Stolové hory?

Email Tisk PDF

Stolhory

Na území Policka, Hronovska a Náchodska vzniklo nové občanské sdružení obcí a měst. Do svého názvu si občanské sdružení Místní akční skupina (dále jen MAS) dalo jméno pohoří a zároveň národního parku v polském příhraničí - Stolové hory. O názvu i nejbližších úkolech, které nové sdružení čeká, jsme hovořili s Evou Pápaiovou z Městského úřadu v Polici nad Metují.

Pohled do budoucnosti: Průvodce cyklistickými stezkami Broumovska

Email Tisk PDF

cykloplyn

Díky těžbě břidličných plynů se nevídaně rozrostla síť cyklostezek na Broumovsku, a to zejména po roce 2024, kdy lokalitu opustili poslední zahraniční těžaři. Síť cyklostezek, využívající původní komunikační síť mezi jednotlivými vrty a těžebními stanicemi, patří vůbec k nejrozsáhlejším komplexům v Evropě. Rozkládá se na ploše více než 700 kilometrů čtverečních a povrch širokých chodníků je z velmi kvalitního asfaltu.

Strana 81 z 89

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře