Broumovsko

Sobota 18.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog

Blog

Vyšla brožura o neobyčejných modelech jedinečné stavitelky papírových modelů

Email Tisk PDF

brozModely zvířat, živočichů a květin, zahrady, modely lidských obydlí, vývoj života na Zemi, jsou zde i vojáci. To vše uvidíte na autorské výstavě výjimečných modelů, zatím ne příliš známých v modelářském světě, učitelky dnes už v důchodu, Jany Žuravnyjové.

Pozdrav z teplické hotelovky: Krkovička na hořčici

Email Tisk PDF

IMG 20151027 182533Dnes si připravíme opravdu dobrotu. Přijde vhod všem, kteří mají v oblibě vepřové maso. Budeme potřebovat vepřovou krkovičku, francouzskou hořčici, trochu oleje, 6 lžic zakysané smetany. Ještě taky sůl, pepř a vývar.

Jan Kozderka, absolvent broumovského gymnázia, a jeho "Rozhádané klima"

Email Tisk PDF

bazinaIng. Jan Kozderka maturoval na broumovském gymnáziu v roce 1992. Několik let pracoval v kanadském Vancouveru, dnes se živí jednak jako překladatel z angličtiny a francouzštiny, jednak jako ekologický zemědělec.

Týden s Herkulem a víkend nazvaný Muzeum dětem, aneb jak budou vypadat jarní prázdniny v Muzeu papírových modelů

Email Tisk PDF

tvorTLetošní rok Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují oslaví pět let od svého otevření. V měsíci květnu nás čeká velká oslava. Muzeum, které baví děti i dospělé, ale už nyní (20. – 24. února) připravilo program pro děti ve věku 5- 12 let na jarní prázdniny.

Model měsíce v Muzeu papírových modelů - Knížecí zahrada v Duchcově

Email Tisk PDF

DSCF3455Lidová pranostika o lednu říká, že "v lednu, za pec si sednu", což rozhodně nenaznačuje, že bychom se měli kamkoliv v tomto ročním období vydávat na výlet, snad s výjimkou zimní lyžovačky. Je to navíc období vegetačního klidu a obvykle i takových venkovních teplot, které k nějakým výletům nás, kteří nemají ve svém rodokmenu žádného eskymáka, příliš nelákají. Avšak již staří latiníci před nějakými dvěma tisíci lety znali holou pravdu, že "Nulla regula sine exceptione", a protože tento latinský citát je mým životním krédem, tak právě v lednu vás zvu k návštěvě a prohlídce jedné zahrady!

Strana 9 z 62

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře