Broumovsko

Sobota 26.září 2020

Poslední aktualizace26.09.2020 04:01

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Asociální nákupy

Asociální nákupy

Email Tisk PDF

vozikNejsem vždy příjemně naladěn. Nerad to přiznávám, ale realita je zkrátka taková. Někdy se třeba vůbec necítím na "malý sociální pokec", ke kterému dochází při náhodném setkání na ulici, nebo - daleko častěji - v obchodě. Jenže jíst se musí, a tak je nutné dříve nebo později vyrazit mimo bezpečný prostor bytu - mezi lidi.

V tu chvíli přichází doba na taktizování - kdy je pravděpodobné, že v Lidlu nebo Penny bude nejméně nakupujících? Časné ranní hodiny, které jsou teoreticky vhodné o víkendu, mohu předem vyloučit, protože krom občasné asociálnosti jsem permanentní sobec, který si rád přispí. Dobré je pravé poledne ve všední den, kdy špička akcechtivých konzumentů otupěla a odpolední hrozny pracujících teprve čekají na své (vy)mačkání. Protože ale v danou dobu sám pracuji, většinou je nutné anulovat i tuto možnost. Zbývá pozdní večer, nejlépe půl hodiny před zavřením.

Pak už stačí jenom statečně vykrýt nenávistné pohledy prodavaček a hbitě prohopsat nad jejich útočnými mopy, případně se vyhnout vražedně najíždějícím čistícím rolbám. Ani to však není vítězství. Dlouhodobá zkušenost totiž ukázala, že v čím nemluvnějším (přinasraném) stavu se nacházím, tím větší je pravděpodobnost náhodného setkání, nehledě na čas, ve kterém nákup probíhá. Taktický postup mezi regály a nenápadné ohledávání nejbližšího prostoru nehraje roli, dřív nebo později se vyloupne známá tvář, v lepším případě pouze soused od vedle, ještě pravděpodobnější je ale obličej neviděný mnoho let, nejlépe ze střední nebo rovnou ze základky.

Vůbec mi přijde, že ideální místo k pořádání třídních srazů je supermarket. Člověk, který se jindy nedá dohledat na celém širém internetu, se najednou objeví u ředkviček v akci. U sýrů zase stojí bývalá učitelka, a u pokladny čeká kámoš z hospody (pokud ne v roli kupujícího, pak dříve nebo později rovnou v profesi prodavače). A protože návštěvní hodiny pro asociály v maloměstských obchodech zatím neexistují, je zkrátka nutné tužit se ve společenské komunikaci. Což se nakonec hodí pro případ, kdy asociál povolí a jde se dobrovolně bavit mezi své přátele. Pakliže mu ovšem - po předešlé zkušenosti z ulice či supermarketu - ještě nějací zbyli.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kvalita života v obcích na Broumovsku

Kvalita života v obcích na Broumovsku

Strategická rada regionu Broumovsko (SRRB) a STEM – Ústav empirických výzkumů budou letos na podzim ...

Festival Za poklady Broumovska uzavře koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble

Festival Za poklady Broumovska uzavře koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble

V neděli 27. září zakončí 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska v broumo...

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 25. do 28. září. Ruší se Svatováclavské slavnosti!

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 25. do 28. září. Ruší se Svatováclavské slavnosti!

Tradiční Svatováclavské slavnosti, které se měly konat v pondělí 28. září v Broumově jsou zrušeny. B...

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 2. díl

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 2. díl

Smyčka kolem Ostaše, Projekt Riese a Soví hory, "mimozemská obruč" a koupačka v nově zatopeném lomu ...

Putovní výstava Strom roku o víkendu U Lidmanů

Putovní výstava Strom roku o víkendu U Lidmanů

Tento víkend 26. 9. - 27. září 2020 máte možnost v sále restaurace U Lidmanů v Machovské Lhotě zhléd...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web