Broumovsko

Středa 21.březen 2018

Poslední aktualizace22.03.2018 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Dětský karneval v broumovské Sokolovně

Dětský karneval v broumovské Sokolovně

Email Tisk PDF
seznam článků
Dětský karneval v broumovské Sokolovně
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

IMG 7842V sobotu 20. ledna se ve v broumovské Sokolovně uskutečnil dětský karneval, který uspořádal odbor Rekreačního sportu - TJ Slovan Broumov. Dětí v maskách nebylo málo, spolu se svými rodiči i prarodiči úplně zaplnili Sokolovnu. Byla to velmi slušná účast na to, že ten den probíhal závod psích spřežení na Janovičkách a v Božanově byl další dětský karneval.

Po oficiálním zahájení karnevalu následovala promenáda masek a představování. Každý, kdo se představil a sdělil, za jakou masku zde je, dostal diplom o účasti na karnevalu a drobnou sladkost. Nebyly zde jen děti z Broumova, ale také z Brna, Náchoda a z okolních obcí. Byl zde také chlapec z Anglie, který navštívil naše město.

Poté již následovalo vystoupení dvou skupin děvčat pod vedením Věry Veselovské, která se představila v ukázce sportovní gymnastiky. Vystoupení děvčat se moc líbilo a přítomní ho ocenili pěkným potleskem. Paní Veselovská si určitě zaslouží potlesk za práci s mladými gymnastkami.

O spokojenost přítomných návštěvníků se staraly členky odboru Rekreačního sportu. Pro účastníky karnevalu, jak pro děti, tak pro jejich rodiče a prarodiče, bylo zajištěno chutné občerstvení.

O děti, které přišly na karneval, se staral Šašek (Majka Hašková) a ABBAK (Radek Kolář). Oba dva měli po celý karneval plné ruce práce. Ti řídili veškeré soutěže a cvičení na připravených rekvizitách a nářadích. Na tomto karnevalu je vidět, že se jedná o skutečně sportovně založené soutěže – prolézání, skákání před překážky a podobně. Děti to skutečně bavilo a trvalo pěkně dlouho, než všemi připravenými soutěžemi prošly. Jak jsme se dozvěděli od přítomných dětí, mnozí navštěvují různé kroužku a oddíly Slovanu a cvičení se mim líbí. Je to správné využívání jejich volného času.

Ani letos nemohlo chybět "koulování" s papírovými koulemi, které si soutěžící sami připravili ze starých novin. Urputně mezi sebou bojovala dvě družstva – jedno zastupovalo Křinické sídliště a druhé Spořilovské sídliště. Boj obou družstev nakonec dopadl nerozhodně.

Zábavné odpoledne uteklo jako voda a dětem se nechtělo ani domů. Ještě namalovaly společný výkres a podepsaly se na připravenou nástěnku a pak už byl skutečně konec.

Díky za vydařený karneval patří všem pořadatelům odboru Rekreačního sportu pod vedením Míly Schejbalové. Opět se ukázalo, že ženy, ale i muži z tohoto odboru, to s dětmi umí. Poděkování patří také rodičům a prarodičům za přípravu pěkných masek a účast na karnevalu. Již nyní se děti jistě těší na další karneval v příštím roce. Nezapomeňte také letos navštívit Ples sportovců, který se uskuteční 24. února na sále Střelnice od 19:30 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumovská stará garda obsadila na výborně obsazeném turnaji v Polsku 2. místo

Broumovská stará garda obsadila na výborně obsazeném turnaji v Polsku 2. místo

Stará garda Slovanu Broumov hrála v sobotu 17. března na charitativním halovém turnaji hráčů nad 35 ...

Meziměstský divadelní soubor J.K.Tyl vyhrál se svou komedií Rodina je základ státu na přehlídce Miletínské divadelní jaro

Meziměstský divadelní soubor J.K.Tyl vyhrál se svou komedií Rodina je základ státu na přehlídce Miletínské divadelní jaro

Meziměstský divadelní soubor J. K. Tyl se se svou komedií Rodina je základ státu zúčastnil 16. březn...

V Polici nad Metují začíná Jeden svět, pojďte do kina!

V Polici nad Metují začíná Jeden svět, pojďte do kina!

Již tento čtvrtek 22. března začíná v Polici nad Metují festival dokumentů o lidských právech Jeden ...

Výstava fotografií barokních kostelů Tempus fugit se zastavila v Nowe Rudě

Výstava fotografií barokních kostelů Tempus fugit se zastavila v Nowe Rudě

Letošním prvním, druhým polským a celkově 23. zastavením 16 fotografií bratislavského fotografa Dana...

Veronika Kašáková je pro naše děti vzorem, je jim blízká věkem a je pro ně motivační

Veronika Kašáková je pro naše děti vzorem, je jim blízká věkem a je pro ně motivační

Koncem února navštívila Dětský domov v Broumově finalistka České Miss 2014 Veronika Kašáková. Veroni...

Doporučujeme

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

petra

Nadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!... celý článek

Poslední komentáře