Broumovsko

Úterý 25.září 2018

Poslední aktualizace27.09.2018 04:03

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Dětský karneval v broumovské Sokolovně

Dětský karneval v broumovské Sokolovně

Email Tisk PDF
seznam článků
Dětský karneval v broumovské Sokolovně
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

IMG 7842V sobotu 20. ledna se ve v broumovské Sokolovně uskutečnil dětský karneval, který uspořádal odbor Rekreačního sportu - TJ Slovan Broumov. Dětí v maskách nebylo málo, spolu se svými rodiči i prarodiči úplně zaplnili Sokolovnu. Byla to velmi slušná účast na to, že ten den probíhal závod psích spřežení na Janovičkách a v Božanově byl další dětský karneval.

Po oficiálním zahájení karnevalu následovala promenáda masek a představování. Každý, kdo se představil a sdělil, za jakou masku zde je, dostal diplom o účasti na karnevalu a drobnou sladkost. Nebyly zde jen děti z Broumova, ale také z Brna, Náchoda a z okolních obcí. Byl zde také chlapec z Anglie, který navštívil naše město.

Poté již následovalo vystoupení dvou skupin děvčat pod vedením Věry Veselovské, která se představila v ukázce sportovní gymnastiky. Vystoupení děvčat se moc líbilo a přítomní ho ocenili pěkným potleskem. Paní Veselovská si určitě zaslouží potlesk za práci s mladými gymnastkami.

O spokojenost přítomných návštěvníků se staraly členky odboru Rekreačního sportu. Pro účastníky karnevalu, jak pro děti, tak pro jejich rodiče a prarodiče, bylo zajištěno chutné občerstvení.

O děti, které přišly na karneval, se staral Šašek (Majka Hašková) a ABBAK (Radek Kolář). Oba dva měli po celý karneval plné ruce práce. Ti řídili veškeré soutěže a cvičení na připravených rekvizitách a nářadích. Na tomto karnevalu je vidět, že se jedná o skutečně sportovně založené soutěže – prolézání, skákání před překážky a podobně. Děti to skutečně bavilo a trvalo pěkně dlouho, než všemi připravenými soutěžemi prošly. Jak jsme se dozvěděli od přítomných dětí, mnozí navštěvují různé kroužku a oddíly Slovanu a cvičení se mim líbí. Je to správné využívání jejich volného času.

Ani letos nemohlo chybět "koulování" s papírovými koulemi, které si soutěžící sami připravili ze starých novin. Urputně mezi sebou bojovala dvě družstva – jedno zastupovalo Křinické sídliště a druhé Spořilovské sídliště. Boj obou družstev nakonec dopadl nerozhodně.

Zábavné odpoledne uteklo jako voda a dětem se nechtělo ani domů. Ještě namalovaly společný výkres a podepsaly se na připravenou nástěnku a pak už byl skutečně konec.

Díky za vydařený karneval patří všem pořadatelům odboru Rekreačního sportu pod vedením Míly Schejbalové. Opět se ukázalo, že ženy, ale i muži z tohoto odboru, to s dětmi umí. Poděkování patří také rodičům a prarodičům za přípravu pěkných masek a účast na karnevalu. Již nyní se děti jistě těší na další karneval v příštím roce. Nezapomeňte také letos navštívit Ples sportovců, který se uskuteční 24. února na sále Střelnice od 19:30 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dva klokani z farmy Wenet v Broumově si udělali krátký výlet

Dva klokani z farmy Wenet v Broumově si udělali krátký výlet

Krátce po půl osmé hodině ranní v pátek 21. září 2018 přijali broumovští policisté oznámení, že v za...

Na vzniku domova pro seniory v Broumově se bude podílet kraj i město

Na vzniku domova pro seniory v Broumově se bude podílet kraj i město

Pobytové zařízení pro seniory v Broumově je zase o kousek blíže k realizaci. Rada Královéhradeckého ...

Otázky pro starosty měst a obcí Broumovska: Starostka Meziměstí Mgr. Eva Mücková

Otázky pro starosty měst a obcí Broumovska: Starostka Meziměstí Mgr. Eva Mücková

Jaké bylo uplynulé volební období? Redakce Našeho Broumovska položila tři stejné otázky všem starost...

Česká fotbalová reprezentace s trenérem Radkem Bejblem měla soustředění v Broumově

Česká fotbalová reprezentace s trenérem Radkem Bejblem měla soustředění v Broumově

Bylo to skutečně tak, ale jednalo se o reprezentaci do 16 let. Výprava byla minulý týden od neděle d...

"Pralesní liga" je vzácně vyrovnaná. Mezi prvním a posledním týmem je rozdíl čtyř bodů

"Pralesní liga" je vzácně vyrovnaná. Mezi prvním a posledním týmem je rozdíl čtyř bodů

Vzácně vyrovnaná je nejnižší fotbalová okresní soutěž, někdy také nazývaná "prales". Po pěti kolech ...

Doporučujeme

Od září budou studenti a senioři cestovat s výraznou slevou

vlak

Radní Královéhradeckého kraje schválili aktualizaci smluvních přepravních podmínek Integrovaného dopravního systému IREDO včetně cenových tarifů ve veřejné autobusové a železniční dopravě. Nové cenové tarify budou od prvního září počítat i se slevou jízdného ve výši 75 procent pro děti, studenty a seniory, kterou zavedla vláda České republiky... celý článek

Poslední komentáře