Broumovsko

Pondělí 18.červen 2018

Poslední aktualizace19.06.2018 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Dětský karneval v broumovské Sokolovně

Dětský karneval v broumovské Sokolovně

Email Tisk PDF
seznam článků
Dětský karneval v broumovské Sokolovně
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

IMG 7842V sobotu 20. ledna se ve v broumovské Sokolovně uskutečnil dětský karneval, který uspořádal odbor Rekreačního sportu - TJ Slovan Broumov. Dětí v maskách nebylo málo, spolu se svými rodiči i prarodiči úplně zaplnili Sokolovnu. Byla to velmi slušná účast na to, že ten den probíhal závod psích spřežení na Janovičkách a v Božanově byl další dětský karneval.

Po oficiálním zahájení karnevalu následovala promenáda masek a představování. Každý, kdo se představil a sdělil, za jakou masku zde je, dostal diplom o účasti na karnevalu a drobnou sladkost. Nebyly zde jen děti z Broumova, ale také z Brna, Náchoda a z okolních obcí. Byl zde také chlapec z Anglie, který navštívil naše město.

Poté již následovalo vystoupení dvou skupin děvčat pod vedením Věry Veselovské, která se představila v ukázce sportovní gymnastiky. Vystoupení děvčat se moc líbilo a přítomní ho ocenili pěkným potleskem. Paní Veselovská si určitě zaslouží potlesk za práci s mladými gymnastkami.

O spokojenost přítomných návštěvníků se staraly členky odboru Rekreačního sportu. Pro účastníky karnevalu, jak pro děti, tak pro jejich rodiče a prarodiče, bylo zajištěno chutné občerstvení.

O děti, které přišly na karneval, se staral Šašek (Majka Hašková) a ABBAK (Radek Kolář). Oba dva měli po celý karneval plné ruce práce. Ti řídili veškeré soutěže a cvičení na připravených rekvizitách a nářadích. Na tomto karnevalu je vidět, že se jedná o skutečně sportovně založené soutěže – prolézání, skákání před překážky a podobně. Děti to skutečně bavilo a trvalo pěkně dlouho, než všemi připravenými soutěžemi prošly. Jak jsme se dozvěděli od přítomných dětí, mnozí navštěvují různé kroužku a oddíly Slovanu a cvičení se mim líbí. Je to správné využívání jejich volného času.

Ani letos nemohlo chybět "koulování" s papírovými koulemi, které si soutěžící sami připravili ze starých novin. Urputně mezi sebou bojovala dvě družstva – jedno zastupovalo Křinické sídliště a druhé Spořilovské sídliště. Boj obou družstev nakonec dopadl nerozhodně.

Zábavné odpoledne uteklo jako voda a dětem se nechtělo ani domů. Ještě namalovaly společný výkres a podepsaly se na připravenou nástěnku a pak už byl skutečně konec.

Díky za vydařený karneval patří všem pořadatelům odboru Rekreačního sportu pod vedením Míly Schejbalové. Opět se ukázalo, že ženy, ale i muži z tohoto odboru, to s dětmi umí. Poděkování patří také rodičům a prarodičům za přípravu pěkných masek a účast na karnevalu. Již nyní se děti jistě těší na další karneval v příštím roce. Nezapomeňte také letos navštívit Ples sportovců, který se uskuteční 24. února na sále Střelnice od 19:30 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Skončila fotbalová sezóna 2017/18. Police v posledním zápase porazila Kunčice a vyhoupla se na 8. místo 1.A třídy

Skončila fotbalová sezóna 2017/18. Police v posledním zápase porazila Kunčice a vyhoupla se na 8. místo 1.A třídy

Slovan Broumov svůj poslední zápas předehrával už ve středu a v tabulce je na 2. místě, což mu umožň...

V Meziměstí se diskutovalo nad podporou hospodářsky slabých oblastí

V Meziměstí se diskutovalo nad podporou hospodářsky slabých oblastí

V Centru Walzel v Meziměstí se konal další z řady letošních regionálních workshopů. Na setkání přišl...

Všichni judisté se z Polska vrátili s medailí. Družstvo Broumova na 3. místě

Všichni judisté se z Polska vrátili s medailí. Družstvo Broumova na 3. místě

V sobotu 2. června 2018 odjela skupina sedmi dětí Judo Clubu Broumov v doprovodu rodičů do polského ...

Kraj zrekonstruuje oddělení JIP broumovské nemocnice za 25 milionů korun

Kraj zrekonstruuje oddělení JIP broumovské nemocnice za 25 milionů korun

Královéhradecký kraj realizuje další investici do budovy broumovské nemocnice. Rada v pondělí schvál...

Žďár nad Metují získal Modrou stuhu v soutěži Vesnice roku

Žďár nad Metují získal Modrou stuhu v soutěži Vesnice roku

V roce 2014 získal Žďár nad Metují v soutěži Vesnice roku Cenu hejtmana za přeshraniční spolupráci a...

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře