Broumovsko

Sobota 15.prosinec 2018

Poslední aktualizace18.12.2018 04:36

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Dětský karneval v broumovské Sokolovně

Dětský karneval v broumovské Sokolovně

Email Tisk PDF
seznam článků
Dětský karneval v broumovské Sokolovně
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

IMG 7842V sobotu 20. ledna se ve v broumovské Sokolovně uskutečnil dětský karneval, který uspořádal odbor Rekreačního sportu - TJ Slovan Broumov. Dětí v maskách nebylo málo, spolu se svými rodiči i prarodiči úplně zaplnili Sokolovnu. Byla to velmi slušná účast na to, že ten den probíhal závod psích spřežení na Janovičkách a v Božanově byl další dětský karneval.

Po oficiálním zahájení karnevalu následovala promenáda masek a představování. Každý, kdo se představil a sdělil, za jakou masku zde je, dostal diplom o účasti na karnevalu a drobnou sladkost. Nebyly zde jen děti z Broumova, ale také z Brna, Náchoda a z okolních obcí. Byl zde také chlapec z Anglie, který navštívil naše město.

Poté již následovalo vystoupení dvou skupin děvčat pod vedením Věry Veselovské, která se představila v ukázce sportovní gymnastiky. Vystoupení děvčat se moc líbilo a přítomní ho ocenili pěkným potleskem. Paní Veselovská si určitě zaslouží potlesk za práci s mladými gymnastkami.

O spokojenost přítomných návštěvníků se staraly členky odboru Rekreačního sportu. Pro účastníky karnevalu, jak pro děti, tak pro jejich rodiče a prarodiče, bylo zajištěno chutné občerstvení.

O děti, které přišly na karneval, se staral Šašek (Majka Hašková) a ABBAK (Radek Kolář). Oba dva měli po celý karneval plné ruce práce. Ti řídili veškeré soutěže a cvičení na připravených rekvizitách a nářadích. Na tomto karnevalu je vidět, že se jedná o skutečně sportovně založené soutěže – prolézání, skákání před překážky a podobně. Děti to skutečně bavilo a trvalo pěkně dlouho, než všemi připravenými soutěžemi prošly. Jak jsme se dozvěděli od přítomných dětí, mnozí navštěvují různé kroužku a oddíly Slovanu a cvičení se mim líbí. Je to správné využívání jejich volného času.

Ani letos nemohlo chybět "koulování" s papírovými koulemi, které si soutěžící sami připravili ze starých novin. Urputně mezi sebou bojovala dvě družstva – jedno zastupovalo Křinické sídliště a druhé Spořilovské sídliště. Boj obou družstev nakonec dopadl nerozhodně.

Zábavné odpoledne uteklo jako voda a dětem se nechtělo ani domů. Ještě namalovaly společný výkres a podepsaly se na připravenou nástěnku a pak už byl skutečně konec.

Díky za vydařený karneval patří všem pořadatelům odboru Rekreačního sportu pod vedením Míly Schejbalové. Opět se ukázalo, že ženy, ale i muži z tohoto odboru, to s dětmi umí. Poděkování patří také rodičům a prarodičům za přípravu pěkných masek a účast na karnevalu. Již nyní se děti jistě těší na další karneval v příštím roce. Nezapomeňte také letos navštívit Ples sportovců, který se uskuteční 24. února na sále Střelnice od 19:30 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Více než 50 prodejců nabídne své zboží na Adventním trhu v broumovském klášteře

Více než 50 prodejců nabídne své zboží na Adventním trhu v broumovském klášteře

Tradiční Adventní trh v broumovském klášteře klepe na dveře. Oblíbená předvánoční akce se uskuteční ...

Nové vzdělávací programy Maiwaldovy akademie odhalují krásy přírodního dědictví Broumovska

Nové vzdělávací programy Maiwaldovy akademie odhalují krásy přírodního dědictví Broumovska

Nové vzdělávací programy pro školy i veřejnost nabízí od letošního podzimu Maiwaldova akademie Vzděl...

Hasiči s policisty nelovili v rybníku kapry, ale podchlazeného muže

Hasiči s policisty nelovili v rybníku kapry, ale podchlazeného muže

V úterý 11. prosince krátce před 12. hodinou vyjížděla policejní hlídka a hasiči na naléhavý případ ...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 14. do 16. prosince

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 14. do 16. prosince

Adventní koncert v klášteře, koncert šansoniérů 6 NaChodníku, Česká mše vánoční v Kolárově divadle, ...

Střelecký klub Hubert Broumov ukončil sezónu

Střelecký klub Hubert Broumov ukončil sezónu

V sobotu 8. prosince 2018 se uskutečnila na střelnici SK Hubert Broumov tradiční střelecká soutěž Vá...

Doporučujeme

Adventní prohlídky doplní bohatý prosincový program v broumovském klášteře

cdscdcs

Broumovský benediktinský klášter připravil na prosinec bohatý program. Tato národní kulturní památka zůstává pro veřejnost otevřená i v zimě a na své si přijdou milovníci historie, kultury, umění i kvalitní gastronomie... celý článek

Poslední komentáře