Broumovsko

Pátek 18.říjen 2019

Poslední aktualizace21.10.2019 04:00

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Druhý ročník soutěže Jetřichovská buchta

Druhý ročník soutěže Jetřichovská buchta

Email Tisk PDF
seznam článků
Druhý ročník soutěže Jetřichovská buchta
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

 DSC3170Po loňském úspěchu soutěže o nejlepší "Jetřichovskou buchtu" se první listopadovou sobotu konal již druhý ročník přátelského vesnického klání pekařek a pekařů, jehož letošním tématem bylo OVOCE.

Organizátoři soutěže to neměli lehké. Museli sehnat sponzory a kapelu, zajistit inventář a nákup občerstvení, vymyslet správnou propagaci akce, doprovodný program a výzdobu sálu. Největší obavu jsme měli z toho, zda se do soutěže vůbec někdo přihlásí.

První ročník soutěže Jetřichovská buchta totiž nasadil laťku velmi vysoko, účastnilo se ho 29 soutěžících a téměř 100 diváků. Proto se pořadatelé snažili pro letošek vymyslet něco nového. Stanovili tedy, že soutěžící musí vyrobit alespoň jeden plech výrobku z kategorie:
a) Koláče, buchty, rohlíčky z kynutého těsta, bábovky
b) Řezy, rolády, zákusky, dorty
c) Nepečené moučníky,
které budou obsahovat OVOCE.

Soutěžící se úkolu nezalekli a přihlásili 27 soutěžních výrobků. Mezi přihlášenými byli kromě jetřichovských hospodyněk i hospodyňky z Broumova, Hejtmánkovic či Meziměstí. Obzvlášť nás potěšilo, že se přihlásili i děti z MŠ Jetřichov a žáci 7. a 8. třídy ze ZŠ Meziměstí.

A jak to vlastně při soutěži vypadalo? Stejně jako vloni. Sál kulturního domu se proměnil v kavárnu. Stoly byly vyzdobeny dekoracemi s podzimní tematikou (tu zajistili žáci ZŠ s paní Venclovou). Nechyběl koutek, kde se zdarma podávala káva, čaj a nealkoholické nápoje, dále také dětský koutek a doprovodný program. Atmosféru kavárny nám svými skladbami zpříjemňovala broumovská kapela Ohrada. Celému sálu samozřejmě dominovaly stoly se soutěžními výrobky a také stůl pro porotu, která musela všechny soutěžní výrobky ochutnat a ohodnotit. A když už bylo sladkého moc, mohli se hosté za drobný peníz občerstvit něčím "tvrdším" ve výčepu. Výčepními byli opět pan starosta a místostarosta.

Soutěžní výrobky hodnotila odborná porota ve složení p. Mervartová, Karel Prouza, Tonda Zelený, Simona Němotová, Šimon Polák a také diváci. Porotci museli ochutnat všechny výrobky a přidělit body nejlepším. Diváci měli k dispozici 10 ks těstovin, které rozdělili mezi nejlepší výrobky do připravených sklenic. Hlasovalo se opět anonymně, takže skutečný vítěz byl zveřejněn až na závěr akce.

Doprovodný program pro diváky zahájily svým krátkým vystoupením děti z MŠ Jetřichov, pak následovalo klání nazvané: "Kdo je šikovnější? Muži nebo Ženy?" Družstva dívek a chlapců měla za úkol oloupat co nejdelší slupku z jablka, co nejrychleji přesypat bonbóny v obřích přesýpacích hodinách, co nejrychleji přeskupit a odfouknout kelímky, co nejrychleji roztřídit pytlík s barevnými bonbóny. A kdo se stal vítězem? Všichni, kdo se soutěže zúčastnili... O trochu šikovnější však byly ŽENY.

Odpoledne v kavárně uteklo jako voda a byl čas na vyhlášení výsledků. Díky sponzorům jsme mohli soutěžící odměnit opravdu pěknými cenami.

vysledek

I druhý ročník se nám povedl. Opět se sešlo velké množství soutěžících i diváků, ve tři hodiny nebylo snad jediné místečko k sezení. Jedlo se, soutěžilo se, nechyběl ani tanec. Všichni se cítili dobře, o čemž svědčí i vzkazy vepsané do pamětní knihy: "Děkujeme za perfektní organizaci...", "Perfektní sousedské posezení, příště přijdeme zase a tentokrát i s buchtou...", "Ochutnávání a soutěžení se mi moc líbilo, ani se mi nechtělo domů..."

Za kulturní a školský výbor bych chtěla poděkovat panu starostovi, který z rozpočtu obce uvolnil prostředky na zakoupení některých cen, všem sponzorům a pořadatelům, bez kterých by se celá akce nemohla realizovat, ale hlavně Vám všem, kteří jste přišli a společně s námi strávili příjemné odpoledne.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dopravní omezení na silnici mezi Hronovem a Náchodem

Dopravní omezení na silnici mezi Hronovem a Náchodem

V sobotu 19. října 2019 dojde z důvodu konání tradičního běžeckého závodu Hronov–Náchod k dopravnímu...

Nová podpora Muzea papírových modelů v Polici nad Metují

Nová podpora Muzea papírových modelů v Polici nad Metují

MAS Stolové hory, z. s. vyhlásila dne 16. listopadu 2017 výzvu na příjem projektových žádostí v rámc...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. října

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. října

Kina pro děti, přednášky, Dny poezie, setkání sběratelů, závody v běhu, divadlo, Svatohubertská mše,...

Den gramotnosti pro předškoláky v rámci MAP vzdělávání na Broumovsku II

Den gramotnosti pro předškoláky v rámci MAP vzdělávání na Broumovsku II

V Teplicích nad Metují se 17. září 2019 uskutečnil další Den gramotnosti pro předškoláky. Také tento...

Studenti potěšili seniory v Teplicích nad Metují

Studenti potěšili seniory v Teplicích nad Metují

Žáci ze Střední školy gastronomie a služeb v Teplicích nad Metují se opakovaně zapojují do Projektu ...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře

Fotka dne

2019 09 04 Broumov Klaster Mlhoviny Pano 8bit