Broumovsko

Pátek 21.únor 2020

Poslední aktualizace21.02.2020 04:06

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Karla von Bahnhof

Karla von Bahnhof

Email Tisk PDF
seznam článků
Karla von Bahnhof
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

EK 137mtttttttKonečná stanice, to je vždycky jakási symbolika. Až mi naskočí husina a přepadne nutkání, že je to něco extra k přemítání, filozofování a bájení všeho druhu. Nádraží Broumov, tak to rozhodně také stojí za myšlenku, žvýkačku na botě. Konec. Konec světa – střed Broumova. Jenže Karla, ta vám je z Náchoda.

Šinu si to po cyklostezce na rodinnou svíčkovou, je k poledni na sv. Štěpána. Po louce nedaleko "čističky" se prohání několik dobrovolníků se psy z Městského útulku Broumov. Tak to je opravdu ochota tvořit na druhý svátek vánoční rodinu, společnost, pohodu "opuštěncům".

Vidím malého "skorojezevčíka", párek černých voříšků a statného vlčáka. Vtom se ke mně závratnou rychlostí blíží cosi flekatého, puntíkatého, černého i bílého. Snažím se pobrat tu podivnou formu a tvar a typ a rasu, což se mi moc nedaří. Ale když konečně přibrzdí ta nohatá koule na vodítku u mých nohou, zamiluju se... Není moc hezká, vlastně nevypadá ani moc bystře, ale: Když ji miluješ, není co řešit!

Nemám pocit, že bych ji chtěla zachraňovat, prostě jsme se potkaly a klaplo to. Myslím na ni další dva dny, rokuju s manželem, když konečně seberu odvahu a zavolám do útulku, jestli tu zvláštní fenku můžu vzít na procházku. Jsem z "prvního rande" docela nervózní. Chtěla bych ji postupně adoptovat domů. Jenže... Co když nebude k dětem? Nebo nebude mít dost huňatou srst na venkovní odchov? Bude uštěkaná, protivná a bůhvíco ještě. Prostě je to risk, vzít si odrostlejšího psa, jehož historii a návyky člověk nezná. Psa, jemuž bylo navíc v životě ublíženo.

"Můžete ji jenom venčit. Nemusíte se k ničemu zavazovat. V klidu. Vezměte ji ven, je pohodová," uklidňujeme mě vedoucí útulku paní Slováková. Tak jdu tedy za chvíli po louce vedle dalších dobrovolníků a Karla mi ty pochybovačné myšlenky postupně vyhání z hlavy. Je pozitivní, radostná, hravá a vděčná. A i když má čumák jako sázečku na mrkev a nohy do X, sálá z ní energie a životní radost.

A tak manžel staví boudu a já si přeju, aby to nakonec všechno dobře dopadlo. A aby Kájina, kterou našli přivázanou na náchodském nádraží, opustila "konečnou" a rozjela nový rodinný express.

A všem dobrovolníkům, pracovníkům, sponzorům vyjadřuji velký obdiv. Je neskutečné, jaké péče, lásky a pozornosti se zvířatům v útulku dostává. A těm dalším 24 psům a 18 kočkám, které v útulku momentálně žijí: MUSH GO!

Na každém konci je možná vážně pěkné, že něco nového začíná...

Foto Jan Mudra

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hodiny na klášterní věži opět fungují

Hodiny na klášterní věži opět fungují

Minulý týden byly opraveny hodiny na věži kláštera v Broumově. Opravu provedl Petr Skála ze Sadské.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. února

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. února

Besedy, Ples sportovců, Božanovský masopust, kvíz, divadlo, kino pro děti, setkání zahrádkářů či ska...

Novým trenérem fotbalistů Sparty Praha je bývalý hráč Slovanu Broumov Václav Kotal

Novým trenérem fotbalistů Sparty Praha je bývalý hráč Slovanu Broumov Václav Kotal

Vedení fotbalového klubu Sparty Praha v úterý odvolalo dosavadního trenéra Václava Jílka. Jeho nástu...

Broumovská nemocnice dostane nový plášť

Broumovská nemocnice dostane nový plášť

Rada Královéhradeckého kraje vyhlásila tři veřejné zakázky na stavební práce snížení energetické nár...

Broumovský pivovar – nejstarší česká "company"?

Broumovský pivovar – nejstarší česká "company"?

Britský web Business Financing vyhotovil mapu světa rozpracovanou pak i v detailnější mapy jednotliv...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře