Broumovsko

Sobota 30.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Karla von Bahnhof

Karla von Bahnhof

Email Tisk PDF
seznam článků
Karla von Bahnhof
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

EK 137mtttttttKonečná stanice, to je vždycky jakási symbolika. Až mi naskočí husina a přepadne nutkání, že je to něco extra k přemítání, filozofování a bájení všeho druhu. Nádraží Broumov, tak to rozhodně také stojí za myšlenku, žvýkačku na botě. Konec. Konec světa – střed Broumova. Jenže Karla, ta vám je z Náchoda.

Šinu si to po cyklostezce na rodinnou svíčkovou, je k poledni na sv. Štěpána. Po louce nedaleko "čističky" se prohání několik dobrovolníků se psy z Městského útulku Broumov. Tak to je opravdu ochota tvořit na druhý svátek vánoční rodinu, společnost, pohodu "opuštěncům".

Vidím malého "skorojezevčíka", párek černých voříšků a statného vlčáka. Vtom se ke mně závratnou rychlostí blíží cosi flekatého, puntíkatého, černého i bílého. Snažím se pobrat tu podivnou formu a tvar a typ a rasu, což se mi moc nedaří. Ale když konečně přibrzdí ta nohatá koule na vodítku u mých nohou, zamiluju se... Není moc hezká, vlastně nevypadá ani moc bystře, ale: Když ji miluješ, není co řešit!

Nemám pocit, že bych ji chtěla zachraňovat, prostě jsme se potkaly a klaplo to. Myslím na ni další dva dny, rokuju s manželem, když konečně seberu odvahu a zavolám do útulku, jestli tu zvláštní fenku můžu vzít na procházku. Jsem z "prvního rande" docela nervózní. Chtěla bych ji postupně adoptovat domů. Jenže... Co když nebude k dětem? Nebo nebude mít dost huňatou srst na venkovní odchov? Bude uštěkaná, protivná a bůhvíco ještě. Prostě je to risk, vzít si odrostlejšího psa, jehož historii a návyky člověk nezná. Psa, jemuž bylo navíc v životě ublíženo.

"Můžete ji jenom venčit. Nemusíte se k ničemu zavazovat. V klidu. Vezměte ji ven, je pohodová," uklidňujeme mě vedoucí útulku paní Slováková. Tak jdu tedy za chvíli po louce vedle dalších dobrovolníků a Karla mi ty pochybovačné myšlenky postupně vyhání z hlavy. Je pozitivní, radostná, hravá a vděčná. A i když má čumák jako sázečku na mrkev a nohy do X, sálá z ní energie a životní radost.

A tak manžel staví boudu a já si přeju, aby to nakonec všechno dobře dopadlo. A aby Kájina, kterou našli přivázanou na náchodském nádraží, opustila "konečnou" a rozjela nový rodinný express.

A všem dobrovolníkům, pracovníkům, sponzorům vyjadřuji velký obdiv. Je neskutečné, jaké péče, lásky a pozornosti se zvířatům v útulku dostává. A těm dalším 24 psům a 18 kočkám, které v útulku momentálně žijí: MUSH GO!

Na každém konci je možná vážně pěkné, že něco nového začíná...

Foto Jan Mudra

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví ju...

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Chcete hrát na hudební nástroj? Zpívat? Malovat? Tančit? A chcete být vedeni profesionály? Jedinečno...

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Po dvouměsíční nucené pauze se do programu Vzdělávacího a kulturního centra Broumov vrací živá vysto...

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

V předchozím článku jsem vás seznamoval jednak s golfovým hřištěm Grosshof v Broumově a taky jsem se...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře