Broumovsko

Čtvrtek 27.červenec 2017

Poslední aktualizace28.07.2017 04:39

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Logistika jednoho výletu

Logistika jednoho výletu

Email Tisk PDF

mazal2Dvakrát do roka pořádají hasiči Velké Ledhuje výlet. A vzhledem k věkovým rozdílům členů a účastníků výletu, většinou jsou naplánované dvě trasy. Delší, zvaná "vytrvalecká" a kratší – většinou bez pojmenování. Ta pro vytrvalce letos na jaře vedla z Police po Vambeřické cestě k Barešovu kříži, odtud dolů lesem do Bělého, a pak přes kopec do Machova. Tam se na náměstí setkali vytrvalci se zbytkem výpravy. Ten byl do Machova přivezen.

Pro zjednodušení nazvěme "vytrvalce" skupinou A a "zbytek" skupinou B. Celá grupa pak měla společně přes Borskou vyhlídku dojít do Stroužného (Pstrążna). Problém nastal u Borské studánky – skupina A se rozhodla pro opečení buřtů, kdežto skupina B chtěla pokračovat hned do kopce a dál směrem na Polsko k cíli výletu. Takže se grupa nakonec rozdělila a kromě jedné výjimky se opět vytvořily skupiny A a B. Když si skupina A opekla buřty a vydala se do kopce, potkala několik oddělivších se členů ze skupiny B, kteří vytvořili skupinu C a opekli si buřty cca o kilometr dál a dvě stovky výškových metrů výš než skupina A. Po sloučení skupin A a C vznikl tedy nový útvar: skupina A'.

Ani ta ovšem nevydržela moc dlouho a po chvíli se rozpadla, protože menší část skupiny A' chtěla jít na vyhlídku a větší části se už do kopce prostě nechtělo. Oddělená malá skupina dostala pro snazší orientaci pojmenování skupina D. Při cestě vzhůru se ale ke svému údivu setkala se skupinou E (tvořili ji dva členové skupiny B) která vyrazila na vyhlídku před nimi, zatímco zbytek skupiny B – tedy skupina B' - pokračoval dál do Polska na rybu.

Skupina A' ovšem rychlým pochodem dohnala pomalejší členy skupiny B', čímž vznikl nový útvar – skupina A''. Nakonec se na rozmezí lesa a pole setkaly skupiny A'' a B', čímž vznikl téměř dokonalý celek, pro zjednodušení označený jako skupina F. Ta se rozhodla počkat na skupiny D a E, které se ale po výstupu na vyhlídku sloučily ve skupinu D' (a pro kterou se ovšem vžilo pojmenování skupina G, aniž by kdo vůbec tušil, proč k tomu došlo). I přes snahy některých členů bývalých skupin B a B' nepočkat a odejít dřív, než dorazí zbytek, nakonec skupina F počkala na členy skupiny D' (známější pod označením G) a vyrazila jako poměrně roztažený, ale stále celek dál.

Potom se konečně výletníci fyzicky dotkli hranice mezi Českou republikou a Polskem. Tady ovšem skupina H (která vznikla sloučením skupin D' alias G a skupiny F) po vyjití z lesa ztratila při obcházení promáčeného pole cestu a musela sestoupit do údolí prudkým svahem paseky, čerstvě osázené mladými stromky a prorostlé šlahouny polského ostružiní. To drží pevněji v zemi a silněji omotává nohy nebohých výletníků. Vzhledem k náročnosti terénu, rozdílným fyzickým předpokladům a věku turistů se ovšem skupina H rozdělila na dvě menší skupiny – její větší část (skupina H') šla vpředu a ti pomalejší (skupina I) ji následovala sice s malým, ale znatelným rozestupem. Naštěstí se už blížil cíl výpravy, kde se nakonec skupiny H' a I šťastně setkaly u pečené ryby.

Nakonec lze tvrdit, že výlet to byl velice hezký. Během něj se vypilo všechno, co k vypití bylo, a snědla se většina zásob; psi se vykoupali ve všech kalužích a potocích po cestě a děti si stihly hrát na středověké rytíře, želvy ninja i kosmonauty. A můj obdiv směřuje k veliteli výletu Alíšku Trojtovi, který s bravurou a klidem hasičům vlastním zvládl jeho logistiku a nakonec všechny účastníky dovedl zpět do Police beze ztrát na životech či újmě na zdraví.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 28. do 30. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 28. do 30. července

Mistrovství republiky v golfu a střelbě, setkání slacklinerů na Bischofsteinu, pokladový a varhanní ...

Duo Vousy v přírodním divadle De Spiel

Duo Vousy v přírodním divadle De Spiel

Letošní druhý koncert v přírodním divadle De Spiel ve Velkém Poříčí se nesl ve znamení staré romské,...

Starosta Šonova Vladimír Grusman podruhé absolvoval extrémní cyklistický non-stop ultra maraton Isoma 1000 miles Adventure 2017

Starosta Šonova Vladimír Grusman podruhé absolvoval extrémní cyklistický non-stop ultra maraton Isoma 1000 miles Adventure 2017

Starosta Šonova u Broumova Vladimír Grusman na počátku července absolvoval už podruhé extrémní cykli...

Krajské železniční osobní dopravě by se mohl otevřít další přechod do Polska

Krajské železniční osobní dopravě by se mohl otevřít další přechod do Polska

Lepší spojení v oblasti česko-polského příhraničí plánuje Královéhradecký kraj ve spolupráci se sous...

Skončil 12. ročník festivalu Malé letní divadlení

Skončil 12. ročník festivalu Malé letní divadlení

12. ročník Malého letního divadlení je za námi. Na jevišti se vystřídali amatérští i profesionální h...

Doporučujeme

Centrum Walzel nabízí nadstandardní luxusní podmínky pro thajské masáže

mas

Ing. Vlasta Bártová zajišťuje pro Centrum Walzel v Meziměstí thajské masáže a pro Naše Broumovsko odpověděla na několik otázek...celý článek

Poslední komentáře