Broumovsko

Pátek 22.září 2017

Poslední aktualizace23.09.2017 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Logistika jednoho výletu

Logistika jednoho výletu

Email Tisk PDF

mazal2Dvakrát do roka pořádají hasiči Velké Ledhuje výlet. A vzhledem k věkovým rozdílům členů a účastníků výletu, většinou jsou naplánované dvě trasy. Delší, zvaná "vytrvalecká" a kratší – většinou bez pojmenování. Ta pro vytrvalce letos na jaře vedla z Police po Vambeřické cestě k Barešovu kříži, odtud dolů lesem do Bělého, a pak přes kopec do Machova. Tam se na náměstí setkali vytrvalci se zbytkem výpravy. Ten byl do Machova přivezen.

Pro zjednodušení nazvěme "vytrvalce" skupinou A a "zbytek" skupinou B. Celá grupa pak měla společně přes Borskou vyhlídku dojít do Stroužného (Pstrążna). Problém nastal u Borské studánky – skupina A se rozhodla pro opečení buřtů, kdežto skupina B chtěla pokračovat hned do kopce a dál směrem na Polsko k cíli výletu. Takže se grupa nakonec rozdělila a kromě jedné výjimky se opět vytvořily skupiny A a B. Když si skupina A opekla buřty a vydala se do kopce, potkala několik oddělivších se členů ze skupiny B, kteří vytvořili skupinu C a opekli si buřty cca o kilometr dál a dvě stovky výškových metrů výš než skupina A. Po sloučení skupin A a C vznikl tedy nový útvar: skupina A'.

Ani ta ovšem nevydržela moc dlouho a po chvíli se rozpadla, protože menší část skupiny A' chtěla jít na vyhlídku a větší části se už do kopce prostě nechtělo. Oddělená malá skupina dostala pro snazší orientaci pojmenování skupina D. Při cestě vzhůru se ale ke svému údivu setkala se skupinou E (tvořili ji dva členové skupiny B) která vyrazila na vyhlídku před nimi, zatímco zbytek skupiny B – tedy skupina B' - pokračoval dál do Polska na rybu.

Skupina A' ovšem rychlým pochodem dohnala pomalejší členy skupiny B', čímž vznikl nový útvar – skupina A''. Nakonec se na rozmezí lesa a pole setkaly skupiny A'' a B', čímž vznikl téměř dokonalý celek, pro zjednodušení označený jako skupina F. Ta se rozhodla počkat na skupiny D a E, které se ale po výstupu na vyhlídku sloučily ve skupinu D' (a pro kterou se ovšem vžilo pojmenování skupina G, aniž by kdo vůbec tušil, proč k tomu došlo). I přes snahy některých členů bývalých skupin B a B' nepočkat a odejít dřív, než dorazí zbytek, nakonec skupina F počkala na členy skupiny D' (známější pod označením G) a vyrazila jako poměrně roztažený, ale stále celek dál.

Potom se konečně výletníci fyzicky dotkli hranice mezi Českou republikou a Polskem. Tady ovšem skupina H (která vznikla sloučením skupin D' alias G a skupiny F) po vyjití z lesa ztratila při obcházení promáčeného pole cestu a musela sestoupit do údolí prudkým svahem paseky, čerstvě osázené mladými stromky a prorostlé šlahouny polského ostružiní. To drží pevněji v zemi a silněji omotává nohy nebohých výletníků. Vzhledem k náročnosti terénu, rozdílným fyzickým předpokladům a věku turistů se ovšem skupina H rozdělila na dvě menší skupiny – její větší část (skupina H') šla vpředu a ti pomalejší (skupina I) ji následovala sice s malým, ale znatelným rozestupem. Naštěstí se už blížil cíl výpravy, kde se nakonec skupiny H' a I šťastně setkaly u pečené ryby.

Nakonec lze tvrdit, že výlet to byl velice hezký. Během něj se vypilo všechno, co k vypití bylo, a snědla se většina zásob; psi se vykoupali ve všech kalužích a potocích po cestě a děti si stihly hrát na středověké rytíře, želvy ninja i kosmonauty. A můj obdiv směřuje k veliteli výletu Alíšku Trojtovi, který s bravurou a klidem hasičům vlastním zvládl jeho logistiku a nakonec všechny účastníky dovedl zpět do Police beze ztrát na životech či újmě na zdraví.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. září

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. září

Divadlo Járy Cimrmana, Podzimní trh, křest CD, rockový koncert, soutěž traktorů a taneční zábava, fo...

Třetí ročník Prezentace středních škol a zaměstnavatelů se blíží

Třetí ročník Prezentace středních škol a zaměstnavatelů se blíží

Na Prezentaci středních škol a zaměstnavatelů 2017 se opět představí nejen střední školy, ale i zamě...

Skalní města, Centrum Walzel a broumovský klášter bojují v soutěži DestinaCZe

Skalní města, Centrum Walzel a broumovský klášter bojují v soutěži DestinaCZe

Soutěž agentury CzechTourism DestinaCZe 2017 v pondělí 18. září odstartovala. Chybět nebude ani hlas...

V Adršpachu letěl pro zraněného turistu vrtulník

V Adršpachu letěl pro zraněného turistu vrtulník

V pátek 15. září 2017, krátce před 14. hodinou, obdrželi policisté z operačního střediska v Hradci K...

Báječná jízda Holandskem: Broumovští gymnazisté navštívili partnerskou školu ve Warfumu

Báječná jízda Holandskem: Broumovští gymnazisté navštívili partnerskou školu ve Warfumu

Karel Čapek: Obrázky z Holandska. "Tož abych to bral po pořádku, první čistě holandský dojem jsou ci...

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!