Broumovsko

Středa 23.říjen 2019

Poslední aktualizace24.10.2019 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Mrcha – druhý auto

Mrcha – druhý auto

Email Tisk PDF
seznam článků
Mrcha – druhý auto
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

auto8Jsou fráze utužující, osvěžující i unavující partnerské soužití. Občas se člověk zasměje, jindy vybuchne vzteky. Z páru – párku se mohou rázem stát dvě samostatné nožičky. Anebo to zaskřípe, ale jak už zpíval Vlasta Burian: "Husa v troubě... happy end!"

"Jsi líná tam zacouvat. Jak otevřu dveře, když takhle parkuješ? Úplně u zdi..." Muž se snaží prosoukat ke dveřím vozu. "Jak jsi z toho, prosím tě, vylezla ven?" "Normálně," odpovídá žena. V duchu si přehrává, že lezla "normálně" dveřmi spolujezdce, jinak to přece nešlo.

Dálkové ovládání zabliká na prázdno. "To si děláš srandu, Jani. Ty jsi nezamkla, stojí to tu odemčený přes noc." "Ne, to ne. To není možný. No měla jsem telefon...," zaváhá sama na chvíli. "Ale to bych nezapomněla," brání se vzápětí přesvědčivě.
Konečně uvnitř, klapnou bezpečnostní pásy. Muž se prohne a zpod stehna vytáhne zapíchnutou tyčinku a pár brambůrek. "No děti, no, Petře!" rozhodí žena rukama. "Bylo by fajn občas vysát," dodá muž koutkem úst s drobným zavrtěním hlavy. Když ovšem zvedne oči, polohlas se mění ve výkřik: "A to přední sklo! Jak s tím můžeš jezdit? To je děsný!" "Došla mi voda do ostřikovačů. Co mám dělat? Nevím, kam se to tam lije," ohmatává žena dramaticky palubní desku. Pak opatrně posouvá hovor ke kontrolce hladiny paliva: "Vodu koupíme u benzinky, koukej, stejně svítí rezerva." "Co? Zase? Skoro tím nejezdím, ale kdykoli do toho sednu, svítí hladový oko a tankuju plnou. Je to možný?" hrabe se muž nervózně ve vousu. "To se ti zdá, brouku, hrozně ta mrcha žere," chytá ho žena za ruku. "Dáme si u pumpy chlazený Birell," stiskne ho pevněji. Muž vzdychne, ale souhlasně kývne: "Taky mám slinu." "A stejně musím do Lidlu, je to alespoň při cestě," plácne ho zlehka po zápěstí.
"To teda ne, Jani. Na to zapomeň! Nebudu s tebou objíždět nákupy, neblázni, měla jsi na to celý odpoledne!" koukne s nadějí na sedačku spolujezdce. "Chtěla jsem ti udělat k večeři koprovku, máš ji rád." "To sice mám, ale klidně si dám něco jinýho." "A co? Už to mám uvařený, jen přikápnu smetanu," emotivně dohrává ženský hlas. Muž párkrát bouchne do volantu a pak odevzdaně cvakne blinkrem k parkovišti supermarketu.

"Vidíš, byla to jen chvilka, jsi zlato," hazí žena do kufru nacpanou nákupní tašku. Pro jistotu hned vybaluje sojový suk a cpe ho muži do úst. "A frčíme!" Mlask! "Nezdá se ti, že v tom kole něco klepe? Poslouchej!" "Viď? Taky mi to minule přišlo..." Zašustí po chvíli mačkání prázdného obalu od suku. "Proč jsi mi nic neřekla?" "Nevím, Péťo, asi jsem zapomněla." Muž se nevrle nadechne. "A nezdálo se mi to tak hrozný," dopoví obratem žena. "Přesně. Druhý auto v baráku. Nic není hrozný. Dokud to jede, neřešíš nic!"

"Miláčku, nevyznám se v tom! Ještě že mám tebe..." pokusí se žena zalaškovat. "Hele, tohle na mě nezkoušej!" dodává muž, ovšem s lehkým pousmáním. "Víš, že jsi vážně příšerná mrcha?" "Ano, vím..." mazlivě položí hlavu na mužovo rameno. "Jsem příšera, ale už nebrblej a jeď, prosím. Máma čeká s pečenou husou." Muž se probere z opojení: "Paráda, už se taky nemůžu dočkat. Nedělní oběd u tchýně, co víc si přát..."

"Vzal jsi, Péťo, doma tu kytku, nebo zůstala na botníku?" Skřípění brzd... a zubů...

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

První letošní turnaj volejbalové mládeže

První letošní turnaj volejbalové mládeže

V neděli 20. října začala sezóna mladším a starším žákům a žákyním v Krajském přeboru pro oblast Nác...

Týden plný tance

Týden plný tance

Konec léta je pro někoho skličující, nicméně taneční obor ZUŠ Broumov alias Kóči ze Sudet neměl posl...

Úspěch žesťového dua Mini ze ZUŠ Broumov

Úspěch žesťového dua Mini ze ZUŠ Broumov

Ve čtvrtek 16. října se konal již 26. ročník Dittersovy soutěže v komorní hře Vidnava 2019. Je už tr...

Slovan Broumov poprvé vyhrál na hřišti soupeře

Slovan Broumov poprvé vyhrál na hřišti soupeře

Poprvé v sezóně přivezli fotbalisti Slovanu Broumov body ze hřiště soupeře. V neděli vyhráli v 11. k...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře

Fotka dne

2019 09 04 Broumov Klaster Mlhoviny Pano 8bit