Broumovsko

Středa 21.srpen 2019

Poslední aktualizace22.08.2019 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Mrcha – druhý auto

Mrcha – druhý auto

Email Tisk PDF
seznam článků
Mrcha – druhý auto
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

auto8Jsou fráze utužující, osvěžující i unavující partnerské soužití. Občas se člověk zasměje, jindy vybuchne vzteky. Z páru – párku se mohou rázem stát dvě samostatné nožičky. Anebo to zaskřípe, ale jak už zpíval Vlasta Burian: "Husa v troubě... happy end!"

"Jsi líná tam zacouvat. Jak otevřu dveře, když takhle parkuješ? Úplně u zdi..." Muž se snaží prosoukat ke dveřím vozu. "Jak jsi z toho, prosím tě, vylezla ven?" "Normálně," odpovídá žena. V duchu si přehrává, že lezla "normálně" dveřmi spolujezdce, jinak to přece nešlo.

Dálkové ovládání zabliká na prázdno. "To si děláš srandu, Jani. Ty jsi nezamkla, stojí to tu odemčený přes noc." "Ne, to ne. To není možný. No měla jsem telefon...," zaváhá sama na chvíli. "Ale to bych nezapomněla," brání se vzápětí přesvědčivě.
Konečně uvnitř, klapnou bezpečnostní pásy. Muž se prohne a zpod stehna vytáhne zapíchnutou tyčinku a pár brambůrek. "No děti, no, Petře!" rozhodí žena rukama. "Bylo by fajn občas vysát," dodá muž koutkem úst s drobným zavrtěním hlavy. Když ovšem zvedne oči, polohlas se mění ve výkřik: "A to přední sklo! Jak s tím můžeš jezdit? To je děsný!" "Došla mi voda do ostřikovačů. Co mám dělat? Nevím, kam se to tam lije," ohmatává žena dramaticky palubní desku. Pak opatrně posouvá hovor ke kontrolce hladiny paliva: "Vodu koupíme u benzinky, koukej, stejně svítí rezerva." "Co? Zase? Skoro tím nejezdím, ale kdykoli do toho sednu, svítí hladový oko a tankuju plnou. Je to možný?" hrabe se muž nervózně ve vousu. "To se ti zdá, brouku, hrozně ta mrcha žere," chytá ho žena za ruku. "Dáme si u pumpy chlazený Birell," stiskne ho pevněji. Muž vzdychne, ale souhlasně kývne: "Taky mám slinu." "A stejně musím do Lidlu, je to alespoň při cestě," plácne ho zlehka po zápěstí.
"To teda ne, Jani. Na to zapomeň! Nebudu s tebou objíždět nákupy, neblázni, měla jsi na to celý odpoledne!" koukne s nadějí na sedačku spolujezdce. "Chtěla jsem ti udělat k večeři koprovku, máš ji rád." "To sice mám, ale klidně si dám něco jinýho." "A co? Už to mám uvařený, jen přikápnu smetanu," emotivně dohrává ženský hlas. Muž párkrát bouchne do volantu a pak odevzdaně cvakne blinkrem k parkovišti supermarketu.

"Vidíš, byla to jen chvilka, jsi zlato," hazí žena do kufru nacpanou nákupní tašku. Pro jistotu hned vybaluje sojový suk a cpe ho muži do úst. "A frčíme!" Mlask! "Nezdá se ti, že v tom kole něco klepe? Poslouchej!" "Viď? Taky mi to minule přišlo..." Zašustí po chvíli mačkání prázdného obalu od suku. "Proč jsi mi nic neřekla?" "Nevím, Péťo, asi jsem zapomněla." Muž se nevrle nadechne. "A nezdálo se mi to tak hrozný," dopoví obratem žena. "Přesně. Druhý auto v baráku. Nic není hrozný. Dokud to jede, neřešíš nic!"

"Miláčku, nevyznám se v tom! Ještě že mám tebe..." pokusí se žena zalaškovat. "Hele, tohle na mě nezkoušej!" dodává muž, ovšem s lehkým pousmáním. "Víš, že jsi vážně příšerná mrcha?" "Ano, vím..." mazlivě položí hlavu na mužovo rameno. "Jsem příšera, ale už nebrblej a jeď, prosím. Máma čeká s pečenou husou." Muž se probere z opojení: "Paráda, už se taky nemůžu dočkat. Nedělní oběd u tchýně, co víc si přát..."

"Vzal jsi, Péťo, doma tu kytku, nebo zůstala na botníku?" Skřípění brzd... a zubů...

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Největší akce Muzea papírových modelů letošní turistické sezony se blíží

Největší akce Muzea papírových modelů letošní turistické sezony se blíží

Stejně jako v loňském roce se s blížícím koncem prázdnin v Polici nad Metují uskuteční Den Muzea. V ...

"Pěstouni, díky!… a stavte se všichni na kafe"

"Pěstouni, díky!… a stavte se všichni na kafe"

Královéhradecký kraj pořádá na podporu náhradní rodinné péče, ve spolupráci s městskými úřady a nezi...

Broumovský Hečko odmítl penaltový hattrick, přesto vystřílel tři body

Broumovský Hečko odmítl penaltový hattrick, přesto vystřílel tři body

Broumovský Miroslav Hečko se ve 2. kole 1. B třídy v zápase se Solnicí hned třikrát postavil ke stře...

Mistři klavíru a houslí se představili na osmém koncertě festivalu Za poklady Broumovska

Mistři klavíru a houslí se představili na osmém koncertě festivalu Za poklady Broumovska

Nádherné tóny klavíru a houslí se v sobotu 17. srpna nesly kostelem sv. Barbory v Otovicích díky hud...

Gruzie. Země rozkročená mezi Evropou a Asií. Jedna z kolébek křesťanské civilizace

Gruzie. Země rozkročená mezi Evropou a Asií. Jedna z kolébek křesťanské civilizace

Prázdniny slouží také k tomu vypadnout z rutiny všedních dní. A opájet se svobodou a volností. Je tř...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře