Broumovsko

Čtvrtek 16.červenec 2020

Poslední aktualizace16.07.2020 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Mrcha – druhý auto

Mrcha – druhý auto

Email Tisk PDF
seznam článků
Mrcha – druhý auto
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

auto8Jsou fráze utužující, osvěžující i unavující partnerské soužití. Občas se člověk zasměje, jindy vybuchne vzteky. Z páru – párku se mohou rázem stát dvě samostatné nožičky. Anebo to zaskřípe, ale jak už zpíval Vlasta Burian: "Husa v troubě... happy end!"

"Jsi líná tam zacouvat. Jak otevřu dveře, když takhle parkuješ? Úplně u zdi..." Muž se snaží prosoukat ke dveřím vozu. "Jak jsi z toho, prosím tě, vylezla ven?" "Normálně," odpovídá žena. V duchu si přehrává, že lezla "normálně" dveřmi spolujezdce, jinak to přece nešlo.

Dálkové ovládání zabliká na prázdno. "To si děláš srandu, Jani. Ty jsi nezamkla, stojí to tu odemčený přes noc." "Ne, to ne. To není možný. No měla jsem telefon...," zaváhá sama na chvíli. "Ale to bych nezapomněla," brání se vzápětí přesvědčivě.
Konečně uvnitř, klapnou bezpečnostní pásy. Muž se prohne a zpod stehna vytáhne zapíchnutou tyčinku a pár brambůrek. "No děti, no, Petře!" rozhodí žena rukama. "Bylo by fajn občas vysát," dodá muž koutkem úst s drobným zavrtěním hlavy. Když ovšem zvedne oči, polohlas se mění ve výkřik: "A to přední sklo! Jak s tím můžeš jezdit? To je děsný!" "Došla mi voda do ostřikovačů. Co mám dělat? Nevím, kam se to tam lije," ohmatává žena dramaticky palubní desku. Pak opatrně posouvá hovor ke kontrolce hladiny paliva: "Vodu koupíme u benzinky, koukej, stejně svítí rezerva." "Co? Zase? Skoro tím nejezdím, ale kdykoli do toho sednu, svítí hladový oko a tankuju plnou. Je to možný?" hrabe se muž nervózně ve vousu. "To se ti zdá, brouku, hrozně ta mrcha žere," chytá ho žena za ruku. "Dáme si u pumpy chlazený Birell," stiskne ho pevněji. Muž vzdychne, ale souhlasně kývne: "Taky mám slinu." "A stejně musím do Lidlu, je to alespoň při cestě," plácne ho zlehka po zápěstí.
"To teda ne, Jani. Na to zapomeň! Nebudu s tebou objíždět nákupy, neblázni, měla jsi na to celý odpoledne!" koukne s nadějí na sedačku spolujezdce. "Chtěla jsem ti udělat k večeři koprovku, máš ji rád." "To sice mám, ale klidně si dám něco jinýho." "A co? Už to mám uvařený, jen přikápnu smetanu," emotivně dohrává ženský hlas. Muž párkrát bouchne do volantu a pak odevzdaně cvakne blinkrem k parkovišti supermarketu.

"Vidíš, byla to jen chvilka, jsi zlato," hazí žena do kufru nacpanou nákupní tašku. Pro jistotu hned vybaluje sojový suk a cpe ho muži do úst. "A frčíme!" Mlask! "Nezdá se ti, že v tom kole něco klepe? Poslouchej!" "Viď? Taky mi to minule přišlo..." Zašustí po chvíli mačkání prázdného obalu od suku. "Proč jsi mi nic neřekla?" "Nevím, Péťo, asi jsem zapomněla." Muž se nevrle nadechne. "A nezdálo se mi to tak hrozný," dopoví obratem žena. "Přesně. Druhý auto v baráku. Nic není hrozný. Dokud to jede, neřešíš nic!"

"Miláčku, nevyznám se v tom! Ještě že mám tebe..." pokusí se žena zalaškovat. "Hele, tohle na mě nezkoušej!" dodává muž, ovšem s lehkým pousmáním. "Víš, že jsi vážně příšerná mrcha?" "Ano, vím..." mazlivě položí hlavu na mužovo rameno. "Jsem příšera, ale už nebrblej a jeď, prosím. Máma čeká s pečenou husou." Muž se probere z opojení: "Paráda, už se taky nemůžu dočkat. Nedělní oběd u tchýně, co víc si přát..."

"Vzal jsi, Péťo, doma tu kytku, nebo zůstala na botníku?" Skřípění brzd... a zubů...

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Královéhradecký kraj letos plánuje opravit silnice za 238 milionů korun

Královéhradecký kraj letos plánuje opravit silnice za 238 milionů korun

Královéhradecký připravil seznam dalších silnic druhé a třetí třídy, které hodlá letos opravit. Využ...

V Muzeu papírových modelů pokřtí sál Richarda Vyškovského

V Muzeu papírových modelů pokřtí sál Richarda Vyškovského

Nucenou pauzu, způsobenou pandemickou situací v ČR, využilo Muzeum papírových modelů k rozšíření exp...

Bigboš Křinice s kapelou Buty bude!

Bigboš Křinice s kapelou Buty bude!

Dorazte v sobotu 25. července od 14 do Křinic na jubilejní 15. ročník festivalu Bigboš Křinice 2020....

Fotbalový básník nebude v Polici hrát, ale povídat

Fotbalový básník nebude v Polici hrát, ale povídat

Když se budete mezi lidmi v České republice ptát na jméno nejznámějšího fotbalisty naší historie, je...

Festival Za poklady Broumovska o víkendu online i naživo

Festival Za poklady Broumovska o víkendu online i naživo

V sobotu 11. července od šesti hodin uvede festival Za poklady Broumovska záznam prvního letošního k...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře