Broumovsko

Úterý 17.červenec 2018

Poslední aktualizace21.07.2018 04:38

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Muzeum papírových modelů připravilo pro děti Příměstský tábor

Muzeum papírových modelů připravilo pro děti Příměstský tábor

Email Tisk PDF
seznam článků
Muzeum papírových modelů připravilo pro děti Příměstský tábor
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

DSC00425I v letošním roce připravilo Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují pro děti Příměstský tábor. Tentokrát s názvem Letem světem s Muzeem. Muzeum se stalo jakýmsi Base campem, ze kterého jsme vyráželi na kratší i delší vycházky.

Během příměstského tábora jsme si mohli prohlédnout celé zákulisí Muzea. Prohlídka depozitu a technika uskladnění modelů, které nejsou momentálně v expozici, ukázala tvář Muzea i z druhé strany. Zkusili jsme si cvičně zabalit model v krabici tak, aby byl schopen převozu a nic se mu nestalo.

Ale hlavně byl celý týden ve znamení tvorby - výtvarné, modelářské i slovní. Občas jsme si při našem Letem světem odskočili a podívali se na videa z hor od našeho kamaráda, horolezce Jirky Horského. Pak jsme se prošli po zámcích a hradech v celé České republice. Zavzpomínali jsme na pohádky, které se na hradech a zámcích natáčely. Představili si osoby na hradech a zámcích žijící...

Jedním z nejzajímavějších výletů, byla úterní cesta přes Atlantik, kdy jsme se prošli po USA, abychom nakonec udělali zastávku naproti v Zeleném domečku, kde jsme si prohlédli výstavu Andy Warhola. Po prohlídce tisků otce pop-artu se naše vlastní výtvarná díla rozzářila nečekanými barvami. Podobně jako o den později, kdy jsme si udělali zastávku ve Francii a popovídali si o hnutí impresionistů. Všechny tyhle zastávky se projevily v našich obrazech a obrázcích.

Letem světem ale znamenalo i prohlídku Police nad Metují. Ve středečním vedru jsme si prošli s polickým questem památky a popovídali si o nich a o osobnostech, které jsou spjaté s naším městem. Napjatě očekávaným dnem byl čtvrtek, kdy jsme hned ráno vyrazili k Čertovce. Po cestě jsme si v lese zahráli pár her a trochu pozlobili vedoucí tábora. Něco jsme si řekli o Kristině Ringlové a mariánských zjevení v Šolcově lese. Pak jsme rozdělali oheň a celou dobu, co jsme opékali buřty, krásně pršelo. Pláštěnky jsme si sundali až při odchodu, kdy zase začalo svítit sluníčko.

Pátek byl potom ve znamení přehlídky našich vlastních módních návrhů. Po obědě jsme se v nich představili rodičům. Naše skupina se změnila a rodiče viděli několik princezen, malířku, dva roboty, rybáře, kata a další "cizince".

Na závěr se sluší poděkovat. Celý týden jsme chodili na obědy do restaurace Sokolovna, kde se Karel s Janou starali o to, abychom neměli hlad. Další poděkování patří firmě Pejskar, paní starostce Idě Jenkové a Renatě z Koloniálu Renata, kteří nám zajistili dostatek všeho potřebného pro opékání buřtů u Čertovky. A ještě nezapomenout na ty, kteří se o nás celý týden starali. Vedoucími tábora byli Pavel Frydrych z Muzea papírových modelů a Magdaléna Majda Troutnarová. Tábor už skončil. Ale většina z nás se už těší na příští rok, kdy se zase chceme v Muzeu sejít.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Z krádeží a vloupání na Broumovsku obvinili recidivistu

Z krádeží a vloupání na Broumovsku obvinili recidivistu

Celkem slušný výčet trestných činů přes své mládí nasbíral 23letý mládenec z Broumovska, kterého kri...

Viola a violoncello okouzlily publikum při třetím koncertu festivalu Za poklady Broumovska

Viola a violoncello okouzlily publikum při třetím koncertu festivalu Za poklady Broumovska

Zcela zaplněný klášterní kostel sv. Vojtěcha v Broumově hostil v sobotu 14. července třetí koncert f...

Josef Lisák: Mít krásu stále na očích

Josef Lisák: Mít krásu stále na očích

Tento vynikající kreslíř se narodil v Polici nad Metují a v roce 1960 se přestěhoval do Náchoda. Pod...

Jan Rusin reprezentoval Českou republiku na Mistrovství Evropy v orientačním běhu dorostu

Jan Rusin reprezentoval Českou republiku na Mistrovství Evropy v orientačním běhu dorostu

Mistrovství Evropy se konalo v okolí bulharského města Veliko Tarnovo. Budoucí oktaván Gymnázia Brou...

Ředitel broumovského gymnázia, Karel Výravský, končí a bilancuje

Ředitel broumovského gymnázia, Karel Výravský, končí a bilancuje

Po 15 letech končí ve funkci ředitele Gymnázia Broumov Karel Výravský. V následujícím rozhovoru bila...

Doporučujeme

V areálu broumovského kláštera byla otevřena restaurace U Tří růží

barof

V pátek 29. června byla v areálu kláštera v Broumově otevřena restaurace U Tří růží. Restaurace bude součástí konceptu Baroque, který spojuje atmosféru jedinečných míst po celé České republice s vynikající gastronomií zaměřenou na tradici v moderním pojetí... celý článek

Poslední komentáře