Broumovsko

Středa 18.říjen 2017

Poslední aktualizace19.10.2017 04:47

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Na broumovské Základní škole Hradební probíhá tento týden projekt Edison

Na broumovské Základní škole Hradební probíhá tento týden projekt Edison

Email Tisk PDF
seznam článků
Na broumovské Základní škole Hradební probíhá tento týden projekt Edison
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

Edison 2017 001Projekt Edison probíhá na Základní škole Hradební v Broumově již podruhé. Poprvé jsme ho realizovali v únoru 2016 a vyhodnotili jsme ho jako úspěšný, proto v něm pokračujeme. V rámci projektu navštíví školu mladí lidé z různých zemí světa, jedná se o vysokoškolské studenty ve věku kolem 20 let.

Žáci mají možnost setkání s novými lidmi, poznají díky nim nové země – letos Rumunsko, Gruzii, Irán, Alžírsko, Jordánsko. Důležité je, že se dorozumíváme anglicky. Jsme přesvědčeni, že již dnes existují mezinárodní studentské, vědecké a pracovní týmy, kde je pro lidi z různých zemí dorozumívacím jazykem angličtina. Žáci si mohou tuto situaci vyzkoušet.

Dopoledne má každá třída jednu dvouhodinovku, naši "Edisoni" se představí, vedou se žáky rozhovor o jejich zájmech, pak v prezentaci představí svoji zemi a zahrají připravenou hru. Jsou to úsměvné situace vysvětlit pravidla v angličtině a hlavně je pochopit, aby se mohli všichni zapojit. Na odpoledne je připraven program, do kterého se mohou zapojit i žáci. Jde nám o to, aby naši hosté mohli poznat Broumov a Broumovsko.

Našich šest "Edisonů" je ubytovaných v rodinách žáků, zaměstnanců školy. Vláďa Uhnavý z 8. A si pochvaluje návštěvu Marie z Gruzie: "Je velmi trpělivá, celou rodinu povzbuzuje při používání angličtiny, můžeme s ní trénovat i ruštinu. Nabízí nám pomoc, včera s námi skládala dřevo." Valérie Hornychová ubytovala dívku Wissem z Alžírska. "Je to příležitost používat angličtinu. Když Wissem nerozumím, tak mi to zopakuje, někdy přijdou na řadu ruce-nohy. Je to fajn." Paní učitelka Mádlová nabídla ubytování Bahramovi z Iránu. "Je to příjemný, inteligentní člověk. Má obrovský přehled. Je velmi zajímavé se s ním bavit o životě, o politice. Včera jsme s ním celá rodina hráli stolní hry. Byla to zábava." Asistentka pedagoga Tereza Frömmelová nabídla ubytování Lubně z Jordánska. "Můžu si procvičit angličtinu. Jsme vrstevnice, je zajímavé se dozvídat věci z jejího života, ale i podmínkách života v Jordánsku, o životní úrovni v její zemi, o cenách základních potravin."

Možnost setkat se s "Edisony" mají i žáci na prvním stupni. Probíhá tam program Global Village, který má za cíl lidské setkaní a předání několika zajímavých informací o zemi, odkud mladí lidé přijeli. Učitelé jsou přítomni v hodinách. "Je to mimořádná možnost uslyšet angličtinu z úst jiných lidí, dozvědět se něco o jiné zemi záživnějším způsobem než třeba čtením z encyklopedie," říká vyučující angličtiny Stanislav Kujal.

Celý projekt je organizačně náročný, děkujeme pedagogům, především angličtinářům, v čele s Danou Frömmelovou, za ochotu, nasazení a čas, který projektu věnují.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vedení kraje uvažuje umístit defibrilační jednotku i do Adršpašsko - teplických skal

Vedení kraje uvažuje umístit defibrilační jednotku i do Adršpašsko - teplických skal

Pořízení defibrilačních jednotek na vybraná místa v nejvyšším horském pásmu od západních hranic s Li...

"Chceme, aby Broumovské diskuse měly celostátní dopad," říká Jan Školník

"Chceme, aby Broumovské diskuse měly celostátní dopad," říká Jan Školník

V broumovském klášteře se 6. - 7. listopadu uskuteční 4. Broumovské diskuse. Dvoudenní setkání zajím...

Klienti Centra pro rodinu pomáhali

Klienti Centra pro rodinu pomáhali

V prostorách Centra pro rodinu v Broumově se 12. září konal bazar oblečení. Zboží do bazaru darovali...

Rozhovor s Edgar’s Hair nejen o Soulkostele

Rozhovor s Edgar’s Hair nejen o Soulkostele

Minulý týden odstartovala týdenní turné po Česku nizozemská kapela Edgar’s Hair. Právě jim vyšla nov...

Police vysoko vyhrála v Úpici, Broumov veze dva body z Kratonoh

Police vysoko vyhrála v Úpici, Broumov veze dva body z Kratonoh

Fotbalisté Spartaku Police nad Metují se rozstříleli. V minulém kole porazili Náchod B 7:1, v sobotu...

Doporučujeme

Vítězové letošní Broumovské klávesy vystoupí v pražském Rudolfinu

klav

Pražské Rudolfinum přivítá ve středu 18. října laureáty letošního ročníku Mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy Broumovská klávesa...celý článek

Poslední komentáře