Broumovsko

Pátek 15.prosinec 2017

Poslední aktualizace18.12.2017 04:10

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Na broumovské Základní škole Hradební probíhá tento týden projekt Edison

Na broumovské Základní škole Hradební probíhá tento týden projekt Edison

Email Tisk PDF
seznam článků
Na broumovské Základní škole Hradební probíhá tento týden projekt Edison
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

Edison 2017 001Projekt Edison probíhá na Základní škole Hradební v Broumově již podruhé. Poprvé jsme ho realizovali v únoru 2016 a vyhodnotili jsme ho jako úspěšný, proto v něm pokračujeme. V rámci projektu navštíví školu mladí lidé z různých zemí světa, jedná se o vysokoškolské studenty ve věku kolem 20 let.

Žáci mají možnost setkání s novými lidmi, poznají díky nim nové země – letos Rumunsko, Gruzii, Irán, Alžírsko, Jordánsko. Důležité je, že se dorozumíváme anglicky. Jsme přesvědčeni, že již dnes existují mezinárodní studentské, vědecké a pracovní týmy, kde je pro lidi z různých zemí dorozumívacím jazykem angličtina. Žáci si mohou tuto situaci vyzkoušet.

Dopoledne má každá třída jednu dvouhodinovku, naši "Edisoni" se představí, vedou se žáky rozhovor o jejich zájmech, pak v prezentaci představí svoji zemi a zahrají připravenou hru. Jsou to úsměvné situace vysvětlit pravidla v angličtině a hlavně je pochopit, aby se mohli všichni zapojit. Na odpoledne je připraven program, do kterého se mohou zapojit i žáci. Jde nám o to, aby naši hosté mohli poznat Broumov a Broumovsko.

Našich šest "Edisonů" je ubytovaných v rodinách žáků, zaměstnanců školy. Vláďa Uhnavý z 8. A si pochvaluje návštěvu Marie z Gruzie: "Je velmi trpělivá, celou rodinu povzbuzuje při používání angličtiny, můžeme s ní trénovat i ruštinu. Nabízí nám pomoc, včera s námi skládala dřevo." Valérie Hornychová ubytovala dívku Wissem z Alžírska. "Je to příležitost používat angličtinu. Když Wissem nerozumím, tak mi to zopakuje, někdy přijdou na řadu ruce-nohy. Je to fajn." Paní učitelka Mádlová nabídla ubytování Bahramovi z Iránu. "Je to příjemný, inteligentní člověk. Má obrovský přehled. Je velmi zajímavé se s ním bavit o životě, o politice. Včera jsme s ním celá rodina hráli stolní hry. Byla to zábava." Asistentka pedagoga Tereza Frömmelová nabídla ubytování Lubně z Jordánska. "Můžu si procvičit angličtinu. Jsme vrstevnice, je zajímavé se dozvídat věci z jejího života, ale i podmínkách života v Jordánsku, o životní úrovni v její zemi, o cenách základních potravin."

Možnost setkat se s "Edisony" mají i žáci na prvním stupni. Probíhá tam program Global Village, který má za cíl lidské setkaní a předání několika zajímavých informací o zemi, odkud mladí lidé přijeli. Učitelé jsou přítomni v hodinách. "Je to mimořádná možnost uslyšet angličtinu z úst jiných lidí, dozvědět se něco o jiné zemi záživnějším způsobem než třeba čtením z encyklopedie," říká vyučující angličtiny Stanislav Kujal.

Celý projekt je organizačně náročný, děkujeme pedagogům, především angličtinářům, v čele s Danou Frömmelovou, za ochotu, nasazení a čas, který projektu věnují.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nelly Řehořová zpívala na adventním koncertě duet s Marianem Vojtkem

Nelly Řehořová zpívala na adventním koncertě duet s Marianem Vojtkem

Při příležitosti adventních koncertů v Broumově, Polici nad Metují, Hronově a v městech na Náchodsku...

Město dokončilo opravu mostu "Pod Hobrou"

Město dokončilo opravu mostu "Pod Hobrou"

S koncem letošního roku proběhla v Broumově oprava mostu "Pod Hobrou". Ta byla jednou z mnoha invest...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. prosince

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. prosince

Adventní trh v broumovském klášteře, Galavečer boxu, koncert skupiny Lucie revival, přednáška, chari...

V teplickém kině dnes zazní písně skupiny Lucie ve špičkovém provedení

V teplickém kině dnes zazní písně skupiny Lucie ve špičkovém provedení

V kině v Teplicích nad Metují dnes od 19 hodin vystoupí skupina Lucie revival. Vstupenky jsou stále ...

Hlasujte pro maturanty Gymnázia Broumov!

Hlasujte pro maturanty Gymnázia Broumov!

Studenti ze všech koutů České republiky dostali možnost zaslat University of New York v Praze kreati...

Doporučujeme

Hlasujte pro maturanty Gymnázia Broumov!

gymnazium broumov 4.a

Studenti ze všech koutů České republiky dostali možnost zaslat University of New York v Praze kreativní fotku své třídy a vyhrát tak 25 000 korun k tomu, aby se jejich maturitní ples stal nezapomenutelným zážitkem. Mezi deset finalistů se dostala i maturitní třída 4.A Gymnázia Broumov...celý článek

Poslední komentáře