Broumovsko

Pondělí 16.červenec 2018

Poslední aktualizace16.07.2018 04:12

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Na broumovské Základní škole Hradební probíhá tento týden projekt Edison

Na broumovské Základní škole Hradební probíhá tento týden projekt Edison

Email Tisk PDF
seznam článků
Na broumovské Základní škole Hradební probíhá tento týden projekt Edison
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

Edison 2017 001Projekt Edison probíhá na Základní škole Hradební v Broumově již podruhé. Poprvé jsme ho realizovali v únoru 2016 a vyhodnotili jsme ho jako úspěšný, proto v něm pokračujeme. V rámci projektu navštíví školu mladí lidé z různých zemí světa, jedná se o vysokoškolské studenty ve věku kolem 20 let.

Žáci mají možnost setkání s novými lidmi, poznají díky nim nové země – letos Rumunsko, Gruzii, Irán, Alžírsko, Jordánsko. Důležité je, že se dorozumíváme anglicky. Jsme přesvědčeni, že již dnes existují mezinárodní studentské, vědecké a pracovní týmy, kde je pro lidi z různých zemí dorozumívacím jazykem angličtina. Žáci si mohou tuto situaci vyzkoušet.

Dopoledne má každá třída jednu dvouhodinovku, naši "Edisoni" se představí, vedou se žáky rozhovor o jejich zájmech, pak v prezentaci představí svoji zemi a zahrají připravenou hru. Jsou to úsměvné situace vysvětlit pravidla v angličtině a hlavně je pochopit, aby se mohli všichni zapojit. Na odpoledne je připraven program, do kterého se mohou zapojit i žáci. Jde nám o to, aby naši hosté mohli poznat Broumov a Broumovsko.

Našich šest "Edisonů" je ubytovaných v rodinách žáků, zaměstnanců školy. Vláďa Uhnavý z 8. A si pochvaluje návštěvu Marie z Gruzie: "Je velmi trpělivá, celou rodinu povzbuzuje při používání angličtiny, můžeme s ní trénovat i ruštinu. Nabízí nám pomoc, včera s námi skládala dřevo." Valérie Hornychová ubytovala dívku Wissem z Alžírska. "Je to příležitost používat angličtinu. Když Wissem nerozumím, tak mi to zopakuje, někdy přijdou na řadu ruce-nohy. Je to fajn." Paní učitelka Mádlová nabídla ubytování Bahramovi z Iránu. "Je to příjemný, inteligentní člověk. Má obrovský přehled. Je velmi zajímavé se s ním bavit o životě, o politice. Včera jsme s ním celá rodina hráli stolní hry. Byla to zábava." Asistentka pedagoga Tereza Frömmelová nabídla ubytování Lubně z Jordánska. "Můžu si procvičit angličtinu. Jsme vrstevnice, je zajímavé se dozvídat věci z jejího života, ale i podmínkách života v Jordánsku, o životní úrovni v její zemi, o cenách základních potravin."

Možnost setkat se s "Edisony" mají i žáci na prvním stupni. Probíhá tam program Global Village, který má za cíl lidské setkaní a předání několika zajímavých informací o zemi, odkud mladí lidé přijeli. Učitelé jsou přítomni v hodinách. "Je to mimořádná možnost uslyšet angličtinu z úst jiných lidí, dozvědět se něco o jiné zemi záživnějším způsobem než třeba čtením z encyklopedie," říká vyučující angličtiny Stanislav Kujal.

Celý projekt je organizačně náročný, děkujeme pedagogům, především angličtinářům, v čele s Danou Frömmelovou, za ochotu, nasazení a čas, který projektu věnují.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Jan Rusin reprezentoval Českou republiku na Mistrovství Evropy v orientačním běhu dorostu

Jan Rusin reprezentoval Českou republiku na Mistrovství Evropy v orientačním běhu dorostu

Mistrovství Evropy se konalo v okolí bulharského města Veliko Tarnovo. Budoucí oktaván Gymnázia Brou...

Ředitel broumovského gymnázia, Karel Výravský, končí a bilancuje

Ředitel broumovského gymnázia, Karel Výravský, končí a bilancuje

Po 15 letech končí ve funkci ředitele Gymnázia Broumov Karel Výravský. V následujícím rozhovoru bila...

Tempus fugit mezi charismatiky

Tempus fugit mezi charismatiky

Putovní benefiční výstavu bratislavského fotografa Dana Veselského TEMPUS FUGIT (Čas běží) bude moci...

Polická starostka je nominovaná v soutěži Žena regionu. O vítězce rozhodne hlasování veřejnosti!

Polická starostka je nominovaná v soutěži Žena regionu. O vítězce rozhodne hlasování veřejnosti!

Starostka Police nad Metují Ida Jenková je v nominaci 9. ročníku celonárodní soutěže Žena regionu. S...

Třetí koncert festivalu Za poklady Broumovska přivítá klášterní kostel sv. Vojtěcha

Třetí koncert festivalu Za poklady Broumovska přivítá klášterní kostel sv. Vojtěcha

Další hudební zážitek nabídne festival v sobotu 14. července od 18 hodin v klášterním kostele sv. Vo...

Doporučujeme

V areálu broumovského kláštera byla otevřena restaurace U Tří růží

barof

V pátek 29. června byla v areálu kláštera v Broumově otevřena restaurace U Tří růží. Restaurace bude součástí konceptu Baroque, který spojuje atmosféru jedinečných míst po celé České republice s vynikající gastronomií zaměřenou na tradici v moderním pojetí... celý článek

Poslední komentáře