Broumovsko

Pondělí 19.březen 2018

Poslední aktualizace20.03.2018 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Na broumovské Základní škole Hradební probíhá tento týden projekt Edison

Na broumovské Základní škole Hradební probíhá tento týden projekt Edison

Email Tisk PDF
seznam článků
Na broumovské Základní škole Hradební probíhá tento týden projekt Edison
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

Edison 2017 001Projekt Edison probíhá na Základní škole Hradební v Broumově již podruhé. Poprvé jsme ho realizovali v únoru 2016 a vyhodnotili jsme ho jako úspěšný, proto v něm pokračujeme. V rámci projektu navštíví školu mladí lidé z různých zemí světa, jedná se o vysokoškolské studenty ve věku kolem 20 let.

Žáci mají možnost setkání s novými lidmi, poznají díky nim nové země – letos Rumunsko, Gruzii, Irán, Alžírsko, Jordánsko. Důležité je, že se dorozumíváme anglicky. Jsme přesvědčeni, že již dnes existují mezinárodní studentské, vědecké a pracovní týmy, kde je pro lidi z různých zemí dorozumívacím jazykem angličtina. Žáci si mohou tuto situaci vyzkoušet.

Dopoledne má každá třída jednu dvouhodinovku, naši "Edisoni" se představí, vedou se žáky rozhovor o jejich zájmech, pak v prezentaci představí svoji zemi a zahrají připravenou hru. Jsou to úsměvné situace vysvětlit pravidla v angličtině a hlavně je pochopit, aby se mohli všichni zapojit. Na odpoledne je připraven program, do kterého se mohou zapojit i žáci. Jde nám o to, aby naši hosté mohli poznat Broumov a Broumovsko.

Našich šest "Edisonů" je ubytovaných v rodinách žáků, zaměstnanců školy. Vláďa Uhnavý z 8. A si pochvaluje návštěvu Marie z Gruzie: "Je velmi trpělivá, celou rodinu povzbuzuje při používání angličtiny, můžeme s ní trénovat i ruštinu. Nabízí nám pomoc, včera s námi skládala dřevo." Valérie Hornychová ubytovala dívku Wissem z Alžírska. "Je to příležitost používat angličtinu. Když Wissem nerozumím, tak mi to zopakuje, někdy přijdou na řadu ruce-nohy. Je to fajn." Paní učitelka Mádlová nabídla ubytování Bahramovi z Iránu. "Je to příjemný, inteligentní člověk. Má obrovský přehled. Je velmi zajímavé se s ním bavit o životě, o politice. Včera jsme s ním celá rodina hráli stolní hry. Byla to zábava." Asistentka pedagoga Tereza Frömmelová nabídla ubytování Lubně z Jordánska. "Můžu si procvičit angličtinu. Jsme vrstevnice, je zajímavé se dozvídat věci z jejího života, ale i podmínkách života v Jordánsku, o životní úrovni v její zemi, o cenách základních potravin."

Možnost setkat se s "Edisony" mají i žáci na prvním stupni. Probíhá tam program Global Village, který má za cíl lidské setkaní a předání několika zajímavých informací o zemi, odkud mladí lidé přijeli. Učitelé jsou přítomni v hodinách. "Je to mimořádná možnost uslyšet angličtinu z úst jiných lidí, dozvědět se něco o jiné zemi záživnějším způsobem než třeba čtením z encyklopedie," říká vyučující angličtiny Stanislav Kujal.

Celý projekt je organizačně náročný, děkujeme pedagogům, především angličtinářům, v čele s Danou Frömmelovou, za ochotu, nasazení a čas, který projektu věnují.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vzpomínky broumovských pamětníků ožijí díky projektu Příběhy našich sousedů

Vzpomínky broumovských pamětníků ožijí díky projektu Příběhy našich sousedů

V úterý 20. března od 16 hodin se v sále Dřevník broumovského kláštera uskuteční slavnostní prezenta...

Spisovatelka Ivanka Devátá besedovala s broumovskými seniory

Spisovatelka Ivanka Devátá besedovala s broumovskými seniory

Ve čtvrtek 15. března se v Centru sociálních služeb Naděje v Broumově uskutečnila beseda se spisovat...

Alois Jirásek a Karel Čapek v broumovské knihovně

Alois Jirásek a Karel Čapek v broumovské knihovně

Ve čtvrtek 22. února 2018 se uskutečnila v Městské knihovně v Broumově přednáška o Aloisi Jiráskovi ...

Komponovaný program s Marcelem Zmožkem a Zbigniewem Czendlikem na Střelnici

Komponovaný program s Marcelem Zmožkem a Zbigniewem Czendlikem na Střelnici

V pondělí 12. března se na sále Střelnice v Broumově uskutečnil komponovaný program s Marcelem Zmožk...

Historické hřbitovy očima návštěvníka výstavy

Historické hřbitovy očima návštěvníka výstavy

Přiznávám, že mne výstava s názvem Historické hřbitovy nelákala. Historii mi znechutili ve škole a "...

Doporučujeme

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

petra

Nadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!... celý článek

Poslední komentáře