Broumovsko

Čtvrtek 13.srpen 2020

Poslední aktualizace13.08.2020 04:09

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Nouzový režim Masarykovy školy v Broumově

Nouzový režim Masarykovy školy v Broumově

Email Tisk PDF

masarBěhem dubna, tedy druhého měsíce nouzového režimu, se řada věcí dopilovala a nastavila tak, aby byla výuka co možná nejefektivnější i na dálku. Probíhá on-line vzdělávání, kdy kantoři v pravidelných intervalech doučují skupinky žáků, a to s přednostním zaměřením na češtinu a matematiku.

Dalším způsobem je vyměňování pracovních materiálů v boxu, který je umístěn na schodech před školou. Vyučující i žáci si na nové formy komunikace zvykají a snaží se nalézat způsob, který by znamenal co nejmenší rozdíl mezi tradičním a "krizovým" způsobem učení. Pedagogové by v tomto ohledu chtěli velmi poděkovat rodičům, pro které je aktuální stav zdaleka nejnáročnější, a přece v naprosté většině případů probíhá komunikace bez problémů a je patrné, že rodiče - a mnohdy i prarodiče - přistupují k situaci velmi zodpovědně.

Pokud bychom chtěli nalézt výhody právě probíhajícího stavu, můžeme uvést skutečnost, že se děti učí pracovat s technikou, objevují elektronické knihy, samostatněji si plánují svoji práci, nebo že se stávají vnímavější k nejrůznějším aspektům a problematice současného světa. Rozvrstvení jejich dnů je svobodnější a je jisté, že se kupříkladu nikomu nestýská po ranním vstávání. Naopak na otázku, co dětem momentálně nejvíce schází, většina z nich odpovídá, že spolužáci. Možnost vidět se s třídou a kamarády je natolik zásadní, že se mnoho dětí těšilo na návrat do školy už v první půli dubna.

A žáci se shodují i na další věci: bude úžasné, až nebudeme muset nosit roušky! Tuto skutečnost někteří z nich uvedli v jedné z prací, ve které měli popsat vysněnou dovolenou na místě, jež je opět "zdravotně nezávadné". V příbězích se objevila města jako Paříž, Milán nebo Gdaňsk, dále země Egypt či Grónsko, mnozí by ale rádi utekli rovnou do pralesa nebo se zúčastnili dobrodružné pirátské výpravy. Všechny snové výlety nicméně jako červená - nebo v tomto případě spíše zelená - nit propojuje podvědomá touha po neomezeném pohybu a svobodném nadechnutí.

Přejeme dětem, rodičům i všem ostatním pokud možno klidné dny a hlavně pevné zdraví. Na závěr připomínáme, že je pro děti v případě potřeby k dispozici školní psycholožka Mgr. Michaela Krutilová, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Starosta Police nad Metují se vyjádřil k současné situaci ve městě v souvislosti s nákazou COVID-19

Starosta Police nad Metují se vyjádřil k současné situaci ve městě v souvislosti s nákazou COVID-19

Starosta Police nad Metují Jiří Beran dementoval informaci, že na Policku je prudký nárůst případů o...

Česko-polská spolupráce dělá pohraničí bezpečnější

Česko-polská spolupráce dělá pohraničí bezpečnější

Velkou pozornost věnuje program Interreg V-A ČR-Polsko 2014-2020 oblasti prevence rizik. Partneři z ...

Nový trenažér k výuce lékařů ON Náchod s podporou Královéhradeckého kraje

Nový trenažér k výuce lékařů ON Náchod s podporou Královéhradeckého kraje

Nadační fond HOSPITAL BROUMOV uspěl v dotačním řízení Královéhradeckého kraje s projektem "Dotace na...

Náchod startuje modernizaci dětského dopravního hřiště v Bělovsi

Náchod startuje modernizaci dětského dopravního hřiště v Bělovsi

Druhou největší investiční akcí města Náchoda je pro letošní rok zahájení modernizace dopravního hři...

Broumov v poháru skončil, Police si zastřílela v Meziměstí

Broumov v poháru skončil, Police si zastřílela v Meziměstí

Famózním způsobem vstoupili do nové sezóny hráči Spartaku Police nad Metují. V 1. kole Poháru hejtma...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře