Broumovsko

Čtvrtek 4.červen 2020

Poslední aktualizace 5.06.2020 05:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Nouzový režim Masarykovy školy v Broumově

Nouzový režim Masarykovy školy v Broumově

Email Tisk PDF

masarBěhem dubna, tedy druhého měsíce nouzového režimu, se řada věcí dopilovala a nastavila tak, aby byla výuka co možná nejefektivnější i na dálku. Probíhá on-line vzdělávání, kdy kantoři v pravidelných intervalech doučují skupinky žáků, a to s přednostním zaměřením na češtinu a matematiku.

Dalším způsobem je vyměňování pracovních materiálů v boxu, který je umístěn na schodech před školou. Vyučující i žáci si na nové formy komunikace zvykají a snaží se nalézat způsob, který by znamenal co nejmenší rozdíl mezi tradičním a "krizovým" způsobem učení. Pedagogové by v tomto ohledu chtěli velmi poděkovat rodičům, pro které je aktuální stav zdaleka nejnáročnější, a přece v naprosté většině případů probíhá komunikace bez problémů a je patrné, že rodiče - a mnohdy i prarodiče - přistupují k situaci velmi zodpovědně.

Pokud bychom chtěli nalézt výhody právě probíhajícího stavu, můžeme uvést skutečnost, že se děti učí pracovat s technikou, objevují elektronické knihy, samostatněji si plánují svoji práci, nebo že se stávají vnímavější k nejrůznějším aspektům a problematice současného světa. Rozvrstvení jejich dnů je svobodnější a je jisté, že se kupříkladu nikomu nestýská po ranním vstávání. Naopak na otázku, co dětem momentálně nejvíce schází, většina z nich odpovídá, že spolužáci. Možnost vidět se s třídou a kamarády je natolik zásadní, že se mnoho dětí těšilo na návrat do školy už v první půli dubna.

A žáci se shodují i na další věci: bude úžasné, až nebudeme muset nosit roušky! Tuto skutečnost někteří z nich uvedli v jedné z prací, ve které měli popsat vysněnou dovolenou na místě, jež je opět "zdravotně nezávadné". V příbězích se objevila města jako Paříž, Milán nebo Gdaňsk, dále země Egypt či Grónsko, mnozí by ale rádi utekli rovnou do pralesa nebo se zúčastnili dobrodružné pirátské výpravy. Všechny snové výlety nicméně jako červená - nebo v tomto případě spíše zelená - nit propojuje podvědomá touha po neomezeném pohybu a svobodném nadechnutí.

Přejeme dětem, rodičům i všem ostatním pokud možno klidné dny a hlavně pevné zdraví. Na závěr připomínáme, že je pro děti v případě potřeby k dispozici školní psycholožka Mgr. Michaela Krutilová, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Vernisáže výstav, divadlo, kino pro děti, koncert či mykologická akce. To jsou tipy na akce, které s...

Golf je zábava pro celou rodinu

Golf je zábava pro celou rodinu

Začnu i tento díl golfovým slovníkem.

"Všechno je jinak."

"Všechno je jinak."

Znáte ten židovský vtip o rabínovi na smrtelné posteli? Jeho svatost a učenost byla věhlasná, a tak ...

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

V osadě Jiráskovy Skály na jihovýchodním okraji Teplicko-adršpašských skal, známých též jako Bischof...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře