Broumovsko

Úterý 11.srpen 2020

Poslední aktualizace13.08.2020 04:09

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog O nejlepšího kulečníkáře Jetřichova aneb Joska kap po čtvrté

O nejlepšího kulečníkáře Jetřichova aneb Joska kap po čtvrté

Email Tisk PDF
seznam článků
O nejlepšího kulečníkáře Jetřichova aneb Joska kap po čtvrté
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

kul4Dubnová sobota vítá účastníky čtvrtého zápolení O nejlepšího Jetřichováka v kulečníku. Turnaje se mohou zůčastnit pouze jetřichovští matadoři, přespolní přijdou maximálně fandit. Konkurence se schází silná.

Nechybí obhájce vítězství Joska Novák st., za ním se do pivnice u Seidlů hrne Rosťa Hampl, loni druhý, z auta vyskakuje Joska Pejchal ml., ředitel turnaje a držitel trofeje za třetí místo. Za nimi je vidět dalších 13 hráčů, včetně jediné ženy turnaje, zapisovatelky Verči Kousalové. Organizátoři mají předem připravený systém, zápasníci se rozlosují do třech skupin a už se rovnají koule na zelené plátno. Šťouch stíhá šťouch, body utěšeně přibývají na počítadle a každý zápas je peprně komentován přihlížejícími.

Souběžně s turnajem probíhá rozbor aktuální ligové tabulky, přičemž je konstatováno, že většina fanoušků očekává svůj tým v boji o záchranu. V klidu jsou jen kovaní Sparťani. Do bitevní vřavy Tomáš Janoušek průběžně komentuje probíhající Fed Cupové utkání Česka a Itálie.

Turnaj je okořeněn rodinnými bitvami, zápasí spolu oba Pejchalové, Milan Škorpík utrpí vítězství se svou partnerkou Verčou, mladší z Nováků zaváhá v zápase se svým otcem. Tabulky se zaplňují výsledky, oba Joskové počítají, seč jim síly a hladina posilujících nápojů stačí. Verča průběžně zapisuje a kontroluje hladký průběh zápasů. Od pípy vše sleduje početná skupinka Seidlovic, zásobující účastníky turnaje nápoji a skvělými výpečky. Čas oběda je jediným okamžikem, kdy utichnou vášně. Jediná debata se strhne o počet knedlíků, spořádaných jednatelem turnaje Joskou Novákem ml.. Lucie Šafářová vyhrála první zápas čtvrtfinále Fedcupu.

Poté se opět rozběhnou boje, tabulky se průběžně uzavírají a blíží se nepopulární, ale spravedlivý, pavoukový systém. V boji ve skupinách uváznou Joska Pejchal st., Pepa Gorgán, Jan Matěna a Kikina. Zbylých dvanáct soupeřů je podle úspěšnosti rozepsáno do pavouka a rozjíždějí se líté vyřazovací boje. V nich dojde dech několika favoritům a začínají se rýsovat zajímavé semifinálové dvojice. Vypadává Milan Škorpík, Lukáš Mervart, Rosťa Hampl, Míra Retr, Kamil Linhart a Martin Čepl. Mezitím Petra Kvitová vyhrála první set. Zápas stíhá zápas, jedno z překvapení turnaje, pan Josef Pavlínek, bohužel z pracovních důvodů musí vzdát boj o čtvrté až šesté místo. Zbylá dvojice, Pepa Andrš a Tomáš Janoušek se pere o 4. místo. Pepa vítězí.

O prvenství v turnaji bojují Joska Pejchal ml. a oba Nováci. Bitva bude napínavá, začíná Joska Pejchal a mladší z Nováků. První zápas zázračným obratem získává Joska Pejchal. Následuje rodinná odveta Nováků. Po tuhém boji mladší Joska nechává šanci na vítězství svému otci, jenž se po lehkém občerstvení vrhne do souboje o první místo. Rozhodne pevnější ruka a přesnější muška. Soupeřem mu je zkušený matador, mladší z Pejchalů. Drtivým zahájením nastupuje Joska Novák, řečený Komár, Pepa Pejchal se zoufale snaží udržet nasazené tempo. Komár drží nasazenou laťku a nakonec pouhých šest bodů rozhodlo o jeho obhajobě vítězství. Je už potřetí za sebou vítězem, tudíž v Jetřichově je nejlepší.

Konečné pořadí je tedy následující:

1. Josef Novák st.

2. Joska Pejchal ml.

3. Pepa Novák ml.

4. Pepča Andrš

5. Tomáš Janoušek

6. pan Josef Pavlínek

7. Míra Retr

8. Rosťa Hampl

9. Martin Čepl

10. Milan Škorpík

11. Lukin Mervart

12. Kamil Linhart

13. Pepa Pejchal st.

14. Veronika "Kikina" Kousalová

15. Jenda Matěna

16. Pepa Gorgán

O hladký průběh turnaje se postarala souhra všech účastníků, vzájemný respekt a duch fair play. Poděkování patří rodině Seidlů, která na sebe vzala starost o plné žaludky a hrdla sportovců. Na konci této reportáže ještě zazní jména všech sponzorů, kteří pořadatelům věnovali spoustu hodnotných cen.

Přispěli: Primátor Náchod, Lutoma Broumov, AZ Nábytek (Standa Šreiber) Hejtmánkovice, Joska Novák ml. z Jetřichova, Joska Novák st. z Jetřichova, Pejchal Josef ml. z Jetřichova, Obec Jetřichov, SDH Jetřichov, Dřevoterm Jetřichov, Nejlevnější pneu Jetřichov, Verča "Kikina" Kousalová, Sklenářství Pavel Kašpar Broumov, Restaurace sv. Magdalena Jetřichov, Restaurace Na nádraží Tomáš Čuda ml. Meziměstí, Autoservis Jetřichov Jarda Novák, Olda Ducháč Servis vzv Jetřichov, Petr Kuneš, koňák z Jetřichova, Pneuservis Svoboda Jetřichov, Abely Elektro Jetřichov, Potraviny Jetřichov, Braha Plasty Broumov, Woodwork Pavel Minář Heřmánkovice, Míra Mrázik z Broumova, Netík Zdeněk Truhlářství Broumov, Petr Kubásek Čalounictví Janovičky, Hospůdka Božanov, Jiří Sloupenský Božanov, Kvíčerovská pekárna Police nad Metují, Instalatéři Broumov (Tarzan, Péca, Gejza), Matouš Doležal Jetřichov, Penzion u Suchánků Jetřichov, Ekofarma Vlkovi Vernéřovice, Pivnice u Seidlů Jetřichov, Mervartovi Jetřichov, Rosťa Hampl Jetřichov, Martin Čepl Jetřichov.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Náchod startuje modernizaci dětského dopravního hřiště v Bělovsi

Náchod startuje modernizaci dětského dopravního hřiště v Bělovsi

Druhou největší investiční akcí města Náchoda je pro letošní rok zahájení modernizace dopravního hři...

Broumov v poháru skončil, Police si zastřílela v Meziměstí

Broumov v poháru skončil, Police si zastřílela v Meziměstí

Famózním způsobem vstoupili do nové sezóny hráči Spartaku Police nad Metují. V 1. kole Poháru hejtma...

Hejtman Královéhradeckého kraje nepřipouští konec pastevectví

Hejtman Královéhradeckého kraje nepřipouští konec pastevectví

Opakované útoky vlků na ovčí stáda na Broumovsku měly za následek, že chovatel Vlastimil Vejrosta po...

Česko-polská Hřebenovka zatraktivňuje pohraničí

Česko-polská Hřebenovka zatraktivňuje pohraničí

Královéhradecký kraj se spolu s dalšími partnery podílí na obnově Česko-polské Hřebenovky, jejíž jed...

Sestry Kulichovy pomáhají želvám na Borneu, přidejte se i vy!

Sestry Kulichovy pomáhají želvám na Borneu, přidejte se i vy!

Během jara začaly pomáhat přírodě, na kterou se podle nich během epidemie zapomínalo. Pěstují sazeni...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře