Broumovsko

Neděle 15.prosinec 2019

Poslední aktualizace17.12.2019 04:29

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Od Broumova k Bobří řece

Od Broumova k Bobří řece

Email Tisk PDF
seznam článků
Od Broumova k Bobří řece
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Všechny strany

IMG 3640Více než padesát "kluků a děvčat" ve věku cca od 30 do 80 let se vypravilo za Jaroslavem Foglarem do Sluneční zátoky na Sázavě. Připomenout si dobrodružství, o kterých někteří v dětství nemohli ani číst, protože to bylo zakázané.

Cestou autobusem do výchozího místa pěšího putování kousek za Světlou nad Sázavou přečetla paní učitelka Alena Miklošová několik úryvků z Foglarovy knihy Hoši od Bobří řeky. Uvedla účastníky zájezdu do prostředí, kterým, zalitým sluncem, za chvíli po více než 12 kilometrů dlouhé trase (někteří se ještě 3 kilometry svezli autobusem) procházeli.

I když je to z Broumova 170 kilometrů, na pěšině do polí byli už po osmé. Vyjeli brzy ráno a řidič autobusu P - transportu z Broumova Michal Zeroník jel svižně a bezpečně. Za pár chvil došli k řece Sázavě.

Klidná řeka, s hladinou vody podle nánosů na kamenech, které všude vyčuhovaly, nejméně 15 centimetrů pod normálem. Pohodlná, příjemná procházka loukami i lesem. V pohodě všichni před desátou došli k hospodě pár set metrů od restaurace Pohoda, kde byl na jedenáctou pro všechny připraven oběd.

Po obědě pokračovala cesta kolem řeky a později do kopce nad Sluneční zátoku. I tuto jedinou větší překážku všichni účastníci zvládli. Byli odměněni příjemným prostředím u řeky s Foglarovým pomníkem na místě, kde v letech 1925 až 1945 tábořil první český skautský oddíl.

Do Ledče to už bylo po nenáročné trase kolem Sázavy pár kilometrů. Pěší část výletu zakončili v příjemné cukrárně na náměstí V Ledči nad Sázavou. Pár lidí ještě navštívilo muzeum Jaroslava Foglara a kolem 16. hodiny všichni společně odjeli do Číhoště. Místní farář povyprávěl o číhošťském zázraku a o faráři Toufarovi, ubitém příslušníky STB v únoru 1950.

Pěkné bylo setkání se skupinou maminek s malými dětmi na geografickém středu ČR, který je nedaleko. Na pochodu za přirozené porody tu nad mísami ovoce a zdravého jídla odpočívaly a povídaly. Někteří účastníci zájezdu z Broumova dostali ochutnat domácí chléb se sýrovou pomazánkou, který si tu právě rozdávali. Všichni odcházeli dobře naladěni, někteří povzneseni neočekávaně hezkým zážitkem.

Nakonec ještě pár kilometrů autobusem k obdivuhodné dřevěné rozhledně Bohdanka s krásným výhledem do kraje, ozařovaného zapadajícím sluncem. A opět klidná a bezpečná jízda domů. Výlet se i tentokrát díky skvělé organizaci i počasí víc než vydařil.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Poděkování hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána

Poděkování hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána

Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán ve svém prohlášení ocenil práci společensky aktivních li...

Předvánoční návštěva Domova pro seniory v Broumově

Předvánoční návštěva Domova pro seniory v Broumově

Ve čtvrtek 12. prosince potěšili návštěvou a dárky klienty Domova pro seniory v Broumově starosta mě...

Žena se odstěhovala a nedala o sobě vědět

Žena se odstěhovala a nedala o sobě vědět

Náchodská policie pátrá po pobytu těhotné mladé ženy se třemi dětmi, která odešla z dočasného bydliš...

Poslední letošní koncert v Edenu. Krucipüsk!

Poslední letošní koncert v Edenu. Krucipüsk!

V pátek 13. prosince se od 20 hodin v undergroundovém klubu Eden v Broumově ocitnete na jiné planetě...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. prosince

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. prosince

Oslava 6. narozenin Centra Walzel, Adventní trh v klášteře, galavečer boxu, koncert skupiny Krucipüs...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře