Broumovsko

Úterý 17.červenec 2018

Poslední aktualizace21.07.2018 04:38

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Pomozme ZUŠlechtit ZUŠ v Polici nad Metují!

Pomozme ZUŠlechtit ZUŠ v Polici nad Metují!

Email Tisk PDF
seznam článků
Pomozme ZUŠlechtit ZUŠ v Polici nad Metují!
Strana 2
Všechny strany

zusTNedávno se mě dcera zeptala, zda vím, že snad každé druhé dítko z Policka chodí k nám do ZUŠky. Zarazil jsem se, ale matematika nelže. Spádová oblast Police má 4300 obyvatel, z nichž je podle statistik města 2500 v produktivním věku. Na děti a důchodce tedy zbývá 1800. A děleno 765 žáky naší ZUŠ – no vážně!

Je mi ze srdce ctí, že mohu říci, že právě u nás ve škole umíme a můžeme aktivně působit na ZUŠlechťování talentu, který v dětech pramení. Je úžasné, že se nám daří vychovat hudebníky, jimž se i díky našemu úsilí povedlo dostat až na profesionální dráhu.

Naše škola ale bohužel již delší dobu trpí nedostatkem kapacity pro výuku nových žáků, a aktuální vybavení i zabezpečení nesplňuje současné legislativní požadavky. Od června proto probíhá rozsáhlá rekonstrukce stávajících učeben a pracuje se také na výstavbě dalších. Celou tuto ohromnou akci financuje město jako zřizovatel školy z úvěru poskytnutého na požadovanou rekonstrukci a dostavbu školy. Nezbývá už ale na vnitřní vybavení nově budovaného koncertního sálu. A protože chceme, aby naše děti měly kde (a komu) ukázat svou píli, nevzdáváme to a snažíme se nacházet i netradiční zdroje příjmu.

Na hithit.com jsme odstartovali sbírku, kde můžete POUZE během 45 dní přispět na konto ZUŠlechtění ZUŠ tolik, kolik vám vaše srdce velí, a peněženka dovolí. Osvětlovací a zvuková technika, sedadla, skříně, police, mikrofony a další vybavení koncertního sálu si žádá ZUŠlechtění v hodnotě minimálně 300 000 Kč. Právě tuto částku jsme si stanovili na webu jako cílovou, přestože jen 130 sedadel do sálu bude stát takřka 400 tisíc... Záleží jen na nás všech, nakolik dokážeme společnými silami ZUŠlechtit naší ZUŠ.

Ptáte se, co za to? Za každé sebemenší ZUŠlechtění vám náleží i ušlechtilá odměna. Některá vám pohladí ušní bubínky, jiná Vás doživotně usadí v koncertním sále, a další vás prožene školou od půdy po sklep. Neváhejte a přistupte blíže! Máte možnost natočit si ve školním studiu vlastní singl, nechat si zhotovit portrét, nebo si zopakovat stupnice a akordy. Naučíme vás roztočit keramickou hlínu, nebo vám zašleme CD, tašku či tričko.

Čtenáři, firmo, maminko a tatínku, podnikateli, babičko, dědečku, přátelé a kamarádi!
Pomozme ZUŠlechtit ZUŠ v Polici nad Metují!

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Z krádeží a vloupání na Broumovsku obvinili recidivistu

Z krádeží a vloupání na Broumovsku obvinili recidivistu

Celkem slušný výčet trestných činů přes své mládí nasbíral 23letý mládenec z Broumovska, kterého kri...

Viola a violoncello okouzlily publikum při třetím koncertu festivalu Za poklady Broumovska

Viola a violoncello okouzlily publikum při třetím koncertu festivalu Za poklady Broumovska

Zcela zaplněný klášterní kostel sv. Vojtěcha v Broumově hostil v sobotu 14. července třetí koncert f...

Josef Lisák: Mít krásu stále na očích

Josef Lisák: Mít krásu stále na očích

Tento vynikající kreslíř se narodil v Polici nad Metují a v roce 1960 se přestěhoval do Náchoda. Pod...

Jan Rusin reprezentoval Českou republiku na Mistrovství Evropy v orientačním běhu dorostu

Jan Rusin reprezentoval Českou republiku na Mistrovství Evropy v orientačním běhu dorostu

Mistrovství Evropy se konalo v okolí bulharského města Veliko Tarnovo. Budoucí oktaván Gymnázia Brou...

Ředitel broumovského gymnázia, Karel Výravský, končí a bilancuje

Ředitel broumovského gymnázia, Karel Výravský, končí a bilancuje

Po 15 letech končí ve funkci ředitele Gymnázia Broumov Karel Výravský. V následujícím rozhovoru bila...

Doporučujeme

V areálu broumovského kláštera byla otevřena restaurace U Tří růží

barof

V pátek 29. června byla v areálu kláštera v Broumově otevřena restaurace U Tří růží. Restaurace bude součástí konceptu Baroque, který spojuje atmosféru jedinečných míst po celé České republice s vynikající gastronomií zaměřenou na tradici v moderním pojetí... celý článek

Poslední komentáře