Broumovsko

Pondělí 24.září 2018

Poslední aktualizace24.09.2018 04:57

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Příležitost pro čas Vánoc

Příležitost pro čas Vánoc

Email Tisk PDF

jindraKaždý známe vánoční příběh, horší je dvěma, třemi slovy vyjádřit, co přináší. Zato umíme popsat dnešní realitu, víme, že je neradostná a temná. Avšak je tomu opravdu tak? Čas vánoc je období, kdy se něco zásadně mění.

Věděli to lidé již před tisíciletími. Zítra bude opět o minutu delší den než dnes. Víc světla, víc radosti, pokud ji přijmeme. To jindy než o Vánocích nezažijete. Využijme toho.

Dárky jsou rozdány a je čas začít rozdávat sebe samé. Obejmout a láskyplně k sobě přitisknout někoho blízkého. Zajít za svojí matkou a vyznat jí lásku, kterou náhle oplýváte. Možná odpustit starou křivdu nebo zapomenout na příkoří, které vám někdo učinil. Poprosit za odpuštění vyřčeného slova nebo vykonaného skutku.

Abychom to měli snazší, je dobré zapomenout na trápení, co jsme si způsobili špatným rozhodnutím, ať už u voleb, při obchodním jednání, při výchově svých dětí. Přestat řešit zisky a ztráty a jen mít radost. A když se zdá, že je všechno chmurné a špatně, na chvíli zapomenout a vidět to lepší. Potřebujeme to!

Je možné, že se svět zmítá v krizích, je možné, že jsou politici zkorumpovaní a usilují jen o naši kapsu, je možné, že jsou lidé na sebe zlí. Je však hloupé se tím zabývat. Je příjemné a krásné prožívat úplně jiné pocity. Radost, štěstí, lásku.

Je-li dnes těžká doba, pak proto, že si ji takovou tvoříme. Jeden ze zákonů kvantové fyziky říká, že když nebudeme věnovat pozornost vulgaritě a tuposti, zmizí z povrchu zemského stejně, jako by zmizely supermarkety, kdybychom v nich nenakupovali. To je jednoduchý návod na první krok, jak se s drzostí a ničemností vypořádat. O Vánocích je skvělá příležitost.

Vždyť každý den je o minutu delší a přibývá světla.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Česká fotbalová reprezentace s trenérem Radkem Bejblem měla soustředění v Broumově

Česká fotbalová reprezentace s trenérem Radkem Bejblem měla soustředění v Broumově

Bylo to skutečně tak, ale jednalo se o reprezentaci do 16 let. Výprava byla minulý týden od neděle d...

"Pralesní liga" je vzácně vyrovnaná. Mezi prvním a posledním týmem je rozdíl tří bodů

"Pralesní liga" je vzácně vyrovnaná. Mezi prvním a posledním týmem je rozdíl tří bodů

Vzácně vyrovnaná je nejnižší fotbalová okresní soutěž, někdy také nazývaná "prales". Po pěti kolech ...

Závěrečná zpráva projektu Blog

Závěrečná zpráva projektu Blog

Náš společný polsko-český projekt o spolupráci - BLOG byl zaměřen na realizaci společných integrační...

Všechno jednou končí…

Všechno jednou končí…

Tak jako film má svůj začátek a konec, tak i náš společný projekt BLOG došel k svému konci.

Světový den familiární hypercholesterolémie ve společnosti EDUMED s.r.o. I v Broumově!

Světový den familiární hypercholesterolémie ve společnosti EDUMED s.r.o. I v Broumově!

Přijměte pozvání na osvětovou akci pro širokou veřejnost u příležitosti Světového dne familiární hyp...

Doporučujeme

Od září budou studenti a senioři cestovat s výraznou slevou

vlak

Radní Královéhradeckého kraje schválili aktualizaci smluvních přepravních podmínek Integrovaného dopravního systému IREDO včetně cenových tarifů ve veřejné autobusové a železniční dopravě. Nové cenové tarify budou od prvního září počítat i se slevou jízdného ve výši 75 procent pro děti, studenty a seniory, kterou zavedla vláda České republiky... celý článek

Poslední komentáře