Broumovsko

Sobota 15.prosinec 2018

Poslední aktualizace18.12.2018 04:36

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Setkání občanů s vedením Broumova

Setkání občanů s vedením Broumova

Email Tisk PDF
seznam článků
Setkání občanů s vedením Broumova
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

IMG 20180306 141102V úterý 6. března se na sále Střelnice v Broumově uskutečnilo setkání občanů s vedením města. Besedy se zúčastnil starosta města Ing. Jaroslav Bitnar. Setkání začalo po 14. hodině vystoupením dětského sboru Zvoneček z mateřské školky v Příčné ulici. Děti pod vedením jejich učitelek účastníkům setkání zazpívaly a zarecitovaly. Vystoupení se přítomným moc líbilo a děti odměnili bouřlivým potleskem.

Poté předsedkyně Klubu seniorů RADOST Eva Horáková přivítala přítomné, ale také pana starostu Bitnara. Byla potěšena pěknou účastí na této besedě, i když ten den počasí bylo velmi špatné a padal mokrý sníh. Poté již následovala část programu setkání – dotazy a odpovědi na věci, které lidi ve městě trápí.

Jedna z prvních otázek se týkala výstavby nové smuteční obřadní síně. Pan starosta musel konstatovat, že výstavba této budovy je opožděna skoro o půl roku. S dokončením se počítá do konce tohoto měsíce a síň by měla být předána k užívání v měsíci dubnu.

Občany také zajímalo i další řešení problémů, jako je oprava některých špatně fungujících reproduktorů městského rozhlasu. Opravou se zabývá firma MOPOS z Pardubic, s provedením oprav se počítá ještě v měsíci březnu.

Je zadána studie na přestavbu bývalé pošty, studie by měla být hotova do 31. 5. 2018. Měla by zde vzniknout nová knihovna a část budovy bude využívána Základní uměleckou školou. Náklady na tuto přestavbu nelze zatím ani odhadnout. Půjde-li vše dobře, tak by budova mohla sloužit svému novému účelu na konci roku 2020.

Občané se také zajímali o největší investiční akci ve městě – přestavbu autobusového a vlakového nádraží. Práce zatím pokračují podle harmonogramu. Vznikne zde kompletní terminál s informačním systémem. České dráhy přislíbily alespoň malou opravu stávající budovy. Se vznikem nového terminálu budou také vybudovány veřejné toalety s obsluhou.

Řešena je také otázka "Klášteráku". Bohužel tento pozemek je stále ještě v majetku Policie ČR, musí se tedy nejdříve vyřešit tyto majetkové záležitosti a až pak se s tímto pozemkem může něco dělat.

Přítomní se také dotazovali na to, jak bude řešen nepořádek v některých místech našeho města. Někteří občané nedodržují pořádek, odkládají věci na místech, kde to není možné, a nerespektují to, že by tyto věci měly být odvezeny na sběrný dvůr. Například i u fotbalového hřiště se povalují opotřebované pneumatiky, místo toho, že by tyto věci mohly být bezplatně odevzdány na sběrný dvůr. Stává se, že nepotřebné věci jsou odkládány i před sběrným dvorem. Tato prostranství jsou monitorována kamerami, takže již nyní známe některé "hříšníky".

Co se týká opravy v Soukenické ulici – k té bude moci dojít, až se všechny domy připojí na veřejnou kanalizaci. Zatím tomu tak není.

Nebyla opomenuta ani otázka, jak to bude s umístěním cvičidel pro seniory. Ta by měla být především umístěna u domů s pečovatelskou službou, na místech, která jsou uzamykatelná. Měla by být tedy na místech, která budou přístupná seniorům, a ne na místech, kde by tato zařízení mohla ničit mládež.

Padly i další dotazy, na které občanům odpovídal přímo pan starosta. Toto setkání přispělo k oboustranné komunikaci o věcech, které nás tíži. Na dalším podobném setkání se určitě budou řešit problémy, na které nyní ještě nedošlo.

Dík za uspořádání besedy. Sešlo se zde kolem 80 lidí. Účastníci setkání také ocenili možnost využití dopravy po Broumově. Dík za uspořádání besedy patří Klubu seniorů Radost, org. složce Kultura a infocentrum za připravené občerstvení k MDŽ a dětem z mateřské školky v Příčné ulici za jejich vystoupení.

Foto Jitka Exnerová

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Muzeum papírových modelů zve na tvoření s vánoční tématikou

Muzeum papírových modelů zve na tvoření s vánoční tématikou

Během posledního předvánočního víkendu nabízí Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují už tradič...

V sobotu se v Broumově začne bruslit

V sobotu se v Broumově začne bruslit

Provoz kluziště za Klubem ROK v Broumově bude zahájen v sobotu 15. prosince. První den je vstup zdar...

Více než 50 prodejců nabídne své zboží na Adventním trhu v broumovském klášteře

Více než 50 prodejců nabídne své zboží na Adventním trhu v broumovském klášteře

Tradiční Adventní trh v broumovském klášteře klepe na dveře. Oblíbená předvánoční akce se uskuteční ...

Nové vzdělávací programy Maiwaldovy akademie odhalují krásy přírodního dědictví Broumovska

Nové vzdělávací programy Maiwaldovy akademie odhalují krásy přírodního dědictví Broumovska

Nové vzdělávací programy pro školy i veřejnost nabízí od letošního podzimu Maiwaldova akademie Vzděl...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 14. do 16. prosince

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 14. do 16. prosince

Adventní koncert v klášteře, koncert šansoniérů 6 NaChodníku, Česká mše vánoční v Kolárově divadle, ...

Doporučujeme

Adventní prohlídky doplní bohatý prosincový program v broumovském klášteře

cdscdcs

Broumovský benediktinský klášter připravil na prosinec bohatý program. Tato národní kulturní památka zůstává pro veřejnost otevřená i v zimě a na své si přijdou milovníci historie, kultury, umění i kvalitní gastronomie... celý článek

Poslední komentáře