Broumovsko

Neděle 5.červenec 2020

Poslední aktualizace 4.07.2020 04:16

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Špunty, hodinky a pusa navíc

Špunty, hodinky a pusa navíc

Email Tisk PDF
seznam článků
Špunty, hodinky a pusa navíc
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

EK 006nDívky, ženy, muži, homosexuálové i heterosexuálové, prostitutky, čarodějnice, migranti i leváci. Když si prostudujete svět v datech, tak každý den je vlastně důvod k oslavě a slavit může prakticky každý... Svůj sváteční den mají ale možná trochu překvapivě také bikiny, polibky i antikoncepce.

A zase je tu důvod odšpuntovat lahvinku a nasát "jaro". Oslavy a svátky jsou v Čechách oproti zbytku světa trochu sucharské. Občas sice náladu zlepší dny pracovního volna, ale žádný pořádný emoční odvaz. A tak si v duchu sounáležitosti, světlých okamžiků v každodenní rutině, hry, smíchu a lásky sem tam zapůjčíme i ty cizí.

LÁSKA, LÁSKA, LÁSKA... na jaře zamilovaně hned třikrát. Od Valentýna přes Den žen až k puse pod třešní na Prvního máje.

"Co jsi včera dostala darem, ženo?" šteluje si hodinky Radka. "Jako co? Narozky mít teprve budu, jsi napřed..." odpovídám nechápavě. "Ale, Den žen, ty nic nesleduješ!" dál si nuceně upravuje pásek hodinek. "Tohle fakt nesleduju, oslavy MDŽ mě naštěstí minuly. A co sleduješ ty, máš něco s rukou, nebo co?" stavím se do opozice. "Jsi trubka, brouku," otáčí debatní kolečko Radka, "mrkej, co jsem včera dostala JÁ, žena svátečnice." Pleskne dramaticky o sklíčko. "Nový hodinky?" "Přidej! Plánovač volna, hlídač zdravotního stavu, osobní trenér..." "Tihle všichni se tam vejdou?" přerušuju sarkasticky výčet. Vtom hodinky zavrní – BLIK: Panáček se schody! "Koukej, dnes nemám ještě splněno. Měla bych 10x vyběhnout schody. Vydrž!" zvedne se naráz a běhá z obýváku do prvního patra. "Zbláznila ses?" vyhrknu na ni po tom, co se svalí na gauč. "Hotovo," funí blaženě. V "kukačkové organizaci" se rozhodně neshodneme, brzy se už více než kočkujeme. Diskuse nabírá na tempu, posuncích i hlasitosti, když hodinky zavrní – BLIK: Buďte v klidu!
Venku rozdýchávám nejen alergii na "kočičky". Vzdorovitě se opřu o zídku a nechám si od slunečních paprsků jen tak "vytahovat pihy". Kouknu na schody opodál, pohladím si volné zápěstí a blaženě si vzdychnu: JÁ nemusím nic! NIC!

Se začínajícím večerem mě ta "intelektuálská zapšklost" přejde. A i když mě stále děsí myšlenka, že přijímáme organizaci volného času od někoho "cizího", přestáváme vnímat potřeby vlastního těla a necháme si "radit", co je pro nás dobré, a že k vyjádření emocí nás vybudí spíš pevná data, návody na dárky či zvyky, volám Radce. "Dámské šampáňo, zítra? Bouchneme špunt za všechny ty svátečnice?" "To by šlo, "trenéra" nechám doma..."

Snažím se uznat, že svátky zamilovanosti mohou být příjemné, pro někoho inspirativní a můžou asi i usnadnit občas celkem komplikovanou komunikaci mezi pohlavími. Prostě každý to máme jinak. Každý nacházíme radost jinde.

K narozeninám dostanu od manžela novou STK k motorce, od staršího syna obrázek ze školy, který nezapomněl v družině a úplně nerozmačkal v tašce, od mladšího syna kousanec menší než včera. A tak je všechny tři obejmu a dám jim pusu. A JARO JE TADY!

Foto Jan Mudra

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Festival Za poklady Broumovska pokračuje koncertem v Polici nad Metují

Festival Za poklady Broumovska pokračuje koncertem v Polici nad Metují

V sobotu 4. července pokračuje festival Za poklady Broumovska dalším živým koncertem pro veřejnost. ...

Broumovské noviny jsou nejlepší zpravodaj v Královéhradeckém kraji za rok 2019

Broumovské noviny jsou nejlepší zpravodaj v Královéhradeckém kraji za rok 2019

V soutěži o nejlepší obecní zpravodaj měst a obcí v Královéhradeckém kraji za rok 2019 zvítězily v k...

Noční hrané prohlídky odhalí v klášteře tajemství broumovského meteoritu

Noční hrané prohlídky odhalí v klášteře tajemství broumovského meteoritu

V pátek 3. července startují v národní kulturní památce broumovského kláštera Noční hrané prohlídky....

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. července

Koncerty dvou festivalů, cyklistický závod, vernisáž a možnost navštívit kostely na Broumovsku. To j...

Dnes začalo dopravní omezení v Broumově. Vznikne nový prostor před úřadem a místo pro přecházení

Dnes začalo dopravní omezení v Broumově. Vznikne nový prostor před úřadem a místo pro přecházení

Dnes začnou stavební práce na rekonstrukci místa pro přecházení a úpravě prostoru před městským úřad...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře