Broumovsko

Pátek 3.duben 2020

Poslední aktualizace 3.04.2020 11:00

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Temné mraky nad Broumovem

Temné mraky nad Broumovem

Email Tisk PDF

p2132412 resize 1360806201 5a62941e 660x371Původně nic nenasvědčovalo tomu, že by toho dne mělo být cokoli jinak. Pondělní ráno sice na náladě nikomu nepřidá, lednový mráz rovněž ne, případnou malomyslnost je ale naštěstí možno pravidelně tlumit návštěvou konzumního svatostánku, Lidlu.

Hodně lidí s tím počítá a nákup v tamější provozovně považuje za přirozenou sočást svého dne. Přehledně uspořádané zboží volá po zakoupení, navíc jde o místo, kde se jako zázrakem setkávají staří známí, jež by na sebe mimo Lidl (třeba v knihovně nebo v lese) neměli šanci narazit. Člověku je tam prostě dobře, jde o učiněnou spásu všednosti, materiální ekvivalent duchovního putování.

Toto pondělí se však stalo něco strašného. Nic dobrého nevěstil podivný klid na parkovišti, místa, kde člověk sotva uhne projíždějícím autům - avšak nečertí se, neboť toto nebezpeční považuje za dobrodružnou součást hry -, bylo najednou možné projít zcela bez obav. Nebylo přítomno ani běžné lidské hemžení, jen několik málo jedinců postávalo nevěřícně před hlavními dveřmi. Skákali a urputně gestikovali na fotobuňku, aby zaregistrovala jejich pohyb a dopřála jim to, co doma nikdy nezažijí - automatické otevření dveří a vstup do ráje pohody. Tentokrát bez jakékoli odezvy. Opodál stál hlouček lidí s hluboce sklopenými hlavami, o zeď se opíral pár důchodců s beznadějně prázdnou igelitkou, v rohu parkoviště klečel uplakaný muž, jehož sepjaté dlaně mířily k zataženému nebi, ostatní putovali rovnou na nedalekou polikliniku.

V tu chvíli bylo vše jasné - Lidl je zavřený! Struktura běžného denního rozvrhu se okamžitě a bez varování zhroutila, mysl upadla do deprese, duše ztratila smysl bytí. Jde o zradu na zákazníkovi, co na tom, že prý někde visela cedulka, kdo má čas v konzumním shonu něco číst! Navíc ta cedulka nebyla v akci. Katastrofa moderní doby je dokonána, Broumov se potáhl černou tuší.

Tři dny, které rekonstrukce prodejny zabrala, se zdály být nekonečné a mimořádně stresující. Vedení Lidlu, tohle nám nedělejte! A hlavně už nikdy nezavírejte, ať náš život může běžet ve starých dobrých kolejích!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

S Alenou Ulrichovou po čtyřech letech

S Alenou Ulrichovou po čtyřech letech

S Alenou Ulrichovou, která pochází z Teplic nad Metují, jsem udělal rozhovor v březnu 2016 poté, co ...

Odložení termínu celostátní sbírky Květinový den 2020

Odložení termínu celostátní sbírky Květinový den 2020

Je nám to velmi líto, ale vzhledem k současné epidemii COVID-19 a z toho vyplývajících vládních naří...

Na zasněžené silnici havarovala v serpentinách dodávka

Na zasněžené silnici havarovala v serpentinách dodávka

V části Horní Adršpach havaroval na silnici spojující Adršpach a Chvaleč osobní automobil.

Hospodářská komora spouští celostátní projekt Zachraň práci!

Hospodářská komora spouští celostátní projekt Zachraň práci!

Hospodářská komora vyzývá zaměstnavatele, aby se zapojili do celostátního projektu Zachraň práci! Um...

K odběru vzorků na COVID-19 pouze s žádankou na vyšetření od praktického lékaře či hygienické stanice!

K odběru vzorků na COVID-19 pouze s žádankou na vyšetření od praktického lékaře či hygienické stanice!

Dnes v 8 hodin začala pracovat nová odběrová místa vzorků na COVID-19 v nemocnicích v Náchodě a v Ry...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře