Broumovsko

Čtvrtek 28.leden 2021

Poslední aktualizace29.01.2021 04:05

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Temné mraky nad Broumovem

Temné mraky nad Broumovem

Email Tisk PDF

p2132412 resize 1360806201 5a62941e 660x371Původně nic nenasvědčovalo tomu, že by toho dne mělo být cokoli jinak. Pondělní ráno sice na náladě nikomu nepřidá, lednový mráz rovněž ne, případnou malomyslnost je ale naštěstí možno pravidelně tlumit návštěvou konzumního svatostánku, Lidlu.

Hodně lidí s tím počítá a nákup v tamější provozovně považuje za přirozenou sočást svého dne. Přehledně uspořádané zboží volá po zakoupení, navíc jde o místo, kde se jako zázrakem setkávají staří známí, jež by na sebe mimo Lidl (třeba v knihovně nebo v lese) neměli šanci narazit. Člověku je tam prostě dobře, jde o učiněnou spásu všednosti, materiální ekvivalent duchovního putování.

Toto pondělí se však stalo něco strašného. Nic dobrého nevěstil podivný klid na parkovišti, místa, kde člověk sotva uhne projíždějícím autům - avšak nečertí se, neboť toto nebezpeční považuje za dobrodružnou součást hry -, bylo najednou možné projít zcela bez obav. Nebylo přítomno ani běžné lidské hemžení, jen několik málo jedinců postávalo nevěřícně před hlavními dveřmi. Skákali a urputně gestikovali na fotobuňku, aby zaregistrovala jejich pohyb a dopřála jim to, co doma nikdy nezažijí - automatické otevření dveří a vstup do ráje pohody. Tentokrát bez jakékoli odezvy. Opodál stál hlouček lidí s hluboce sklopenými hlavami, o zeď se opíral pár důchodců s beznadějně prázdnou igelitkou, v rohu parkoviště klečel uplakaný muž, jehož sepjaté dlaně mířily k zataženému nebi, ostatní putovali rovnou na nedalekou polikliniku.

V tu chvíli bylo vše jasné - Lidl je zavřený! Struktura běžného denního rozvrhu se okamžitě a bez varování zhroutila, mysl upadla do deprese, duše ztratila smysl bytí. Jde o zradu na zákazníkovi, co na tom, že prý někde visela cedulka, kdo má čas v konzumním shonu něco číst! Navíc ta cedulka nebyla v akci. Katastrofa moderní doby je dokonána, Broumov se potáhl černou tuší.

Tři dny, které rekonstrukce prodejny zabrala, se zdály být nekonečné a mimořádně stresující. Vedení Lidlu, tohle nám nedělejte! A hlavně už nikdy nezavírejte, ať náš život může běžet ve starých dobrých kolejích!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Lidé na Broumovsku letos přispěli do tříkrálových kasiček přes 40 tisíc

Lidé na Broumovsku letos přispěli do tříkrálových kasiček přes 40 tisíc

Tříkrálová sbírka se letos kvůli koronavirové situaci konala netradičně bez zpěvu koledníků. Dárci m...

Pozdravy z DDM Ulita Broumov

Pozdravy z DDM Ulita Broumov

Stop stav všech našich činností kvůli vyhlášenému nouzovému stavu, kromě Dětské skupiny Ulitky, kter...

Adéla Nevoránková: Učitelé tu jsou pro nás. Jsem tady šťastná

Adéla Nevoránková: Učitelé tu jsou pro nás. Jsem tady šťastná

Jmenuji se Adéla Nevoránková a jsem studentkou 2. A Gymnázia Broumov. Kdyby mi někdo před třemi lety...

Pojďte s námi objevovat ledová tajemství ve skalách

Pojďte s námi objevovat ledová tajemství ve skalách

Voda k Broumovsku neodmyslitelně patří. Vesele zurčí a klokotá ve strouhách a potůčcích, rozstřikuje...

Rozsáhlé kácení kolem železnice v CHKO Broumovsko se podařilo alespoň zčásti omezit

Rozsáhlé kácení kolem železnice v CHKO Broumovsko se podařilo alespoň zčásti omezit

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR obdržela v listopadu loňského roku oznámení Správy železnic o ...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free