Broumovsko

Čtvrtek 18.říjen 2018

Poslední aktualizace18.10.2018 06:58

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Tomáš Magnusek u seniorů v Polici nad Metují

Tomáš Magnusek u seniorů v Polici nad Metují

Email Tisk PDF
seznam článků
Tomáš Magnusek u seniorů v Polici nad Metují
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

DSCN0893Na pozvání Heleny a Františka Pivoňkových, kteří společně vedou místní Klub seniorů, přijel opět do Police nad Metují patron místního Domova důchodců Tomáš Magnusek. Při setkání s polickými seniory v úterý 21. listopadu v Pellyho domech vyprávěl o svých filmech a o hereckém muzeu v Ratibořicích, které letos prodělalo první sezonu.

V Ratibořicích postavil muzeum, moderní objekt s možností ubytování, s restaurací a wellness (při ubytování má každý host za každou noc ubytování hodinu ve wellness zdarma). Vzpomínal, že ho k tomu inspiroval osud pozůstalosti herečky Stelly Zázvorkové, která skončila v popelnici.

Vyprávěl o první sezoně v Ratibořicích historku, kterou pochopí snad jenom Čech. Má tam restauraci a samozřejmě vaří. Přijíždějí hromadné zájezdy navštívit muzeum a většinou si objednají jídlo. A jeden takový krásný den mu kuchař ráno poslal SMS s oznámením, že je hezky a on se jde s dětmi koupat. Nedovedu si představit, jak to 170kilový Magnusek v kuchyni a "na place" zvládl. Nestěžoval si, vyzařovala z něj pohoda a chuť do života jako při každém setkání s lidmi.

Prozradil, že myslí na stárnoucí kolegy, kteří po celoživotním rozdávání radosti nemají ve stáří kde složit hlavu. Uvažuje, že jednou možná k hereckému muzeu přistaví Domov pro tyto herce, kteří mnohdy dožívají v nedůstojných podmínkách.

Více než dvě hodiny zodpovídal zvídavé otázky seniorů. Dozvěděli se, že ve Viktorce, jak objekt hereckého muzea nazval, měl "historicky" první svatbu on se svojí ženou. Pobavil přítomné větou svého otce, když mu jeho už dospívající syn stříkl při slavnostním obědě omáčku na sváteční oblek: "To je tak, když se se svatbou čeká." Mluvil o svých filmech, zábavnými historkami připomínal herce a herečky, se kterými pracoval. Krátkou ukázkou seznámil se svým posledním dílem Kluci z hor, který je už možné ve Viktorce zhlédnout. Je o dvou chlapech, kteří žijí sami kdesi na samotě. Mentálně postižený strýc se svým synovcem, který přišel o rodiče při autonehodě (Lábus a Dejdar).

Vyprávěl tak hezky a upřímně, že to vypadá, že si poličtí senioři udělají výlet do Ratibořic. Ne za Babičkou, ale do hereckého muzea Viktorka a možná do Manguskovy hospody na skvělé jídlo. Třeba řízek a jako příloha sekaná. To je přece třeba ochutnat.

Foto Helena Pivoňková

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. října

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. října

Dýňové slavnosti, Dny poezie, křest knihy, divadlo, kino, beseda, závody v běhu, prohlídky písárny, ...

Webrovkafest oslaví životní jubileum muzikanta a moderátora Pepy Lábuse

Webrovkafest oslaví životní jubileum muzikanta a moderátora Pepy Lábuse

Pořadatelé zvou na 17. ročník charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafes...

Neznámý pachatel kradl v rekreačním objektu

Neznámý pachatel kradl v rekreačním objektu

Po dosud neznámém pachateli krádeže z rekreačního objektu poblíž pískovcových skal na Broumovsku pát...

"Broumovské diskuse prověří naši schopnost kultivovaně diskutovat," říká Jan Školník

"Broumovské diskuse prověří naši schopnost kultivovaně diskutovat," říká Jan Školník

Řada zajímavých hostů z celé České republiky zavítá ve dnech 6. - 7. listopadu do broumovského klášt...

Rozehrála se soutěž v "barevném" volejbale

Rozehrála se soutěž v "barevném" volejbale

V sobotu 6. října se rozehrála okresní soutěž v červeném a modrém minivolejbale. První turnajové kol...

Doporučujeme

V Broumově byla podepsána koaliční dohoda. Starostou bude opět Jaroslav Bitnar

znakkkkkk

V Broumově je jasno o vedení města pro další volební období 2018 – 2022. Okamžitě po zveřejnění výsledků voleb do Zastupitelstva města Broumova uskutečněných ve dnech 5. a 6. října 2018, byla zahájena koaliční jednání. Z nich nakonec vykrystalizovala čtveřice stran a seskupení (Volba pro Broumov – VpB, Broumováci, Křesťanská a demokratická unie – Československá strana Lidová – KDU-ČSL a Nestraníci), která má v broumovském zastupitelstvu nadpoloviční počet mandátů... celý článek

Poslední komentáře