Broumovsko

Neděle 21.říjen 2018

Poslední aktualizace22.10.2018 04:38

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Vernisáž s více než sty "účastníky"

Vernisáž s více než sty "účastníky"

Email Tisk PDF
seznam článků
Vernisáž s více než sty "účastníky"
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Všechny strany

zuš 4Základní uměleckou školu mám spojenu s hudbou, tu v Polici nad Metují s některým z úspěchů na hudebních soutěžích. Na vernisáži výstavy v Zeleném domečku jsme však měli možnost seznámení s oborem, typickým spíš pro kroužky dětí i dospělých, s keramikou. Na výstavě tu uvidíte vedle keramických výtvorů dětí místní ZUŠ hlavně dílka sochařská. Víc než 30 soch dětských hlav ve skutečné velikosti a dalších přesně 100 sošek různých "osobností". Málokterá vernisáž se může chlubit takovou účastí.

Učitelka Nádaždyová na vernisáži přiblížila, jak s dětmi ve výtvarném oboru pracují a jak vystavené exponáty vznikly. Děti si své namalované obrázky přetvořily a vytvořily nádherná keramická dílka. V rozhovoru se starostkou Idou Jenkovou učitel Soumar potvrdil, že ve výběru postav měly děti volnou ruku. Hlavy pak dělaly tři děti dohromady. Losovaly sirkami, a kdo si vytáhl s ulomenou hlavičkou, jeho hlavu pak všichni tři "sochali".

Na výstavě je i maskot výtvarného oboru, který nemůže nikdy chybět, varan Fernando. Kreativita dětí, která se odráží na každém z vystavených exponátů, je obdivuhodná. Kdo však měl někdy na starosti aspoň pár desítek minut jiné, než vlastní děti, obdivuje také učitele, kteří je dovedou k takovým výkonům přivést. I na vernisáži bylo vidět, že s láskou a porozuměním.

Polická ZUŠ má díky probíhající rekonstrukci nelehké časy. O to je obdivuhodnější, že dokáže připravit skvělou výstavu. Nakonec jenom malý příklad z ostatní činnosti školy.
Výstavu zahájila žákyně učitelky Miriam Blažkové, která ve středu 4. dubna získala na pěvecké soutěži Novopacký slavíček 3. místo. Zuzana Trnovská za doprovodu učitele Pavla Čapka zazpívala účastníkům píseň Rozmarýn Bohuslava Martinů. Poté Pavel Frydrych, jehož spolek Apeiron tuto akci s učiteli ZUŠ organizuje, výstavu otevřel. Výstava potrvá do konce dubna. Otevřena je jako nedaleké Muzeum papírových modelů, vstupné na výstavu je dobrovolné.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Studenti z Teplic nad Metují soutěží o titul Svačina roku

Studenti z Teplic nad Metují soutěží o titul Svačina roku

Střední škola gastronomie a služeb, Teplice nad Metují se účastní 6. ročníku celostátní soutěže Svač...

Horský výstup na Broumovské stěny

Horský výstup na Broumovské stěny

Po předchozím tipu na nenáročný podzimní rodinný výlet se tentokrát opět pokusíme potěšit sportovněj...

Loučím se se vztyčenou hlavou

Loučím se se vztyčenou hlavou

Vážení spoluobčané, dovolím si na tomto místě poděkovat všem zúčastněným voličům, kteří v sobě našli...

Polický Spartak hledá maskota fotbalového klubu

Polický Spartak hledá maskota fotbalového klubu

Fotbalový oddíl Spartak Police nad Metují vyhlásil veřejnou soutěž o maskota klubu. Splněný by měl b...

Pohádky z broumovského dolíku

Pohádky z broumovského dolíku

Z ženské něhy, radosti a hravosti vznikla kniha věnovaná dětem a tomuto kraji. V neděli 21. října v ...

Doporučujeme

V Broumově byla podepsána koaliční dohoda. Starostou bude opět Jaroslav Bitnar

znakkkkkk

V Broumově je jasno o vedení města pro další volební období 2018 – 2022. Okamžitě po zveřejnění výsledků voleb do Zastupitelstva města Broumova uskutečněných ve dnech 5. a 6. října 2018, byla zahájena koaliční jednání. Z nich nakonec vykrystalizovala čtveřice stran a seskupení (Volba pro Broumov – VpB, Broumováci, Křesťanská a demokratická unie – Československá strana Lidová – KDU-ČSL a Nestraníci), která má v broumovském zastupitelstvu nadpoloviční počet mandátů... celý článek

Poslední komentáře