Broumovsko

Sobota 6.červen 2020

Poslední aktualizace 5.06.2020 05:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Život není takový. Je úplně jiný...

Život není takový. Je úplně jiný...

Email Tisk PDF
seznam článků
Život není takový. Je úplně jiný...
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

gyTitl

Pro 15leté studenty není jednoduché se rozhodnout, které zaměstnání je pro ně to pravé. My, studenti 4. A, jsme se této volbě před čtyřmi lety vyhnuli tím, že jsme si zvolili Gymnázium v Broumově, na místo jiné střední školy, která by byla určitým směrem zaměřená.

Je přímo neuvěřitelné, jak rychle ty čtyři roky utekly. Ještě nedávno jsme bloudili po chodbách gymnázia a dnes se třeseme před maturitní zkouškou. Je jedno, na které škole studujete, protože všude se najde černá ovce učitelského sboru a všude jsou učitelé, kteří budou studentům snad i trošku chybět. Ale za ta léta jsme měli možnost u svých učitelů poznat alespoň jejich profesionální tvář. Prosíme, aby byly následující řádky pochopeny s úsměvem.

První, kdo s námi měl co dělat, byl náš třídní Miroslav Mádle. Pokud nám chtěl něco sdělit, nazval nás „Děti moje takřka vlastní", a pokud to bylo jen pro něžné pohlaví, byly jsme prostě „Kopretiny". Před koncem každého testu nám řekl ta hrůzostrašná slova: „Five minutes left." (Zbývá 5 minut) My už pochopili, co znamená „Time is up." (Už je čas), ale „Mádlič" se každou chvíli ptá: „Ženský, co to provádíte?" Rozumíme tomu, že některé naše výstřelky byly nepochopitelné, ale to se dalo čekat.

Některým učitelům vyhovovalo, že je naše třída tichá a třeba pan Kulhánek se s tím vypořádal skvěle. Stačilo jen položit otázku, a pak zaznělo: „Odpověz si sám, Milane." A mohli jsme jít zase dál. Pro zklidnění nám řekl jen: „Buď v pohodě!" a naučil nás spoustu věcí. Například že nemáme věřit JPP (jedna paní povídala), a taky, že základ života je systém, se kterým nám pomáhá náš pečlivě vedený diář. A ačkoli nás velice bavil KTI (Kulhánkův test inteligence), vždy, když jsme byli tázáni: „Co budeme dělat?" odpověď byla snad na jedinou výjimku stejná: prosté „Nic!"

Některé písemky byly těžké, jiné lehké. Třeba testy, které nosil pan Lengál, byly rafinované. Jeho motto „Nepamatuj si to, ale do testu to napsat musíš," jsme si ověřovali při každém testu. To je pak lepší předstíraná rafinovanost pana Trenčanského, kterého jsme vždy odhalili. Nebo spíš jeho zpřeházené příklady v testech a tím vytvořené skupiny A a B.

Každý z učitelů se zákonitě občas přeřekne a každý se s tím vyrovnává jinak. Třeba paní Rambousková vždy dodá, že už tu dlouho nebude, protože stáří je smutné, a že už jen čeká, až začne chodit po náměstí s třídnicí na provázku a bude se ptát, kdo chybí.

Hodiny chemie byly také plné objevů. Ale co? Pan Martinec je za to přece placený, jak nás vždy upozorňoval. Vysvětlil nám, že služba je od slova sloužit, že tabuli hladíme, a to že náš čas je drahocenný, jsme pochopili vždy, když řekl: „Holoubkové, nemám čas." Když jsme nereagovali, přešel na metodu „zkouška jako řemen". To byl průšvih, protože z našich písemek mu nikdy nemohlo být do zpěvu.

Matematika byly hodiny zasvěcené bohyni Geogebře, která nás vždy rozsoudila, když jsme společně s panem Ringelem nevěděli, jak dál. Již v 1. A jsme se dozvěděli, že nula není nic, a když pan učitel nechtěl zacházet do podrobností, řekl prostě:„A tak dále na tři krále..."

Co vám odpoví pan Šleis, když se ho zeptáte, jak bylo v práci? „Napsal jsem si příklad, vypočítal jsem si ho, smazal si tabuli a šel jsem domů." Smířil se s tím, že někteří studenti jsou ve škole přítomni jen fyzicky.

Tomu, aby byli studenti i psychicky v budově gymnázia, předcházel pan Dobrovolný tím, že řekl se svým nekonečným úsměvem „Concentrez-vous." (Soustřeďte se.) Na pár minut to snad i zabralo. Na hodinách tělesné výchovy nás paní Slováková naučila, že se z předklonu zvedáme pomalu, obratel po obratli, ale pozor!, hlava jde poslední.

No a u pana Prchala si každý vždy vybaví, jak nás oslovoval: „Koťátka moje milovaná," ale když někdo neodpověděl podle jeho představ, řekl: „Já ho zabiju, já ho vyvraždím i s předkama." Při čemž jsme mohli pozorovat jeho úsměv, který někdy vyjadřuje to nejhlubší zoufalství.

Takže až se všichni budeme před maturitní zkouškou usmívat, všichni víte proč.

Foto Martin Hurdálek

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Nevšední online benefiční koncert P.S. ONLINE spojil nadšence s profesionály, 31. května 2020 společ...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Vernisáže výstav, divadlo, kino pro děti, koncert či mykologická akce. To jsou tipy na akce, které s...

Golf je zábava pro celou rodinu

Golf je zábava pro celou rodinu

Začnu i tento díl golfovým slovníkem.

"Všechno je jinak."

"Všechno je jinak."

Znáte ten židovský vtip o rabínovi na smrtelné posteli? Jeho svatost a učenost byla věhlasná, a tak ...

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře