Broumovsko

Úterý 31.březen 2020

Poslední aktualizace31.03.2020 09:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko 1. týden v Digitální pohotovosti

1. týden v Digitální pohotovosti

Email Tisk PDF
seznam článků
1. týden v Digitální pohotovosti
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

hambergerKdybyste chtěl někdo potkat někoho z našich 15 členů, tak byste musel procestovat celý Královéhradecký kraj, a ještě byste byli spíše neúspěšní. Členové Digitální pohotovosti se v současnosti vyskytují výhradně ve virtuálním prostředí. Jsme učitelé, a nejen že máme za sebou první týden online výuky a komunikace na svých základních nebo středních školách. Máme za sebou také první týden intenzivní podpory a pomoci školám v Královéhradeckém kraji se zaváděním online výukových a komunikačních nástrojů. Rozhodli jsme se pomáhat a podpořit naše kolegy.

Každý den jsme v kontaktu s několika řediteli a učiteli. Jsme tu pro to, abychom školám pomáhali a podpořili je v jejich zcela nové roli, kde prim hrají moderní digitální technologie.

Uzavření škol, ve většině případech, pomalu vede školy ke změně stylu výuky i komunikace. Pro některé školy je tato situace přinejmenším jiná, řekněme nezvyklá a chtě nechtě se s ní musejí nějakým způsobem vypořádat. Poklona všem školám, vedou si výborně.

Pojďme se ale na Digitální pohotovost podívat také v datech. V prvním týdnu jsme poskytli vzdálenou podporu, konzultaci, radu či doporučení celkem 42 základním a středním školám v našem kraji. Telefonicky či skrze videokonferenci jsme se spojili celkem se 135 řediteli, učiteli, ale i rodiči. Začínají se nám ozývat i někteří starostové menších obcí, že by potřebovali komunikovat se svými zastupiteli a rádi by se naučili používat videokonferenční nástroje.

Neméně zajímavá událost se odehrála minulý pátek, kdy jsme uspořádali společně s paní náměstkyní Berdychovou videokonferenci pro všechny ředitele a ředitelky středních škol v kraji. Celkem se skrze videokonferenční místnost setkalo 75 účastníků, kteří mohli využít tento způsob komunikace k rychlému sdílení informací, což se při současném omezeném volném pohybu velmi hodilo.

Mohlo by se zdát, že úvodní nápor v Digitální pohotovosti máme za sebou, omyl. Vlnu telefonátů, emailů, kontaktů skrze sociální sítě rozpoutalo až pondělní vyjádření pana ministra Plagy. Do školy nejdříve v polovině května, a tak školy, které se domnívaly, že se příští týden vrátíme společně s žáky do tříd, si uvědomily, že s emailem a telefonem nelze tuto situaci zvládnout a bude nutné přijmout nová opatření, například online výuku a komunikaci.

Všichni členové Digitální pohotovosti jsou tu právě pro všechny naše kolegy učitele, učitelky, ředitele, ředitelky, kteří přijímají nová opatření a všem rádi poskytneme podporu, protože společně to zvládneme.

Článek k tématu: Digitální pohotovost 4.0 – IT podpora školám v Královéhradeckém kraji

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Úspěšný sportovec nyní pomáhá potřebným

Úspěšný sportovec nyní pomáhá potřebným

V mládí hrál fotbal a před čtyřmi lety se stal juniorským Mistrem České republiky v běhu na 800 metr...

Gymnázium Broumov se zapojilo do projektu Tiskne celé Česko

Gymnázium Broumov se zapojilo do projektu Tiskne celé Česko

V Královéhradeckém kraji se k výzvě Tiskne celé Česko připojilo celkem 28 subjektů a jedním z nich j...

Výskyt nákazy koronavirem se nevyhýbá ani broumovskému regionu

Výskyt nákazy koronavirem se nevyhýbá ani broumovskému regionu

V přímém kontaktu s pozitivně testovanými byli i dva naši zaměstnanci. U obou proběhlo testování s n...

Ambulantní péče v době pandemie – naše postřehy a doporučení

Ambulantní péče v době pandemie – naše postřehy a doporučení

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci s výskytem pandemie onemocnění SARS-CoV-2 (COVID-19), s ...

Papež varoval před zhoubným hříchem sklíčenosti

Papež varoval před zhoubným hříchem sklíčenosti

Vatikán. O vodě jakožto symbolu spásy kázal papež František při ranní eucharistii v úterý 4. týdne po...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře