Broumovsko

Úterý 2.červen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko 1. týden v Digitální pohotovosti

1. týden v Digitální pohotovosti

Email Tisk PDF
seznam článků
1. týden v Digitální pohotovosti
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

hambergerKdybyste chtěl někdo potkat někoho z našich 15 členů, tak byste musel procestovat celý Královéhradecký kraj, a ještě byste byli spíše neúspěšní. Členové Digitální pohotovosti se v současnosti vyskytují výhradně ve virtuálním prostředí. Jsme učitelé, a nejen že máme za sebou první týden online výuky a komunikace na svých základních nebo středních školách. Máme za sebou také první týden intenzivní podpory a pomoci školám v Královéhradeckém kraji se zaváděním online výukových a komunikačních nástrojů. Rozhodli jsme se pomáhat a podpořit naše kolegy.

Každý den jsme v kontaktu s několika řediteli a učiteli. Jsme tu pro to, abychom školám pomáhali a podpořili je v jejich zcela nové roli, kde prim hrají moderní digitální technologie.

Uzavření škol, ve většině případech, pomalu vede školy ke změně stylu výuky i komunikace. Pro některé školy je tato situace přinejmenším jiná, řekněme nezvyklá a chtě nechtě se s ní musejí nějakým způsobem vypořádat. Poklona všem školám, vedou si výborně.

Pojďme se ale na Digitální pohotovost podívat také v datech. V prvním týdnu jsme poskytli vzdálenou podporu, konzultaci, radu či doporučení celkem 42 základním a středním školám v našem kraji. Telefonicky či skrze videokonferenci jsme se spojili celkem se 135 řediteli, učiteli, ale i rodiči. Začínají se nám ozývat i někteří starostové menších obcí, že by potřebovali komunikovat se svými zastupiteli a rádi by se naučili používat videokonferenční nástroje.

Neméně zajímavá událost se odehrála minulý pátek, kdy jsme uspořádali společně s paní náměstkyní Berdychovou videokonferenci pro všechny ředitele a ředitelky středních škol v kraji. Celkem se skrze videokonferenční místnost setkalo 75 účastníků, kteří mohli využít tento způsob komunikace k rychlému sdílení informací, což se při současném omezeném volném pohybu velmi hodilo.

Mohlo by se zdát, že úvodní nápor v Digitální pohotovosti máme za sebou, omyl. Vlnu telefonátů, emailů, kontaktů skrze sociální sítě rozpoutalo až pondělní vyjádření pana ministra Plagy. Do školy nejdříve v polovině května, a tak školy, které se domnívaly, že se příští týden vrátíme společně s žáky do tříd, si uvědomily, že s emailem a telefonem nelze tuto situaci zvládnout a bude nutné přijmout nová opatření, například online výuku a komunikaci.

Všichni členové Digitální pohotovosti jsou tu právě pro všechny naše kolegy učitele, učitelky, ředitele, ředitelky, kteří přijímají nová opatření a všem rádi poskytneme podporu, protože společně to zvládneme.

Článek k tématu: Digitální pohotovost 4.0 – IT podpora školám v Královéhradeckém kraji

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

V osadě Jiráskovy Skály na jihovýchodním okraji Teplicko-adršpašských skal, známých též jako Bischof...

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Krajští radní schválili záměr poskytnutí investiční podpory městu Broumov na modernizaci a rozšíření...

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Když se v Oblastní nemocnici Náchod tvořil krizový scénář pro období přicházející pandemie, broumovs...

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře