Broumovsko

Úterý 19.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Dopis broumovským zastupitelům, odmítající supermarket v měšťanském pivovaru, podepsalo téměř 300 lidí

Email Tisk PDF

pivoNěkolik broumovských aktivistů sepsalo otevřený dopis zastupitelům, ve kterém je žádají, aby zodpovědně rozhodli o budoucnosti budovy bývalého měšťanského pivovaru a pozemku pod ní. Jde hlavně o odmítnutí prodeje objektu developerovi, který zde chce postavit supermarket Billa. Tento dopis, který dnes bude předán na podatelnu úřadu, podepsalo téměř 300 lidí.

V soutěži Talenty pro firmy uspěli studenti z Hronova

Email Tisk PDF

15129693 1363285017024594 3978019771016156065 oMinulý pátek se v Hradci Králové konalo 1. krajské kolo odborné soutěže T-profi - Talenty pro firmy, které se zúčastnili i studenti Střední průmyslové školy v Hronově. Jedná se o soutěž osmičlenných týmů složených ze žáků 5. tříd základní školy, 2. ročníků střední školy, pedagoga střední školy a vedoucího týmu, kterým je zástupce firmy spolupracující se školami. Hronovští studenti obsadili v soutěži třetí místo.

Policisté v Broumově nacvičovali zásah proti nebezpečnému pachateli

Email Tisk PDF

zasahV úterý 15. listopadu 2016 policisté v Broumově nacvičovali zásah proti nebezpečnému pachateli. Hlídky trénovaly, jak správně zareagovat na situace, které se vymykají běžnému protiprávnímu jednání.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. listopadu

Email Tisk PDF

noccDvě divadelní představení, tři taneční zábavy, trhy, volejbalový turnaj, křest knihy, charitativní festival, stolní tenis, střelecký kurz či kurz tance. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 18. do 20. listopadu konají na Broumovsku.

Broumovští profesionální hasiči pomocí defibrilátoru zachránili život staršímu muži

Email Tisk PDF

hassssK záchraně osmasedmdesáti­letého muže se srdeční zástavou v Heřmánkovicích vyjeli včera v devět hodin ráno profesionální hasiči z Broumova. Svým pohotovým zásahem muži zachránili život.

Pohřešovaný senior byl vypátrán! Odešel z domu jen v mikině a teplákách, hrozil úraz i prochladnutí

Email Tisk PDF

policiePátrání po seniorovi, který se v neděli vydal v Hronově jen v domácím oblečení na procházku do velmi studeného podvečera, naplno zaměstnalo všechny policejní hlídky z blízkého i širokého okolí, přes padesátku dobrovolných hasičů, služební psovody se psy, policejní vrtulník i řadu dobrovolníků.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 11. do 13. listopadu

Email Tisk PDF

pospTTři divadelní představení, koncert Luboše Pospíšila a skupiny Imodium, setkání horolezců, taneční odpoledne pro seniory, poslední letošní fotbal, beseda, výlov rybníka, thajské masáže. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 11. do 13. listopadu konají na Broumovsku.

3. Broumovské diskuse nabídly v klášteře debatu o evropské identitě

Email Tisk PDF

15039561 1282796715127304 5815889380316075733 oTřetí ročník Broumovských diskusí přilákal do kláštera v Broumově ve dnech 7. – 8. listopadu na 150 účastníků z celé republiky, kteří přijeli debatovat na téma Evropská identita s Pavlem Bělobrádkem, Petrem Robejškem, Petrem Kolářem, Alexandrem Tomským a dalšími osobnostmi politického, společenského, vědeckého i církevního života.

Policisté stíhají praktického lékaře pro dva trestné činy. Vyslechli více než 1 600 svědků

Email Tisk PDF

stopNáchodská policie v těchto dnech ukončila více než rok trvající prověřování a zahájila trestní stíhání praktického lékaře z Broumovska a také společnosti, pod jejímž obchodním jménem lékař provádí preventivně léčebnou péči, pro dva trestné činy.

Senioři již mohou žádat o byty v novém domě v Broumově

Email Tisk PDF

 

bytMěsto Broumov zahájilo výstavbu deseti bezbariérových bytů pro seniory nad 60 let. Dostavba domu je plánovaná na léto 2017. Byty jsou určeny nejen pro seniory z Broumova, ale i ze vzdálených obcí. Žádosti o byty v novém domě je možné podávat už nyní na Odboru správy majetku města MěÚ Broumov.

Krajští zastupitelé se poprvé sejdou 14. listopadu

Email Tisk PDF

krajPoprvé se nově zvolení členové Zastupitelstva Královéhradeckého kraje sejdou v pondělí 14. listopadu od 10 hodin v sále zastupitelstva krajského úřadu. Konání ustavujícího zastupitelstva bylo posunuto z plánovaného 7. listopadu o týden později, a to z toho důvodu, že soudy prozatím stále nerozhodly o podané stížnosti na neplatnost voleb v Královéhradeckém kraji.

Broumovské diskuse nabídnou zamyšlení nad evropskou identitou. Diskutovat přijedou Kolář, Robejšek, Bělobrádek či Tomský

Email Tisk PDF

diTV pondělí 7. listopadu budou v broumovském klášteře zahájeny 3. Broumovské diskuse. Dvoudenní diskusní konference, která je přístupná široké veřejnosti, se zúčastní řada zajímavých osobností.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 4. do 6. listopadu

Email Tisk PDF

travTBeseda s pohádkovým princem, hned tři divadelní představení, taneční a pěvecká show, cestovatelská beseda či trh. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 4. do 6. listopadu konají na Broumovsku.

Studenti z Teplic nad Metují zápolí v celostátní soutěži Svačina roku

Email Tisk PDF

Foto Svačina roku s Rio Mare 1Střední škola hotelnictví a společného stravování, Teplice nad Metují se účastní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Do letošního 4. ročníku se přihlásil rekordní počet 37 škol. Studenti středních škol se zaměřením na gastronomii budou soutěžit o ceny v hodnotě 20 tisíc korun a výrobky Rio Mare.

Pivovar Matuška, jehož pivo zařadil deník The Sun mezi 10 nejlepších piv na světě, bude mít své zastoupení i na Slavnostech piva a klobás

Email Tisk PDF

sv1TV sobotu se v Centru Walzel v Meziměstí opět budou konat Slavnosti českých piv a polských klobás. Mimo jiné se budou točit dva druhy piv z pivovaru Matuška, jehož světlý ležák zařadil britský deník The Sun mezi deset nejlepších piv na světě.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 28. do 30. října

Email Tisk PDF

alejkaSlavnosti piva a klobás, Vinná brána, Strašidelná Alejka, prohlídky kláštera, divadlo, Setkání seniorů, fotbal. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 28. do 30. října konají na Broumovsku.

Ze sousoší Čtrnácti svatých pomocníků v Otovicích někdo ukradl dvě zrestaurované sošky

Email Tisk PDF

an4Po neznámém pachateli, který odcizil dvě zrestaurované sošky andělíčků ze sousoší Čtrnácti svatých pomocníků v Otovicích, pátrají policisté z Obvodního oddělení v Broumově. Sousoší bylo v roce 2012 zrestaurováno za téměř půl miliónu korun.

Dýňové slavnosti v Centru Walzel? Fenomenální!

Email Tisk PDF

IMG 2155Jedním slovem zhodnotila jedna z pořadatelek Lenka Wimmerová letošní Dýňové slavnosti, které se v sobotu konaly v Centru Walzel v Meziměstí. Téměř 400 návštěvníků, 18 soutěžních zákusků, několik desítek vystavených dýní, pokrmy, které na místě vařili Lenka Hlaváčková a Hynek Brabec z Penzionu Adršpach, speciální dýňové pivo, stylová výzdoba velkého sálu Walzelovky. "Za rok určitě budeme pokračovat a zase vymyslíme něco nového," dodala Lenka Wimmerová.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. října

Email Tisk PDF

3Dýňové slavnosti, promítání oceněných horolezeckých filmů, divadlo, večer s poezií, koncerty Vladivojny a americké skupiny Savak, setkání sběratelů, stolní tenis, Drakiáda či Zvěřinové hody. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 21. do 23. října konají na Broumovsku.

Řidič měl pozitivní test na drogy

Email Tisk PDF

polisZ přečinu ohrožení pod vlivem omamné a psychotropní látky se bude muset zodpovídat 33letý cizinec, kterého hlídka kontrolovala v jednu hodinu ráno v Broumově.

Strana 10 z 96

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!