Broumovsko

Úterý 16.říjen 2018

Poslední aktualizace17.10.2018 04:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Návštěvnost broumovského kláštera opět překonala šedesátitisícovou hranici

Email Tisk PDF

zahrrraV loňském roce si do broumovského benediktinského kláštera našlo cestu přes šedesát pět tisíc návštěvníků z Čech i ze zahraničí. Na letošní rok připravuje tato národní kulturní památka několik novinek, včetně restaurace, nové mobilní aplikace nebo interaktivní výstavy Supermarket Svět.

S Vánocemi se Broumov rozloučil tříkrálovým průvodem

Email Tisk PDF

za14V podvečer 7. ledna 2018 se na broumovském náměstí, které bylo zahalené do tmy, rozsvítilo světélko, trubači rozezněli své hudební nástroje a z povzdálí přítomní viděli přicházet poutníka, za ním Josefa s Marií, tři krále, anděly, pastýře a děvečky.

V Adršpachu se chystá projekt na vybudování lezecké stěny

Email Tisk PDF

pppSkupina nadšenců a dobrovolníků z Adršpachu se pustila do smělého projektu s názvem Ádrboulder, na jehož konci by měla v obci vzniknout boulderingová stěna pro horolezce i širokou veřejnost.

Student Gymnázia Broumov Martin Frömmel uspěl v soutěži Best in English 2017

Email Tisk PDF

martttStudent oktávy Gymnázia Broumov Martin Frömmel dosáhl obrovského úspěchu v soutěži Best ina English 2017. V rámci České republiky se umístil na 65. místě a celkově byl 226. Z 337 českých škol se soutěže zúčastnilo 8 152 studentů, celkem se zapojilo 17 612 studentů ze 750 škol 29 států světa.

Novinka v zimní údržbě: řidiči zjistí aktuální info v mobilu

Email Tisk PDF

mapaUž v této zimní sezoně budou moci řidiči v Královéhradeckém kraji volit trasu jízdy či čas odjezdu podle aktuálního stavu vozovek. Umožní jim to nová internetová aplikace, díky níž se snadno dozvědí, kdy naposledy byl daný úsek ošetřen. Služba je dostupná od 3. ledna 2018 na tomto odkazu.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. ledna

Email Tisk PDF

kralovePrůvod Tří králů, Tříkrálová sbírka a Tříkrálový koncert, koncert Sester Havelkových, kurz, přednáška, zahájení výstavy či koncert Václava Neckáře. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 5. do 7. ledna a v následujících dnech konají na Broumovsku.

I letos Město Broumov vyhlásilo fotografickou soutěž Společně kulturní! - Pohraničí v objektivu

Email Tisk PDF

hvezddaMěsto Broumov realizuje v letech 2017 – 2019 projekt Společně kulturní!, který je spolufinancován z prostředků Evropské unie prostřednictvím Fondu regionálního rozvoje a programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Projekt spojuje partnery město Broumov, Gminu Miejskou Nowa Ruda, Gminu Nowa Ruda a Gminu Radków. Každý z těchto partnerů zorganizuje ve svém městě v letech 2017 a 2018 fotografickou soutěž (uskuteční se tedy čtyři ročníky v jednom roce). V roce 2019 se pak všech osm vítězů předešlých ročníků utká o prvenství ve velkém finále, které se uskuteční v Radkówě.

Na Nový rok došlo v Broumově ke dvěma dopravním nehodám

Email Tisk PDF

DN Broumov 1. 1. 1Hned první den roku 2018 došlo v Broumově ke dvěma dopravním nehodám. Při jedné z nich došlo i ke zraněním.

Zloděj rozbil okno a vykradl rodinný dům. Při tom sebral dva hudební nástroje

Email Tisk PDF

hou2TTTPo dosud neznámém pachateli, který se vloupal v noci z 31. prosince 2017 na 1. ledna 2018 do rodinného domu ve Velkém Dřevíči na Hronovsku, pátrají policisté z náchodské kriminální služby.

Nabídka akcí na Broumovsku na poslední čtyři dny roku 2017

Email Tisk PDF

silTTTVánoční koncerty, vystoupení amerického písničkáře, dvoudenní fotbalový turnaj, divadlo, Silvestrovské vejšlapy a oslavy Silvestra. To jsou tipy na některé akce, které se poslední dny roku 2017 konají na Broumnovsku.

Na Broumovsku se bouralo

Email Tisk PDF

DN Broumov Masarykova tř. 2V úterý došlo v Broumově a v Březové ke dvěma dopravním nehodám. Dvě osoby v Březové byly lehce zraněny. Také při nehodě u Teplic nad Metují byli zranění.

Nabídka akcí na Broumovsku pro předvánoční víkend a následující svátky

Email Tisk PDF

mseTTTČeská mše vánoční, varhanní koncerty, kino, volejbal, prohlídky kláštera, vytrubování, charitativní akce, program pro děti. To jsou tipy na některé akce, které se v předvánoční a sváteční dny konají na Broumovsku.

Kamion uvízl na železničním přejezdu ve Žďáru nad Metují

Email Tisk PDF

Žďár n. M. kamion na kolejích 1Namrzlá a uklouzaná cesta se nejspíše podepsala na tom, že v pondělí ráno prázdný kamion uvízl na železničním přejezdu ve Žďáru nad Metují.

Adventní trh v broumovském klášteře navodil vánoční atmosféru

Email Tisk PDF

IMG 5978V broumovském benediktinském klášteře se v neděli 17. prosince konal tradiční Adventní trh, večer následovaný Adventním koncertem. Prodej vánočních výrobků a regionálních produktů zpestřila řemeslná výroba, živá hudba i Adventní dílny.

Z prezidentských kandidátů to u studentů Gymnázia Broumov vyhrál Jiří Drahoš

Email Tisk PDF

drahosBěhem minulého týdne na Gymnáziu v Broumově proběhly studentské prezidentské volby. U broumovských gymnazistů to vyhrál Jiří Drahoš. Z 221 oprávněných voličů volilo 98 studentů, tři hlasy byly neplatné.

Požár v bytě v Meziměstí způsobila svíčka bez dozoru

Email Tisk PDF

Požár Meziměstí 4Požár v bytě v Meziměstí způsobila svíčka bez dozoru. Jedna osoba se nadýchala zplodin hoření a byla převezena na pozorování do nemocnice. Škoda byla odhadnuta asi na 200 tisíc korun.

Policisté a hasiči na Broumovsku měli ve čtvrtek perný den

Email Tisk PDF

tepTTři dopravní nehody a další tři výjezdy s technickou pomocí. Takový byl čtvrtek pro policisty a hasiče na Broumovsku. Na silnicích to dost klouzalo, ale účastníci při nehodách utrpěli naštěstí jen lehčí zranění

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. prosince

Email Tisk PDF

trrrrchTTTAdventní trh v broumovském klášteře, Galavečer boxu, koncert skupiny Lucie revival, přednáška, charitativní běh, taneční programy, prohlídky kláštera, turnaj v šipkách a v mariáši. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 15. do 17. prosince konají na Broumovsku.

Hlasujte pro maturanty Gymnázia Broumov!

Email Tisk PDF

gymnazium broumov 4.aStudenti ze všech koutů České republiky dostali možnost zaslat University of New York v Praze kreativní fotku své třídy a vyhrát tak 25 000 korun k tomu, aby se jejich maturitní ples stal nezapomenutelným zážitkem. Mezi deset finalistů se dostala i maturitní třída 4.A Gymnázia Broumov.

Vánoční besídka v Nemocnici Broumov spojená s vernisáží fotografií Libora Dadáka

Email Tisk PDF

IMG 5707V jídelně broumovské nemocnice se v pátek 8. prosince 2017 uskutečnila vánoční besídka pro klienty oddělení lůžek následné péče, která byla spojena se slavnostním zahájením výstavy fotografií Libora Dadáka Voda - potoky a vodopády, kašny a fontány.

Strana 10 z 109

Doporučujeme

Na vzniku domova pro seniory v Broumově se bude podílet kraj i město

domov

Pobytové zařízení pro seniory v Broumově je zase o kousek blíže k realizaci. Rada Královéhradeckého kraje schválila záměr spolupracovat s vedením města při přípravě
a stavbě domova pro seniory. Stejného názoru je i broumovské zastupitelstvo... celý článek

Poslední komentáře