Broumovsko

Úterý 18.prosinec 2018

Poslední aktualizace19.12.2018 04:28

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Pěkov neprůjezdný. Pěkov průjezdný. Pěkov...

Email Tisk PDF

pekovKomedie opravy silnice v Pěkově pokračuje a málokdo tomu rozumí. V minulých týdnech jsme podle dostupných informací uvedli, že úplná uzavírka začne 9. dubna s tím, že od 3. dubna budou prováděny přípravné práce a práce spojené s dokončováním a opravami chodníků. V úterý 3. dubna však řidiči přes Pěkov už neprojeli. Vše se však den ze dne mění.

V úterý začne uzavírka silnice z Broumova do Martínkovic

Email Tisk PDF

mappaV úterý 3. dubna začne z důvodu rekonstrukce úplná uzavírka silnice č. III/3025 z Broumova do Martínkovic. Uzavírka potrvá do 27. května. Objízdná trasa povede v obou směrech přes Otovice.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 30. března do 1. dubna

Email Tisk PDF

kurTTTDvě divadelní představení, turistický pochod, Velikonoce v Dřevěnce, fotbal, koncert v Edenu a program pro děti v klášteře. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 30. března do 1. dubna konají na Broumovsku.

Řidička skončila s autem ve Stěnavě

Email Tisk PDF

ot2Zřejmě nepřiměřená rychlost a alkohol stály za nehodou v sobotu 24. března 2018 před třetí hodinou ráno v Otovicích.

Za násilí vůči manželce musí opustit domácnost

Email Tisk PDF

ppppaaaPřivolaná policejní hlídka z obvodního oddělení v Broumově ve čtvrtek 22. března 2018 vykázala ze společného bytu na Broumovsku 37letého manžela, který se násilně choval vůči své ženě. Napadenou ženu ošetřili zdravotníci.

Broumovské noviny jsou druhý nejlepší zpravodaj měst a obcí v Královéhradeckém kraji

Email Tisk PDF

HradecV soutěži o nejlepší zpravodaj měst a obcí v Královéhradeckém kraji za rok 2017 získaly Broumovské noviny pomyslné "stříbro"!

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. března

Email Tisk PDF

trrrrrkVelikonoční trhy v klášteře, Velikonoční slavnosti, festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, setkání sběratelů, taneční zábava, stolní tenis, beseda, komorní koncert či ochutnávka čokolády. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 23. do 25. března konají na Broumovsku.

Osobnosti kraje může opět nominovat i veřejnost. V minulých letech medaile putovaly i na Broumovsko

Email Tisk PDF

1Královéhradecký kraj bude 8. května v rámci oslav Dne kraje udělovat pamětní medaile hejtmana. V letošním ročníku může osobnosti opět nominovat široká veřejnost, a to až do 15. dubna 2018. Medaile hejtmana v minulých letech převzali i osobnosti z Broumovska.

Výstava fotografií barokních kostelů Tempus fugit se zastavila v Nowe Rudě

Email Tisk PDF

03Letošním prvním, druhým polským a celkově 23. zastavením 16 fotografií bratislavského fotografa Dana Veselského se stalo partnerské město města Broumov Nowa Ruda. Výstavu, která si klade za cíl poukázat na havarijní stav broumovských barokních kostelů, je možné vidět ve farním kostele sv. Mikuláše od 5. postní neděle.

Vzpomínky broumovských pamětníků ožijí díky projektu Příběhy našich sousedů

Email Tisk PDF

pametV úterý 20. března od 16 hodin se v sále Dřevník broumovského kláštera uskuteční slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů, který dokumentární tvorbou přibližuje vzpomínky pamětníků z Broumovska.

Spisovatelka Ivanka Devátá besedovala s broumovskými seniory

Email Tisk PDF

iv5Ve čtvrtek 15. března se v Centru sociálních služeb Naděje v Broumově uskutečnila beseda se spisovatelkou a herečkou Ivankou Devátou z Prahy.

Veronika Kašáková je pro naše děti vzorem, je jim blízká věkem a je pro ně motivační

Email Tisk PDF

IMG 20180219 152103Koncem února navštívila Dětský domov v Broumově finalistka České Miss 2014 Veronika Kašáková. Veronika od 4 let vyrůstala v dětském domově a na základě svých zkušeností napsala autobiografickou knihu Zpověď holky z děcáku. V roce 2016 založila Nadační fond Veroniky Kašákové, který podporuje děti v dětských domovech tak, aby mohly žít plnohodnotný život a byly připraveny na překážky v běžném životě po opuštění dětského domova. "Veronika Kašáková je pro naše děti vzorem, je jim blízká věkem a je pro ně motivační," uvedla po setkání ředitelka DD Broumov Hana Židová.

Základní kámen ve Velkém Poříčí je položen a unikátní lezecký polygon může začít růst

Email Tisk PDF

UPO vizualizace 1Stavba lezeckého polygonu pro výcvik záchrany ve výškách a nad volnou hloubkou může začít. Na základní kámen stavby v rámci modernizace Učiliště požární ochrany ve Velkém Poříčí poklepali v pondělí zástupci Hasičského záchranného sboru ČR, zhotovitele i projektanta. Vzdělávací a výcvikové středisko projde v následujícím roce rekonstrukcí za téměř 54 milionů korun včetně DPH.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 16. do 18. března

Email Tisk PDF

patrrrTTTTaneční večer, setkání rodáků, velikonoční jarmarky, fotografický workshop, divadlo pro děti, turnaj ve stolním fotbálku, Irský večer, Oldies party, či velikonoční trhy. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 16. do 18. března konají na Broumovsku.

Repete v Pěkově! 9. dubna začne opět úplná uzavírka

Email Tisk PDF

IMG 4980Přes původní proklamace objednatele (Královéhradecký kraj) i zhotovitele (firma COLAS a.s.) z loňského roku, že úplná uzavírka bude omezovat obyvatele Pěkova a Honů, jakož i celého Broumovska po dobu jedné stavební sezóny proto, aby bylo možné celou stavbu zvládnout, a v dalším roce již nebude uzavírkou nikdo omezován, tu máme dalších pár perných týdnů. Od 9. dubna bude průjezd Pěkovem zcela uzavřen! V případě příznivého počasí bude komunikace pro provoz otevřena 23. dubna.

V Restauraci Švejk v Meziměstí vařil kuchař oceněný třemi michelinskými hvězdami Roman Paulus. Bylo vyprodáno!

Email Tisk PDF

29103334 890449761127043 6511817521983651840 oUnikátní gastronomická událost se v pátek konala v Restauraci Švejk Centra Walzel v Meziměstí. Šestichodové menu pro vyprodaný sál si připravil jeden z nejlepších českých kuchařů oceněný třemi prestižními michelinskými hvězdami Roman Paulus. O kulinářském zážitku řekl několik slov manažer Centra Walzel Tomáš Svoboda.

Hlasujte pro broumovský klášter nebo skalní města v anketě o nejoblíbenější turistické cíle regionu

Email Tisk PDF

broumovsky klaster 2 83490762Od 1. března 2018 je na webových stránkách Euroregionu Glacensis spuštěna anketa oblíbenosti turistických zajímavostí našeho regionu. Za Broumovsko můžete hlasovat pro benediktinský klášter v Broumově a skalní města. Hlasovat můžete do 30. března 2018 a pouze jednou!

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 9. do 11. března

Email Tisk PDF

puaHned dvě gastronomické události, beseda, divadlo, tenisový turnaj, ples, karneval pro děti či taneční zábava. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 9. do 11. března konají na Broumovsku.

Tradice v novém hávu

Email Tisk PDF

titulkaMuzeum dávného kupectví ve Świdnici a Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují realizuje projekt Tradice v novém hávu financovaný Evropskou unií z prostředků Evropského fondu regionálního rozvoje v rámci programu Přeshraniční spolupráce 2014-2020 Interreg V – A Česká republika – Polsko prostřednictvím Euroregionu Glacensis. Číslo projektu: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_008/0000775. Konečný příjemce dotace: Město Police nad Metují.

Nehoda s těžkým zraněním cyklisty. Automobil se s ním střetl při předjíždění

Email Tisk PDF

ci1Policisté z dopravního inspektorátu v Náchodě vyjížděli v neděli o půl druhé odpoledne k vážné dopravní nehodě cyklisty a osobního automobilu do obce Bukovice u Police nad Metují. Z dosud nevyjasněných příčin se na přímém a rovném úseku střetl osobní automobil s cyklistou. Střet skončil pro 75letého cyklistu vážným zraněním.

Strana 10 z 111

Doporučujeme

Adventní prohlídky doplní bohatý prosincový program v broumovském klášteře

cdscdcs

Broumovský benediktinský klášter připravil na prosinec bohatý program. Tato národní kulturní památka zůstává pro veřejnost otevřená i v zimě a na své si přijdou milovníci historie, kultury, umění i kvalitní gastronomie... celý článek

Poslední komentáře