Broumovsko

Sobota 18.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. února

Email Tisk PDF

strelbaTBeseda, plesy, nohejbalový turnaj, Den otevřených dveří ve střelnici Walzel, košt lihovin, thajské masáže, maškarní karnevaly pro děti. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 10. do 12. února konají na Broumovsku.

V Teplicích nad Metují někdo ukradl silniční zrcadla

Email Tisk PDF

zrcPo dosud neznámém pachateli krádeže dvou parabolických silničních zrcadel v Teplicích nad Metují pátrají policisté z Obvodního oddělení v Polici nad Metují. Jedno zmizelo z místní části Javor a druhé v Dědově. Obě zrcadla byla umístěná u hlavní silnice a usnadňovala řidičům výhled z nepřehledných míst.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. února

Email Tisk PDF

ruprDivadlo, kino, vernisáž výstavy, stolní tenis, lyžařské závody, ples, maškarní či program pro děti. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 3. do 5. února konají na Broumovsku.

Ztracené ve skalách našli až za tmy. Zkratka Teplickými skalami se nevyplatila

Email Tisk PDF

skalyZřejmě přes bludný kořen překročili dva turisté, otec a syn z Pardubic, při sobotní vycházce v Teplických skalách. Ve tři odpoledne si vyšli do skal a krásy zasněžených útvarů je nadchly natolik, že se muži rozhodli zkrátit si cestu skalami až do Adršpachu. Jenže místo zkratky se po několika hodinách ocitli uprostřed rokle a potmě už nevěděli kudy kam.

Fascinuje mě moment, kdy se přejede sedlo na Pasách…

Email Tisk PDF

00Tato slova pronesl architekt Jakub Weiner, člen ateliéru WDS (Weiner design studio), kteří jsou autory architektonického návrhu hotelového resortu Veba v Broumově. Kromě Veba Hotel resortu a několika menších akcí má ateliér na Broumovsku na kontě také například Česko-polské informační centrum, koupaliště v Meziměstí nebo urbanistickou studii "Brána k sousedům".

Město Broumov vyhlásilo soutěž o nejlepší logo k česko-polskému mikroprojektu

Email Tisk PDF

logggMěsto Broumov vyhlásilo v těchto dnech soutěž o nejlepší grafické zpracování a dodání loga a logomanuálu k mikroprojektu Společně kulturní!. Projekt je zameřen na realizaci přeshraničních kulturních aktivit a rozvíjí spolupráci mezi obyvateli regionů Broumovsko, Radkówsko, Noworudsko a na území Národního parku Stolové hory.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 27. do 29. ledna

Email Tisk PDF

kouTSlavnosti piva a klobás, čtyři plesy, ochutnávka vína, koncert Václava Koubka, florbalový turnaj a míčový pětiboj či akce pro děti. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 27. do 29. ledna konají na Broumovsku.

Prezident Zeman během své návštěvy Královéhradeckého kraje na Broumovsko nepřijede

Email Tisk PDF

zemzemBěhem své třídenní návštěvy Královéhradeckého kraje prezident republiky Miloš Zeman na Broumovsko nepřijede. Zavítá postupně do Rudníku, Jaroměře, Červeného Kostelce a do Nové Paky. Na své cestě se setká s občany i představiteli obce a měst a navštíví významné regionální zaměstnavatele. Miloš Zeman navštívil naposledy Broumov v dubnu 2014.

Broumovským útulkem prošlo v loňském roce 186 psů a 25 koček

Email Tisk PDF

pes1V roce 2016 prošlo Útulkem Broumov 186 psů a 25 koček. Domov se podařilo najít 113 psům, 52 se jich vrátilo zpátky k majitelům, 21 psů momentálně v útulku zůstává.

Broumovsko se představilo na veletrhu Go a RegionTour v Brně

Email Tisk PDF

martina 2Region Broumovsko – kraj pískovcových skal a barokních památek se v těchto dnech prezentuje na veletrhu Go a RegionTour Brno v rámci expozice Východních Čech.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 20. do 22. ledna

Email Tisk PDF

17Přednášky, besedy a promítání, plesy, Saňové závody psích spřežení, Dřevorubec roku, prohlídky kláštera, keramický kurz a hasičské závody. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 20. do 22. ledna konají na Broumovsku.

Do broumovského kláštera vloni zavítalo šedesát tisíc návštěvníků

Email Tisk PDF

klakla2Do broumovského benediktinského kláštera si v roce 2016 našlo cestu přes šedesát tisíc návštěvníků z České republiky i ze zahraničí. Byla tak udržena úroveň roku 2015, který byl výjimečný pro zájem vyvolaný otevřením revitalizované části objektu. Celoročně přístupnými prohlídkovými okruhy prošlo na čtyřicet tisíc lidí, kulturně-vzdělávacích akcí se zúčastnilo přes dvacet tisíc návštěvníků.

Pro kriminálníka, který nenastoupil do vězení, si přišla policejní hlídka

Email Tisk PDF

celaKoncem minulého týdne policisté z Broumova zadrželi 20letého místního mladíka, kterému se nechtělo do vězení. Mladý muž byl náchodským okresním soudem odsouzen k výkonu trestu za majetkovou trestnou činnost v délce trvání dvou měsíců nepodmíněně. Ačkoli měl nastoupit do věznice nejpozději do 2. ledna 2017, ani po uplynutí jednoho týdne se sám k jejím branám nedostavil.

Turínské plátno z broumovského kláštera vystavuje na speciální výstavě zámek Fryštát v Karviné

Email Tisk PDF

turínské plátno milan haluška 4Vzácná kopie Turínského plátna, která je běžně součástí prohlídkových okruhů broumovského benediktinského kláštera, byla počátkem tohoto týdne zapůjčena na Ostravsko. Na čtyři měsíce se stane hlavním lákadlem nové výstavy na zámku Fryštát v Karviné.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. ledna

Email Tisk PDF

psoTři plesy, dva koncerty Polického symfonického orchestru, divadlo pro děti, přednáška, lezecké a lyžařské závody. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 13. do 15. ledna konají na Broumovsku.

Tříkrálová sbírka na Broumovsku vynesla 91 tisíc korun

Email Tisk PDF

tr5Sedmnáctý ročník dobročinné Tříkrálové sbírky proběhl o víkendu i na Broumovsku. Hlavním dnem byla sobota, kdy od 8 do 16 hodin chodilo napříč celým Broumovskem s koledou a pokladničkou 18 skupinek. Do kasiček se vybralo 91 tisíc korun.

Kraj opraví oddělení následné a dlouhodobé péče v Broumově za 23 milionů korun

Email Tisk PDF

nemocccBroumovská nemocnice se bude brzy pyšnit modernějším oddělením Následné intenzivní péče a Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. Realizace stavebních úprav se předpokládá během prvního pololetí tohoto roku. Zakázka byla vysoutěžena za necelých 23 milionů korun včetně DPH. Vítězného uchazeče v pondělí schválila krajská rada.

Broumovský gymnazista Jan Pipota mezi nejlepšími hráči počítačových her v republice

Email Tisk PDF

pipotaNa konci roku vybojoval oktaván Gymnázia Broumov Jan Pipota (Pipous 3k) v dresu týmu eSuba.INTEL na Mistrovství České republiky v počítačových hrách ve hře League of Legends výborné 2. místo. Mistrovství repubiky sledovalo v areálu Veletrhů Brno několik tisíc diváků. Jan Pipota patří k absolutní české špičce v počítačových hrách.

Venkovní teplota klesla na Broumovsku ke 30 stupňům pod nulou

Email Tisk PDF

teplV noci z pátka na sobotu v celé České republice, tak i na Broumovsku, výrazně klesla venkovní teplota vzduchu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu v Adršpachu naměřili teplotu mínus 29,5 °C, v Hejtmánkovicích podle soukromého měření teplota klesla na mínus 26,4 °C. Byla zde tedy větší zima než na Labské či Luční boudě v Krkonoších.

Do ulic vyrazí Tři králové. Sbírka pomůže potřebným

Email Tisk PDF

triStejně jako v letech předchozích i letos se v Broumově a okolí uskuteční Tříkrálová sbírka. Konat se bude již tuto sobotu 7. ledna. Proběhne v Broumově, Rožmitále, Jetřichově, Křinicích, Martínkovicích a nově i v Otovicích. Tři krále můžete potkat na Křinickém sídlišti v Broumově a v přilehlých ulicích již od čtvrtka.

Strana 10 z 98

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře