Broumovsko

Čtvrtek 18.leden 2018

Poslední aktualizace19.01.2018 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Skončilo vyšetřování pokusu o vraždu. Muži hrozí až 18 let vězení

Email Tisk PDF

nuz1Vrchní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončil v těchto dnech vyšetřování zvlášť závažného zločinu vraždy, ukončeného ve stadiu pokusu. Případ se stal 1. listopadu 2016 v bytě jednoho domu v Soukenické ulici v Broumově, kde 53 letý muž ze žárlivosti napadl nožem svoji bývalou mladší družku. Hrozí mu až 18 let vězení.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 14. do 16. dubna

Email Tisk PDF

titulkaVelikonoční program pro děti, divadelní představení, kino, speciální prohlídky kláštera, taneční zábava, kurz, fotbal či silová soutěž. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 14. do 16. dubna konají na Broumovsku.

U Velkých Petrovic skončila řidička s osobním vozidlem na boku v řece

Email Tisk PDF

rekaProfesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli v pondělí v 6:31 hodin přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla u Velkých Petrovic. Řidička osobního auta zn. Volkswagen Golf z dosud nejasných příčin vyjela ze silnice a skončila na boku v řece.

V pondělí byla zahájena generální oprava komunikace v polické ulici Na Babí

Email Tisk PDF

sochaV pondělí 10. dubna byla zahájena generální oprava komunikace v ulici Na Babí, a to v úseku od Komenského náměstí po křižovatku ulic Ledhujská a Bělská. Na úvod bylo nutné demontovat sochu sv. Jana Nepomuckého z mostu přes potok Ledhujka.

Broumovský klášter přivítal jaro Velikonočním trhem

Email Tisk PDF

IMG 8537Tradiční Velikonoční trh "vyrostl" v sobotu 8. dubna v areálu broumovského benediktinského kláštera.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. dubna

Email Tisk PDF

velikTVelikonoční trhy v klášteře a v Polici nad Metují, koncert Ivana Hlase, taneční soutěž, turnaj v šipkách, pohádka pro děti či módní přehlídka. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 7. do 9. dubna konají na Broumovsku.

Sokoli si zamilovali skalní vyhlídky v CHKO Broumovsko

Email Tisk PDF

2017 sokol Kocici skaly foto P.KunaStejně jako vloni i letos na území CHKO Broumovsko zahnízdilo celkem sedm párů kriticky ohroženého sokola stěhovavého. To již přibližně odpovídá stavu, který zde byl ještě ve 40. letech minulého století, než početnost těchto dravců začala ubývat, až zcela vymizeli.

Konflikt dvou mužů skončil úmrtím jednoho z nich

Email Tisk PDF

policieV Javoru u Teplic nad Metují došlo v sobotu ke konfliktu dvou mužů, který skončil úmrtím jednoho z nich. Policie případ vyšetřuje.

Od pondělí se opět začne v Broumově svážet bioodpad

Email Tisk PDF

bioSvoz bioodpadů bude probíhat v období od dubna do konce října každý týden v pondělí a ve čtvrtek, od 6:30 do 14 hodin. Ke shromažďování bioodpadu jsou určeny POUZE jutové vaky s nápisem MĚSTO BROUMOV. Pro bezproblémový vývoz je třeba bioodpady uložené pouze do těchto transportních vaků umístit před dům v uvedený den do 6:30 hodin, aby je pracovníci Technických služeb města Broumova mohli vysypat a vaky vrátit zpět za plot.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 31. března do 2. dubna

Email Tisk PDF

12Velikonoční jarmarky a trhy, besedy, divadelní představení, zahrádkářská výstava, besedy, fotbal, volejbal a stolní tenis. To jsou tipy na řadu akcí, které se o víkendu od 31. března do 2. dubna konají na Broumovsku.

Pro zraněného řidiče, který narazil do stromu, přiletěl vrtulník

Email Tisk PDF

je5K dopravní nehodě osobního vozidla došlo v pondělí 27. března 2017 před polednem na silnici u písníku u Jetřichova. Pro zraněného řidiče přiletěl vrtulník a transportoval ho do nemocnice.

Peníze z dotačních programů ministerstva kultury pomůžou památkám na Broumovsku

Email Tisk PDF

varhany 16MMinisterstvo kultury letos rozdělí v Královéhradeckém kraji téměř 57,5 miliónů korun v šesti dotačních programech na podporu obnovy kulturních památek. Na seznamech jednotlivých programů je také řada zachraňovaných objektů na Broumovsku.

Vrátil se z vězení a zas do něj půjde. Na vloupačky si však nemůže vzpomenout

Email Tisk PDF

vlouV těchto dnech náchodští kriminalisté zahájili trestní stíhání 33letého muže z Broumovska pro přečiny krádeží vloupáním do rekreačních objektů.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. března

Email Tisk PDF

centrzelenyTFestival dokumentů o lidských právech Jeden svět, Irský večer, Slavnosti piva, vína a klobás, vernisáž výstavy, hronovské oslavy divadelnictví, broumovské Vítání jara, dva plesy, zábava, divadlo. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 24. do 26. března konají na Broumovsku.

Dalším památkám na Broumovsku se blýská na lepší časy

Email Tisk PDF

DSC 0091wÚzemní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Josefově navrhlo rozdělit z Havarijního programu ministerstva kultury, který je určen na záchranu kulturních památek ve špatném technickém stavu, finanční podporu v celkové výši 6,2 milionu korun pro 21 kulturních památek v Královéhradeckém kraji.

Traktorista zřejmě vytlačil auto do příkopu a ujel

Email Tisk PDF

prikopDopravní policisté vyšetřují nehodu u Heřmánkovic, po níž zůstalo osobní auto Peugeot na boku v příkopu. K nehodě došlo ve čtvrtek 16. března 2017 o půl třetí odpoledne, když se řidič vozu Peugeot chystal předjet pomalu jedoucí traktor.

Jarní počasí láká chalupáře i zloděje

Email Tisk PDF

polis2Jen co teploty stouply do plusových hodnot, začala chalupářská sezóna. Po neznámém pachateli krádeže vloupáním do rekreační chalupy v obci nedaleko Police nad Metují pátrají policisté z místního obvodního oddělení.

Zájemci mohou předkládat žádosti o udělení značky BROUMOVSKO regionální produkt®

Email Tisk PDF

broumovsko logoAgentura pro rozvoj Broumovska ve spolupráci s Asociací regionálních značek a Společností pro destinační management Broumovska vyhlašuje v pořadí již IX. výzvu k předkládání žádostí o udělení značky BROUMOVSKO regionální produkt®. Výrobci, řemeslníci a zemědělci mohou své výrobky nebo produkty přihlásit do 5. dubna 2017. Certifikační komise zhodnotí podané žádosti na zasedání konaném v následujících dnech.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. března

Email Tisk PDF

kastKino, beseda, koncert skupiny Sbor břežanských kastrátů, kurz tance, setkání sběratelů, zábava, oldies party, divadlo pro děti i pro dospělé, prohlídky kláštera, karneval pro děti. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 17. do 19. března konají na Broumovsku.

Město Broumov zveřejnilo vizualizaci budoucího dopravního terminálu

Email Tisk PDF

ter2Město Broumov zveřejnilo podobu budoucího dopravního terminálu, který bude řešit vše, co se od moderního terminálu očekává, tedy přímý přestup na vlak, zastřešené nástupiště, výšku nástupiště usnadňující nástup i pro osoby s omezenou pohyblivostí, moderní lavičky, informační systém, dostatek parkovacích míst a stojanů na kola a veřejné WC. Celkové odhadnuté náklady na realizaci projektu budou činit 18 milionů korun.

Strana 10 z 100

Doporučujeme

Obchvat Broumova a měšťanský pivovar. Co dále?

hejtmm

V Broumově jsou dva velké problémy, na kterých je třeba vytrvale a dlouhodobě pracovat. Jedná se o obchvat Broumova (o něm se mluví desítky let) a areál měšťanského pivovaru...celý článek

Poslední komentáře