Broumovsko

Středa 21.srpen 2019

Poslední aktualizace22.08.2019 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

V krátké době po sobě došlo na Pasách ke dvěma dopravním nehodám

Email Tisk PDF

3067 4Ve čtvrtek kolem 15. hodiny odpoledne došlo na silnici z Broumova směrem na Pasa hned ke dvěma dopravním nehodám.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. ledna

Email Tisk PDF

plesTTNěkolik plesů, saňové závody psích spřežení, dřevorubecká soutěž, volejbal, kino, taneční vystoupení, diskusní setkání. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 19. do 21. ledna konají na Broumovsku.

Benedikcí byl Petr Prokop Siostrzonek uveden do opatského úřadu

Email Tisk PDF

znak pps ab 2 w640V  neděli 14. ledna 2018, v den 1025. výročí posvěcení břevnovského kláštera, se při mši svaté v bazilice sv. Markéty v Praze konala benedikce, tedy uvedení do opatského úřadu, 61. opata a 2. arciopata břevnovského kláštera Petra Prokopa Siostrzonka O.S.B.. Hlavním celebrantem a udělovatelem benedikce byl Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský.

Do druhého kola prezidentských voleb postoupili Drahoš a Zeman. Voliči na Broumovsku měli podobný názor

Email Tisk PDF

prezJiří Drahoš a Miloš Zeman postoupili do druhého kola prezidentských voleb. O tom, který z nich se na dalších pět let stane prezidentem České republiky, se rozhodne 26. a 27. ledna. Voliči na Broumovsku vesměs hlasovali podobně, jako v celé republice. Našly se však obce, kde uspěl Jiří Drahoš.

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2018 v Broumově a okolí činí více než 100 tisíc korun

Email Tisk PDF

IMG 20180106 081935V sobotu 6. ledna 2018 se na Broumovsku opět uskutečnila Tříkrálová sbírka. Navzdory loňským extrémním podmínkám se i v letošním roce přihlásilo mnoho dobrovolníků z řad dětí i vedoucích, za což jim děkuji.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 12. do 14. ledna

Email Tisk PDF

garazTTTPřednáška, poslechový večer Boba Dylana, hasičská soutěž, Novoroční koncerty Polického symfonického orchestru, divadlo pro děti, taneční odpoledne, ples a koncert legendární skupiny Garáž. To je nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 12. do 14. ledna.

V Broumově a v Polici nad Metují se mění umístění některých volebních místností

Email Tisk PDF

volllbyV pátek 12. ledna a v sobotu 13. ledna se v celé České republice koná první kolo prezidentských voleb. Městské úřady Broumova a Police nad Metují upozorňují na změnu umístění některých volebních místností.

Řidič automobilu srazil cyklistu a od nehody ujel. Policie žádá veřejnost o pomoc

Email Tisk PDF

IMG 0670Policie České republiky žádá veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní nehody, k níž došlo v sobotu 6. ledna 2018 v 21:57 hodin v Broumově - Olivětíně.

Návštěvnost broumovského kláštera opět překonala šedesátitisícovou hranici

Email Tisk PDF

zahrrraV loňském roce si do broumovského benediktinského kláštera našlo cestu přes šedesát pět tisíc návštěvníků z Čech i ze zahraničí. Na letošní rok připravuje tato národní kulturní památka několik novinek, včetně restaurace, nové mobilní aplikace nebo interaktivní výstavy Supermarket Svět.

S Vánocemi se Broumov rozloučil tříkrálovým průvodem

Email Tisk PDF

za14V podvečer 7. ledna 2018 se na broumovském náměstí, které bylo zahalené do tmy, rozsvítilo světélko, trubači rozezněli své hudební nástroje a z povzdálí přítomní viděli přicházet poutníka, za ním Josefa s Marií, tři krále, anděly, pastýře a děvečky.

V Adršpachu se chystá projekt na vybudování lezecké stěny

Email Tisk PDF

pppSkupina nadšenců a dobrovolníků z Adršpachu se pustila do smělého projektu s názvem Ádrboulder, na jehož konci by měla v obci vzniknout boulderingová stěna pro horolezce i širokou veřejnost.

Student Gymnázia Broumov Martin Frömmel uspěl v soutěži Best in English 2017

Email Tisk PDF

martttStudent oktávy Gymnázia Broumov Martin Frömmel dosáhl obrovského úspěchu v soutěži Best ina English 2017. V rámci České republiky se umístil na 65. místě a celkově byl 226. Z 337 českých škol se soutěže zúčastnilo 8 152 studentů, celkem se zapojilo 17 612 studentů ze 750 škol 29 států světa.

Novinka v zimní údržbě: řidiči zjistí aktuální info v mobilu

Email Tisk PDF

mapaUž v této zimní sezoně budou moci řidiči v Královéhradeckém kraji volit trasu jízdy či čas odjezdu podle aktuálního stavu vozovek. Umožní jim to nová internetová aplikace, díky níž se snadno dozvědí, kdy naposledy byl daný úsek ošetřen. Služba je dostupná od 3. ledna 2018 na tomto odkazu.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. ledna

Email Tisk PDF

kralovePrůvod Tří králů, Tříkrálová sbírka a Tříkrálový koncert, koncert Sester Havelkových, kurz, přednáška, zahájení výstavy či koncert Václava Neckáře. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 5. do 7. ledna a v následujících dnech konají na Broumovsku.

I letos Město Broumov vyhlásilo fotografickou soutěž Společně kulturní! - Pohraničí v objektivu

Email Tisk PDF

hvezddaMěsto Broumov realizuje v letech 2017 – 2019 projekt Společně kulturní!, který je spolufinancován z prostředků Evropské unie prostřednictvím Fondu regionálního rozvoje a programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Projekt spojuje partnery město Broumov, Gminu Miejskou Nowa Ruda, Gminu Nowa Ruda a Gminu Radków. Každý z těchto partnerů zorganizuje ve svém městě v letech 2017 a 2018 fotografickou soutěž (uskuteční se tedy čtyři ročníky v jednom roce). V roce 2019 se pak všech osm vítězů předešlých ročníků utká o prvenství ve velkém finále, které se uskuteční v Radkówě.

Na Nový rok došlo v Broumově ke dvěma dopravním nehodám

Email Tisk PDF

DN Broumov 1. 1. 1Hned první den roku 2018 došlo v Broumově ke dvěma dopravním nehodám. Při jedné z nich došlo i ke zraněním.

Zloděj rozbil okno a vykradl rodinný dům. Při tom sebral dva hudební nástroje

Email Tisk PDF

hou2TTTPo dosud neznámém pachateli, který se vloupal v noci z 31. prosince 2017 na 1. ledna 2018 do rodinného domu ve Velkém Dřevíči na Hronovsku, pátrají policisté z náchodské kriminální služby.

Nabídka akcí na Broumovsku na poslední čtyři dny roku 2017

Email Tisk PDF

silTTTVánoční koncerty, vystoupení amerického písničkáře, dvoudenní fotbalový turnaj, divadlo, Silvestrovské vejšlapy a oslavy Silvestra. To jsou tipy na některé akce, které se poslední dny roku 2017 konají na Broumnovsku.

Na Broumovsku se bouralo

Email Tisk PDF

DN Broumov Masarykova tř. 2V úterý došlo v Broumově a v Březové ke dvěma dopravním nehodám. Dvě osoby v Březové byly lehce zraněny. Také při nehodě u Teplic nad Metují byli zranění.

Nabídka akcí na Broumovsku pro předvánoční víkend a následující svátky

Email Tisk PDF

mseTTTČeská mše vánoční, varhanní koncerty, kino, volejbal, prohlídky kláštera, vytrubování, charitativní akce, program pro děti. To jsou tipy na některé akce, které se v předvánoční a sváteční dny konají na Broumovsku.

Strana 19 z 118

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře