Broumovsko

Úterý 21.listopad 2017

Poslední aktualizace22.11.2017 04:50

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. listopadu

Email Tisk PDF

topol A3TTTVíkend s Topoly, dvě divadelní představení, trh, judo, fotbal, kulinářské soutěže, ples, vernisáž výstavy či rockový koncert. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 3. do 5. listopadu konají na Broumovsku.

Hasiči na Broumovsku kvůli větru řešili desítky případů

Email Tisk PDF

22859720 1572846119437188 6355881696403125414 oV neděli od rána začali hasiči na Broumovsku řešit první události v souvislosti s extrémně silným větrem, který byl očekáván během dne na území celé České republiky. Hasiči likvidovali a odstraňovali stromy a větve spadlé na pozemní komunikace případně porušené střechy domů.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 27. do 29. října

Email Tisk PDF

strasTTTPrázdniny v Ulitě, Strašidelná Alejka, Slavnosti piva a klobás, Vinná brána, přednáška, dlabání dýní, divadlo pro děti i pro dospělé, výlov rybníku, křest rockového alba, fotbal. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 27. do 29. října konají na Broumovsku.

Objížďka Pěkova se prodlužuje do 12. listopadu

Email Tisk PDF

fffPůvodně avizovaný termín ukončení objízdné trasy kvůli rekonstrukci silnice v Pěkově 30. října se ruší! Toto nepříjemné rozhodnutí je však ve prospěch kvalitního a zdárného dokončení akce.

Broumovskou nemocnici navštívila ředitelka Ivana Urešová

Email Tisk PDF

rrrrrredV pondělí navštívila broumovskou nemocnici předsedkyně představenstva náchodské nemocnice, pod kterou ta broumovská spadá, ing. Ivana Urešová, MBA. Redakci Našeho Broumovska odpověděla na tři otázky.

Dýňové variace jsou nevyčerpatelné

Email Tisk PDF

22552955 819993051506048 8808508040409779505 oV sobotu 21. října se konal v Centru Walzel v Meziměstí již třetí ročník Dýňových slavností, pořádaný spolkem Dýně pro broumovské tchýně. Stejně jako v předchozích ročnících byly i letos hodnoceny na Broumovsku vypěstované dýně co do velikosti a do krásy.

Nejlepší českou školou se stalo Gymnázium Broumov. Milan Kulhánek: "Byl jsem hrdý na své studenty."

Email Tisk PDF

597 img 20171023 143159Kvartáni Gymnázia Broumov Aneta Valentová, Nikola Sidney, Anna Klugová a Václav Kopřiva vybojovali pohár pro nejlepší českou školu v Soutěži vědomostí o Polsku a České republice v Nowe Rudě.

Poctivý čin byl po zásluze oceněn

Email Tisk PDF

IMG 4402Koncem září se velmi příkladně zachovali dva mladí kluci v Broumově, kteří našli zapomenutý mobilní telefon. Mobil zanesli na policejní oddělení a odevzdali službu konajícím policistům. Byli to 17letý Pavel a 13letý Lukáš, oba z Dětského domova v Broumově. Ve čtvrtek 19. října jim před ostatními dětmi a personálem Domova jménem majitele a Policie České republiky poděkovala a předala dárky tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Jan Meier byl oceněn mezi nejlepšími knihovníky v kraji

Email Tisk PDF

Jan M TVe studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové se ve středu večer již podeváté předávaly ceny nejlepším knihovnicím a knihovníkům našeho regionu. Jedním z oceněných byl i dlouholetý ředitel Městské knihovny v Broumově PhDr. Jan Meier, který v červenci letošního roku odešel do důchodu.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 20. do 22. října

Email Tisk PDF

dddddddDýňové slavnosti, Dny poezie, bowlingový turnaj, soutěž ve vaření, fotbal, divadlo, program pro děti, výlov rybníka, kino, běžecký závod. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 20. do 22. října konají na Broumovsku.

Po úniku plynu v Broumově evakuovali téměř 40 lidí

Email Tisk PDF

poooolMalé evakuační manévry zažili v pondělí kolem poledne cestující a obyvatelé slepé ulice poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově. Pracovník firmy provádějící výkopové práce v postranní ulici totiž poškodil plynové potrubí. Lžíce bagru nedopatřením zavadila o trubky, které přestaly těsnit, a došlo k úniku plynu.

Vedení kraje uvažuje umístit defibrilační jednotku i do Adršpašsko - teplických skal

Email Tisk PDF

defi 2Pořízení defibrilačních jednotek na vybraná místa v nejvyšším horském pásmu od západních hranic s Libereckým krajem až po východní hranici s Pardubickým krajem zajistí Královéhradecký kraj. Jedním z míst by mělo být i ve skalním městě v Adršpašsko - teplických skalách.

Klienti Centra pro rodinu pomáhali

Email Tisk PDF

krep1V prostorách Centra pro rodinu v Broumově se 12. září konal bazar oblečení. Zboží do bazaru darovali spolupracující organizace a příznivci Centra.

Na čápy v Polici nad Metují čeká nové hnízdo

Email Tisk PDF

nove capi hnizdo AOPKNevšední podívaná se naskytla obyvatelům Police nad Metují v pondělí ráno. Mohutný jeřáb s 38 metrů vysokým ramenem couval po malé místní komunikaci ke komínu keramičky. Úkol pro zkušeného jeřábníka a specialisty na výškové práce zněl jasně: Sundat staré čapí hnízdo a připravit čápům podložku pro hnízdo nové.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. října

Email Tisk PDF

drrrrakTTDivadelní představení pro děti i pro dospělé, beseda, modelářská soutěž, Hubertova jízda s taneční zábavou, stolní tenis, pouštění draků či thajské masáže. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 13. do 15. října konají na Broumovsku.

Na 4. Broumovských diskusích budou debatovat i prezidentští kandidáti

Email Tisk PDF

Vaclav Klaus ml 10 CB Simona Vandova.local Feb 08 161519 2017 ConflictUž za měsíc se benediktínský klášter v Broumově stane místem konání 4. Broumovských diskusí. Tato dvoudenní diskusní konference se uskuteční 6. a 7. listopadu a jejím tématem bude Vize vzdělanosti. Konference je přístupná veřejnosti, zájemci se mohou online registrovat právě nyní.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 6. do 8. října

Email Tisk PDF

lucTVernisáže výstav, program v broumovském Klubu ROK, přednáška, šansonový recitál, fotbal. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 6. do 8. října konají na Broumovsku.

Lubomír Franc otevřel v Broumově pobočku senátorské kanceláře

Email Tisk PDF

IMG 3446Senátor Parlamentu České republiky a bývalý hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc v pondělí otevřel v Broumově pobočku své senátorské kanceláře v Náchodě. Na slavnostní otevření přišla řada starostů a zastupitelů měst a obcí Broumovska i lidé z veřejnosti.

Letošní Svatováclavské slavnosti byly ve znamení babího léta

Email Tisk PDF

22047707 1480678848674550 4407675061569491386 oSvatováclavské slavnosti v Broumově byly prosluněné a kulturně bohaté. Státní svátek sv. Václava jsme započali mší svatou v kostele sv. Václava. Odtud se také sv. Václav na koni, doprovázen svoji družinou, vydal k Mírovému náměstí pozdravit broumovský lid. Přítomné přivítal i starosta města Broumova Ing. Jaroslav Bitnar a farář ThLic. Martin Lanži.

V Teplicích nad Metují oslavili 65. výročí založení sociální práce

Email Tisk PDF

LukasekSociální práci se v Domově Dolní zámek v Teplicích nad Metují věnují už 65 let. Toto výročí si připomněli malou oslavou v zámecké zahradě. Mezi hosty byli někteří sponzoři, bývalí zaměstnanci, klienti zařízení a také zastupitel Královéhradeckého kraje Josef Lukášek.

Strana 2 z 98

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře