Broumovsko

Pondělí 13.červenec 2020

Poslední aktualizace11.07.2020 04:33

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Pozorování hnízdění sokola stěhovavého v Teplických skalách

Email Tisk PDF

5 Sokol stěhovavý Václav HlaváčAgentura ochrany přírody a krajiny připravila v následujících čtyřech víkendech pro návštěvníky národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály pozorování hnízdících sokolů stěhovavých pomocí stativového dalekohledu.

Broumovský klášter se opět otevírá, sezónu zahájí jarním trhem

Email Tisk PDF

jarnitrhPo nucené dvouměsíční pauze to v broumovském benediktinském klášteře opět ožije. V sobotu 23. května se v klášterním areálu bude konat Jarní farmářský trh a v pondělí 25. května bude klášter zpřístupněn kompletně - včetně prohlídkového okruhu, ubytování Dům hostů a klášterní restaurace U Tří růží.

V Ulitě byl zahájen provoz

Email Tisk PDF

ulitaOd 11. května 2020 je znovu umožněna osobní účast dětí ve střediscích Domu dětí a mládeže Ulita Broumov. Pokyny pro obnovení osobní přítomnosti v DDM a podmínkách účasti najdete na stránkách Ulity.

Hasiči na Broumovsku se o prodlouženém víkendu nenudili

Email Tisk PDF

P Teplice nPád osoby ze skály, malý požár neobydlené budovy, dopravní nehoda či zásahy v lesních porostech. Hasiči na Broumovsku se o prodlouženém víkendu od  7. do 10. května rozhodně nenudili.

Studenti Gymnázia Broumov spoluvytvářejí svou online výuku

Email Tisk PDF

studentiVíte, co mají společného kubánský rybář Santiago, francouzská kráska Ema Bovaryová a český nádražák Alois Nebel? Ti všichni se nyní o své příběhy díky studentům našeho gymnázia podílejí online.

"Děsivé peklo zlomeno houževnatým zásahem všech hasičských jednotek."

Email Tisk PDF

Požár Police n. M. 1Hasiči i dnes pokračují v likvidaci následků obrovského požáru v areálu firmy Hauk v Polici nad Metují. Titulek vypůjčený z FB komunikace ilustruje náročnost zásahu hasičů. Během zákroku se jeden z hasičů nadýchal kouře, nikdo ze zaměstnanců firmy však nebyl zraněn. Před "hrdiny naší doby", tedy před zasahujícími hasiči, nelze jinak, než smeknout klobouk!

Hasiči bojují s velkým požárem v areálu polické společnosti Hauk

Email Tisk PDF

96045467 910665689381371 4638659637111947264 oVelký požár zasáhl dnes v noci areál společnosti Hauk v Polici nad Metují. S ohněm zde zápolí 12 hasičských jednotek. Odhadovaná škoda je zatím 100 milionů korun.

Smutný konec pátrání vrtulníku nad Broumovskými stěnami

Email Tisk PDF

vrtV pondělí brzy ráno probudil některé lidi na Broumovsku hluk motoru vrtulníku. Ten zde pátral po pohřešovaném muži z Náchodska. Vrtulník, který přiletěl z Prahy, našel muže již mrtvého.

Na obnovu venkova dá kraj přes 50 milionů korun. Peníze dostanou v Adršpachu i v Božanově

Email Tisk PDF

skola 02Královéhradecký kra letos v Programu obnovy venkova rozdělí 50,25 milionu korun mezi 72 žadatelů. Program mohou využívat obce do 3000 obyvatel na obnovu občanské vybavenosti, infrastruktury, památek či vodních nádrží, na úpravu veřejných prostranství nebo nakládání s odpady. K nejnákladnějším podpořeným projektům patří letos například stavební úpravy ZŠ Adršpach, dostane se i na opravy obecních budov v Božanově.

Jak vylepšit centrum Broumova?

Email Tisk PDF

zijetttttttVážení spoluobčané, zapojte se do přípravy strategie rozvoje centra města Broumov. Naším cílem je vrátit do historického jádra města obchodní a společenský život, připravit podmínky pro rozvoj cestovního ruchu a vyřešit dopravní problémy.

Vandalové v Olivětíně pravidelně ničí sportovní hřiště

Email Tisk PDF

95663720 263204561537125 2988095136799391744 nSmutný pohled se ve čtvrtek naskytl správci sportovního areálu v Olivětíně Františku Ducháčovi. Podle jeho slov se tento vandalismus v poslední době opakuje velmi často. Areál je přitom pod dohledem kamer městské policie.

Dnes se otevřely dveře kanceláře informačního centra v Broumově

Email Tisk PDF

inDle nařízení vlády a v souladu s uvolňováním opatření proti šíření koronaviru je Informační centrum na Mírovém otevřeno od dnešního dne dle běžné otevírací doby kanceláře. Od této chvíle nás můžete při dodržení hygienických podmínek opět navštívit. U vchodu využijte připravené dezinfekce a rukavice. Nezmění se prodej zboží a upomínek, poskytování kopírovacích služeb, budeme vracet vstupné za neuskutečněné akce. Prozatím nebude k dispozici veřejný internet.

Čarodějnické ohně zakázané nejsou, hasiči však varují před nebezpečím vzniku požárů

Email Tisk PDF

OHENŘeditel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. František Mencl se shodl s hejtmanem kraje Jiřím Štěpánem, že se nebudou přijímat zákazová opatření v souvislosti s rozděláváním čarodějnických ohňů, ale o to větší je apel hasičů na dodržování pravidel požární bezpečnosti.

Od středy bude obnoven provoz sběrných dvorů pro odkládání odpadů

Email Tisk PDF

odpadObchodní společnost Marius Pedersen a. s. informovala, že od středy 29. dubna bude obnoven provoz sběrných dvorů. V Heřmánkovicích i v Broumově bude otevřeno ve středu od 14 do 17 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin.

V autobusech se v sobotu obnovuje odbavení cestujících

Email Tisk PDF

letakttttOd soboty 25. dubna budou autobusy opět otevírat přední dveře a řidiči cestující odbaví. Skončí tak dílčí mimořádné opatření, které Královéhradecký kraj spolu s dopravci přijal kvůli šíření onemocnění COVID-19. Cestující jsou nadále povinni dodržovat preventivní opatření. Četné kroky podnikli ve spolupráci s krajem také dopravci, takže cestování veřejnou dopravou je bezpečné.

Hrozba sucha – pomůže zádrž vody v krajině?

Email Tisk PDF

IMG 2097Letos nám jaro opět připravilo periodu dní bez deště. Může být příjemné, když venku svítí slunce a my můžeme vyrazit na výlet pouze v triku s krátkým rukávem. Ale pro přírodu a zemědělce takové počasí bez srážek nemusí být přínosem.

Studentky záchranářství Lucie Repáňová a Nela Volhejnová jsou přímo v první linii boje proti nemoci covid-19

Email Tisk PDF

holkytttttBývalé studentky Gymnázia Broumov, maturantky z roku 2018, studentky záchranářství, Lucie Repáňová a Nela Volhejnová, jsou přímo v první linii boje proti nemoci covid-19.

Vyjádření AOPK ČR ke dvěma bezprostředním pozorováním (pravděpodobně) vlků v CHKO Broumovsko

Email Tisk PDF

vlkV uplynulých dnech byla AOPK ČR, Správa CHKO Broumovsko, informována o dvou pozorováních vlků na velmi malou vzdálenost. Jelikož se tato setkání začala živě probírat na sociálních sítích a pracovníci Správy CHKO oba případy dodatečně prošetřovali, níže uvádíme k uvedeným setkáním krátký komentář. Ten vychází pouze ze zjištěných faktů.

Pokácené stromy, bariéra zeminy, nepřetržitý dohled. Tak to v těchto dnech vypadá nejenom na hraničním přechodu Janovičky

Email Tisk PDF

93419719 838687483272878 3881138976462995456 nOpatření na státní hranici s Polskou republikou bylo zavedeno v souvislosti s nouzovým stavem (který byl vyhlášen 16. 3. 2020 a stále trvá) a s ním souvisejícími mimořádnými nařízeními vlády a opatřeními ministerstva zdravotnictví k zamezení nekontrolovatelného šíření nákazy novým koronavirem. Poláci "stanují hned na čáře", z české strany sem několikrát denně zajíždějí policisté a armáda.

Občané aktivně spolupracují s policií při dodržování pravidel nouzového stavu

Email Tisk PDF

policieObčané na Broumovsku spolupracují s Policií ČR při kontrolách dodržování opatření - nošení roušek na veřejnosti, zákaz otevření provozoven a zákaz shlukování. Těchto kontrol na Broumovsku policisté každý den provádějí desítky.

Strana 2 z 127

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře