Broumovsko

Úterý 19.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Charitativní akce podpoří desetiletou Michalku

Email Tisk PDF

IMG 20170321 130915 1Michalka je desetiletá holčička, která žije se svými rodiči v Třebechovicích pod Orebem a má od narození neznámou nemoc připomínající dětskou mozkovou obrnu. Tato nemoc má za následek celkové zhoršení hybnosti těla, která znemožňuje běžný pohyb zdravého člověka a naprosto vylučuje samostatnou chůzi. Michalku trápí i vysoký třes v ručičkách. Přes veškeré překážky, se kterými se Míša musí potýkat, je to veselá chytrá holčička. Pro Michalku se 12. srpna koná v Martínkovicích charitativní akce, jejíž výtěžek bude předán rodičům.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 4. do 6. srpna

Email Tisk PDF

bigbosTJiráskův Hronov, Bigboš Křinice, vernisáže výstav, prohlídky kláštera, koncerty, divadlo, fotbal. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 4. do 6. srpna konají na Broumovsku.

Stařenku na kole srazilo auto. Policisté hledají svědky nehody

Email Tisk PDF

ci2Na kruhovém objezdu v Polici nad Metují v sobotu po 18 hodině osobní vozidlo značky Suzuki SX4 pravděpodobně nedalo přednost 76leté cyklistce, která s těžkým zraněním byla transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Policisté se obrací k veřejnosti s žádostí o pomoc při objanění této dopravní nehody.

Turisté v Adršpachu pomáhali handicapovaným

Email Tisk PDF

Lidé procházejí Birell bránou v AdršpachuProjekt Nezastavitelní, jehož posláním je pomoci handicapovaným, aby se mohli vrátit k aktivnímu životu a ke svému oblíbenému sportu, vybídl od čtvrtka 27. července do neděle 30. července k výletu do Adršpašsko-teplických skal přes 18 tisíc lidí.

Město Broumov vyhlásilo fotografickou soutěž Společně kulturní! - Pohraničí v objektivu

Email Tisk PDF

fofoMěsto Broumov realizuje v letech 2017 – 2019 projekt Společně kulturní!, který je spolufinancován z prostředků Evropské unie prostřednictvím Fondu regionálního rozvoje a programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Projekt spojuje partnery město Broumov, Gminu Miejskou Nowa Ruda, Gminu Nowa Ruda a Gminu Radków. Každý z těchto partnerů zorganizuje ve svém městě v letech 2017 a 2018 fotografickou soutěž (uskuteční se tedy čtyři ročníky v jednom roce). V roce 2019 se pak všech osm vítězů předešlých ročníků utká o prvenství ve velkém finále, které se uskuteční v Radkówě.

Cizinec za volantem srazil dva cyklisty. Jeden utrpěl těžké zranění

Email Tisk PDF

ci1K dopravní nehodě osobního automobilu a dvojice cyklistů vyjížděli policisté v úterý 25. července 2017 krátce před šestou hodinou odpoledne do Horního Adršpachu.

V Adršpašsko-teplických skalách vyrostla Birell brána projektu Nezastavitelní

Email Tisk PDF

adrnezasVe čtvrtek vyrostla v Adršpašsko-teplických skalách čtvrtá Birell brána projektu Nezastavitelní. Návštěvníci mohou pomoci svým pohybem. Za každého, kdo branou projde, přispěje Birell na účet Nezastavitelných částkou pět korun. Výslednou částku, získanou u sedmi bran, Birell rozdělí mezi 13 Nezastavitelných, aby mohli opět sportovat, zapojit se aktivně do života a plnit si své sny.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 28. do 30. července

Email Tisk PDF

golfMistrovství republiky v golfu a střelbě, setkání slacklinerů na Bischofsteinu, pokladový a varhanní koncert, prohlídky kláštera, Country bál, výstava historických vozidel či program v Muzeu papírových modelů. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 28. do 30. července konají na Broumovsku.

Krajské železniční osobní dopravě by se mohl otevřít další přechod do Polska

Email Tisk PDF

cervLepší spojení v oblasti česko-polského příhraničí plánuje Královéhradecký kraj ve spolupráci se sousedním Dolnoslezským vojvodstvím. Železniční osobní přeprava by se mohla obnovit mezi Meziměstím a Mieroszówem. Diskutoval o tom náměstek hejtmana odpovědný za dopravu Martin Červíček se svým polským protějškem Jerzym Michalakem, zástupcem dolnoslezského maršálka.

Univerzita třetího věku v Broumově pokračuje do dalšího ročníku

Email Tisk PDF

uniJiž sedmý ročník zahájí ve čtvrtek 19. října broumovská Univerzita třetího věku v sále broumovského kláštera Kreslírna.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. července

Email Tisk PDF

divadTMalé letní divadlení, další koncert festivalu Za poklady Broumovska, letní kino, oslavy hasičů, fotbalový turnaj, prohlídky kostelů, kláštera a muzea, Irský večer. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 21. do 23. července konají na Broumovsku.

Chalupy jsou v létě terčem zlodějů

Email Tisk PDF

polis1Po dosud neznámém pachateli vloupání do rekreační chalupy pátrají policisté z obvodního oddělení v Broumově. V blíže neurčené době mezi 7. a 14. červencem 2017 vnikl po rozbití skleněné výplně okna do jedné z rekreačních chalup v Hynčičích.

Policisté obvinili muže z Policka z distribuce drog a pomoci při jejich výrobě

Email Tisk PDF

drogyV těchto dnech policisté z toxi týmu zadrželi 28letého muže z Policka nad Metují a obvinili ho z distribuce drog a pomoci při jejich výrobě. Policisté jej na základě vyšetřování viní z toho, že nejméně třem osobám neoprávněně prodal či jinak opatřil pervitin a za tuto činnost inkasoval přibližně 22 tisíc korun, v několika případech jiným osobám předal marihuanu a dalším osobám byl nápomocen při výrobě pervitinu.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 14. do 16. července

Email Tisk PDF

selskeTSelské slavnosti, Hronovská pouť, další koncert festivalu Za poklady Broumovska, tentokrát v Teplicích nad Metují, nohejbalový turnaj, běžecké závody, prohlídky kláštera a kostelů na Broumovsku, letní kino. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 14. do 16. července konají na Broumovsku.

Nejprve napadl barmanku, pak hosta, který se jí zastal

Email Tisk PDF

policieZ trestného činu výtržnictví se bude muset zodpovídat 43letý muž z Broumova, který zjevně neví, jak se chovat v baru.

Během července bude zahájena stavba nového dopravního terminálu v Broumově

Email Tisk PDF

5Během července bude zahájena stavba nového dopravního terminálu v Broumově. Podle slov starosty Broumova 10. července podepíše firma, která bude stavbu provádět, smlouvu a upřesní termín zahájení stavby. Ta potrvá do července 2018. Celý projekt bude stát necelých 24 milionů korun, ze kterých téměř 17 milionů pokryje příspěvek z fondu Evropské unie.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. července

Email Tisk PDF

piiiivoKoncert Blanky Šrůmové a Jana Sahary Hedla, druhý "pokladový" koncert či varhanní koncert, letní kino, Pivní slavnosti, prohlídky klášterů v Broumově i v Polici nad Metují, malířský workshop. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 7. do 9. července konají na Broumovsku.

Unikátní broumovské kostely budou otevřeny pro turisty po celé léto

Email Tisk PDF

letoPro obrovský zájem turistů, kteří na Broumovsko míří z celé Evropy, se letos otevřou broumovské kostely veřejnosti po dobu celých letních prázdnin. Vstupné bude dobrovolné a půjde předně na opravu těchto barokních skvostů. Akci pořádá broumovské děkanství společně s městy a obcemi Broumovska, Gymnáziem Broumov a kanceláří hradeckého europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL).

Atmosféru první republiky přinesly oslavy 80 let domova pro seniory v Polici nad Metují

Email Tisk PDF

DSC 1150Swing, jazz, dámy v elegantních šatech, muži v dvouřadých oblecích – do časů první republiky se na jeden den přenesl areál domova pro seniory v Polici nad Metují. Uskutečnily se zde totiž oslavy 80. výročí od založení sociálního zařízení, jehož zřizovatelem je dnes Královéhradecký kraj.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 30. června do 2. července

Email Tisk PDF

pouBroumovská pouť, první koncert hudebního festivalu Za poklady Broumovska, divadlo na Kačeří, zábavná show v Adršpachu, fotbalový turnaj, Formanský den či noční kino. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 30. června do 2. července konají na Broumovsku.

Strana 2 z 96

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!