Broumovsko

Středa 23.září 2020

Poslední aktualizace24.09.2020 04:55

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. srpna

Email Tisk PDF

4Koncert Ivy Bittové se skupinou Dunaj, festivalové koncerty, vernisáž výstavy či program pro děti. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 7. do 9. srpna konají na Broumovsku.

Jabloň u Lidmanů z Machova soutěží o titul Strom roku

Email Tisk PDF

Foto 1 jabloňJedním z dvanácti finalistů ankety Strom roku České republiky 2020 je jabloň u Lidmanů, která roste v Machově. Jediný ovocný strom v letošním finále byl nominován Místní akční skupinou Stolové hory s podporou městyse Machova, Penzionu a restaurace U Lidmanů, zdejší školy i místních zahrádkářů. Momentálně lidé mohou hlasovat pro svého favorita, přičemž vítěz bude známý 20. října.

MAS Broumovsko+ zajímá názor veřejnosti

Email Tisk PDF

mas1V rámci regionu Broumovska působí tzv. místní akční skupina, konkrétně MAS Broumovsko+. Jedná se o spolek založený na principech místního partnerství za účelem podpory a rozvoje venkovského regionu. Spolek se připravuje na nové období a připravil proto dotazník pro veřejnost.

Hasiči zachránili v Broumovských stěnách psa

Email Tisk PDF

záchrana psa Hlavňov 2Profesionální hasiči ze stanice Broumov, lezecká skupina ze stanice v Náchodě – Velkém Poříčí a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli ve středu odpoledne povoláni k záchraně psa. Asi třicetikilogramový pes se při vycházce z Hvězdy na Strážnou horu v Broumovských stěnách propadl do pět metrů hluboké skalní rozsedliny.

Začala rekonstrukce prostranství před budovou Městského úřadu v Broumově

Email Tisk PDF

uradOd pondělí 3. srpna do 30. září 2020 nejpozději bude z důvodu rekonstrukce prostranství před budovou Městského úřadu v Broumově uzavřen přední vchod do budovy I. (třída Masarykova 239). Vedení města tímto informuje občany, aby pro vstup do budovy používali zadní vchod z nádvoří nebo výtah.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 31. července do 2. srpna

Email Tisk PDF

14Několik hudebních produkcí, sportovní olympiáda, kulečník a fotbal. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 31. července do 2. srpna konají na Broumovsku.

Pro těžbu kůrovcem napadených stromů na Ostaši jsou stanoveny přísné podmínky

Email Tisk PDF

IMG 0889Těžba kůrovcem napadených stromů ve vrcholových partiích Ostaše pokračuje. Správci zdejších lesů, tedy Benediktinské hospodářské správě Břevnov, stanovila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Broumovsko už na jaře pro zásahy přísné podmínky. Pokud by zdejší hospodářské lesy, které jsou tvořeny z větší části monokulturními smrčinami, zůstaly zcela bez zásahu, kůrovec by se rychle rozšířil do okolí.

V pondělí začala uzavírka silnice mezi Adršpašsko-teplickými skalami

Email Tisk PDF

stopV pondělí začala rekonstrukci silnice III. tř., která spojuje obce Adršpach a Teplice nad Metují. Komplikace s příjezdem do Adršpašských a Teplických skal potrvají do konce listopadu.

Chovatel končí po opakovaných útocích vlků

Email Tisk PDF

ovceV centru obce Božanov došlo v průběhu noci z úterý na středu k opakovanému útoku vlků na ovce. Chovateli Vlastimilu Vejrostovi vlci zadávili poslední tři ovce, které zbývaly z celého původního stáda. Útoky se opakovaly v průběhu posledního půl roku několikrát. Pastvina, kde byly ovce chovány, se nachází jen několik desítek metrů od domu v centru obce.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. července

Email Tisk PDF

aaaaaaaavarletoTři představení festivalu Malé letní divadlení, koncerty festivalů Varhanní léto a Za poklady Broumovska, beseda s Antonínem Panenkou, křest nové expozice v Muzeu papírových modelů či vernisáž v Galerii Dům. To jsou tipy na akce, které se konají o víkendu od 17. do 19. července na Broumovsku.

Zemřel MUDr. Bohumil Kleprlík

Email Tisk PDF

klepPo dlouhé těžké nemoci zemřel dne 9. července 2020 ve věku 64 let MUDr. Bohumil Kleprlík.

Královéhradecký kraj letos plánuje opravit silnice za 238 milionů korun

Email Tisk PDF

silniceKrálovéhradecký připravil seznam dalších silnic druhé a třetí třídy, které hodlá letos opravit. Využije na to dotaci 238,4 milionu korun, kterou mu přislíbil stát ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Opravovat se bude mimo jiné v hradeckých Věkoších, ve Dvoře Králové nad Labem či úsek mezi Kostelcem nad Orlicí a Čermnou nad Orlicí.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. července

Email Tisk PDF

plasticiiiiHudba, filmy a tvořivé dílny, to je ve zkratce nabídka na akce na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. července.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. července

Email Tisk PDF

letokosteluttttttttKoncerty dvou festivalů, cyklistický závod, vernisáž a možnost navštívit kostely na Broumovsku. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 3. do 5. července konají na Broumovsku.

Broumovské noviny jsou nejlepší zpravodaj v Královéhradeckém kraji za rok 2019

Email Tisk PDF

nov3tttV soutěži o nejlepší obecní zpravodaj měst a obcí v Královéhradeckém kraji za rok 2019 zvítězily v kategorii celobarevný zpravodaj měst Broumovské noviny! V sídle Krajského úřadu Královéhradeckého kraje převzali v úterý 30. června ocenění redaktor René Herzán a Jitka Nigrinová ze sekretariátu starosty města.

Dnes začalo dopravní omezení v Broumově. Vznikne nový prostor před úřadem a místo pro přecházení

Email Tisk PDF

chodtttDnes začnou stavební práce na rekonstrukci místa pro přecházení a úpravě prostoru před městským úřadem v Broumově. Jedná se o rekonstrukci chodníku podél třídy Masarykovy a ulice Komenského, dále dojde k rozšíření chodníku podél ulice Komenského, k rekonstrukci nároží křižovatky mezi úřadem a autobusovou zastávkou a k realizaci nového místa pro přecházení. Vedení města tímto chce zajistit maximální bezpečnosti uživatelů pěší dopravy v tomto úseku, který je velmi frekventovaný a velmi zatížený dopravou.

Spolupráci při záchraně osob v těžko přístupném skalním terénu cvičilo hned několik záchranných složek najednou

Email Tisk PDF

1. den výcvik Polické stěny 23V letošním roce evidují záchranné složky v Královéhradeckém kraji už několik případů, kdy probíhala záchrana zraněných osob v těžko přístupném terénu skalních měst. Letní sezóna ovšem teprve začíná... Dvoudenní výcvik, který se konal v oblasti Polických stěn na Broumovsku, měl za cíl procvičit záchranné práce ve skalním terénu, ať už s pomocí vrtulníku letecké záchranné služby, nebo bez něj.

Broumov usiluje o titul Evropského hlavního města kultury 2028. Kandidaturu již dříve oznámilo Brno, zvažuje ji Liberec a další města

Email Tisk PDF

Broumov foto Eduard ŠkolníkZastupitelstvo města Broumov na svém zasedání schválilo kandidaturu Broumova na titul Evropské hlavní město kultury 2028. Broumov má kandidaturou ambici zařadit se po bok dalších menších evropských měst, která s kandidaturou i přes svou velikost uspěla, jako je Bad Ischl v Rakousku, Matera Basilicata v Itálii, Pafos na Kypru nebo Esch-sur-Alzette v Lucembursku. Příběh Broumova chce ukázat, že Evropa je kontinentem silných regionů, a stírá tak pojmy centra a periferie.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. června

Email Tisk PDF

zijettttttDětský den v Ulitě, první koncert festivalu Za poklady Broumovska, volejbal, fotbal, hudba, soutěžní večer. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 26. do 28. června konají na Broumovsku.

Auto skončilo v Metuji

Email Tisk PDF

DN Dolní Teplice 3Profesionální hasiči z Náchoda a Broumova a dobrovolní hasiči z Police nad Metují a Broumova byli včera odpoledne přivoláni k osobnímu vozidlu, které havarovalo v ulici A. Jiráska v Teplicích nad Metují do řeky Metuje.

Strana 2 z 128

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web