Broumovsko

Neděle 17.červen 2018

Poslední aktualizace18.06.2018 04:24

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 20. do 22. dubna

Email Tisk PDF

klavesaKlavírní soutěž, akce ke Dni Země, beseda, divadlo pro děti i pro dospělé, undergroundový koncert, taneční odpoledne, kino. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 20. do 22. dubna konají na Broumovsku.

Při Zahradní slavnosti si v Broumově připomenou Den Země

Email Tisk PDF

denzzzemTTTTJiž od roku 1970 si 22. dubna každoročně a celosvětově připomínáme, že o naši rodnou zeměkouli je potřeba se starat a to o všechny její části a součásti... nejen o vodu, vzduch, půdu, zeleň a zvířata, ale i o bezpečí nás všech lidí.

Pozor! Ve středu budou policisté měřit rychlost

Email Tisk PDF

mamamamapaKrálovéhradečtí policisté se ve středu 18. dubna 2018 připojí k celorepublikové dopravně bezpečností akci s názvem SPEED MARATHON 2018. Do akce budou zapojeni dopravní policisté, kteří svoji pozornost zaměří zejména na dodržování rychlostních limitů řidičů motorových vozidel po celém území kraje.

V Teplicích nad Metují strhl vítr střechu rodinného domu

Email Tisk PDF

TP Javor střecha 2Páteční odpolední bouřka a silný vítr lámaly stromy a poškozovaly střechy. V Teplicích nad Metují v části Javor zasahovaly tři hasičské jednotky u stržené střechy na rodinném domě. Hasiči museli celou střechu rozebrat a provedli provizorní zakrytí objektu.

Broumovská nemocnice bude od května nabízet jako jediná v kraji dlouhodobou intenzivní ošetřovatelskou péči

Email Tisk PDF

diopOblastní nemocnici Náchod a.s. se podařilo jako jediné v Královéhradeckém kraji nasmlouvat speciální lůžka pro dlouhodobou intenzivní ošetřovatelskou péči, tzv. lůžka DIOP. Budou sloužit pacientům, kteří prodělali kritické onemocnění či úraz a potřebují nadále péči o základní životní funkce a postupnou rehabilitaci ke své rekonvalescenci. Celkem pět lůžek bude umístěno v broumovské nemocnici, kde k tomuto účelu byly v závěru loňského roku zrekonstruovány nové prostory.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. dubna

Email Tisk PDF

huthutTTTKoncert Jaroslava Hutky, dvě divadelní představení, tři kina, besedy, fotbal, trh, volejbal, program pro děti. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 13. do 15. dubna konají na Broumovsku.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 6. do 8. dubna

Email Tisk PDF

CZ Scorpion EVO 3D B 1024x754Dny otevřených dveří střelnice v Centru Walzel, jeden z posledních plesů sezóny, promítání filmů, Dobrovolnický den v broumovském klášteře, beseda, zahájení dvou výstav. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 6. do 8. dubna konají na Broumovsku.

Pěkov neprůjezdný. Pěkov průjezdný. Pěkov...

Email Tisk PDF

pekovKomedie opravy silnice v Pěkově pokračuje a málokdo tomu rozumí. V minulých týdnech jsme podle dostupných informací uvedli, že úplná uzavírka začne 9. dubna s tím, že od 3. dubna budou prováděny přípravné práce a práce spojené s dokončováním a opravami chodníků. V úterý 3. dubna však řidiči přes Pěkov už neprojeli. Vše se však den ze dne mění.

V úterý začne uzavírka silnice z Broumova do Martínkovic

Email Tisk PDF

mappaV úterý 3. dubna začne z důvodu rekonstrukce úplná uzavírka silnice č. III/3025 z Broumova do Martínkovic. Uzavírka potrvá do 27. května. Objízdná trasa povede v obou směrech přes Otovice.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 30. března do 1. dubna

Email Tisk PDF

kurTTTDvě divadelní představení, turistický pochod, Velikonoce v Dřevěnce, fotbal, koncert v Edenu a program pro děti v klášteře. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 30. března do 1. dubna konají na Broumovsku.

Řidička skončila s autem ve Stěnavě

Email Tisk PDF

ot2Zřejmě nepřiměřená rychlost a alkohol stály za nehodou v sobotu 24. března 2018 před třetí hodinou ráno v Otovicích.

Za násilí vůči manželce musí opustit domácnost

Email Tisk PDF

ppppaaaPřivolaná policejní hlídka z obvodního oddělení v Broumově ve čtvrtek 22. března 2018 vykázala ze společného bytu na Broumovsku 37letého manžela, který se násilně choval vůči své ženě. Napadenou ženu ošetřili zdravotníci.

Broumovské noviny jsou druhý nejlepší zpravodaj měst a obcí v Královéhradeckém kraji

Email Tisk PDF

HradecV soutěži o nejlepší zpravodaj měst a obcí v Královéhradeckém kraji za rok 2017 získaly Broumovské noviny pomyslné "stříbro"!

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. března

Email Tisk PDF

trrrrrkVelikonoční trhy v klášteře, Velikonoční slavnosti, festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, setkání sběratelů, taneční zábava, stolní tenis, beseda, komorní koncert či ochutnávka čokolády. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 23. do 25. března konají na Broumovsku.

Osobnosti kraje může opět nominovat i veřejnost. V minulých letech medaile putovaly i na Broumovsko

Email Tisk PDF

1Královéhradecký kraj bude 8. května v rámci oslav Dne kraje udělovat pamětní medaile hejtmana. V letošním ročníku může osobnosti opět nominovat široká veřejnost, a to až do 15. dubna 2018. Medaile hejtmana v minulých letech převzali i osobnosti z Broumovska.

Výstava fotografií barokních kostelů Tempus fugit se zastavila v Nowe Rudě

Email Tisk PDF

03Letošním prvním, druhým polským a celkově 23. zastavením 16 fotografií bratislavského fotografa Dana Veselského se stalo partnerské město města Broumov Nowa Ruda. Výstavu, která si klade za cíl poukázat na havarijní stav broumovských barokních kostelů, je možné vidět ve farním kostele sv. Mikuláše od 5. postní neděle.

Vzpomínky broumovských pamětníků ožijí díky projektu Příběhy našich sousedů

Email Tisk PDF

pametV úterý 20. března od 16 hodin se v sále Dřevník broumovského kláštera uskuteční slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů, který dokumentární tvorbou přibližuje vzpomínky pamětníků z Broumovska.

Spisovatelka Ivanka Devátá besedovala s broumovskými seniory

Email Tisk PDF

iv5Ve čtvrtek 15. března se v Centru sociálních služeb Naděje v Broumově uskutečnila beseda se spisovatelkou a herečkou Ivankou Devátou z Prahy.

Veronika Kašáková je pro naše děti vzorem, je jim blízká věkem a je pro ně motivační

Email Tisk PDF

IMG 20180219 152103Koncem února navštívila Dětský domov v Broumově finalistka České Miss 2014 Veronika Kašáková. Veronika od 4 let vyrůstala v dětském domově a na základě svých zkušeností napsala autobiografickou knihu Zpověď holky z děcáku. V roce 2016 založila Nadační fond Veroniky Kašákové, který podporuje děti v dětských domovech tak, aby mohly žít plnohodnotný život a byly připraveny na překážky v běžném životě po opuštění dětského domova. "Veronika Kašáková je pro naše děti vzorem, je jim blízká věkem a je pro ně motivační," uvedla po setkání ředitelka DD Broumov Hana Židová.

Základní kámen ve Velkém Poříčí je položen a unikátní lezecký polygon může začít růst

Email Tisk PDF

UPO vizualizace 1Stavba lezeckého polygonu pro výcvik záchrany ve výškách a nad volnou hloubkou může začít. Na základní kámen stavby v rámci modernizace Učiliště požární ochrany ve Velkém Poříčí poklepali v pondělí zástupci Hasičského záchranného sboru ČR, zhotovitele i projektanta. Vzdělávací a výcvikové středisko projde v následujícím roce rekonstrukcí za téměř 54 milionů korun včetně DPH.

Strana 3 z 105

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře