Broumovsko

Pondělí 6.červenec 2020

Poslední aktualizace 5.07.2020 16:56

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Rozloučení s Libuší Růčkovou

Email Tisk PDF

libafinalDnes byla na broumovském hřbitově pohřbena Libuše Růčková. Rozloučení se konalo v kruhu rodiny a nejbližších přátel.

Hasiči evidují vyšší počty požárů v přírodním prostředí

Email Tisk PDF

P Česká Čermná 1V posledních dnech hasiči evidují vyšší počty požárů v přírodním prostředí- Proto apelují na veřejnost, obzvlášť před prodlouženým velikonočním víkendem, aby byla při zacházení s otevřeným ohněm v přírodě maximálně opatrná. Včera hasiči na Náchodsku zasahovali u dvou požárů.

Hasiči hned dvakrát řešili požár rodinného domu ve Stárkově

Email Tisk PDF

P Stárkov 1Hned dvakrát během několika hodin řešili včera hasiči požár rodinného domu ve Stárkově.

Turisté budou v Adršpachu a Teplicích vítáni až po zvládnutí epidemie

Email Tisk PDF

mlade v TeplicichS příchodem jarních dní se skalní města na Broumovsku stávají tradičně cílem tisíců návštěvníků. Ti zde v minulých letech zažívali i "husté" tlačenice. V situaci, kdy je shlukování lidí doprovázeno rizikem přenosu infekce, se provozovatelé rozhodli uzavřít okruhy ve skalních městech u Adršpachu a Teplic nad Metují.

Zápisy do prvních tříd budou probíhat bez osobní přítomnosti dětí ve škole

Email Tisk PDF

zapisZápisy do prvních tříd základních škol zřízených městem Broumov budou vzhledem k vyhlášení mimořádného opatření probíhat bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

Odložení termínu celostátní sbírky Květinový den 2020

Email Tisk PDF

kvetJe nám to velmi líto, ale vzhledem k současné epidemii COVID-19 a z toho vyplývajících vládních nařízení bohužel nebude možné v termínu 13. května 2020 uskutečnit každoroční sbírku Ligy proti rakovině pod názvem Květinový den v tradiční podobě prodeje kytiček v ulicích. Letošní kampaň měla být věnována prevenci nádorů ledvin a močového měchýře. V květnu je plánována pouze on-line kampaň (prodej e-kytiček přes DMS, aktuální informace na www.cdpr.cz).

Na zasněžené silnici havarovala v serpentinách dodávka

Email Tisk PDF

DN Horní Adršpach 3V části Horní Adršpach havaroval na silnici spojující Adršpach a Chvaleč osobní automobil.

Úspěšný sportovec nyní pomáhá potřebným

Email Tisk PDF

90696420 524355815148679 3353825401783713792 nV mládí hrál fotbal a před čtyřmi lety se stal juniorským Mistrem České republiky v běhu na 800 metrů. Štěpán Jirman se teď snaží pomáhat těm, kteří to potřebují nejvíce. V pátek 27. března předal ředitelce Centra sociálních služeb Naděje Broumov Evě Kašparové balík roušek.

Gymnázium Broumov se zapojilo do projektu Tiskne celé Česko

Email Tisk PDF

91445916 1559680870846911 6074148049439948800 oV Královéhradeckém kraji se k výzvě Tiskne celé Česko připojilo celkem 28 subjektů a jedním z nich je i Gymnázium Broumov. Dobrovolníci z řad žáků a pedagogů pomáhají s výrobou ochranných štítů pro zdravotníky bojující s nákazou COVID-19.

Výskyt nákazy koronavirem se nevyhýbá ani broumovskému regionu

Email Tisk PDF

rousrousV přímém kontaktu s pozitivně testovanými byli i dva naši zaměstnanci. U obou proběhlo testování s negativním výsledkem, přesto zůstávají v karanténě, abychom minimalizovali riziko pro naše pacienty.

Ambulantní péče v době pandemie – naše postřehy a doporučení

Email Tisk PDF

edusdsdsdsdsdsdsdsdsdsdsdVzhledem k aktuální epidemiologické situaci s výskytem pandemie onemocnění SARS-CoV-2 (COVID-19), s vyhlášením nouzového stavu dočasně pracujeme již od 16. 3. v nouzovém režimu a minimalizujeme fyzický kontakt s pacienty. Společnost EDUMED je privátní zdravotnické zařízení, které poskytuje zdravotní služby jak v primární péči (praktické lékařství v Broumově a Náchodě), tak péči ve specializovaných oborech (diabetologie, kardiologie, interního a plicního lékařství v okrese Náchod).

1. týden v Digitální pohotovosti

Email Tisk PDF

hambergerKdybyste chtěl někdo potkat někoho z našich 15 členů, tak byste musel procestovat celý Královéhradecký kraj, a ještě byste byli spíše neúspěšní. Členové Digitální pohotovosti se v současnosti vyskytují výhradně ve virtuálním prostředí. Jsme učitelé, a nejen že máme za sebou první týden online výuky a komunikace na svých základních nebo středních školách. Máme za sebou také první týden intenzivní podpory a pomoci školám v Královéhradeckém kraji se zaváděním online výukových a komunikačních nástrojů. Rozhodli jsme se pomáhat a podpořit naše kolegy.

Stavební buňka před nemocnicí je preventivní opatření

Email Tisk PDF

90612219 235294884277114 5829933876822147072 nOblastní nemocnice Náchod zřídila před dvěma týdny v Broumově před hlavním vchodem do nemocnice stavební buňku, která slouží k vyšetření pacientů, u nichž je předpoklad onemocnění na COVID-19. Je to z důvodu, aby neinfikovali nemocniční pacienty, kteří toto onemocnění nemají.

Aktuální informace pro občany Broumova

Email Tisk PDF

znakkkZveřejňujeme aktuální informace pro občany města Broumova - úřední dny veřejných institucí ve městě, aktuální fungování IC Broumov, knihovny, muzea, lékáren a pošty – stav k 25. 3. 2020.

Broumovské gymnázium nespí

Email Tisk PDF

elearnKoronaviru se podařilo narušit naše zdánlivé jistoty, opatření Vlády v zájmu zdraví všech výrazně omezilo naše osobní svobody. Všem žákům byl do odvolání zakázán přístup do školy.

Digitální pohotovost 4.0 – IT podpora školám v Královéhradeckém kraji

Email Tisk PDF

hamberNáhlé uzavření škol dovedlo několik učitelů z Královéhradeckého kraje k založení Digitální pohotovosti, projektu, který reaguje na současný nouzový stav v České republice a nabízí pomoc školám se zavedením jednoduchých digitálních vzdělávacích a komunikačních nástrojů.

V Broumově hledají "šikovné ruce"

Email Tisk PDF

rrrrousHledají se šikovné ruce – švadlenky, které roušky zvládnou ušít doma, chybí i materiál, především látkové gumičky.

Vedle koronaviru hasiči řeší i běžné problémy

Email Tisk PDF

TP Broumov 1Ani nouzový stav neznamená, že hasiči nemusí řešit běžné problémy. Na Broumovsku hasiči zasahovalu u požárů, likvidovali spadlý strom či uvolněný plech.

Společnost EDUMED s.r.o. spustila kampaň NOS ROUŠKU

Email Tisk PDF

roušky2Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci s výskytem pandemie COVID-19 a nedostatku osobních ochranných pracovních pomůcek spustila společnost EDUMED s.r.o. v pondělí 16. března 2020 kampaň NOS ROUŠKU, ve které vyzvala širokou veřejnost k vlastní výrobě roušek a jejich následnému nošení.

Broumov šije roušky

Email Tisk PDF

rouskattttttKdo chce přispět výrobou roušek proti šíření koronaviru, má v Broumově možnost. Skupina aktivních lidí z Broumova zřídila sběrné místo pro ušité roušky.

Strana 3 z 127

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře