Broumovsko

Středa 21.březen 2018

Poslední aktualizace22.03.2018 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

V Pěkově havarovala dodávka. Silnice byla po dobu zásahu uzavřena

Email Tisk PDF

kamProfesionální hasiči z Náchoda, Broumova a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli povoláni k dopravní nehodě do obce Pěkov. Vozidlo se nacházelo převrácené na bok přes vozovku, a proto byla komunikace po dobu zásahu uzavřena.

Nadační fond Gymnázia Broumov ocenil nejlepší studenty školy

Email Tisk PDF

IMG 6607Nadační fond Gymnázia Broumov ocenil 16.listopadu 2017 v Opatských sálech broumovského kláštera nejlepší studenty školy za školní rok 2016 a 2017.

Vítězem soutěže EDEN 2017 se staly Orlické hory a Podorlicko. Broumovsko je na 3. místě

Email Tisk PDF

edenExcelentní evropská destinace s jedinečným kulturním produktem – to jsou Orlické hory a Podorlicko, vítěz letošního ročníku soutěže EDEN. Destinace Broumovsko obsadila v soutěži 3. místo. Tématem projektu Evropské unie, který zviditelňuje méně známé evropské regiony, byl pro letošní rok kulturní turismus. Vítěz i finalisté letošního ročníku byli oznámeni na Fóru cestovního ruchu 15. listopadu 2017 v Táboře.

Absolutním vítězem soutěže DestinaCze 2017 se stala Skalní města Broumovska

Email Tisk PDF

stenyAbsolutním vítězem pátého ročníku soutěže o nejoblíbenější destinaci České republiky, kterou vyhlašuje agentura CzechTourism, se stala Skalní města Broumovska. Výsledky soutěže byly vyhlášeny na slavnostním večeru v rámci konference Fórum cestovního ruchu v Táboře.

Přes noc zmizela ze stavby silnice vibrační deska

Email Tisk PDF

popoPo dosud neznámém pachateli krádeže části stavebního stroje za 170 tisíc korun z opravované silnice v Polici nad Metují, pátrají od víkendu společně s kriminalisty místní policisté.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. listopadu

Email Tisk PDF

travTTTDivadelní představení pro děti i pro dospělé, Travesti show, Webrovkafest, prohlídky kláštera, koncerty, mimo jiné i kapely Hudba Praha band, taneční zábava, folkový festival, volejbal, fotbal, či setkání seniorů. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 17. do 19. listopadu konají na Broumovsku.

Tomáš Jirman z Radešova zachránil život stařence. Právem mu patří uznání a titul Mladý hrdina

Email Tisk PDF

tomTV pondělí v podvečer se v obřadní síni Městského úřadu v Polici nad Metují konalo milé a emotivní setkání. Mladý dobrovolný hasič Tomáš Jirman z Radešova na konci června zachránil osmasedmdesátiletou ženu. Za tento čin byl Tomáš již v srpnu oceněn starostkou Police nad Metují Idou Jenkovou. Ocenit se ho nyní rozhodla i Česká pojišťovna titulem Mladý hrdina.

Pěkov je průjezdný! Rekonstrukce bude už za provozu pokračovat na jaře

Email Tisk PDF

IMG 4980Přesně po 217 dnech skončila objížďka rekonstruovaného úseku silnice II/303 – tzv. průtah obcí Pěkov. Původní termín dokončení stavby byl konec října. Dodavatel stavby firma COLAS CZ, a.s. si však vyžádal prodloužení termínu ještě o 12 dní. Stále však není hotovo a dokončovací práce, především na chodnících, budou pokračovat na jaře, pravděpodobně už za provozu.

V Lachově hořela truhlárna. Hasiči svým zásahem uchránili majetek v hodnotě 1,5 milionu korun

Email Tisk PDF

po1K požáru truhlárny v Lachově u Teplic nad Metují byly v sobotu před 20. hodinou vyslány profesionální jednotky z Broumova a Náchoda a dobrovolní hasiči z Broumova, Teplic nad Metují, Meziměstí, Bukovice i Police nad Metují.

Ohlédnutí za hlavní turistickou sezónou roku 2017 na Policku

Email Tisk PDF

IMG 1357Přišel podzim a s ním se definitivně uzavřela hlavní turistická sezóna 2017. V období od počátku května do konce září navštívilo informační centrum v Polici nad Metují zhruba 7 600 návštěvníků. Toto číslo každým rokem roste a neutuchající zájem turistů o krásy našeho města a jeho okolí nás těší.

Ocenění pro hronovskou průmyslovku

Email Tisk PDF

DSCN0172V Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové vyvrcholila ve dnech 3. a 4. listopadu 2017 série veletrhů studijních příležitostí Prezentace středních škola a zaměstnavatelů. Akce je určena především žákům základních škol a má jim poskytnout široké informace o možnostech budoucího studia a zaměstnání.

Železniční doprava v Meziměstí zažívá nové časy

Email Tisk PDF

Meziměstí SA134 007 SA134 003 Os 18215 Dolnoslaskie Zakamarki 2 17.10.2015 cŽelezniční doprava v Meziměstí zažívá nové časy. Po zavedení přímého spoje na trase Meziměstí - Praha v loňském roce se pro rok 2018 plánuje zavedení nového spoje na trase Wroclaw - Walbrzych - Meziměstí - Adršpach.

Na Broumovsku se druhý rok po sobě narodila vlčata

Email Tisk PDF

Hnutí20DUHA20Olomouc 0676 půlroční vlčeVlčí smečka se na Broumovsku pohybuje druhým rokem. Letošní rozmnožování nyní prokázaly snímky z fotopastí Hnutí DUHA, které zachytily na několika lokalitách vlčata, nejvíce tři jedince. Zhruba půlroční mláďata v druhé polovině října již vzrůstem dosahovala téměř velikosti svých rodičů, na fotopastech jsou však stále odlišitelná. Na Broumovsku se tak pohybuje minimálně pět vlků.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. listopadu

Email Tisk PDF

plakkTTTSvatomartinské programy pro děti, divadlo pro děti i pro dospělé, besedy, bubenické vystoupení, taneční soutěž, projekce horolezeckých filmů, stolní tenis, aerobic či fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 10. do 12. listopadu konají na Broumovsku.

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

Email Tisk PDF

podpŽádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově).

Jakou máme vizi vzdělanosti? Odpovědi hledali prezidentští kandidáti a další osobnosti na 4. Broumovských diskusích

Email Tisk PDF

 DSC02256 V úterý 7. listopadu pokračoval v broumovském klášteře 4. ročník Broumovských diskusí. Pondělní panel prezidentských kandidátů doplnili úterní hosté Helena Illnerová, Martin Jan Stránský, Ondřej Šteffl, Vladimíra Dvořáková, Tomáš Feřtek a Nina Nováková.

Prezidentští kandidáti diskutovali o vzdělávání a vzdělanosti na 4. Broumovských diskusích

Email Tisk PDF

 DSC01826Na první společné debatě se v pondělí 6. listopadu sešlo pět prezidentských kandidátů. V broumovském klášteře spolu diskutovali na konferenci 4. Broumovské diskuse na téma Vize vzdělanosti.

Talentový fond opět podpoří mladé lidi z Broumovska

Email Tisk PDF

proKaždý mladý talentovaný jedinec si nemůže dovolit získat zkušenosti s prací či studiem v zahraničí, aby své znalosti, nadání a schopnosti rozvinul v modernějším prostředí s vyspělejšími podmínkami v oblastech umění či vědy. Těm, kteří jsou limitovaní finančními prostředky, nabízíme přihlásit se do 2. otevřeného grantového kola Talentového fondu BROUMOVSKO obecně prospěšné společnosti Pro rozvoj Broumovska na školní rok 2018/2019.

Kuchařské naděje z Teplic nad Metují soutěží o nejlepší Svačinu roku

Email Tisk PDF

Foto Svačina roku s Rio Mare ilustračníStřední škola hotelnictví a společného stravování Teplice nad Metují se účastní 5. ročníku gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Letos je v gastronomické soutěži přihlášeno 38 škol z celé České republiky. Soutěžící se utkají o ceny v hodnotě 20 tisíc korun a tuňákové výrobky Rio Mare.

Prezidentští kandidáti v pondělí zahájí 4. Broumovské diskuse

Email Tisk PDF

klassO Vizi vzdělanosti se bude diskutovat ve dnech 6. a 7. listopadu na konferenci 4. Broumovské diskuse v broumovském klášteře. Dvoudenního setkání, které je přístupné i veřejnosti, se zúčastní pět prezidentských kandidátů a další zajímaví hosté.

Strana 5 z 102

Doporučujeme

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

petra

Nadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!... celý článek

Poslední komentáře