Broumovsko

Úterý 19.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Město Broumov zavádí pytlový sběr tříděných plastů

Email Tisk PDF

pytelV rámci zefektivnění systému odpadového hospodářství město Broumov zavádí tzv. pytlový sběr tříděných plastů. Jedná se o službu, která zjednodušuje třídění tím, že není nutné odpady odnášet do barevných kontejnerů, ale plní se do pytlů přímo v domácnostech. V určený den se naplněné pytle odváží od domů jako běžné popelnice.

V petrovickém tunelu došlo k nárazu osobního vlaku do uvolněného kamene ze svahu. Bylo to cvičení!

Email Tisk PDF

cv1Složky integrovaného záchranného systému (IZS) Královéhradeckého kraje cvičily ve středu vzájemnou spolupráci a koordinaci při železniční nehodě s vyšším počtem zraněných osob. Do připraveného taktického cvičení se zapojilo na 90 hasičů, záchranářů, policistů a členů ostatních složek a organizací. Organizátoři cvičení využili výluku na trati č. 026 v úseku Police nad Metují – Broumov, která probíhá do 28. dubna 2017.

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 28. dubna do 1. května

Email Tisk PDF

mamPálení čarodějnic, benefiční koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného, Slavnosti piva a klobás, Vinná brána, sportovní den pro děti, koncert ZUŠ Broumov či Vítání jara v Teplicích nad Metují. To jsou tipy na akce, které se o prodlouženém víkendu od 28. dubna do 1. května konají na Broumovsku.

Tento víkend se očekává zvýšený zájem turistů o Adršpašsko-teplické skály

Email Tisk PDF

jir1Vysokou návštěvnost zaznamenávají skalní města na severovýchodě Čech zejména v době volných dnů začátkem května a pak v polovině srpna. V Polsku je státním svátkem i 3. květen, naši sousedé se tedy mohou těšit na prodloužený víkend, a tak tuto sobotu, neděli a pondělí do Adršpašsko-teplických skal zavítají tisíce turistů, další pak v úterý a ve středu.

Policisté už rok a půl pátrají po ženě z Jetřichova

Email Tisk PDF

mazacPolicie České republiky se obrací na veřejnost s žádostí, zda někdo neví, kde se nachází již rok a půl pohřešovaná 51letá Klára Mazačová z Jetřichova u Broumova. Přes veškeré dosavadní pátrání se ji dosud nepodařilo najít.

Zloděj vykradl málo obývaný dům v Polici nad Metují

Email Tisk PDF

ppppPachatele vloupání do nepříliš často obývaného rodinného domu v Polici nad Metují hledají policisté z místního obvodního oddělení. O tom, že dům není soustavně obýván, ale zřejmě zloděj věděl. S vniknutím do domu, k němuž došlo v blíže neurčené době od prosince 2016 do současnosti, si totiž dal opravdu práci. Do domu se dostal ze zadní části, kam nebylo vidět.

Restaurace Střelnice se opět zavírá. Město hledá nového provozovatele

Email Tisk PDF

strelPo ročním provozu se 30. června opět zavírá restaurace Střelnice v Broumově, když současný provozovatel podal výpověď. Město Broumov tak hledá nového nájemce.

Zřejmě špatný stav topidla nebo kouřovodu způsobil požár přístavku v Martínkovicích

Email Tisk PDF

18033391 1382255041829631 7461599442495939185 nČtyři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 19. dubna 2017 odpoledne u požáru přístavku rodinného domu v Martínkovicích. Událost byla na operační středisko Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje ohlášena ve 14:20 hodin. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Broumova, dobrovolní hasiči z Martínkovic, Broumova a podniku Veba 01 Broumov.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. dubna

Email Tisk PDF

cestaTPles, besedy, procházka broumovskými parky a zahradami, silový turnaj, koncerty či cyklistické závody. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 21. do 23. dubna konají na Broumovsku.

V Teplických skalách hasiči zachraňovali muže zraněného v jeskyni

Email Tisk PDF

vrtČtyři jednotky hasičů vyjely v neděli 16. dubna 2017 odpoledne na pomoc muži, který se zranil v Teplických skalách. Do oblasti skal u Kraví hory vyrazili profesionální hasiči z Broumova, Náchoda, vrtulník s hasičem – leteckým záchranářem z Hradce Králové a dobrovolní hasiči z Teplic nad Metují.

Ve Staré radnici jsou vystaveny návrhy Urbanistické soutěže Broumov - Spořilov

Email Tisk PDF

IMG 8768Do 25. dubna budou ve výstavní síni Staré radnice v Broumově vystaveny návrhy Urbanistické soutěže Broumov - Spořilov.

Skončilo vyšetřování pokusu o vraždu. Muži hrozí až 18 let vězení

Email Tisk PDF

nuz1Vrchní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončil v těchto dnech vyšetřování zvlášť závažného zločinu vraždy, ukončeného ve stadiu pokusu. Případ se stal 1. listopadu 2016 v bytě jednoho domu v Soukenické ulici v Broumově, kde 53 letý muž ze žárlivosti napadl nožem svoji bývalou mladší družku. Hrozí mu až 18 let vězení.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 14. do 16. dubna

Email Tisk PDF

titulkaVelikonoční program pro děti, divadelní představení, kino, speciální prohlídky kláštera, taneční zábava, kurz, fotbal či silová soutěž. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 14. do 16. dubna konají na Broumovsku.

U Velkých Petrovic skončila řidička s osobním vozidlem na boku v řece

Email Tisk PDF

rekaProfesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli v pondělí v 6:31 hodin přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla u Velkých Petrovic. Řidička osobního auta zn. Volkswagen Golf z dosud nejasných příčin vyjela ze silnice a skončila na boku v řece.

V pondělí byla zahájena generální oprava komunikace v polické ulici Na Babí

Email Tisk PDF

sochaV pondělí 10. dubna byla zahájena generální oprava komunikace v ulici Na Babí, a to v úseku od Komenského náměstí po křižovatku ulic Ledhujská a Bělská. Na úvod bylo nutné demontovat sochu sv. Jana Nepomuckého z mostu přes potok Ledhujka.

Broumovský klášter přivítal jaro Velikonočním trhem

Email Tisk PDF

IMG 8537Tradiční Velikonoční trh "vyrostl" v sobotu 8. dubna v areálu broumovského benediktinského kláštera.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. dubna

Email Tisk PDF

velikTVelikonoční trhy v klášteře a v Polici nad Metují, koncert Ivana Hlase, taneční soutěž, turnaj v šipkách, pohádka pro děti či módní přehlídka. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 7. do 9. dubna konají na Broumovsku.

Sokoli si zamilovali skalní vyhlídky v CHKO Broumovsko

Email Tisk PDF

2017 sokol Kocici skaly foto P.KunaStejně jako vloni i letos na území CHKO Broumovsko zahnízdilo celkem sedm párů kriticky ohroženého sokola stěhovavého. To již přibližně odpovídá stavu, který zde byl ještě ve 40. letech minulého století, než početnost těchto dravců začala ubývat, až zcela vymizeli.

Konflikt dvou mužů skončil úmrtím jednoho z nich

Email Tisk PDF

policieV Javoru u Teplic nad Metují došlo v sobotu ke konfliktu dvou mužů, který skončil úmrtím jednoho z nich. Policie případ vyšetřuje.

Od pondělí se opět začne v Broumově svážet bioodpad

Email Tisk PDF

bioSvoz bioodpadů bude probíhat v období od dubna do konce října každý týden v pondělí a ve čtvrtek, od 6:30 do 14 hodin. Ke shromažďování bioodpadu jsou určeny POUZE jutové vaky s nápisem MĚSTO BROUMOV. Pro bezproblémový vývoz je třeba bioodpady uložené pouze do těchto transportních vaků umístit před dům v uvedený den do 6:30 hodin, aby je pracovníci Technických služeb města Broumova mohli vysypat a vaky vrátit zpět za plot.

Strana 5 z 96

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!