Broumovsko

Sobota 18.srpen 2018

Poslední aktualizace18.08.2018 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Spisovatelka Ivanka Devátá besedovala s broumovskými seniory

Email Tisk PDF

iv5Ve čtvrtek 15. března se v Centru sociálních služeb Naděje v Broumově uskutečnila beseda se spisovatelkou a herečkou Ivankou Devátou z Prahy.

Veronika Kašáková je pro naše děti vzorem, je jim blízká věkem a je pro ně motivační

Email Tisk PDF

IMG 20180219 152103Koncem února navštívila Dětský domov v Broumově finalistka České Miss 2014 Veronika Kašáková. Veronika od 4 let vyrůstala v dětském domově a na základě svých zkušeností napsala autobiografickou knihu Zpověď holky z děcáku. V roce 2016 založila Nadační fond Veroniky Kašákové, který podporuje děti v dětských domovech tak, aby mohly žít plnohodnotný život a byly připraveny na překážky v běžném životě po opuštění dětského domova. "Veronika Kašáková je pro naše děti vzorem, je jim blízká věkem a je pro ně motivační," uvedla po setkání ředitelka DD Broumov Hana Židová.

Základní kámen ve Velkém Poříčí je položen a unikátní lezecký polygon může začít růst

Email Tisk PDF

UPO vizualizace 1Stavba lezeckého polygonu pro výcvik záchrany ve výškách a nad volnou hloubkou může začít. Na základní kámen stavby v rámci modernizace Učiliště požární ochrany ve Velkém Poříčí poklepali v pondělí zástupci Hasičského záchranného sboru ČR, zhotovitele i projektanta. Vzdělávací a výcvikové středisko projde v následujícím roce rekonstrukcí za téměř 54 milionů korun včetně DPH.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 16. do 18. března

Email Tisk PDF

patrrrTTTTaneční večer, setkání rodáků, velikonoční jarmarky, fotografický workshop, divadlo pro děti, turnaj ve stolním fotbálku, Irský večer, Oldies party, či velikonoční trhy. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 16. do 18. března konají na Broumovsku.

Repete v Pěkově! 9. dubna začne opět úplná uzavírka

Email Tisk PDF

IMG 4980Přes původní proklamace objednatele (Královéhradecký kraj) i zhotovitele (firma COLAS a.s.) z loňského roku, že úplná uzavírka bude omezovat obyvatele Pěkova a Honů, jakož i celého Broumovska po dobu jedné stavební sezóny proto, aby bylo možné celou stavbu zvládnout, a v dalším roce již nebude uzavírkou nikdo omezován, tu máme dalších pár perných týdnů. Od 9. dubna bude průjezd Pěkovem zcela uzavřen! V případě příznivého počasí bude komunikace pro provoz otevřena 23. dubna.

V Restauraci Švejk v Meziměstí vařil kuchař oceněný třemi michelinskými hvězdami Roman Paulus. Bylo vyprodáno!

Email Tisk PDF

29103334 890449761127043 6511817521983651840 oUnikátní gastronomická událost se v pátek konala v Restauraci Švejk Centra Walzel v Meziměstí. Šestichodové menu pro vyprodaný sál si připravil jeden z nejlepších českých kuchařů oceněný třemi prestižními michelinskými hvězdami Roman Paulus. O kulinářském zážitku řekl několik slov manažer Centra Walzel Tomáš Svoboda.

Hlasujte pro broumovský klášter nebo skalní města v anketě o nejoblíbenější turistické cíle regionu

Email Tisk PDF

broumovsky klaster 2 83490762Od 1. března 2018 je na webových stránkách Euroregionu Glacensis spuštěna anketa oblíbenosti turistických zajímavostí našeho regionu. Za Broumovsko můžete hlasovat pro benediktinský klášter v Broumově a skalní města. Hlasovat můžete do 30. března 2018 a pouze jednou!

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 9. do 11. března

Email Tisk PDF

puaHned dvě gastronomické události, beseda, divadlo, tenisový turnaj, ples, karneval pro děti či taneční zábava. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 9. do 11. března konají na Broumovsku.

Tradice v novém hávu

Email Tisk PDF

titulkaMuzeum dávného kupectví ve Świdnici a Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují realizuje projekt Tradice v novém hávu financovaný Evropskou unií z prostředků Evropského fondu regionálního rozvoje v rámci programu Přeshraniční spolupráce 2014-2020 Interreg V – A Česká republika – Polsko prostřednictvím Euroregionu Glacensis. Číslo projektu: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_008/0000775. Konečný příjemce dotace: Město Police nad Metují.

Nehoda s těžkým zraněním cyklisty. Automobil se s ním střetl při předjíždění

Email Tisk PDF

ci1Policisté z dopravního inspektorátu v Náchodě vyjížděli v neděli o půl druhé odpoledne k vážné dopravní nehodě cyklisty a osobního automobilu do obce Bukovice u Police nad Metují. Z dosud nevyjasněných příčin se na přímém a rovném úseku střetl osobní automobil s cyklistou. Střet skončil pro 75letého cyklistu vážným zraněním.

Hlasování o Rákosníčkovo hřiště v Broumově provázel nezájem

Email Tisk PDF

rak1Rákosníčkovo hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun v Broumově nebude. Rozhodla o tom veřejnost, která měla celý únor možnost hlasovat, aby ho společnost Lidl na své náklady postavila a věnovala městu do správy. Broumov dostal pouhých 222 hlasů. Aby se v Broumově hřiště postavilo, tak by bylo potřeba téměř 26 600 hlasů. Rozdíl je tedy propastný.

Broumov od dubna zavede nový systém svozu tříděných odpadů od domu

Email Tisk PDF

102 11S ohledem na avizované omezení skládkování komunálních odpadů město Broumov připravuje opatření, které sníží množství odpadů ukládaných na skládky a naopak zvýší objem recyklovatelného odpadu. Za vytříděné odpady město získává peníze od EKO KOMu (autorizovaná obalová společnost) na zlepšení systému nakládání s odpady.

Poničil auto a plot, na vině byla zřejmě rychlost a možná i alkohol

Email Tisk PDF

au1K dopravní nehodě, způsobené s největší pravděpodobností nepřiměřenou rychlostí na zasněžené silnici a možná i alkoholem, vyjížděli po čtvrté hodině ráno v pondělí 26. února 2018 policisté do Ruprechtic u Broumova.

Broumovští žesťaři slaví úspěch

Email Tisk PDF

IMG 6832Ve čtvrtek 22. února pořádala Základní umělecká škola Broumov okresní kolo celostátní soutěže ve hře na žesťové nástroje (trubka, lesní roh, baryton, trombon a tuba) vyhlášené pro rok 2018 Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. S určitou odvahou a odhodláním se tohoto hudebního a přátelského žesťařského "klání" v klášterním Dřevníku zúčastnilo i 15 žáků broumovské školy.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. března

Email Tisk PDF

scriptTTTInteraktivní prohlídka Skriptoria, vernisáž výstavy, kino a divadlo pro děti, průvod masek. Trochu skromnější nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. března. Počasí je však ideální pro zimní sporty!

Broumovský útulek vyhlásil finanční sbírku pro psího nešťastníka

Email Tisk PDF

spiritJmenuje se Spirit a je to argentinská doga nemalé váhy. Byl nalezen uvázaný s náhubkem u stromu v obci Zájezd u České Skalice. Městský psí útulek Broumov pro Spirita, kterému v útulku říkají "pejsek", vyhlásil finanční sbírku, ze které se pro něj koupí kotec a bouda. Ten pes moc příjemných chvil ve svém mladém životě nezažil.

Do kláštera nešel za modlením. Po kapsách měl předměty z depozitáře

Email Tisk PDF

pr8Přímo v jedné z místností benediktinského kláštera v Broumově zadržela v úterý v časných ranních hodinách hlídka místní městské policie nezvaného návštěvníka. Sice se snažil vzbudit dojem, že mezi klášterní zdi zavítal pouze náhodou, ale předměty v jeho kapsách i čas jeho návštěvy hovořily proti němu. Muže proto převzali do své kompetence policisté z obvodního oddělení Broumov.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. února

Email Tisk PDF

menmenKoncert amerického kytaristy Marca Mendozy či Lenky Filipové, show Karla Šípa, divadlo, plesy, karneval pro děti, nové prohlídky broumovského kláštera, ochutnávka vín. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 23. do 25. února konají na Broumovsku.

U chodníku v trávě se povaloval ruční granát

Email Tisk PDF

grrrrV Broumově byl v pátek nalezen ruční granát. Policie ho zajistila a odvezla.

Město Police nad Metují získalo dotaci na rekonstrukci ZUŠ

Email Tisk PDF

IMG 6860Město Police nad Metují získalo dotaci na rekonstrukci ZUŠ. Projekt "Od řemesla k počítači - tradiční řemesla a digitální technologie ruku v ruce" je spolufinancován z Evropské unie - Integrovaného regionálního operačního programu.

Strana 6 z 107

Doporučujeme

Polická starostka je nominovaná v soutěži Žena regionu. O vítězce rozhodne hlasování veřejnosti!

ida

Starostka Police nad Metují Ida Jenková je v nominaci 9. ročníku celonárodní soutěže Žena regionu. Soutěž je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a ještě při tom zvládají péči o rodinu. Hlasovat pro Idu Jenkovou můžete do 31. srpna ZDE! ...celý článek

Poslední komentáře