Broumovsko

Neděle 17.červen 2018

Poslední aktualizace18.06.2018 04:24

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 8. do 10. prosince

Email Tisk PDF

trioMichal Pavlíček, Monika Načeva, Stanislav Hložek či Duo Jamaha vystoupí o víkendu na Broumovsku. K tomu jsou připraveny programy k druhé adventní neděli, dvě divadla, besedy či taneční zábavy. Toto i spousta jiných akcí je na Broumovsku připravených na víkend od 8. do 10. prosince.

Kuchařská naděje z Teplic nad Metují je ve finále soutěže Svačina roku

Email Tisk PDF

svacNadějná kuchařka Denisa Burgetová ze Střední školy hotelnictví a společného stravování, Teplice nad Metují je jednou z 15 finalistů 5. ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Finalisty přivítá 7. prosince 2017 gastro studio Chefparade+.

Zazděný špalík v komíně způsobil požár na Obecním úřadě v Jetřichově. Hasiči zachránili hodnoty až ve výši 5 miliónů korun

Email Tisk PDF

swingUž v neděli večer likvidovaly v Jetřichově čtyři jednotky požární ochrany požár sazí v komíně v obecní budově, kde se nachází kromě obecního úřadu i základní a mateřská škola. Došlo ke vznícení sazí v komíně, přičemž se požár nerozšířil dál mimo komínové těleso. Událost se obešla beze škody.

Neobyčejný Den otevřených dveří na Gymnáziu Broumov

Email Tisk PDF

DSC 1079Na broumovském gymnáziu proběhl v sobotu 2. prosince za velmi slušného zájmu veřejnosti Den otevřených dveří. Návštěvníci školy si mohli prohlédnout nejen třídy a specializované učebny školy, například učebny výpočetní techniky, chemie, biologie, fyziky či jazykové učebny, ale také mohli zhlédnout fyzikální a chemické pokusy, řešit matematické hlavolamy, podívat se na interaktivní výuku jazyků, potěšit se studentskými obrazy, prostě se podívat, jak vypadá gymnaziální výuka v 21. století.

Na broumovském náměstí od včerejšího večera září modrobílý vánoční strom

Email Tisk PDF

24210504 1539847352757699 1805815840401460115 oStovky lidí přišly v podvečer první adventní neděle na broumovské náměstí, aby se staly svědky rozsvícení vánočního stromu.

V Broumově se otevřelo zrekonstruované oddělení následné a dlouhodobé péče za 23 milionů korun

Email Tisk PDF

IMG 5585Modernějším oddělením následné intenzivní péče (NIP) a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) nyní disponuje nemocnice v Broumově. Po bezmála rok trvajících stavebních úpravách se zde otevřely zrekonstruované pokoje pro pacienty i zázemí pro personál. Kraj zde profinancoval více jak 23 milionů korun.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 1. do 3. prosince

Email Tisk PDF

stromRozsvěcení vánočních stromů, Adventní koncerty, Den otevřených dveří na gymnáziu, Gastroden, divadla, předvánoční programy pro děti, fotbalový a florbalový turnaj, Zimní táboření na Hvězdě. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 1. do 3. prosince konají na Broumovsku.

V Meziměstí se opravuje nádražní budova. Fasádu bude mít z období 19. století

Email Tisk PDF

P1110766aV Meziměstí se z kraje příštího roku dokončí oprava nádražní budovy. Na otázky z průběhu rekonstrukce odpověděl vedoucí provozního oddělení Správy osobních nádraží Hradec Králové Pavel Horáček.

V Šonově oslavili založení zemědělského družstva

Email Tisk PDF

IMG 5373V sobotu 25. listopadu se v Šonově u Broumova konala oslava 25. výročí založení zemědělského družstva. V areálu družstva byla k vidění současná moderní zemědělská a dopravní technika, ale také zde byly vystaveny historické stroje a zařízení, které se používaly v zemědělství v dobách dávných i nedávných.

Vlaky budou od prosince jezdit podle nového jízdního řádu

Email Tisk PDF

meziNový jízdní řád, který začne platit v neděli 10. prosince 2017, přináší změny nejen pro cestující v Královéhradeckém kraji. Lepší spojení třeba nastane na trati Teplice nad Metují – Trutnov.

Osobní vozidlo skončilo na střeše a blokovalo jízdní pruh

Email Tisk PDF

DN Police n. M. 1Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek po 7. hodině ranní za Policí nad Metují směrem na Bezděkov. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči vrátili vozidlo zpět na kola a umístili jej mimo vozovku. Posléze předali místo Policii České republiky.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. listopadu

Email Tisk PDF

SLAVASlavnosti českého piva a polských klobás, Vinná brána, Sparťanská merenda, tři divadelní hry, kino pro děti, taneční zábava, prohlídky kláštera, zahájení výstav či Posezení se sládkem pivovaru. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 24. do 26. listopadu konají na Broumovsku.

Cíl byl dosažen! Veřejnost svojí fyzickou aktivitou získala peníze pro vižňovský kostel

Email Tisk PDF

cilOd úterý 7. listopadu do úterý 21. listopadu bylo možné díky Nadaci ČEZ získat zvolenou formou pohybu 100 tisíc korun nana výměnu oken ve vižňovském kostele sv Anny. Cíl byl naplněn asi 28 hodin před uplynutím lhůty!

P. Petr Prokop Siostrzonek byl zvolen břevnovským arciopatem

Email Tisk PDF

opopKapitula Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze - Břevnově oznámila, že 21. listopadu L. P. 2017, za předsednictví P. Edmunda Wagenhofera, praesese Slovanské benediktinské kongregace sv. Vojtěcha, zvolila 61. opata břevnovského kláštera. Zvolen byl P. Petr Prokop Siostrzonek, dosavadní převor - administrátor tohoto opatství.

V Pěkově havarovala dodávka. Silnice byla po dobu zásahu uzavřena

Email Tisk PDF

kamProfesionální hasiči z Náchoda, Broumova a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli povoláni k dopravní nehodě do obce Pěkov. Vozidlo se nacházelo převrácené na bok přes vozovku, a proto byla komunikace po dobu zásahu uzavřena.

Nadační fond Gymnázia Broumov ocenil nejlepší studenty školy

Email Tisk PDF

IMG 6607Nadační fond Gymnázia Broumov ocenil 16.listopadu 2017 v Opatských sálech broumovského kláštera nejlepší studenty školy za školní rok 2016 a 2017.

Vítězem soutěže EDEN 2017 se staly Orlické hory a Podorlicko. Broumovsko je na 3. místě

Email Tisk PDF

edenExcelentní evropská destinace s jedinečným kulturním produktem – to jsou Orlické hory a Podorlicko, vítěz letošního ročníku soutěže EDEN. Destinace Broumovsko obsadila v soutěži 3. místo. Tématem projektu Evropské unie, který zviditelňuje méně známé evropské regiony, byl pro letošní rok kulturní turismus. Vítěz i finalisté letošního ročníku byli oznámeni na Fóru cestovního ruchu 15. listopadu 2017 v Táboře.

Absolutním vítězem soutěže DestinaCze 2017 se stala Skalní města Broumovska

Email Tisk PDF

stenyAbsolutním vítězem pátého ročníku soutěže o nejoblíbenější destinaci České republiky, kterou vyhlašuje agentura CzechTourism, se stala Skalní města Broumovska. Výsledky soutěže byly vyhlášeny na slavnostním večeru v rámci konference Fórum cestovního ruchu v Táboře.

Přes noc zmizela ze stavby silnice vibrační deska

Email Tisk PDF

popoPo dosud neznámém pachateli krádeže části stavebního stroje za 170 tisíc korun z opravované silnice v Polici nad Metují, pátrají od víkendu společně s kriminalisty místní policisté.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. listopadu

Email Tisk PDF

travTTTDivadelní představení pro děti i pro dospělé, Travesti show, Webrovkafest, prohlídky kláštera, koncerty, mimo jiné i kapely Hudba Praha band, taneční zábava, folkový festival, volejbal, fotbal, či setkání seniorů. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 17. do 19. listopadu konají na Broumovsku.

Strana 7 z 105

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře