Broumovsko

Úterý 19.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Železniční úseky Police nad Metují - Teplice nad Metují a Meziměstí - Broumov čeká výluka

Email Tisk PDF

vyl2Ve dnech 6. - 8. března 2017 je v železničním úseku Police nad Metují - Teplice nad Metují a Meziměstí - Broumov naplánována výluka.

Jsou potvrzena další ohniska ptačí chřipky. Pásmo dozoru sahá do Adršpachu

Email Tisk PDF

mapadozorDalší dvě ohniska nákazy ptačí chřipky se v Královéhradeckém kraji potvrdila hned krátce po sobě ve dvou kilometr od sebe vzdálených malochovech v obci Bernartice na Trutnovsku. Do pásma dozoru spadá 33 katastrálních území nebo jejich částí, mezi kterými je i Adršpach. Nařízení o mimořádných veterinárních opatřeních jsou platná od čtvrtka.

Výskyt ptačí chřipky na území Broumova nebyl potvrzen

Email Tisk PDF

slepiceMinulý týden byl nahlášen úhyn dvou divokých kachen v Broumově - Olivětíně.

Podnapilý muž mával před přítelkyní motorovou pilou

Email Tisk PDF

policie11Zkrácené přípravné řízení pro trestný čin nebezpečného vyhrožování v těchto dnech zahájili policisté z Police nad Metují proti muži, který pod vlivem alkoholu mával před přítelkyni a dalšími domácími osobami nastartovanou motorovou pilou.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. února

Email Tisk PDF

bozmasopDva masopusty, přednáška, beseda, prohlídky kláštera, tanec, ochutnávka vín či loutková pohádka pro děti. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 24. do 26. února konají na Broumovsku.

S nožem v ruce vyhrožoval úředníkům

Email Tisk PDF

poutaSdělení podezření z nebezpečného vyhrožování a z výtržnictví si ve zkráceném přípravném řízení minulý týden od policistů z Obvodního oddělení I v Hradci Králové vyslechl 59 letý muže z Hronova. Protiprávního jednání se měl dopustit 14. února 2017, krátce po poledni v budově Úřadu práce v Hradci Králové. Bez vyzvání a mimo úřední hodiny určené veřejnosti vstoupil do kanceláře pracovníků zabývajících se agendou hmotné nouze, kterým začal s nožem v ruce opakovaně vyhrožovat.

Dovádění měst a obcí Broumovska a Policka bylo poprvé v zimních podmínkách

Email Tisk PDF

do1Už 8. ročník tradiční olympiády měst a obcí Broumovska, doposud nazvané Malé letní dovádění, se poprvé v historii konal v zimních podmínkách. Pořadatelem se v sobotu v areálu Bischofstein v Jiráskových skalách stalo Město Teplice nad Metují.

Podnapilá obtěžovala voláním na tísňové linky. Skončila na záchytce

Email Tisk PDF

tisenPři popíjení alkoholu dostala 38letá žena z Police nad Metují velmi nevhodný nápad. Ve čtvrtek 16. února 2017 po předchozím požití alkoholických nápojů neustále volala z veřejného telefonního automatu na linky tísňového volání 158 a 155, v hovoru operátorům nadávala a vyhrožovala sebevraždou.

V Olivětíně byly nalezeny uhynulé divoké kachny. V pondělí se bude vědět, zda se nejedná o ptačí chřipku

Email Tisk PDF

kachnaVe čtvrtek 15. února 2017 byl nahlášen úhyn dvou divokých kachen v Broumově - Olivětíně. Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Královéhradecký kraj uhynulé kachny převezla k vyšetření do pražské laboratoře, aby se zjistilo, zda se jedná o úhyn z důvodu ptačí chřipky.

Nákladní vůz nejde jen tak zastavit. Osobní vůz vyjíždějící z vedlejší silnice byl moc pomalý

Email Tisk PDF

jetrV úterý krátce před jednou hodinou odpoledne na silnici č.303 v místě u jetřichovské křižovatky zřejmě špatně odhadl vzdálenost nákladního vozu na hlavní a rychost svého vozu řidič osobního vozu Škoda Felicie.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. února

Email Tisk PDF

dovadKoncert skupiny Krausberry, Malé zimní dovádění, karneval pro děti, divadlo, beseda, lyžařské a krasobruslařské závody. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 17. do 19. února konají na Broumovsku.

Zloděj se spustil vikýřem a chodil po domě. Vyrušil ho majitel

Email Tisk PDF

strechaNeúspěšný pokus o krádež zaznamenal dosud nezjištěný zloděj, který se v sobotu 11. února 2017 vloupal do domu v Polici nad Metují.

Deset měst letos získá Rákosníčkovo hřiště. Hlasujte pro Broumov!

Email Tisk PDF

rakosnikSpolečnost Lidl letos postaví v dalších 10 městech moderní Rákosníčkovo hřiště. O tom, která města se na něj mohou těšit, rozhodnou sami obyvatelé v hlasování do 28. února 2017. Hlasujte i vy a možná bude pohádkové hřiště i v Broumově.

Studenti broumovského gymnázia uspěli na vědomostních olympiádách

Email Tisk PDF

gympllllllNěkolik úspěchů získali v poslední době studenti Gymnázia Broumov na vědomostních olympiádách. Hned tři z nich zvítězili v okresních kolech a postoupili do kol krajských.

Opravená budova Café Herzog začne od května sloužit potřebám města

Email Tisk PDF

IMG 5682Část rekonstrukce budovy Café Herzog na broumovském náměstí se chýlí ke konci. Do poloviny dubna bude hotové třetí a čtvrté nadzemní podlaží, kde budou prostory pro finanční úřad a Všeobecnou zdravotní pojišťovnu a hlavně nová výstavní síň, kterou bude provozovat město a infocentrum.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. února

Email Tisk PDF

strelbaTBeseda, plesy, nohejbalový turnaj, Den otevřených dveří ve střelnici Walzel, košt lihovin, thajské masáže, maškarní karnevaly pro děti. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 10. do 12. února konají na Broumovsku.

V Teplicích nad Metují někdo ukradl silniční zrcadla

Email Tisk PDF

zrcPo dosud neznámém pachateli krádeže dvou parabolických silničních zrcadel v Teplicích nad Metují pátrají policisté z Obvodního oddělení v Polici nad Metují. Jedno zmizelo z místní části Javor a druhé v Dědově. Obě zrcadla byla umístěná u hlavní silnice a usnadňovala řidičům výhled z nepřehledných míst.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. února

Email Tisk PDF

ruprDivadlo, kino, vernisáž výstavy, stolní tenis, lyžařské závody, ples, maškarní či program pro děti. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 3. do 5. února konají na Broumovsku.

Ztracené ve skalách našli až za tmy. Zkratka Teplickými skalami se nevyplatila

Email Tisk PDF

skalyZřejmě přes bludný kořen překročili dva turisté, otec a syn z Pardubic, při sobotní vycházce v Teplických skalách. Ve tři odpoledne si vyšli do skal a krásy zasněžených útvarů je nadchly natolik, že se muži rozhodli zkrátit si cestu skalami až do Adršpachu. Jenže místo zkratky se po několika hodinách ocitli uprostřed rokle a potmě už nevěděli kudy kam.

Fascinuje mě moment, kdy se přejede sedlo na Pasách…

Email Tisk PDF

00Tato slova pronesl architekt Jakub Weiner, člen ateliéru WDS (Weiner design studio), kteří jsou autory architektonického návrhu hotelového resortu Veba v Broumově. Kromě Veba Hotel resortu a několika menších akcí má ateliér na Broumovsku na kontě také například Česko-polské informační centrum, koupaliště v Meziměstí nebo urbanistickou studii "Brána k sousedům".

Strana 7 z 96

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!