Broumovsko

Středa 21.březen 2018

Poslední aktualizace22.03.2018 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Žena z Policka měla v sobě při řízení vozidla 3 promile

Email Tisk PDF

policie2To, že řízení pod vlivem alkoholu je nejen velmi nebezpečné, ale i zakázané a trestně postižitelné, ví snad každý. Najdou se však i tací, kteří na zákazy nedbají a klidně se opakovaně vystavují postihu, a tím i opakovaně ohrožují jiné.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. srpna

Email Tisk PDF

petrTRockový festival Rockstock, dvě představení hry HRA-NIC-e, další koncert festivalu Za poklady Broumovska, cyklistický závod Okolo Broumova, volejbalový Memoriál Slávky Streubelové, "petrovické zatáčky", přednášky o lékařství či o Romech. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 18. do 20. srpna konají na Broumovsku.

Benefiční odpoledne pro Míšu vyneslo 75 648 korun

Email Tisk PDF

P1180048V sobotu 12. srpna se na fotbalovém hřišti v Martínkovicích konala charitativní akce, jejímž cílem bylo získat finanční částku na nákup vertikalizačního stojanu pro zlepšení života desetileté Míši Zahradníkové. Na tuto pomůcku se podařilo získat neuvěřitelných 75 648 korun.

Návštěvníci zcela zahltili Adršpach, policie musela odklánět dopravu

Email Tisk PDF

adrpolV pondělí 14. srpna 2017 kolabovala doprava na příjezdu do skalních měst v Teplicích nad Metují a Adršpachu. Vzhledem ke státním svátkům ve vedlejším Polsku se obě Poláky oblíbené lokality doslova prohýbaly pod náporem turistů. Policisté museli na místo vyslat několik hlídek, které přijíždějící kolony aut zastavovaly a odkláněly na jiná parkoviště.

Kde se letos narodila vlčata? To zjistí Vlčí a Rysí hlídky. Připojte se k nim i vy!

Email Tisk PDF

vlkDůkazy o dalším rozmnožování vlků na Broumovsku, v Pobezdězí, v Krušných horách, ale i v dalších částech České republiky hledá Hnutí DUHA s pomocí dobrovolníků Vlčích hlídek a ve spolupráci se zoology správ chráněných krajinných oblastí. V září se k nim mohou přidat účastníci víkendových úvodních školení zaměřených na ochranu a monitoring velkých šelem.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 11. do 13. srpna

Email Tisk PDF

popoPolická a Svatovavřinecká pouť, pokladový koncert, charitativní akce v Martínkovicích, program pro děti v Broumově i v Polici nad Metují, běžecké závody, volejbalový turnaj, koncerty. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 11. do 13. srpna konají na Broumovsku.

Ve Velkém Poříčí vznikne vzdělávací centrum polygrafických oborů za 100 milionů korun

Email Tisk PDF

skola02Realizaci centra odborné přípravy polygrafických oborů při Střední škole propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí odsouhlasili minulý týden krajští radní. Stamilionový projekt zahrnuje stavební práce, které umožní soustředění výuky polygrafických oborů do jednoho místa i pořízení nových technologií pro výuku. Většinu těchto nákladů pokryjí evropské dotace.

Charitativní akce podpoří desetiletou Michalku

Email Tisk PDF

IMG 20170321 130915 1Michalka je desetiletá holčička, která žije se svými rodiči v Třebechovicích pod Orebem a má od narození neznámou nemoc připomínající dětskou mozkovou obrnu. Tato nemoc má za následek celkové zhoršení hybnosti těla, která znemožňuje běžný pohyb zdravého člověka a naprosto vylučuje samostatnou chůzi. Michalku trápí i vysoký třes v ručičkách. Přes veškeré překážky, se kterými se Míša musí potýkat, je to veselá chytrá holčička. Pro Michalku se 12. srpna koná v Martínkovicích charitativní akce, jejíž výtěžek bude předán rodičům.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 4. do 6. srpna

Email Tisk PDF

bigbosTJiráskův Hronov, Bigboš Křinice, vernisáže výstav, prohlídky kláštera, koncerty, divadlo, fotbal. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 4. do 6. srpna konají na Broumovsku.

Stařenku na kole srazilo auto. Policisté hledají svědky nehody

Email Tisk PDF

ci2Na kruhovém objezdu v Polici nad Metují v sobotu po 18 hodině osobní vozidlo značky Suzuki SX4 pravděpodobně nedalo přednost 76leté cyklistce, která s těžkým zraněním byla transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Policisté se obrací k veřejnosti s žádostí o pomoc při objanění této dopravní nehody.

Turisté v Adršpachu pomáhali handicapovaným

Email Tisk PDF

Lidé procházejí Birell bránou v AdršpachuProjekt Nezastavitelní, jehož posláním je pomoci handicapovaným, aby se mohli vrátit k aktivnímu životu a ke svému oblíbenému sportu, vybídl od čtvrtka 27. července do neděle 30. července k výletu do Adršpašsko-teplických skal přes 18 tisíc lidí.

Město Broumov vyhlásilo fotografickou soutěž Společně kulturní! - Pohraničí v objektivu

Email Tisk PDF

fofoMěsto Broumov realizuje v letech 2017 – 2019 projekt Společně kulturní!, který je spolufinancován z prostředků Evropské unie prostřednictvím Fondu regionálního rozvoje a programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Projekt spojuje partnery město Broumov, Gminu Miejskou Nowa Ruda, Gminu Nowa Ruda a Gminu Radków. Každý z těchto partnerů zorganizuje ve svém městě v letech 2017 a 2018 fotografickou soutěž (uskuteční se tedy čtyři ročníky v jednom roce). V roce 2019 se pak všech osm vítězů předešlých ročníků utká o prvenství ve velkém finále, které se uskuteční v Radkówě.

Cizinec za volantem srazil dva cyklisty. Jeden utrpěl těžké zranění

Email Tisk PDF

ci1K dopravní nehodě osobního automobilu a dvojice cyklistů vyjížděli policisté v úterý 25. července 2017 krátce před šestou hodinou odpoledne do Horního Adršpachu.

V Adršpašsko-teplických skalách vyrostla Birell brána projektu Nezastavitelní

Email Tisk PDF

adrnezasVe čtvrtek vyrostla v Adršpašsko-teplických skalách čtvrtá Birell brána projektu Nezastavitelní. Návštěvníci mohou pomoci svým pohybem. Za každého, kdo branou projde, přispěje Birell na účet Nezastavitelných částkou pět korun. Výslednou částku, získanou u sedmi bran, Birell rozdělí mezi 13 Nezastavitelných, aby mohli opět sportovat, zapojit se aktivně do života a plnit si své sny.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 28. do 30. července

Email Tisk PDF

golfMistrovství republiky v golfu a střelbě, setkání slacklinerů na Bischofsteinu, pokladový a varhanní koncert, prohlídky kláštera, Country bál, výstava historických vozidel či program v Muzeu papírových modelů. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 28. do 30. července konají na Broumovsku.

Krajské železniční osobní dopravě by se mohl otevřít další přechod do Polska

Email Tisk PDF

cervLepší spojení v oblasti česko-polského příhraničí plánuje Královéhradecký kraj ve spolupráci se sousedním Dolnoslezským vojvodstvím. Železniční osobní přeprava by se mohla obnovit mezi Meziměstím a Mieroszówem. Diskutoval o tom náměstek hejtmana odpovědný za dopravu Martin Červíček se svým polským protějškem Jerzym Michalakem, zástupcem dolnoslezského maršálka.

Univerzita třetího věku v Broumově pokračuje do dalšího ročníku

Email Tisk PDF

uniJiž sedmý ročník zahájí ve čtvrtek 19. října broumovská Univerzita třetího věku v sále broumovského kláštera Kreslírna.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. července

Email Tisk PDF

divadTMalé letní divadlení, další koncert festivalu Za poklady Broumovska, letní kino, oslavy hasičů, fotbalový turnaj, prohlídky kostelů, kláštera a muzea, Irský večer. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 21. do 23. července konají na Broumovsku.

Chalupy jsou v létě terčem zlodějů

Email Tisk PDF

polis1Po dosud neznámém pachateli vloupání do rekreační chalupy pátrají policisté z obvodního oddělení v Broumově. V blíže neurčené době mezi 7. a 14. červencem 2017 vnikl po rozbití skleněné výplně okna do jedné z rekreačních chalup v Hynčičích.

Policisté obvinili muže z Policka z distribuce drog a pomoci při jejich výrobě

Email Tisk PDF

drogyV těchto dnech policisté z toxi týmu zadrželi 28letého muže z Policka nad Metují a obvinili ho z distribuce drog a pomoci při jejich výrobě. Policisté jej na základě vyšetřování viní z toho, že nejméně třem osobám neoprávněně prodal či jinak opatřil pervitin a za tuto činnost inkasoval přibližně 22 tisíc korun, v několika případech jiným osobám předal marihuanu a dalším osobám byl nápomocen při výrobě pervitinu.

Strana 8 z 102

Doporučujeme

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

petra

Nadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!... celý článek

Poslední komentáře