Broumovsko

Čtvrtek 18.leden 2018

Poslední aktualizace19.01.2018 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Dobročinný večer a Vinum et Cetera lákaly do broumovského kláštera

Email Tisk PDF

18879883 1579901082083531 3936904815575975037 oBroumovský benediktinský klášter během uplynulého víkendu ožil dvěma tradičními společenskými akcemi, které rok co rok zahajují hlavní turistickou sezónu.

Trojici útěkářů policisté vrátili do výchovného ústavu

Email Tisk PDF

sto

Trojici mladistvých utečenců z výchovného ústavu, kteří odtud zmizeli v neděli 28. května 2017, jen o tři dny později zadrželi policisté v Broumově. Dvě patnáctileté dívky a jeden šestnáctiletý hoch se podle jejich vlastních slov tři dny a noci pohybovali venku po Trutnově a Vrchlabí, a protože bylo v poslední květnové dny velmi teplé počasí, tak nemuseli shánět žádné přístřeší. Za poslední peníze si pak koupili lístek na vlak do Broumova, kde jedna z dívek měla rodiče.

Víno, hudba, prohlídky kláštera… To vše nabídne oblíbená akce Vinum et Cetera

Email Tisk PDF

sasasaSobota 3. června bude v broumovském benediktinském klášteře ve znamení tradiční akce Vinum et Cetera. Ta kromě ochutnávky vín nabídne i hudební program, prohlídky kláštera nebo slosování vstupenek.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. června

Email Tisk PDF

tatajuOchutnávka vín v broumovském klášteře, programy pro děti u příležitosti Dne dětí, Dobročinný večer, turistický pochod, běžecké závody, Tajuplný výlet zahradami Broumova, hasičská soutěž a další a další. To jsou tipy na opravdu širokou nabídku akcí, které se o víkendu od 2. do 4. června konají na Broumovsku.

Policisté vypátrali vandaly, kteří poničili v Polici nad Metují téměř 40 aut

Email Tisk PDF

znakyAž ke dvěma mladým mužům ve věku 17 a 21 let přivedlo vyšetřování vandalismu ze začátku měsíce května policisty z Police nad Metují. Prý ničili auta z nudy.

Od 11. června 2017 se mění vlakový jízdní řád

Email Tisk PDF

vlakOd 11. června 2017 se mění vlakový jízdní řád. Hlavní změnou v našem okolí je zavedení přípoje ráno k rychlíku a večer od rychlíku prodloužení spěšného vlaku z Chocně do Adršpachu a zpátky.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. května

Email Tisk PDF

pavlenTFestival studentské tvorby, oslavy stolního tenisu v Broumově, divadlo, kino, vernisáž výstavy, Dětský den v Teplicích nad Metují, Den řemesel, pivní slavnosti či koncert Police Symphony Orchestra. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 26. do 28. května konají na Broumovsku.

O titul Vesnice roku soutěží Křinice, Žďár nad Metují a dalších 13 obcí Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF

11401581 590910871048819 8467778097152488719 n 2V Královéhradeckém kraji se v souboji o titul Vesnice roku 2017 utká 15 obcí. Už dnes je začne postupně navštěvovat hodnotitelská komise. Dvě obce z Broumovska, Křinice a Žďár nad Metují, očekávají komisi ve středu. Počtem přihlášených se Královéhradecký kraj řadí na páté místo mezi kraji ČR. V celé republice se do soutěže přihlásilo celkem 212 obcí.

Královéhradeckým krajem brzy povede Svatojakubská cesta. I přes Broumovsko

Email Tisk PDF

svatoVýchodočeská trasa, to je projekt rozšiřující svatojakubské cesty na území České republiky, do kterého se zapojil Královéhradecký kraj. Brzy nově značená cesta tak naváže na evropskou síť svatojakubských cest. V České republice jsou v současné době proznačeny tři cesty a právě Východočeská trasa tuto síť rozšíří, když naváže na již existující poutní cesty vedoucí z Polska (z poutních míst Křešov a Vambeřice).

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. května

Email Tisk PDF

lapiTBeseda, koncert pro maminky, vernisáž výstavy o klášterní zahradě, thajské masáže, křest alba, turistický pochod, fotbal, volejbal. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 19. do 21. května konají na Broumovsku.

Přívaly deště rozvodnily Svinský potok v Olivětíně

Email Tisk PDF

qs9xw2phmq 800Jednotky profesionálních hasičů z Broumova, dobrovolných hasičů z Broumova a podniku VEBA 01 Broumov odstraňovaly v neděli odpoledne následky průtrže mračen na třídě Osvobození a Soukenická v Broumově.

Prodejna Lidl v Broumově bude mít nový interiér

Email Tisk PDF

Nový vstupProdejna Lidl v Broumově se včera na několik dní zavřela. Interiér projde modernizací, ve které budou použity prvky prodejen nové generace. Prodejna bude uzavřena od 15. do 26. května. Zákazníci si tak budou moci nakoupit ve zbrusu nové prodejně od 27. května.

Vykázal je ze hřiště a hned je rasista. Romové však na hřiště vnikli neoprávněně

Email Tisk PDF

rathČeský rozhlas Hradec Králové v pátek zveřejnil reportáž, ve které skupina Romů z Broumova obviňuje starostu Jaroslava Bitnara z rasismu, protože je nechal vykázat ze Sportovního areálu Emericha Ratha. Incident se přitom stal ve sváteční den, kdy stejně jako v neděli platí zákaz užívání hřiště. Romové navíc za vstup do areálu nezaplatili.

Řidiče čekají při cestě do Trutnova komplikace

Email Tisk PDF

obbbjZ důvodu rekonstrukce pozemní komunikace v Petříkovické ulici v Trutnově - Poříčí dojde od 22. května k úplné uzavírce silnice. Stavba, a s ní spojená nutnost používat objízdnou trasu, potrvá do 27. srpna.

Hronov podpoří Světový týden respektu k porodu

Email Tisk PDF

porodV sobotu 13. května se v hronovském Dominu bude diskutovat, promítat a besedovat. Na programu budou porody, péče o děti, šátkování a mnohé další.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 12. do 14. května

Email Tisk PDF

vdeliTKoncert australské skupiny Vdelli, Oslavy Muzea papírových modelů, besedy, setkání rodáků, Taneční odpoledne. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 12. do 14. května konají na Broumovsku.

Na zabezpečení stád před velkými šelmami je možné získat dotaci

Email Tisk PDF

vl3V posledních týdnech přibývá případů napadení domácích zvířat, zejména ovcí, velkými šelmami, pravděpodobně vlkem. Poslední se odehrál v noci ze středy na čtvrtek v Lachově u Teplic nad Metují. Stavbu ohradníků či nákup pasteveckých psů, kteří stáda ochrání, je možné hradit z Operačního programu Životní prostředí.

Do Café Herzog se přestěhuje finanční úřad. Výstavní síň zahájí provoz výstavou fotografií Horsta Bauera

Email Tisk PDF

cafeÚzemní pracoviště finančního úřadu v Broumově se 12. května stěhuje na novou adresu, a to do prostoru nově zrekonstruované budovy Café Herzog na broumovském náměstí. Vedení města zve 3. června na Den otevřených dveří, kdy bude část opravených interiérů zpřístupněna veřejnosti. Provoz nové výstavní síně v podkroví budovy zahájí výstava dosud nepublikovaných fotografií Horsta Bauera.

Broumovské hasiče přišlo při Dnech otevřených dveří navštívit téměř 400 lidí

Email Tisk PDF

1e0c079c76 104180183 o2Prostory stanice Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje v Broumově byly v pátek a v sobotu otevřeny pro veřejnost. Návštěvníci si mohli prohlédnout požární techniku a vybavení hasičů, kterou každý den používají při ochraně životů, zdraví a majetku spoluobčanů.

Den kraje představil a ocenil výjimečné osobnosti i zasloužilé příslušníky záchranných složek. Pamětní medaile hejtmana převzali i osobnosti z Broumovska

Email Tisk PDF

DSC 0814Pivovarské náměstí v Hradci Králové hostilo v pondělí dopoledne tradiční Den kraje. Hejtman Královéhradeckého kraje, ředitelka Krajského úřadu a krajští ředitelé složek Integrovaného záchranného systému (IZS) při slavnostním nástupu předali krajská i resortní ocenění. Pamětní medaili hejtmana převzali také starosta Suchého Dolu Vítězslav Vítek, trenér juda Milan Němeček a pedagog Bohuslav Strauch.

Strana 8 z 100

Doporučujeme

Obchvat Broumova a měšťanský pivovar. Co dále?

hejtmm

V Broumově jsou dva velké problémy, na kterých je třeba vytrvale a dlouhodobě pracovat. Jedná se o obchvat Broumova (o něm se mluví desítky let) a areál měšťanského pivovaru...celý článek

Poslední komentáře