Broumovsko

Úterý 19.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Město Broumov vyhlásilo soutěž o nejlepší logo k česko-polskému mikroprojektu

Email Tisk PDF

logggMěsto Broumov vyhlásilo v těchto dnech soutěž o nejlepší grafické zpracování a dodání loga a logomanuálu k mikroprojektu Společně kulturní!. Projekt je zameřen na realizaci přeshraničních kulturních aktivit a rozvíjí spolupráci mezi obyvateli regionů Broumovsko, Radkówsko, Noworudsko a na území Národního parku Stolové hory.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 27. do 29. ledna

Email Tisk PDF

kouTSlavnosti piva a klobás, čtyři plesy, ochutnávka vína, koncert Václava Koubka, florbalový turnaj a míčový pětiboj či akce pro děti. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 27. do 29. ledna konají na Broumovsku.

Prezident Zeman během své návštěvy Královéhradeckého kraje na Broumovsko nepřijede

Email Tisk PDF

zemzemBěhem své třídenní návštěvy Královéhradeckého kraje prezident republiky Miloš Zeman na Broumovsko nepřijede. Zavítá postupně do Rudníku, Jaroměře, Červeného Kostelce a do Nové Paky. Na své cestě se setká s občany i představiteli obce a měst a navštíví významné regionální zaměstnavatele. Miloš Zeman navštívil naposledy Broumov v dubnu 2014.

Broumovským útulkem prošlo v loňském roce 186 psů a 25 koček

Email Tisk PDF

pes1V roce 2016 prošlo Útulkem Broumov 186 psů a 25 koček. Domov se podařilo najít 113 psům, 52 se jich vrátilo zpátky k majitelům, 21 psů momentálně v útulku zůstává.

Broumovsko se představilo na veletrhu Go a RegionTour v Brně

Email Tisk PDF

martina 2Region Broumovsko – kraj pískovcových skal a barokních památek se v těchto dnech prezentuje na veletrhu Go a RegionTour Brno v rámci expozice Východních Čech.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 20. do 22. ledna

Email Tisk PDF

17Přednášky, besedy a promítání, plesy, Saňové závody psích spřežení, Dřevorubec roku, prohlídky kláštera, keramický kurz a hasičské závody. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 20. do 22. ledna konají na Broumovsku.

Do broumovského kláštera vloni zavítalo šedesát tisíc návštěvníků

Email Tisk PDF

klakla2Do broumovského benediktinského kláštera si v roce 2016 našlo cestu přes šedesát tisíc návštěvníků z České republiky i ze zahraničí. Byla tak udržena úroveň roku 2015, který byl výjimečný pro zájem vyvolaný otevřením revitalizované části objektu. Celoročně přístupnými prohlídkovými okruhy prošlo na čtyřicet tisíc lidí, kulturně-vzdělávacích akcí se zúčastnilo přes dvacet tisíc návštěvníků.

Pro kriminálníka, který nenastoupil do vězení, si přišla policejní hlídka

Email Tisk PDF

celaKoncem minulého týdne policisté z Broumova zadrželi 20letého místního mladíka, kterému se nechtělo do vězení. Mladý muž byl náchodským okresním soudem odsouzen k výkonu trestu za majetkovou trestnou činnost v délce trvání dvou měsíců nepodmíněně. Ačkoli měl nastoupit do věznice nejpozději do 2. ledna 2017, ani po uplynutí jednoho týdne se sám k jejím branám nedostavil.

Turínské plátno z broumovského kláštera vystavuje na speciální výstavě zámek Fryštát v Karviné

Email Tisk PDF

turínské plátno milan haluška 4Vzácná kopie Turínského plátna, která je běžně součástí prohlídkových okruhů broumovského benediktinského kláštera, byla počátkem tohoto týdne zapůjčena na Ostravsko. Na čtyři měsíce se stane hlavním lákadlem nové výstavy na zámku Fryštát v Karviné.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. ledna

Email Tisk PDF

psoTři plesy, dva koncerty Polického symfonického orchestru, divadlo pro děti, přednáška, lezecké a lyžařské závody. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 13. do 15. ledna konají na Broumovsku.

Tříkrálová sbírka na Broumovsku vynesla 91 tisíc korun

Email Tisk PDF

tr5Sedmnáctý ročník dobročinné Tříkrálové sbírky proběhl o víkendu i na Broumovsku. Hlavním dnem byla sobota, kdy od 8 do 16 hodin chodilo napříč celým Broumovskem s koledou a pokladničkou 18 skupinek. Do kasiček se vybralo 91 tisíc korun.

Kraj opraví oddělení následné a dlouhodobé péče v Broumově za 23 milionů korun

Email Tisk PDF

nemocccBroumovská nemocnice se bude brzy pyšnit modernějším oddělením Následné intenzivní péče a Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. Realizace stavebních úprav se předpokládá během prvního pololetí tohoto roku. Zakázka byla vysoutěžena za necelých 23 milionů korun včetně DPH. Vítězného uchazeče v pondělí schválila krajská rada.

Broumovský gymnazista Jan Pipota mezi nejlepšími hráči počítačových her v republice

Email Tisk PDF

pipotaNa konci roku vybojoval oktaván Gymnázia Broumov Jan Pipota (Pipous 3k) v dresu týmu eSuba.INTEL na Mistrovství České republiky v počítačových hrách ve hře League of Legends výborné 2. místo. Mistrovství repubiky sledovalo v areálu Veletrhů Brno několik tisíc diváků. Jan Pipota patří k absolutní české špičce v počítačových hrách.

Venkovní teplota klesla na Broumovsku ke 30 stupňům pod nulou

Email Tisk PDF

teplV noci z pátka na sobotu v celé České republice, tak i na Broumovsku, výrazně klesla venkovní teplota vzduchu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu v Adršpachu naměřili teplotu mínus 29,5 °C, v Hejtmánkovicích podle soukromého měření teplota klesla na mínus 26,4 °C. Byla zde tedy větší zima než na Labské či Luční boudě v Krkonoších.

Do ulic vyrazí Tři králové. Sbírka pomůže potřebným

Email Tisk PDF

triStejně jako v letech předchozích i letos se v Broumově a okolí uskuteční Tříkrálová sbírka. Konat se bude již tuto sobotu 7. ledna. Proběhne v Broumově, Rožmitále, Jetřichově, Křinicích, Martínkovicích a nově i v Otovicích. Tři krále můžete potkat na Křinickém sídlišti v Broumově a v přilehlých ulicích již od čtvrtka.

Přívaly sněhu způsobily potíže řidičům

Email Tisk PDF

snih2Bílá nadílka komplikovala ve středu dopravu, každý z řidičů na cestě musel počítat se změněnými povětrnostními podmínkami. Hlavní tahy na Broumovsku sice zůstávaly po celý den jakž takž protažené a sjízdné, přesto však sníh způsobil komplikace řadě řidičů.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 6. do 8. ledna

Email Tisk PDF

triTPromítání fotografií, stolní tenis, ples, muzikál či průvod Tří králů. To je nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 6. do 8. ledna.

Řidič pod vlivem alkoholu na namrzlé silnici nezvládl řízení a skončil v poli

Email Tisk PDF

plllPrvní leden nebyl dobrým dnem pro 53letého řidiče osobního automobilu Renault Megane Scénic. Sedl totiž za volant vozu pod vlivem alkoholu a svoji cestu záhy zakončil v poli.

Policisté vyšetřují pokus krádeže traktorů ve Zdoňově

Email Tisk PDF

policiieO dva zemědělské stroje mohl být jejich majitel chudší, kdyby se zlodějům podařil jejich záměr, ukrást dvojici zánovních traktorů ve Zdoňově u Teplic nad Metují.

Reklamní plachta skončila v cárech

Email Tisk PDF

IMG 1146Po dosud neznámém pachateli vandalského činu pátrají policisté z Obvodního oddělení v Broumově. V úterý 27. prosince 2016 přijali oznámení, že v Jetřichově na křižovatce někdo během předešlého dne a noci rozřezal reklamní plachtu Centra Walzel v Meziměstí.

Strana 8 z 96

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!