Broumovsko

Úterý 19.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 30. prosince do 1. ledna

Email Tisk PDF

strelakTVánoční a novoroční koncert, Silvestrovskej vejšlap či Novoroční vycházka, silvestrovská oslava či prohlídky kláštera. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 30. prosince do 1. ledna konají na Broumovsku.

Centrum pro rodinu – Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi má za sebou další rok své činnosti

Email Tisk PDF

sluzbaDíky podpoře z Operačního programu Zaměstnanost Evropského sociálního fondu a Královehradeckému kraji má Centrum pro rodinu - Sociálně aktivizační služba v Broumově za sebou další rok své činnosti.

Nabídka akcí na Broumovsku pro vánoční víkend od 23. do 25. prosince

Email Tisk PDF

stedrTVánoční koncerty v kostelích, film pro děti, program v Muzeu papírových modelů či vánoční výšlap. To jsou tipy na akce, které se o vánočním víkendu od 23. do 25. prosince konají na Broumovsku.

Adventní trh zaplnil areál broumovského kláštera stovkami lidí

Email Tisk PDF

DSC 2888Zlatá neděle 18. prosince byla v broumovském benediktinském klášteře ve znamení tradičního Adventního trhu.

Adventní trh zaplní nádvoří a zahradu broumovského kláštera

Email Tisk PDF

16V areálu broumovského benediktinského kláštera se v neděli 18. prosince uskuteční Adventní trh, večer následovaný Adventním koncertem. Prodej vánočních výrobků, stromků a regionálních produktů zpestří řemeslníci, živá hudba nebo možnost výroby vánoční pohlednice pro děti.

Měšťanský pivovar se prodávat nebude. Z jedné z budov vznikne "cyklodům"

Email Tisk PDF

billaZastupitelstvo města Broumova na svém středečním zasedání rozhodlo, že se nebude prodávat pozemek a areál někdejšího měšťanského pivovaru. Z budovy u vstupu do kláštera vznikne "cyklodům".

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 16. do 18. prosince

Email Tisk PDF

af965b31Adventní trh v klášteře, Galavečer boxu, turnaj v šipkách i v tenisových čtyřhrách, koncerty Stěnavanu a základních uměleckých škol, přednáška, Oldies party, programy pro děti. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 16. do 18. prosince konají na Broumovsku.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 9. do 11. prosince

Email Tisk PDF

davidBRůzné vánoční, mikulášské a adventní akce a koncerty, rockový festival, divadlo, keramický kurz, poslechový pořad s muzikou Davida Bowieho. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 9. do 11. prosince konají na Broumovsku.

V neděli začne platit nový jízdní řád. Po letech bude jezdit přímý rychlík z Meziměstí do Prahy a zpět

Email Tisk PDF

vlakV neděli 11. prosince 2016 začne platit nový jízdní řád pro rok 2017. V Královéhradeckém kraji bude rozsah regionální dopravy prakticky stejný jako v současném jízdním řádu. K nejvýznamnějším změnám bude patřit zavedení přímého rychlíku Meziměstí – Praha. Nový jízdní řád bude platit až do 9. prosince 2017.

Ze soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje do Broumova míří dvě ocenění

Email Tisk PDF

rev1V úterý byly v Hradci Králové vyhlášeny výsledky 13. ročníku soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje. O pomyslné zlato se dělí Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, které vzniklo revitalizací benediktinského kláštera, a novostavba pekárny BEAS v Choustníkově Hradišti. Odborná porota udělovala také čestná uznání, jedno z nich získalo Congress & Wellness centrum Broumov.

Fyzikální a chemické pokusy, morče a šneci, hudební produkce...Takový byl den otevřených dveří na Gymnáziu Broumov

Email Tisk PDF

IMG 3325V sobotu 3. prosince proběhl (již poněkolikáté) den otevřených dveří broumovského gymnázia. Zájemci o studium, absolventi, ale i "zvídaví" okolojdoucí mohli nahlédnout do tříd a seznámit se s tím, jak probíhá výuka jednotlivých předmětů.

Studentka z Teplic nad Metují postoupila do finále celostátní soutěže Svačina roku

Email Tisk PDF

rioStudentka Střední školy hotelnictví a společného stravování, Teplice nad Metují Nikola Pihlíková postoupila do finále 4. ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Odbornou porotu oslovily v korespondenčním kole její Rolky s kuřecím krémem Rio Mare na římském salátu. Finále proběhne 8. prosince 2016 v Praze a představí se v něm celkem 15 soutěžících ze 12 krajů České republiky. Soutěžící si rozdělí ceny v hodnotě 20 tisíc korun.

První účtenkovou loterii EET vyhlásilo Centrum Walzel

Email Tisk PDF

eetloterie2Loterie s účtenkami elektronické evidence služeb (EET) od ministerstva financí zatím není. Pravděpodobně jako první v České republice pro vás připravilo účtenkovou loterii Centrum Walzel v Meziměstí. Všechny účtenky z Walzlovky jsou od 1. prosince soutěžní. Stačí poslat číslo účtenky, jméno a město, ze kterého pocházíte, na email – Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Česká televize v neděli odvysílá dokument o Janu Školníkovi a Agentuře pro rozvoj Broumovska

Email Tisk PDF

skolnikČeská televize do svého vysílání zařadí v neděli 4. prosince v 18:15 hodin na ČT2 další díl pořadu Filantrop, který se tentokrát zaměří na příběh Jana Školníka, zakladatele Agentury pro rozvoj Broumovska a Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. prosince

Email Tisk PDF

13Den otevřených dveří na Gymnáziu Broumov, Adventní koncert, taneční soutěž, Zimní táboření na Hvězdě, turnaj v halovém fotbale a nohejbale, křest knihy, vernisáž výstavy, divadlo. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 2. do 4. prosince konají na Broumovsku.

Změnu počasí zřejmě řidiči neregistrovali. Během tří dnů se na Broumovsku staly tři dopravní nehody

Email Tisk PDF

15170951 1515682665125210 4326583997375237499 nHned ke třem dopravním nehodám na Broumovsku vyjížděli během tří dnů policisté, hasiči a záchranná služba. Řidiči zřejmě ještě nezaregistrovali změnu povětrnostních podmínek a zhoršený stav silnic.

Nadační fond Gymnázia Broumov ocenil nejlepší studenty

Email Tisk PDF

IMG 5417Na Staré radnici v Broumově se 24. listopadu se sešli Správní rada Nadačního fondu Gymnázia Broumov, studenti, vedení školy, sponzoři, rodiče a další přátelé školy u příležitosti předávání Ocenění NF GB nejlepším studentům za školní rok 2015/2016. Již podvanácté ocenil Nadační fond Gymnázia Broumov nejlepší studenty nejen za výborný prospěch, ale také za vynikající výsledky v různých soutěžích pořádaných MŠMT nebo i v různých sportovních či kulturních kláních.

Značka BROUMOVSKO regionální produkt® ocenila nové výrobky

Email Tisk PDF

P1220242TCertifikační komise značky BROUMOVSKO regionální produkt® udělila ve středu 23. listopadu tři nové certifikáty a jeden certifikát značky rozšířila. Novými držiteli značky jsou výrobky ze sena Hany Pašťálkové ze Žďárek, dekorační a užitková keramika Radky Eliášové z České Metuje a bůček, špek a farmářský mazánek z Mangalice rodinné ekofarmy Bošinových z Vernéřovic. Ekofarma Bošinových navíc rozšířila svůj stávající certifikát na vyzrálé bio hovězí maso o bio vepřové maso.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. listopadu

Email Tisk PDF

stromvanoveRozsvěcení městských a obecních vánočních stromů, kino, cestovatelská beseda, vernisáž výstavy, adventní dílny, slavnosti piva a klobás, ochutnávka vín, charitativní bazar, turnaj v líném tenisu a volejbale. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 25. do 27. listopadu konají na Broumovsku.

Broumovský vánoční strom je na místě. Rozsvítí se v neděli

Email Tisk PDF

IMG 2893Pracovníci technických služeb v pondělí vztyčili na tradičním místě v Broumově vánoční strom. Asi 11 metrů vysoký smrk už druhý rok po sobě věnovali Korytiakovi z Otovic. Vánoční strom na broumovském náměstí se rozsvítí na první adventní neděli, 27. listopadu v 17:30 hodin.

Strana 9 z 96

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!