Broumovsko

Sobota 18.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

V broumovském útulku zachránili psa. Po majiteli pátrají

Email Tisk PDF

17141511 420720781599545 679977720 nVedoucí broumovského psího útulku Jana Slováková v pátek v areálu našla zaklíněného nového psa, kterého tam někdo vhodil. Po majiteli se pátrá.

Broumov neuspěl v anketě Město pro byznys. Na výzkum reaguje starosta Jaroslav Bitnar

Email Tisk PDF

byznysPodle výzkumu Město pro byznys 2016, jinými slovy, nejlepším místem pro podnikání v Královéhradeckém kraji je Nová Paka. Broumov skončil v anketě, kterou zpracovává analytická agentura Datank, na posledním 15. místě. Na to reagoval starosta Broumova Jaroslav Bitnar.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. března

Email Tisk PDF

vladivvTKoncert skupiny Vladivojsko, soutěž o nejlepší zelí, Masopust v Křinicích a Průvod masek v Hejtmánkovicích, Ples sportovců, horolezecké závody, fotbalový turnaj, stolní tenis či vernisáž výstavy. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 3. do 5. března konají na Broumovsku.

Patron dětí a triatlonista Tomáš Slavata besedoval v broumovském klášteře

Email Tisk PDF

Tomáš Slavata v broumovském klášteře 1V pondělí 27. února zavítal do broumovského kláštera pražský sportovec, účastník závodů Ironman a Xterra Tomáš Slavata, nyní známý také z pořadu Filantrop České televize. Při besedě s žáky místní Základní školy Masarykova seznámil děti se svým životním příběhem a s Agenturou pro rozvoj Broumovska se také dohodl na uspořádání květnového triatlonového závodu pro děti.

V Polici nad Metují se chystá dvoudenní projekt Havaj v Sokolovně

Email Tisk PDF

PICT1426Restaurace Sokolovna v Polici nad Metují a spolek Apeiron připravili na druhý březnový víkend projekt Havaj v Sokolovně. Dva večery, pátek 10. a sobota 11. března, vždy od 19 hodin, budou mít návštěvníci možnost se podívat na Havajské ostrovy jinak, než jsme ve spojení s Havají zvyklí.

Železniční úseky Police nad Metují - Teplice nad Metují a Meziměstí - Broumov čeká výluka

Email Tisk PDF

vyl2Ve dnech 6. - 8. března 2017 je v železničním úseku Police nad Metují - Teplice nad Metují a Meziměstí - Broumov naplánována výluka.

Jsou potvrzena další ohniska ptačí chřipky. Pásmo dozoru sahá do Adršpachu

Email Tisk PDF

mapadozorDalší dvě ohniska nákazy ptačí chřipky se v Královéhradeckém kraji potvrdila hned krátce po sobě ve dvou kilometr od sebe vzdálených malochovech v obci Bernartice na Trutnovsku. Do pásma dozoru spadá 33 katastrálních území nebo jejich částí, mezi kterými je i Adršpach. Nařízení o mimořádných veterinárních opatřeních jsou platná od čtvrtka.

Výskyt ptačí chřipky na území Broumova nebyl potvrzen

Email Tisk PDF

slepiceMinulý týden byl nahlášen úhyn dvou divokých kachen v Broumově - Olivětíně.

Podnapilý muž mával před přítelkyní motorovou pilou

Email Tisk PDF

policie11Zkrácené přípravné řízení pro trestný čin nebezpečného vyhrožování v těchto dnech zahájili policisté z Police nad Metují proti muži, který pod vlivem alkoholu mával před přítelkyni a dalšími domácími osobami nastartovanou motorovou pilou.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. února

Email Tisk PDF

bozmasopDva masopusty, přednáška, beseda, prohlídky kláštera, tanec, ochutnávka vín či loutková pohádka pro děti. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 24. do 26. února konají na Broumovsku.

S nožem v ruce vyhrožoval úředníkům

Email Tisk PDF

poutaSdělení podezření z nebezpečného vyhrožování a z výtržnictví si ve zkráceném přípravném řízení minulý týden od policistů z Obvodního oddělení I v Hradci Králové vyslechl 59 letý muže z Hronova. Protiprávního jednání se měl dopustit 14. února 2017, krátce po poledni v budově Úřadu práce v Hradci Králové. Bez vyzvání a mimo úřední hodiny určené veřejnosti vstoupil do kanceláře pracovníků zabývajících se agendou hmotné nouze, kterým začal s nožem v ruce opakovaně vyhrožovat.

Dovádění měst a obcí Broumovska a Policka bylo poprvé v zimních podmínkách

Email Tisk PDF

do1Už 8. ročník tradiční olympiády měst a obcí Broumovska, doposud nazvané Malé letní dovádění, se poprvé v historii konal v zimních podmínkách. Pořadatelem se v sobotu v areálu Bischofstein v Jiráskových skalách stalo Město Teplice nad Metují.

Podnapilá obtěžovala voláním na tísňové linky. Skončila na záchytce

Email Tisk PDF

tisenPři popíjení alkoholu dostala 38letá žena z Police nad Metují velmi nevhodný nápad. Ve čtvrtek 16. února 2017 po předchozím požití alkoholických nápojů neustále volala z veřejného telefonního automatu na linky tísňového volání 158 a 155, v hovoru operátorům nadávala a vyhrožovala sebevraždou.

V Olivětíně byly nalezeny uhynulé divoké kachny. V pondělí se bude vědět, zda se nejedná o ptačí chřipku

Email Tisk PDF

kachnaVe čtvrtek 15. února 2017 byl nahlášen úhyn dvou divokých kachen v Broumově - Olivětíně. Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Královéhradecký kraj uhynulé kachny převezla k vyšetření do pražské laboratoře, aby se zjistilo, zda se jedná o úhyn z důvodu ptačí chřipky.

Nákladní vůz nejde jen tak zastavit. Osobní vůz vyjíždějící z vedlejší silnice byl moc pomalý

Email Tisk PDF

jetrV úterý krátce před jednou hodinou odpoledne na silnici č.303 v místě u jetřichovské křižovatky zřejmě špatně odhadl vzdálenost nákladního vozu na hlavní a rychost svého vozu řidič osobního vozu Škoda Felicie.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. února

Email Tisk PDF

dovadKoncert skupiny Krausberry, Malé zimní dovádění, karneval pro děti, divadlo, beseda, lyžařské a krasobruslařské závody. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 17. do 19. února konají na Broumovsku.

Zloděj se spustil vikýřem a chodil po domě. Vyrušil ho majitel

Email Tisk PDF

strechaNeúspěšný pokus o krádež zaznamenal dosud nezjištěný zloděj, který se v sobotu 11. února 2017 vloupal do domu v Polici nad Metují.

Deset měst letos získá Rákosníčkovo hřiště. Hlasujte pro Broumov!

Email Tisk PDF

rakosnikSpolečnost Lidl letos postaví v dalších 10 městech moderní Rákosníčkovo hřiště. O tom, která města se na něj mohou těšit, rozhodnou sami obyvatelé v hlasování do 28. února 2017. Hlasujte i vy a možná bude pohádkové hřiště i v Broumově.

Studenti broumovského gymnázia uspěli na vědomostních olympiádách

Email Tisk PDF

gympllllllNěkolik úspěchů získali v poslední době studenti Gymnázia Broumov na vědomostních olympiádách. Hned tři z nich zvítězili v okresních kolech a postoupili do kol krajských.

Opravená budova Café Herzog začne od května sloužit potřebám města

Email Tisk PDF

IMG 5682Část rekonstrukce budovy Café Herzog na broumovském náměstí se chýlí ke konci. Do poloviny dubna bude hotové třetí a čtvrté nadzemní podlaží, kde budou prostory pro finanční úřad a Všeobecnou zdravotní pojišťovnu a hlavně nová výstavní síň, kterou bude provozovat město a infocentrum.

Strana 9 z 98

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře