Broumovsko

Čtvrtek 18.leden 2018

Poslední aktualizace19.01.2018 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Muzeum papírových modelů slaví o víkendu své páté narozeniny

Email Tisk PDF

muzTPřed pěti lety na jaře se pro veřejnost otevřela jediná stálá expozice papírových modelů v Evropě. U jeho zrodu stála na jedné straně skupina nadšených modelářů a na druhé straně Město Police nad Metují. A páté narozeniny jsou určitě důvodem k pořádné oslavě. Proto Muzeum papírových modelů (MPM) připravilo nejen pro modeláře, ale i pro širokou veřejnost, Oslavu svých narozenin.

Řádění vandalů zasáhlo přes třicet vozidel

Email Tisk PDF

va8Pohled na následky nepochopitelného vandalského řádění se naskytl majitelům vozů, kteří si své automobily začátkem tohoto týdne zaparkovali v ulicích Jiráskova, Gagarinova, Na Bělidle, Hvězdecká, Fučíkova a K Sídlišti v Polici nad Metují. "Ten, kdo se bavil v noci z 2. na 3. května 2017 ničením parkujících aut, to snad ani v té chvíli nemohl mít v hlavě v pořádku," uvedla tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Žena z Broumova kradla šperky ve zlatnictvích

Email Tisk PDF

zenaNáchodští kriminalisté v těchto dnech obvinili ženu podezřelou z krádeží zlatých šperků ze zlatnictví ve třech městech Královéhradeckého kraje v dubnu a květnu 2017. Čtyřiadvacetiletou ženu z Broumova, které připsali trojnásobnou sérii krádeží zlatých řetízků, se podařilo chytit v úterý 2. května 2017 při útěku ze zlatnictví v Jičíně, kdy při jejím pronásledování a zadržení výrazně pomohli dva náhodní kolemjdoucí.

Cizincův vůz skončil ve stromě. Opuštěný a bez poznávacích značek

Email Tisk PDF

me3Pohled na opuštěný vůz bez značek se naskytl policistům, když v úterý ráno přijeli k havarovanému vozidlu v Meziměstí. Vůz Renault Megane někdo v průběhu předešlé noci napasoval do stromu, a pak zmizel.

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 5. do 8. května

Email Tisk PDF

majalejTTTSoutěž Broumovská klávesa, koncert Jiřího Schmitzera, vernisáže výstav, kino, fotbal, Májový a Jarní koncert. To jsou tipy na některé akce, které se o prodlouženém víkendu od 5. do 8. května konají na Broumovsku.

Broumovští skauti opět uklízeli

Email Tisk PDF

20170429 104306aČlenové organizace Junák - český skaut, středisko Šedého vlka Broumov, z.s., tak jako v předchozích letech (pravidelně již od roku 2006), prováděli ke Dni Země úklid lesa kolem silnice přes Pasa. A to od autobusové zastávky U Šléglu k jetřichovské křižovatce pod Pasama a dále směrem přes Pasa k Honům. I přes nepřízeň počasí se do úklidu zapojilo pět dětí a tři dospělí.

Pamětní medaile hejtmana: vůbec poprvé se zapojila veřejnost. Ocenění si převezme i osobnost z Broumovska

Email Tisk PDF

medaileLetošní udělování Pamětních medailí hejtmana, které je již tradiční součástí oslav Dne kraje, mělo nádech premiéry. Oceněny budou i osobnosti nominované širokou veřejností. Ta k tomu z rozhodnutí hejtmana dostala příležitost vůbec poprvé. Podle předběžné informace bude oceněn i člověk z Broumovska. Seznam oceněných ale není veřejný.

Město Police nad Metují zavádí Mobilní rozhlas

Email Tisk PDF

mobilKe zlepšení informovanosti obyvatel zavádí v Polici nad Metují další službu – Mobilní rozhlas. Občané tak budou informováni o aktuálním dění ve městě pomocí různých komunikačních kanálů.

Byl vyhlášen termín zápisu dětí do Mateřské školy Broumov

Email Tisk PDF

pricna227Ředitelství MŠ Broumov vyhlásilo zápis dětí do Mateřské školy Broumov pro školní rok 2017/2018, který se koná ve dnech 15. a 16. května 2017 od 9 do 16 hodin v budově Příčná 227, Broumov, kde se nachází ředitelství MŠ, (budova s kočičkou).

Město Broumov zavádí pytlový sběr tříděných plastů

Email Tisk PDF

pytelV rámci zefektivnění systému odpadového hospodářství město Broumov zavádí tzv. pytlový sběr tříděných plastů. Jedná se o službu, která zjednodušuje třídění tím, že není nutné odpady odnášet do barevných kontejnerů, ale plní se do pytlů přímo v domácnostech. V určený den se naplněné pytle odváží od domů jako běžné popelnice.

V petrovickém tunelu došlo k nárazu osobního vlaku do uvolněného kamene ze svahu. Bylo to cvičení!

Email Tisk PDF

cv1Složky integrovaného záchranného systému (IZS) Královéhradeckého kraje cvičily ve středu vzájemnou spolupráci a koordinaci při železniční nehodě s vyšším počtem zraněných osob. Do připraveného taktického cvičení se zapojilo na 90 hasičů, záchranářů, policistů a členů ostatních složek a organizací. Organizátoři cvičení využili výluku na trati č. 026 v úseku Police nad Metují – Broumov, která probíhá do 28. dubna 2017.

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 28. dubna do 1. května

Email Tisk PDF

mamPálení čarodějnic, benefiční koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného, Slavnosti piva a klobás, Vinná brána, sportovní den pro děti, koncert ZUŠ Broumov či Vítání jara v Teplicích nad Metují. To jsou tipy na akce, které se o prodlouženém víkendu od 28. dubna do 1. května konají na Broumovsku.

Tento víkend se očekává zvýšený zájem turistů o Adršpašsko-teplické skály

Email Tisk PDF

jir1Vysokou návštěvnost zaznamenávají skalní města na severovýchodě Čech zejména v době volných dnů začátkem května a pak v polovině srpna. V Polsku je státním svátkem i 3. květen, naši sousedé se tedy mohou těšit na prodloužený víkend, a tak tuto sobotu, neděli a pondělí do Adršpašsko-teplických skal zavítají tisíce turistů, další pak v úterý a ve středu.

Policisté už rok a půl pátrají po ženě z Jetřichova

Email Tisk PDF

mazacPolicie České republiky se obrací na veřejnost s žádostí, zda někdo neví, kde se nachází již rok a půl pohřešovaná 51letá Klára Mazačová z Jetřichova u Broumova. Přes veškeré dosavadní pátrání se ji dosud nepodařilo najít.

Zloděj vykradl málo obývaný dům v Polici nad Metují

Email Tisk PDF

ppppPachatele vloupání do nepříliš často obývaného rodinného domu v Polici nad Metují hledají policisté z místního obvodního oddělení. O tom, že dům není soustavně obýván, ale zřejmě zloděj věděl. S vniknutím do domu, k němuž došlo v blíže neurčené době od prosince 2016 do současnosti, si totiž dal opravdu práci. Do domu se dostal ze zadní části, kam nebylo vidět.

Restaurace Střelnice se opět zavírá. Město hledá nového provozovatele

Email Tisk PDF

strelPo ročním provozu se 30. června opět zavírá restaurace Střelnice v Broumově, když současný provozovatel podal výpověď. Město Broumov tak hledá nového nájemce.

Zřejmě špatný stav topidla nebo kouřovodu způsobil požár přístavku v Martínkovicích

Email Tisk PDF

18033391 1382255041829631 7461599442495939185 nČtyři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 19. dubna 2017 odpoledne u požáru přístavku rodinného domu v Martínkovicích. Událost byla na operační středisko Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje ohlášena ve 14:20 hodin. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Broumova, dobrovolní hasiči z Martínkovic, Broumova a podniku Veba 01 Broumov.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. dubna

Email Tisk PDF

cestaTPles, besedy, procházka broumovskými parky a zahradami, silový turnaj, koncerty či cyklistické závody. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 21. do 23. dubna konají na Broumovsku.

V Teplických skalách hasiči zachraňovali muže zraněného v jeskyni

Email Tisk PDF

vrtČtyři jednotky hasičů vyjely v neděli 16. dubna 2017 odpoledne na pomoc muži, který se zranil v Teplických skalách. Do oblasti skal u Kraví hory vyrazili profesionální hasiči z Broumova, Náchoda, vrtulník s hasičem – leteckým záchranářem z Hradce Králové a dobrovolní hasiči z Teplic nad Metují.

Ve Staré radnici jsou vystaveny návrhy Urbanistické soutěže Broumov - Spořilov

Email Tisk PDF

IMG 8768Do 25. dubna budou ve výstavní síni Staré radnice v Broumově vystaveny návrhy Urbanistické soutěže Broumov - Spořilov.

Strana 9 z 100

Doporučujeme

Obchvat Broumova a měšťanský pivovar. Co dále?

hejtmm

V Broumově jsou dva velké problémy, na kterých je třeba vytrvale a dlouhodobě pracovat. Jedná se o obchvat Broumova (o něm se mluví desítky let) a areál měšťanského pivovaru...celý článek

Poslední komentáře