Broumovsko

Neděle 17.červen 2018

Poslední aktualizace18.06.2018 04:24

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Nejlepší českou školou se stalo Gymnázium Broumov. Milan Kulhánek: "Byl jsem hrdý na své studenty."

Email Tisk PDF

597 img 20171023 143159Kvartáni Gymnázia Broumov Aneta Valentová, Nikola Sidney, Anna Klugová a Václav Kopřiva vybojovali pohár pro nejlepší českou školu v Soutěži vědomostí o Polsku a České republice v Nowe Rudě.

Poctivý čin byl po zásluze oceněn

Email Tisk PDF

IMG 4402Koncem září se velmi příkladně zachovali dva mladí kluci v Broumově, kteří našli zapomenutý mobilní telefon. Mobil zanesli na policejní oddělení a odevzdali službu konajícím policistům. Byli to 17letý Pavel a 13letý Lukáš, oba z Dětského domova v Broumově. Ve čtvrtek 19. října jim před ostatními dětmi a personálem Domova jménem majitele a Policie České republiky poděkovala a předala dárky tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Jan Meier byl oceněn mezi nejlepšími knihovníky v kraji

Email Tisk PDF

Jan M TVe studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové se ve středu večer již podeváté předávaly ceny nejlepším knihovnicím a knihovníkům našeho regionu. Jedním z oceněných byl i dlouholetý ředitel Městské knihovny v Broumově PhDr. Jan Meier, který v červenci letošního roku odešel do důchodu.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 20. do 22. října

Email Tisk PDF

dddddddDýňové slavnosti, Dny poezie, bowlingový turnaj, soutěž ve vaření, fotbal, divadlo, program pro děti, výlov rybníka, kino, běžecký závod. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 20. do 22. října konají na Broumovsku.

Po úniku plynu v Broumově evakuovali téměř 40 lidí

Email Tisk PDF

poooolMalé evakuační manévry zažili v pondělí kolem poledne cestující a obyvatelé slepé ulice poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově. Pracovník firmy provádějící výkopové práce v postranní ulici totiž poškodil plynové potrubí. Lžíce bagru nedopatřením zavadila o trubky, které přestaly těsnit, a došlo k úniku plynu.

Vedení kraje uvažuje umístit defibrilační jednotku i do Adršpašsko - teplických skal

Email Tisk PDF

defi 2Pořízení defibrilačních jednotek na vybraná místa v nejvyšším horském pásmu od západních hranic s Libereckým krajem až po východní hranici s Pardubickým krajem zajistí Královéhradecký kraj. Jedním z míst by mělo být i ve skalním městě v Adršpašsko - teplických skalách.

Klienti Centra pro rodinu pomáhali

Email Tisk PDF

krep1V prostorách Centra pro rodinu v Broumově se 12. září konal bazar oblečení. Zboží do bazaru darovali spolupracující organizace a příznivci Centra.

Na čápy v Polici nad Metují čeká nové hnízdo

Email Tisk PDF

nove capi hnizdo AOPKNevšední podívaná se naskytla obyvatelům Police nad Metují v pondělí ráno. Mohutný jeřáb s 38 metrů vysokým ramenem couval po malé místní komunikaci ke komínu keramičky. Úkol pro zkušeného jeřábníka a specialisty na výškové práce zněl jasně: Sundat staré čapí hnízdo a připravit čápům podložku pro hnízdo nové.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. října

Email Tisk PDF

drrrrakTTDivadelní představení pro děti i pro dospělé, beseda, modelářská soutěž, Hubertova jízda s taneční zábavou, stolní tenis, pouštění draků či thajské masáže. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 13. do 15. října konají na Broumovsku.

Na 4. Broumovských diskusích budou debatovat i prezidentští kandidáti

Email Tisk PDF

Vaclav Klaus ml 10 CB Simona Vandova.local Feb 08 161519 2017 ConflictUž za měsíc se benediktínský klášter v Broumově stane místem konání 4. Broumovských diskusí. Tato dvoudenní diskusní konference se uskuteční 6. a 7. listopadu a jejím tématem bude Vize vzdělanosti. Konference je přístupná veřejnosti, zájemci se mohou online registrovat právě nyní.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 6. do 8. října

Email Tisk PDF

lucTVernisáže výstav, program v broumovském Klubu ROK, přednáška, šansonový recitál, fotbal. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 6. do 8. října konají na Broumovsku.

Lubomír Franc otevřel v Broumově pobočku senátorské kanceláře

Email Tisk PDF

IMG 3446Senátor Parlamentu České republiky a bývalý hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc v pondělí otevřel v Broumově pobočku své senátorské kanceláře v Náchodě. Na slavnostní otevření přišla řada starostů a zastupitelů měst a obcí Broumovska i lidé z veřejnosti.

Letošní Svatováclavské slavnosti byly ve znamení babího léta

Email Tisk PDF

22047707 1480678848674550 4407675061569491386 oSvatováclavské slavnosti v Broumově byly prosluněné a kulturně bohaté. Státní svátek sv. Václava jsme započali mší svatou v kostele sv. Václava. Odtud se také sv. Václav na koni, doprovázen svoji družinou, vydal k Mírovému náměstí pozdravit broumovský lid. Přítomné přivítal i starosta města Broumova Ing. Jaroslav Bitnar a farář ThLic. Martin Lanži.

V Teplicích nad Metují oslavili 65. výročí založení sociální práce

Email Tisk PDF

LukasekSociální práci se v Domově Dolní zámek v Teplicích nad Metují věnují už 65 let. Toto výročí si připomněli malou oslavou v zámecké zahradě. Mezi hosty byli někteří sponzoři, bývalí zaměstnanci, klienti zařízení a také zastupitel Královéhradeckého kraje Josef Lukášek.

Starší houbař se u Hvězdy ztratil. Našli ho ve Starostíně

Email Tisk PDF

IMG 1146O tom, jak je snadné ztratit ve členitém terénu orientaci, se přesvědčil dříve narozený houbař, který v sobotu přijel za sběrem hub s rodinou z vedlejšího Polska. Senior ve věku 68 let se od rodiny oddělil při cestě směrem na Hvězdu v Broumovských stěnách a několik hodin o sobě nedával nijak vědět, neboť s sebou neměl mobilní telefon ani žádné jiné komunikační zařízení.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 29. září do 1. října

Email Tisk PDF

vaclavTSvatováclavské slavnosti, prohlídky kláštera, projížďka automobilových veteránů, koncert kanadské zpěvačky, stolní tenis, pouštění draků. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 29. září do 1. října konají na Broumovsku.

Na projekt Nezastavitelní se vybralo celkem přes jeden a čtvrt milionu korun. Pomohli i turisté v Adršpachu

Email Tisk PDF

Lidé procházejí bránouŽivot je nešetřil, jsou handicapovaní, ale mají své sny. Chtějí sportovat a žít aktivně. Ke splnění jejich snu jim pomohl Birell, organizátor projektu Nezastavitelní a bezmála 200 tisíc lidí v Česku a na Slovensku, kteří se letos aktivně zapojili. Na projekt se vybralo 1 336 009 korun. Jedním z míst, kde turisté pomáhali, byl i Adršpach.

Město Broumov vyhlásilo soutěž o logo pro nový turistický produkt

Email Tisk PDF

brrrrMěsto Broumov vyhlásilo soutěž o logo QUESTY, což je nový turistický produkt v Broumově, Adršpachu a v obcích Radków a Nowa Ruda. Své soutěžní návrhy zasílejte nejpozději do 27. září 2017.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. září

Email Tisk PDF

zaskokTDivadlo Járy Cimrmana, Podzimní trh, křest CD, rockový koncert, soutěž traktorů a taneční zábava, fotbal či turistický pochod. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 22. do 24. září konají na Broumovsku.

Skalní města, Centrum Walzel a broumovský klášter bojují v soutěži DestinaCZe

Email Tisk PDF

des3Soutěž agentury CzechTourism DestinaCZe 2017 v pondělí 18. září odstartovala. Chybět nebude ani hlasování veřejnosti, které potrvá do 29. října. Z celkem pěti kategorií budou ve třech soutěžit také zástupci regionu Broumovsko. Do finále v kategorii Fénix se dostalo Centrum Walzel v Meziměstí, v kategorii Baroko všemi smysly bude bojovat broumovský klášter a v kategorii Česko jede se v rámci pěší turistiky o vítězství utkají skalní města Broumovska.

Strana 9 z 105

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře