Broumovsko

Středa 21.březen 2018

Poslední aktualizace22.03.2018 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 14. do 16. července

Email Tisk PDF

selskeTSelské slavnosti, Hronovská pouť, další koncert festivalu Za poklady Broumovska, tentokrát v Teplicích nad Metují, nohejbalový turnaj, běžecké závody, prohlídky kláštera a kostelů na Broumovsku, letní kino. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 14. do 16. července konají na Broumovsku.

Nejprve napadl barmanku, pak hosta, který se jí zastal

Email Tisk PDF

policieZ trestného činu výtržnictví se bude muset zodpovídat 43letý muž z Broumova, který zjevně neví, jak se chovat v baru.

Během července bude zahájena stavba nového dopravního terminálu v Broumově

Email Tisk PDF

5Během července bude zahájena stavba nového dopravního terminálu v Broumově. Podle slov starosty Broumova 10. července podepíše firma, která bude stavbu provádět, smlouvu a upřesní termín zahájení stavby. Ta potrvá do července 2018. Celý projekt bude stát necelých 24 milionů korun, ze kterých téměř 17 milionů pokryje příspěvek z fondu Evropské unie.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. července

Email Tisk PDF

piiiivoKoncert Blanky Šrůmové a Jana Sahary Hedla, druhý "pokladový" koncert či varhanní koncert, letní kino, Pivní slavnosti, prohlídky klášterů v Broumově i v Polici nad Metují, malířský workshop. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 7. do 9. července konají na Broumovsku.

Unikátní broumovské kostely budou otevřeny pro turisty po celé léto

Email Tisk PDF

letoPro obrovský zájem turistů, kteří na Broumovsko míří z celé Evropy, se letos otevřou broumovské kostely veřejnosti po dobu celých letních prázdnin. Vstupné bude dobrovolné a půjde předně na opravu těchto barokních skvostů. Akci pořádá broumovské děkanství společně s městy a obcemi Broumovska, Gymnáziem Broumov a kanceláří hradeckého europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL).

Atmosféru první republiky přinesly oslavy 80 let domova pro seniory v Polici nad Metují

Email Tisk PDF

DSC 1150Swing, jazz, dámy v elegantních šatech, muži v dvouřadých oblecích – do časů první republiky se na jeden den přenesl areál domova pro seniory v Polici nad Metují. Uskutečnily se zde totiž oslavy 80. výročí od založení sociálního zařízení, jehož zřizovatelem je dnes Královéhradecký kraj.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 30. června do 2. července

Email Tisk PDF

pouBroumovská pouť, první koncert hudebního festivalu Za poklady Broumovska, divadlo na Kačeří, zábavná show v Adršpachu, fotbalový turnaj, Formanský den či noční kino. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 30. června do 2. července konají na Broumovsku.

Střelák nikdo nechce. Město stále hledá nového provozovatele

Email Tisk PDF

strelMěsto Broumov stále hledá nového nájemce restaurace Střelnice. Restaurace je zavřená a stále se nikdo nový nepřihlásil. Prodloužený termín pro podání nabídky je 14. červenec 2017.

Policisté objevili u muže z Broumova vojenskou munici a střelný prach

Email Tisk PDF

IMG 4189Domovní prohlídka odhalila nejen vojenskou munici a střelný prach. Policisté muže obvinili z vydrání, nedovoleného ozbrojování a dalších trestných činů.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. června

Email Tisk PDF

Plakat zmensenoTTTOslavy broumovského fotbalu, Cesta parky a zahradami, Suchodolská pouť, vernisáž výstavy, sportovní víceboj, Filmová přehlídka havlovských filmů, hudební a taneční vystoupení. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 23. do 25. června konají na Broumovsku.

Váš hlas může zachránit dvě teplické studánky

Email Tisk PDF

bucJeště v minulém století bylo na našem území evidováno okolo 10 tisíc studánek. V průběhu překotných změn 20. století mnohé z nich postupně zpustly či přímo zanikly a jejich počet se snížil na méně než polovinu. Tento negativní trend se nyní daří brzdit a některé studánky se postupně obnovují, k čemuž může nyní aktivně přispět každý z vás. Stačí jen vybrat tu správnou studánku a dát jí svůj hlas. Hned dvě jsou v Teplicích nad Metují.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 16. do 18. června

Email Tisk PDF

kykykyBroumovská kytara, Běh z Police do Police, Svatojánský jarmark, Putování Broumovskem, koncerty uměleckých škol, promítání filmů, fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 16. do 18. června konají na Broumovsku.

Nejlepší zelňačku v Polici nad Metují uvařily Odrostenky

Email Tisk PDF

zelV sobotu 10. června 2017 polické náměstí žilo a vonělo. Již potřetí se zde soutěžilo o nejchutnější zelňačku. Celkem šest týmů zde v letošním roce předvádělo svoje kuchařské umění a zápolilo v doprovodných soutěžních disciplínách tematicky spojených se zelím.

Tři sokolí mláďata z Teplických skal se vydala do světa

Email Tisk PDF

sokolBěhem uplynulého týdne opustila všechna tři mláďata sokola stěhovavého hnízdo v Teplických skalách v Národní přírodní rezervaci Adršpašsko-teplické skály. Nejprve se sokolíci vydávali pěšky jen do nejbližšího okolí po vřesem zarostlé římse, když si dodali více odvahy, začali přeletovat i na okolní skály.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 9. do 11. června

Email Tisk PDF

zelnnnSoutěž ve vaření zelňačky, koncert Michala Prokopa, Dřevíčská lávka, závody v běhu, šachový a nohejbalový turnaj, Noc kostelů či cyklistická vyjížďka. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 9. do 11. června konají na Broumovsku.

Značka BROUMOVSKO regionální produkt® ocenila nové výrobky

Email Tisk PDF

klasterCertifikační komise značky BROUMOVSKO regionální produkt® udělila na svém zasedání 30. května dva nové certifikáty. Novými držiteli značky jsou Pohádkové Broumovsko - originální povlak na polštář z dílny Veba a. s. v Broumově a Malované kraslice – ručně malované kraslice paní Hany Váňové.

Polické náměstí již potřetí provoní zelňačka

Email Tisk PDF

LJ7A9413Náměstí v Polici nad Metují ožije v sobotu 10. června 2017, již potřetí, soutěží o nejchutnější zelňačku, trhem a doprovodným programem. Celkem šest přihlášených týmů se bude snažit přesvědčit porotu, že jejich polévka je ta nejlepší.

Stovky lidí si přišly prohlédnout otevřenou budovu Café Herzog

Email Tisk PDF

IMG 9819V sobotu 3. června se pro veřejnost otevřely dveře nově zrekonstruované budovy Café Herzog na broumovském Mírovém náměstí. Stovky lidí využilo této příležitosti, prohlédli si budovu, novou výstavní síň a také ochutnaly kávu a zmrzlinu polského baristy.

Dobročinný večer a Vinum et Cetera lákaly do broumovského kláštera

Email Tisk PDF

18879883 1579901082083531 3936904815575975037 oBroumovský benediktinský klášter během uplynulého víkendu ožil dvěma tradičními společenskými akcemi, které rok co rok zahajují hlavní turistickou sezónu.

Trojici útěkářů policisté vrátili do výchovného ústavu

Email Tisk PDF

sto

Trojici mladistvých utečenců z výchovného ústavu, kteří odtud zmizeli v neděli 28. května 2017, jen o tři dny později zadrželi policisté v Broumově. Dvě patnáctileté dívky a jeden šestnáctiletý hoch se podle jejich vlastních slov tři dny a noci pohybovali venku po Trutnově a Vrchlabí, a protože bylo v poslední květnové dny velmi teplé počasí, tak nemuseli shánět žádné přístřeší. Za poslední peníze si pak koupili lístek na vlak do Broumova, kde jedna z dívek měla rodiče.

Strana 9 z 102

Doporučujeme

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

petra

Nadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!... celý článek

Poslední komentáře