Broumovsko

Pondělí 1.červen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Agentura pro rozvoj Broumovska oslaví 15 let od svého založení

Agentura pro rozvoj Broumovska oslaví 15 let od svého založení

Email Tisk PDF
seznam článků
Agentura pro rozvoj Broumovska oslaví 15 let od svého založení
Strana 2
Všechny strany

zahradaKulaté výročí čeká v pondělí 18. února 2019 Agenturu pro rozvoj Broumovska. Nezisková společnost byla založena přesně před patnácti lety, 18. února 2004. K oslavám patnáctiletých narozenin se může připojit i veřejnost – po celý tento den bude pivo BQ v klášterní restauraci U Tří růží stát 15 Kč (do vyprodání zásob) a stejně tak i káva v klášterní kavárně Café Dientzenhofer.

Agenturu pro rozvoj Broumovska založili Jan a Marcela Školníkovi, s úmyslem podpořit rozvoj regionu Broumovsko. Později měla agentura možnost přispět k záchraně zdevastovaného broumovského kláštera. Spolek si nejprve pronajal klášterní zahradu, kde začal s organizováním prvních kulturních akcí. Aktivit, projektů i zaměstnanců postupně přibývalo. Agentura začala spolupracovat s různými organizacemi v regionu, kraji i v zahraničí a provozovat prohlídkové okruhy v klášteře.

Veškeré snahy vyvrcholily v roce 2013 získáním čtvrtmiliardové dotace z Evropské unie, díky které byla opravena velká část kláštera a celá klášterní zahrada. Tuto dotaci získali benediktini, vlastníci objektu, díky kulturní, vzdělávací a manažerské práci Agentury. V nových prostorách začalo fungovat Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov s rozmanitým celoročním programem. Ten zahrnuje multižánrové koncerty českých i zahraničních umělců v ArtCafé, přednášky předních českých vědců v projektu ScienceCafé, Univerzitu třetího věku, výstavy moderního umění v klášterní Galerii Dům, divadelní představení, festival klasické hudby Za poklady Broumovska, klavírní soutěž Broumovská klávesa, dvoudenní diskusní konferenci Broumovské diskuse či rozmanité aktivity Maiwaldovy akademie – meditační programy a vzdělávací programy pro děti, dospělé, seniory i firmy. Památku a její akce nyní ročně navštíví kolem 60 tisíc návštěvníků z Čech i zahraničí.

Agentura zůstala aktivní v oblasti cestovního ruchu, angažuje se v budování komunitní rozvojové nadace, láká na Broumovsko investory, kterým poskytuje podporu a servis, a v neposlední řadě má strategickou iniciativu pro další rozvoj krásného, ale někdy opomíjeného Broumovska.

"Nechceme dělat nějaké ohromné oslavy, stále je před námi tolik práce. Přesto bychom si chtěli tento milý okamžik, 15 let od vzniku, připomenout. Řekli jsme si, že pozveme místní na pivo a kávu za zvýhodněnou cenu do naší hospody a kavárny v klášteře. Budu doufat, že se všechno pivo, které máme v tancích, vypije. Musím říci, že mě tahle připomínání milníků trochu dojímají. Chtěl bych poděkovat všem minulým i současným kolegům, že spolu s agenturou věří, že naše práce má smysl. Stejně bych rád poděkoval všem našim partnerům ve všech projektech, protože bez jejich důvěry a podpory by nic z toho, co nyní na Broumovsku realizujeme, nebylo možné. Zvláštní dík patří Benediktinskému opatství sv. Václava v Broumově a především Městu Broumov. Bez těchto klíčových partnerů bychom vlastně ani nevznikli," říká k výročí jeden ze zakladatelů a hybatel činnosti spolku Jan Školník.

Fotografie Jana Záliše je z otevření klášterní zahrady v roce 2007.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Krajští radní schválili záměr poskytnutí investiční podpory městu Broumov na modernizaci a rozšíření...

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Když se v Oblastní nemocnici Náchod tvořil krizový scénář pro období přicházející pandemie, broumovs...

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví ju...

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Chcete hrát na hudební nástroj? Zpívat? Malovat? Tančit? A chcete být vedeni profesionály? Jedinečno...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře