Broumovsko

Čtvrtek 4.červen 2020

Poslední aktualizace 5.06.2020 05:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Aktuální informace pro občany Broumova

Aktuální informace pro občany Broumova

Email Tisk PDF

znakkkZveřejňujeme aktuální informace pro občany města Broumova - úřední dny veřejných institucí ve městě, aktuální fungování IC Broumov, knihovny, muzea, lékáren a pošty – stav k 25. 3. 2020.

Vážení občané,

s ohledem na množství a roztříštěnost informací posledních dní, vyplývající ze současné situace, dovolte nám podat Vám základní informace o fungování úřadů a dalších institucí v Broumově v době vyhlášeného nouzového stavu (jedná se o stav k dnešnímu dni, tj. ke dni 25. 3. 2020).

V době mimořádných krizových opatření platí i zde omezený provoz, mimo stanovené úřední hodiny jsou budovy pro veřejnost uzavřeny.

V některých institucích se do osobního kontaktu se zaměstnanci nedostanete vůbec, jinde pouze omezeně, všude však platí povinnost dodržovat nařízení vlády – nošení ochranných pomůcek k zakrytí úst a nosu. Pokud však svou záležitost můžete vyřídit telefonicky, elektronicky, či ji odložit, učiňte tak, osobnímu kontaktu se vyhněte, chráníte tím sebe, i nás.

Děkujeme za pochopení.

Ing. Eva Blažková, MPA, tajemnice MěÚ

Instituce:

MěÚ Broumov:
Omezený provoz – úřední dny – PO + ST – 13:00 až 16:00 h (vstup veřejnosti povolen) – v ostatních dnech je úřad pro veřejnost uzavřen

- Pokladna – žádáme občany, aby v této době vyřizovali jen nutné záležitosti a platby uskutečňovali bezhotovostně, na postupu úhrady plateb se lze individuálně domluvit – Tel.: 491 504 251.
- Občanské průkazy, cestovní doklady si nyní nevyzvedávejte, stačí po ukončení nouzového stavu, svou totožnost můžete nyní prokazovat stávajícími doklady, byť jejich platnost skončila.
- E-mailová a telefonická komunikace se zaměstnanci MěÚ není nijak omezena, kontakty na jednotlivé zaměstnance naleznete na webových stránkách města – www.broumov-mesto.cz. V případě potřeby možno volat kdykoli na podatelnu, která Vás na konkrétního zaměstnance přepojí, Tel.: 491 504 211 (250).

IC Broumovska:
V současné době je až do odvolání IC pro veřejnost uzavřeno.
IC lze kontaktovat telefonicky, PO – PÁ v době od 07:00 do 16:00 h, Tel.: 491 524 168, 604 228 020, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Muzeum Broumovska:
V současné době je až do odvolání muzeum pro veřejnost uzavřeno.
Muzeum lze kontaktovat telefonicky, PO – PÁ v době od 08:00 do 17:00 h, Tel.: 491 522 185, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Městská knihovna v Broumově:
V současné době je až do odvolání knihovna pro veřejnost uzavřena.
- Knihovna nabízí možnost výpůjčky e-knih, podrobné informace na webových stránkách knihovny www.knihovnabroumov.net.

Úřad práce v Broumově:
Omezený provoz – úřední dny — PO + ST — 09:00 až 12:00 h (vstup veřejnosti – přímý kontakt s pracovníky není umožněn).
- Kontakty na jednotlivé zaměstnance jsou zveřejněny (vylepením na zdi) před budovou ÚP. Před budovou se též nachází schránka, do které je možno vhodit např. žádosti a další dokumenty. Obsah schránky je pravidelně tříděn, dokumenty předány konkrétním pracovníkům ÚP, následně je řešeno.

FÚ v Broumově:
Omezený provoz – úřední dny — PO + ST — 08:00 až 11:00 h (vstup veřejnosti – přímý kontakt s pracovníky není umožněn).
- V budově se nachází schránka, do které je možno vhodit dokumenty, aktuálně např. daňová přiznání. V případě požadavku na potvrzení kopie daňového přiznání nabízí FÚ možnost, pokud bude do schránky s daňovým přiznáním vhozena v obálce i kopie daňového přiznání, kterou chce poplatník vrátit potvrzenou zpět, a pokud vhodí i ofrankovanou nadepsanou obálku, bude poplatníkovi kopie daňového přiznání zaslána zpět poštou na uvedenou adresu.
- Kontakt pro informace – pobočka FÚ Náchod, Tel.: 491 418 111.

Pobočka VZP v Broumově:

Omezený provoz – vstup veřejnosti – přímý kontakt s pracovníkem pobočky není umožněn, pobočka VZP je v Broumově pro veřejnost uzavřena.
- Forma komunikace s pobočkou je buď písemně poštou na adresu pobočky (poštovní zásilky jsou předávány k vyřízení do Náchoda), dále elektronicky e-mailem – adresa Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , případně je možno volat pobočku v Náchodě a konzultovat s nimi potřebné, Tel.: 952 232 508.

Lékárny v Broumově:
I zde platí omezený provoz, sortiment volně prodejných léků je omezen, některé léky nejsou v současné době často dostupné vůbec, neboť jsou vyprodány, lékárníci apelují navštěvovat lékárny jen v nutných případech. Pro „ušetření si zbytečné cesty“ je možné si předem zavolat, zda Vámi požadovaný lék je vůbec k dispozici.

- Lékárna „Poliklinika“ – Otevřeno PO – PÁ – 07:15 až 16:00 h (v PO pouze do 15:30 h), tel.: 491 523 606.
- Lékárna „Mírové náměstí“ – Otevřeno PO – PÁ – 08:00 až 12:00 h, tel.: 491 522 140.
- Lékárna „Nemocnice“ – Otevřeno PO – PÁ – 08:00 až 15:30 h, tel.: 491 413 141.

Pošta v Broumově:
I zde platí omezený provoz.
Otevřeno PO – PÁ – 08:00 až 16:00 h, soboty zavřeno, Tel.: 954 255 001.
- Balíky jsou doručovány.
- Důchody jsou doručovány.
- Od 25.03.2020 budou doporučené dopisy vkládány do schránek, omezen je přímý kontakt doručovatelů a adresátů.

Zubní pohotovost:
K dnešním dni (25.03.2020) není hlášena změna v rozpise fungování stomatologické pohotovosti v našem výběžku. Platný rozpis naleznete na webových stránkách města zde.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Vernisáže výstav, divadlo, kino pro děti, koncert či mykologická akce. To jsou tipy na akce, které s...

Golf je zábava pro celou rodinu

Golf je zábava pro celou rodinu

Začnu i tento díl golfovým slovníkem.

"Všechno je jinak."

"Všechno je jinak."

Znáte ten židovský vtip o rabínovi na smrtelné posteli? Jeho svatost a učenost byla věhlasná, a tak ...

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

V osadě Jiráskovy Skály na jihovýchodním okraji Teplicko-adršpašských skal, známých též jako Bischof...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře