Broumovsko

Pondělí 20.listopad 2017

Poslední aktualizace21.11.2017 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Benefiční odpoledne pro Míšu vyneslo 75 648 korun

Benefiční odpoledne pro Míšu vyneslo 75 648 korun

Email Tisk PDF
seznam článků
Benefiční odpoledne pro Míšu vyneslo 75 648 korun
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

P1180048V sobotu 12. srpna se na fotbalovém hřišti v Martínkovicích konala charitativní akce, jejímž cílem bylo získat finanční částku na nákup vertikalizačního stojanu pro zlepšení života desetileté Míši Zahradníkové. Na tuto pomůcku se podařilo získat neuvěřitelných 75 648 korun.

"Při pátečních přípravách, nám počasí moc nepřálo. Díky bouřce, dešti a vichru se vzneslo pódium asi o pět metrů nad zem, ale my to však brali pozitivně s vidinou krásného následujícího dne. V sobotu se počasí umoudřilo a na hřiště se začali sjíždět účinkující i hosté a nakonec jsme přivítali téměř 300 lidí," uvedla pořadatelka akce Pavlína Doležalová.

Ta společně s moderátorem Oldou Tamášem zahájila benefiční odpoledne výkopem fotbalového zápasu mezi Jiskrou Martínkovice a reprezentačním týmem starostů.
"Přišli za mnou místní fotbalisté, jestli by bylo možné tady pořádat tuto charitativní akci. Samozřejmě jsem souhlasil. Původně zde měl hrát fotbalový tým Amfory, ale to nedopadlo. Kontaktoval jsem tedy starostu Teplic nad Metují Milana Brandejse, jestli by zde nemohl hrát reprezentační tým starostů, jehož je členem. Vše nakonec dopadlo a jsem za to velmi rád. Vždyť je to poprvé v historii Martínkovic, kdy tady hraje nějaký reprezentační tým a navíc to pomůže dobré věci," usmíval se starosta Martínkovic Jaromír Jirka.

"Výzvu starosty Martínkovic na účast jsme přijali bez mrknutí oka. Přestože máme pracovní program nabitý, je čas dovolených a navíc to kluci mají ze svých vesniček dost daleko, podařilo se zajistit účast osmi starostů, jednoho syna starosty, náměstka hejtmana KHK a do fotbalové jedenáctky jsme "nakoupili" i kamaráda starosty obce Služovic, který se plnohodnotně k benefiční akci připojil. Z organizace a průběhu akce jsme byli nadšení a děkujeme všem organizátorům v čele s Pavlínou Doležalovou a starostou Martínkovic, že jsme mohli být součástí jejího programu. Atmosféra a účast veřejnosti na martínkovické benefici, která termínově kolidovala např. s tradiční Polickou poutí, byla velmi dobrá," řekl starosta Teplic nad Metují Milan Brandejs.

Tým starostů předal rodičům Míši Zahradníkové šek na 10 tisíc korun a ještě navíc v kabině členové týmu vybrali dalších 4 444 korun. Členem týmu byl jako host také bývalý policejní ředitel a 1. náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Martin Červíček: "Jako bývalý policista jsem zvyklý pomáhat a navíc jsem táta od dvou dětí. Vždycky, když se člověk dozví o nelehkém osudu a složitostech, které jsou spojeny s našimi dětmi, tak má pocit, že chce něčemu pomoci. Jestli ten dnešní fotbálek a setkání známějších lidí pomůže tomu, že se tu vyberou nějaké peníze, které budou sloužit dobré věci pro malou Michalku, tak budu jenom rád. Proto jsem tady strávil sobotní odpoledne."

Po fotbalovém zápase, který tým starostů vyhrál 5:2, profesionální hasiči města Broumov ukázali zásah a vyprošťování osoby z nabouraného vozidla. Následovalo vystoupení Úpických šermířů, kteří předvedli středověký souboj a představili historické zbraně. Svoje terče, kuše, luky a šípy pak dali k dispozici dětem i dospělým, kteří si také zastříleli. Míšu přišli podpořit i čtyřnozí přátelé. Psi a jejich vodiči ZKO Broumov-Velká Ves předvedli výbornou poslušnost a vedle hřiště na svém hřbetu vozili valach Rocky a ponička Malutka malé i velké. Během celého odpoledne děti soutěžily o ceny, skotačily na skákacím hradu a díky malování na obličej se měnily v pohádkové bytosti a zvířátka.

Vrcholem skvělého odpoledne nejen pro Míšu bylo vystoupení kapely ALCHYMIE z Chlumce nad Cidlinou. Jako jejich velká fanynka celý koncert odzpívala společně s nimi na podiu. Odpoledne se přehouplo do večera, slunce zapadlo a šero dovolilo soutěže i pro dospělé. Na závěr Míšiny akce zahrála broumovská kapela Kluci.

"Celá akce byla nezisková, všichni účinkující a celý realizační tým odvedli výbornou práci bez nároku na honorář. Jediným cílem bylo získat na částku na nákup vertikalizačního stojanu pro zlepšení života malé Míši a podařilo se nám získat neuvěřitelných 75 648 korun. Částka postupně vzrůstala díky dárcovským šekům od účinkujících, bohaté tombole od místních firem a fyzických osob, dobrovolným příspěvkům do kasiček, prodeji benefičních triček a občerstvení. Poděkování za realizaci akce patří městu Broumov a obci Martínkovice. Velké díky patří také všem sponzorům, kteří přispěli ať už věcným nebo finančním darem. Celá akce se nesla v duchu solidarity, přátelství a dobrých srdcí," zhodnotila celou akci Pavlína Doležalová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nadační fond Gymnázia Broumov ocenil nejlepší studenty školy

Nadační fond Gymnázia Broumov ocenil nejlepší studenty školy

Nadační fond Gymnázia Broumov ocenil 16.listopadu 2017 v Opatských sálech broumovského kláštera nejl...

Broumov pošesté v řadě vyhrál a v tabulce přezimuje na druhém místě

Broumov pošesté v řadě vyhrál a v tabulce přezimuje na druhém místě

Fotbalisté Slovanu Broumov v sobotu vyhráli na domácím hřišti poslední podzimní zápas 1.A třídy s No...

O Broumovsku pro broumovské seniory

O Broumovsku pro broumovské seniory

Senioři z broumovského Klubu důchodců se nejméně jednou za měsíc setkávají na společné přednášce, vy...

Absolutním vítězem soutěže DestinaCze 2017 se stala Skalní města Broumovska

Absolutním vítězem soutěže DestinaCze 2017 se stala Skalní města Broumovska

Absolutním vítězem pátého ročníku soutěže o nejoblíbenější destinaci České republiky, kterou vyhlašu...

Vítězem soutěže EDEN 2017 se staly Orlické hory a Podorlicko. Broumovsko je na 3. místě

Vítězem soutěže EDEN 2017 se staly Orlické hory a Podorlicko. Broumovsko je na 3. místě

Excelentní evropská destinace s jedinečným kulturním produktem – to jsou Orlické hory a Podorlicko, ...

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře