Broumovsko

Pondělí 25.září 2017

Poslední aktualizace25.09.2017 04:08

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Benefiční odpoledne pro Míšu vyneslo 75 648 korun

Benefiční odpoledne pro Míšu vyneslo 75 648 korun

Email Tisk PDF
seznam článků
Benefiční odpoledne pro Míšu vyneslo 75 648 korun
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

P1180048V sobotu 12. srpna se na fotbalovém hřišti v Martínkovicích konala charitativní akce, jejímž cílem bylo získat finanční částku na nákup vertikalizačního stojanu pro zlepšení života desetileté Míši Zahradníkové. Na tuto pomůcku se podařilo získat neuvěřitelných 75 648 korun.

"Při pátečních přípravách, nám počasí moc nepřálo. Díky bouřce, dešti a vichru se vzneslo pódium asi o pět metrů nad zem, ale my to však brali pozitivně s vidinou krásného následujícího dne. V sobotu se počasí umoudřilo a na hřiště se začali sjíždět účinkující i hosté a nakonec jsme přivítali téměř 300 lidí," uvedla pořadatelka akce Pavlína Doležalová.

Ta společně s moderátorem Oldou Tamášem zahájila benefiční odpoledne výkopem fotbalového zápasu mezi Jiskrou Martínkovice a reprezentačním týmem starostů.
"Přišli za mnou místní fotbalisté, jestli by bylo možné tady pořádat tuto charitativní akci. Samozřejmě jsem souhlasil. Původně zde měl hrát fotbalový tým Amfory, ale to nedopadlo. Kontaktoval jsem tedy starostu Teplic nad Metují Milana Brandejse, jestli by zde nemohl hrát reprezentační tým starostů, jehož je členem. Vše nakonec dopadlo a jsem za to velmi rád. Vždyť je to poprvé v historii Martínkovic, kdy tady hraje nějaký reprezentační tým a navíc to pomůže dobré věci," usmíval se starosta Martínkovic Jaromír Jirka.

"Výzvu starosty Martínkovic na účast jsme přijali bez mrknutí oka. Přestože máme pracovní program nabitý, je čas dovolených a navíc to kluci mají ze svých vesniček dost daleko, podařilo se zajistit účast osmi starostů, jednoho syna starosty, náměstka hejtmana KHK a do fotbalové jedenáctky jsme "nakoupili" i kamaráda starosty obce Služovic, který se plnohodnotně k benefiční akci připojil. Z organizace a průběhu akce jsme byli nadšení a děkujeme všem organizátorům v čele s Pavlínou Doležalovou a starostou Martínkovic, že jsme mohli být součástí jejího programu. Atmosféra a účast veřejnosti na martínkovické benefici, která termínově kolidovala např. s tradiční Polickou poutí, byla velmi dobrá," řekl starosta Teplic nad Metují Milan Brandejs.

Tým starostů předal rodičům Míši Zahradníkové šek na 10 tisíc korun a ještě navíc v kabině členové týmu vybrali dalších 4 444 korun. Členem týmu byl jako host také bývalý policejní ředitel a 1. náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Martin Červíček: "Jako bývalý policista jsem zvyklý pomáhat a navíc jsem táta od dvou dětí. Vždycky, když se člověk dozví o nelehkém osudu a složitostech, které jsou spojeny s našimi dětmi, tak má pocit, že chce něčemu pomoci. Jestli ten dnešní fotbálek a setkání známějších lidí pomůže tomu, že se tu vyberou nějaké peníze, které budou sloužit dobré věci pro malou Michalku, tak budu jenom rád. Proto jsem tady strávil sobotní odpoledne."

Po fotbalovém zápase, který tým starostů vyhrál 5:2, profesionální hasiči města Broumov ukázali zásah a vyprošťování osoby z nabouraného vozidla. Následovalo vystoupení Úpických šermířů, kteří předvedli středověký souboj a představili historické zbraně. Svoje terče, kuše, luky a šípy pak dali k dispozici dětem i dospělým, kteří si také zastříleli. Míšu přišli podpořit i čtyřnozí přátelé. Psi a jejich vodiči ZKO Broumov-Velká Ves předvedli výbornou poslušnost a vedle hřiště na svém hřbetu vozili valach Rocky a ponička Malutka malé i velké. Během celého odpoledne děti soutěžily o ceny, skotačily na skákacím hradu a díky malování na obličej se měnily v pohádkové bytosti a zvířátka.

Vrcholem skvělého odpoledne nejen pro Míšu bylo vystoupení kapely ALCHYMIE z Chlumce nad Cidlinou. Jako jejich velká fanynka celý koncert odzpívala společně s nimi na podiu. Odpoledne se přehouplo do večera, slunce zapadlo a šero dovolilo soutěže i pro dospělé. Na závěr Míšiny akce zahrála broumovská kapela Kluci.

"Celá akce byla nezisková, všichni účinkující a celý realizační tým odvedli výbornou práci bez nároku na honorář. Jediným cílem bylo získat na částku na nákup vertikalizačního stojanu pro zlepšení života malé Míši a podařilo se nám získat neuvěřitelných 75 648 korun. Částka postupně vzrůstala díky dárcovským šekům od účinkujících, bohaté tombole od místních firem a fyzických osob, dobrovolným příspěvkům do kasiček, prodeji benefičních triček a občerstvení. Poděkování za realizaci akce patří městu Broumov a obci Martínkovice. Velké díky patří také všem sponzorům, kteří přispěli ať už věcným nebo finančním darem. Celá akce se nesla v duchu solidarity, přátelství a dobrých srdcí," zhodnotila celou akci Pavlína Doležalová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Na projekt Nezastavitelní se vybralo celkem přes jeden a čtvrt milionu korun. Pomohli i turisté v Adršpachu

Na projekt Nezastavitelní se vybralo celkem přes jeden a čtvrt milionu korun. Pomohli i turisté v Adršpachu

Život je nešetřil, jsou handicapovaní, ale mají své sny. Chtějí sportovat a žít aktivně. Ke splnění ...

Rozhovor s Lukášem Novákem, velitelem jednotky SDH Broumov, o výstupu na Ruprechtický Špičák

Rozhovor s Lukášem Novákem, velitelem jednotky SDH Broumov, o výstupu na Ruprechtický Špičák

V  pátek 15. září se uskutečnila akce – Výstup na Ruprechtický Špičák, kterého se zúčastnili br...

Město Broumov vyhlásilo soutěž o logo pro nový turistický produkt

Město Broumov vyhlásilo soutěž o logo pro nový turistický produkt

Město Broumov vyhlásilo soutěž o logo QUESTY, což je nový turistický produkt v Broumově, Adršpachu a...

Vítězové letošní Broumovské klávesy vystoupí v pražském Rudolfinu

Vítězové letošní Broumovské klávesy vystoupí v pražském Rudolfinu

Pražské Rudolfinum přivítá ve středu 18. října laureáty letošního ročníku Mezinárodní soutěže pro ml...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. září

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. září

Divadlo Járy Cimrmana, Podzimní trh, křest CD, rockový koncert, soutěž traktorů a taneční zábava, fo...

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!