Broumovsko

Neděle 17.leden 2021

Poslední aktualizace17.01.2021 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Broumov bude hostit významné osobnosti, konference 1. Broumovské diskuse se blíží

Broumov bude hostit významné osobnosti, konference 1. Broumovské diskuse se blíží

Email Tisk PDF

VU příležitosti 25. výročí od listopadu 1989 pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov konferenci 1. Broumovské diskuse, již se zúčastní mimo jiné kardinál Miloslav Vlk, Alexandr Vondra, Roman Joch, Jana Šilerová, Tomáš Petráček, Jan Royt a mnoho dalších.

Ve dnech 10. a 11. listopadu se tak v Broumově sejdou význačné osobnosti společenského života, aby představili svůj názor na demokracii v České republice a na to, jaký kus ušla demokracie za 25 let od listopadových událostí 1989. Na setkání v Broumově bude samozřejmě prostor pro otázky a pro diskusi s každým z vystupujících. "Místa v konferenčním sále je stále dost, každý, kdo by se chtěl zúčastnit je srdečně vítán," zvou pořadatelé.

S Romanem Jochem tak mohou návštěvníci diskutovat nad správností idejí a principů: "Na konformitě vůči idejím a principům špatným není nic správného, na loajalitě vůči těm správným a odporu vůči těm mylným nic špatného; které jsou ale které?" "O tom má být ve společnosti diskuse." (Roman Joch); s Miloslavem Vašinou o síle odvahy: "Prorok není ten, kdo předpovídá budoucnost, ale ten, kdo rozpoznává zásadní chyby a omyly, které se dějí v přítomnosti a má sílu a odvahu na ně upozorňovat. Jít až k trůnům králů a tam připomínat a varovat před bludy a všemi nepravostmi." (Miloslav Vašina)

Součástí konference je také doprovodný program. 7. listopadu se uskuteční mše v klášterním kostele, kterou bude celebrovat biskup Václav Malý, který se poté přesune do sálu Kreslírna na zahájení výstavy Cesta ke svobodě a následnou diskusi, 10. listopadu následuje koncert Ondřeje Rumla, který představí v novém hávu jazzové písně Ježka, Voskovce a Wericha a program bude zakončen 11. listopadu v 17 hodin slavnostní mší celebrovanou Miloslavem kardinálem Vlkem.

Konferenci 1. Broumovské diskuse pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumova ve spolupráci s Děkanstvím Broumova a Městem Broumov. Více informací ke konferenci na www.klasterbroumov.cz .

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vadný přímotop málem způsobil požár

Vadný přímotop málem způsobil požár

Tři jednotky hasičů byly vyslány k ohlášenému požáru v bytovém domě v ulici Na Příkopech v Broumově....

Policie vyloučila verzi úmyslného zapálení

Policie vyloučila verzi úmyslného zapálení

Vyšetřování rozsáhlého květnového požáru skladovací haly společnosti Hauk v Polici nad Metují bylo u...

Ve Velkém Poříčí havarovala hned tři osobní vozidla

Ve Velkém Poříčí havarovala hned tři osobní vozidla

Profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda zasahovali u dopravní nehody, která se stala na silnici ...

Šonovská javorová alej je druhá nejkrásnější v kraji

Šonovská javorová alej je druhá nejkrásnější v kraji

Javorová alej u Šonova na slinici z Broumova do Šonova obsadila druhé místo v desátém ročníku ankety...

Rozhovor s Mgr. Irenou Krejčovou

Rozhovor s Mgr. Irenou Krejčovou

Paní Irena Krejčová, která učí na 1. stupni Masarykovy základní školy v Broumově, patří mezi ty kant...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free