Broumovsko

Pondělí 19.březen 2018

Poslední aktualizace20.03.2018 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Charitativní akce podpoří desetiletou Michalku

Charitativní akce podpoří desetiletou Michalku

Email Tisk PDF
seznam článků
Charitativní akce podpoří desetiletou Michalku
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

IMG 20170321 130915 1Michalka je desetiletá holčička, která žije se svými rodiči v Třebechovicích pod Orebem a má od narození neznámou nemoc připomínající dětskou mozkovou obrnu. Tato nemoc má za následek celkové zhoršení hybnosti těla, která znemožňuje běžný pohyb zdravého člověka a naprosto vylučuje samostatnou chůzi. Michalku trápí i vysoký třes v ručičkách. Přes veškeré překážky, se kterými se Míša musí potýkat, je to veselá chytrá holčička. Pro Michalku se 12. srpna koná v Martínkovicích charitativní akce, jejíž výtěžek bude předán rodičům.

"Jedná se o zcela neziskovou akci určenou pro širokou veřejnost z Broumovska, která se bude konat v sobotu 12. srpna 2017 od 13 hodin na fotbalovém hřišti v Martínkovicích. Výtěžek ze vstupného a prodeje občerstvení bude předán rodičům Míši a použit na nákup speciálního vertikalizačního stojanu, který se snadno změní na židličku nebo lehátko. Vzpřímený postoj je velmi důležitý pro správný růst a vývoj. Výhodou této pomůcky je velmi snadné polohování a tím častější vzpřímený postoj, cena je však velmi vysoká – 85 000 korun," říká pořadatelka a hlavní iniciátorka této charitativní akce Pavlína Doležalová.

Celé odpoledne se ponese v duchu sportovním a zábavním především pro děti, ale i pro dospělé. Celou akci zahájí malá kopaná mezi TJ Jiskrou Martínkovice a reprezentačním týmem starostů. Na programu je vystoupení šermířů, ukázka vyproštění osob z vozidla broumovskými hasiči, pěna pro děti, ukázka výcviku psů, skákací hrad a spousty her pro děti i dospělé, kolo štěstí, jízda na koni a poníkovi, malování na obličej atd. Zábavu podpoří i vystoupení kapel Alchymie (Chlumec nad Cidlinou) a Kluci Band. Bohaté bude i občerstvení, grilované prase, klobásy z udírny, guláš, nanuky, pití, většina je od sponzorů. Moderovat bude Olda Tamáš, moderátor rádia Frekvence 1 a zakladatel Nadačního fondu Dobromysl.

"Tuto dívenku již několikátým rokem podporujeme tak, že na Broumovsku iniciujeme sběr plastových víček, který bohužel není moc výnosný. Dříve byla víčka vykupována za 6 Kč/kg, poslední odkup byl však už jen za 3 Kč/kg. Proto jsme se rozhodli pro tuto formu podpory, pevně věříme, a to je hlavním cílem pořádání této akce, že bychom pro Míšu na této akci mohli shromáždit větší finanční hotovost," dodala Pavlína Doležalová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vzpomínky broumovských pamětníků ožijí díky projektu Příběhy našich sousedů

Vzpomínky broumovských pamětníků ožijí díky projektu Příběhy našich sousedů

V úterý 20. března od 16 hodin se v sále Dřevník broumovského kláštera uskuteční slavnostní prezenta...

Spisovatelka Ivanka Devátá besedovala s broumovskými seniory

Spisovatelka Ivanka Devátá besedovala s broumovskými seniory

Ve čtvrtek 15. března se v Centru sociálních služeb Naděje v Broumově uskutečnila beseda se spisovat...

Alois Jirásek a Karel Čapek v broumovské knihovně

Alois Jirásek a Karel Čapek v broumovské knihovně

Ve čtvrtek 22. února 2018 se uskutečnila v Městské knihovně v Broumově přednáška o Aloisi Jiráskovi ...

Komponovaný program s Marcelem Zmožkem a Zbigniewem Czendlikem na Střelnici

Komponovaný program s Marcelem Zmožkem a Zbigniewem Czendlikem na Střelnici

V pondělí 12. března se na sále Střelnice v Broumově uskutečnil komponovaný program s Marcelem Zmožk...

Historické hřbitovy očima návštěvníka výstavy

Historické hřbitovy očima návštěvníka výstavy

Přiznávám, že mne výstava s názvem Historické hřbitovy nelákala. Historii mi znechutili ve škole a "...

Doporučujeme

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

petra

Nadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!... celý článek

Poslední komentáře