Broumovsko

Pátek 15.prosinec 2017

Poslední aktualizace18.12.2017 04:10

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Charitativní akce podpoří desetiletou Michalku

Charitativní akce podpoří desetiletou Michalku

Email Tisk PDF
seznam článků
Charitativní akce podpoří desetiletou Michalku
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

IMG 20170321 130915 1Michalka je desetiletá holčička, která žije se svými rodiči v Třebechovicích pod Orebem a má od narození neznámou nemoc připomínající dětskou mozkovou obrnu. Tato nemoc má za následek celkové zhoršení hybnosti těla, která znemožňuje běžný pohyb zdravého člověka a naprosto vylučuje samostatnou chůzi. Michalku trápí i vysoký třes v ručičkách. Přes veškeré překážky, se kterými se Míša musí potýkat, je to veselá chytrá holčička. Pro Michalku se 12. srpna koná v Martínkovicích charitativní akce, jejíž výtěžek bude předán rodičům.

"Jedná se o zcela neziskovou akci určenou pro širokou veřejnost z Broumovska, která se bude konat v sobotu 12. srpna 2017 od 13 hodin na fotbalovém hřišti v Martínkovicích. Výtěžek ze vstupného a prodeje občerstvení bude předán rodičům Míši a použit na nákup speciálního vertikalizačního stojanu, který se snadno změní na židličku nebo lehátko. Vzpřímený postoj je velmi důležitý pro správný růst a vývoj. Výhodou této pomůcky je velmi snadné polohování a tím častější vzpřímený postoj, cena je však velmi vysoká – 85 000 korun," říká pořadatelka a hlavní iniciátorka této charitativní akce Pavlína Doležalová.

Celé odpoledne se ponese v duchu sportovním a zábavním především pro děti, ale i pro dospělé. Celou akci zahájí malá kopaná mezi TJ Jiskrou Martínkovice a reprezentačním týmem starostů. Na programu je vystoupení šermířů, ukázka vyproštění osob z vozidla broumovskými hasiči, pěna pro děti, ukázka výcviku psů, skákací hrad a spousty her pro děti i dospělé, kolo štěstí, jízda na koni a poníkovi, malování na obličej atd. Zábavu podpoří i vystoupení kapel Alchymie (Chlumec nad Cidlinou) a Kluci Band. Bohaté bude i občerstvení, grilované prase, klobásy z udírny, guláš, nanuky, pití, většina je od sponzorů. Moderovat bude Olda Tamáš, moderátor rádia Frekvence 1 a zakladatel Nadačního fondu Dobromysl.

"Tuto dívenku již několikátým rokem podporujeme tak, že na Broumovsku iniciujeme sběr plastových víček, který bohužel není moc výnosný. Dříve byla víčka vykupována za 6 Kč/kg, poslední odkup byl však už jen za 3 Kč/kg. Proto jsme se rozhodli pro tuto formu podpory, pevně věříme, a to je hlavním cílem pořádání této akce, že bychom pro Míšu na této akci mohli shromáždit větší finanční hotovost," dodala Pavlína Doležalová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nelly Řehořová zpívala na adventním koncertě duet s Marianem Vojtkem

Nelly Řehořová zpívala na adventním koncertě duet s Marianem Vojtkem

Při příležitosti adventních koncertů v Broumově, Polici nad Metují, Hronově a v městech na Náchodsku...

Město dokončilo opravu mostu "Pod Hobrou"

Město dokončilo opravu mostu "Pod Hobrou"

S koncem letošního roku proběhla v Broumově oprava mostu "Pod Hobrou". Ta byla jednou z mnoha invest...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. prosince

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. prosince

Adventní trh v broumovském klášteře, Galavečer boxu, koncert skupiny Lucie revival, přednáška, chari...

V teplickém kině dnes zazní písně skupiny Lucie ve špičkovém provedení

V teplickém kině dnes zazní písně skupiny Lucie ve špičkovém provedení

V kině v Teplicích nad Metují dnes od 19 hodin vystoupí skupina Lucie revival. Vstupenky jsou stále ...

Hlasujte pro maturanty Gymnázia Broumov!

Hlasujte pro maturanty Gymnázia Broumov!

Studenti ze všech koutů České republiky dostali možnost zaslat University of New York v Praze kreati...

Doporučujeme

Hlasujte pro maturanty Gymnázia Broumov!

gymnazium broumov 4.a

Studenti ze všech koutů České republiky dostali možnost zaslat University of New York v Praze kreativní fotku své třídy a vyhrát tak 25 000 korun k tomu, aby se jejich maturitní ples stal nezapomenutelným zážitkem. Mezi deset finalistů se dostala i maturitní třída 4.A Gymnázia Broumov...celý článek

Poslední komentáře