Broumovsko

Čtvrtek 23.leden 2020

Poslední aktualizace23.01.2020 04:40

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Činnost Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV v roce 2019

Činnost Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV v roce 2019

Email Tisk PDF
seznam článků
Činnost Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV v roce 2019
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

defibrilatortttt"Nadační fond HOSPITAL BROUMOV vznikl za účelem peněžní a věcné podpory lůžkových zdravotnických zařízení, která poskytují péči na území Chráněné krajinné oblasti Broumovsko, zejména pak nemocnici v Broumově."

Na konci měsíce října se na společném jednání sešla správní a dozorčí rada Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, a kromě běžných činností zhodnotila i celoroční činnost fondu. Do konce letošního roku obdrží nemocnice od nadačního fondu nové vybavení v hodnotě cca 260 tis. Kč. Konkrétně bude dodáno 8 ks kardiackých křesel a 8 ks transportních vozíků, které budou využity lůžkovými odděleními i ambulancemi. Spolu s vybavením, které již nemocnice letos obdržela, se tak podaří z prostředků Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV v tomto roce nakoupit a předat broumovské nemocnici do výpůjčky nové vybavení v celkové hodnotě cca 1 230 tis. Kč. Předmětem dodávky byly přístroje do nově zrekonstruovaného pracoviště multidisciplinární jednotky intenzivní péče (2 ks defibrilátorů, myčka nástrojů včetně dokončení pracovní linky multioborového pracoviště -malého zákrokového sálu, 10 ks odsávacích jednotek včetně pojízdných stojanů a bariatrické lůžko pro těžší pacienty). Nadační fond zakoupil také motomed, posilovač prstů, dechovou rehabilitační pomůcku a další rehabilitační pomůcky a pomůcky pro fyzioterapii, sloužící především klientům oddělení lůžek následné péče, dále pak antidekubitní polštáře na jednotlivá oddělení nemocnice.

Nadační fond obdobně jako v předchozích letech finančně podporoval i činnost broumovské nemocnice na úseku sociální péče. Čtyři pracovnice několikrát týdně docházejí na oddělení lůžek následné péče a v rámci možností zpříjemňují čas klientům aktivní tvořivou činností, cvičením jemné motoriky, drobným nákupem, dobrým slovem, hudbou a zpěvem.

Nadační fond získal v průběhu letošního roku finanční prostředky na činnost od podporovatelů z regionů Broumovska a Policka. Nejvíce činnost fondu podpořilo Město Broumov, zakladatel fondu, částkou 500 tis. Kč a společnost Z-TRADE s. r. o. částkou 100 tis. Kč. Dále se k podpoře nadačního fondu připojila další města a obce, společnost HOBRA – Školník s. r. o., ale i lidé, kteří chtějí nezištně něco prospěšného vykonat, či mají pozitivní zkušenost s péčí v naší nemocnici.

Zvlášť bych ráda poděkovala Mgr. Evě Vodochodské za vedení účetní agendy, Janě Röselové, Janě Zuščákové, Blaženě a Drahomíře Hýskovým, které docházejí za klienty oddělení lůžek následné péče v rámci volnočasových aktivit, dále pak Heleně Chudomské, Jiřině Geregové a Zdeňku Hajspišlovi, pracovníkům nemocnice, za spolupráci při nákupu majetku a jeho následné evidenci a Janu Zálišovi za pravidelné předávání aktuálních informací na webové stránky fondu.

Rozhodovacím orgánem nadačního fondu je správní rada, která je složená ze zástupců regionu a pravidelně zasedá ve složení Ida Jenková, Blanka Fichtnerová, Jaromír Jirka, Jaroslav Bitnar, Jan Vodochodský a Eva Blažková. Dozorovou činnost, zda fond funguje po věcné i formální stránce v souladu se zákony a vnitřními normami včetně kontroly hospodaření, vykonává dozorčí rada ve složení Jana Králová, Libuše Rosová a Pavel Hečko.

Podrobné informace o činnosti Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV (aktivitách, transparentním hospodaření s finančními prostředky od podporovatelů, jejich účelném využití atd.) získáte na webových stránkách www.nf-hospitalbroumov.cz, č. ú. 78-8888360207/0100, KB Broumov.

Všem podporovatelům nadačního fondu patří velké poděkování, jejich podpory si vážíme a doufáme, že budou fond podporovat i nadále.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. ledna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. ledna

Sláva českého piva a polských klobás, Vinná brána, plesy, amškarní pro děti, program v Ulitě a v Muz...

Na programových dotacích rozdělil Královéhradecký kraj 180 milionů korun. Peníze míří také do Hejtmánkovic a Heřmánkovic

Na programových dotacích rozdělil Královéhradecký kraj 180 milionů korun. Peníze míří také do Hejtmánkovic a Heřmánkovic

Celkem 180 milionů korun obdrželi žadatelé prostřednictvím programových dotací Královéhradeckého kra...

V porodnicích zdravotnického holdingu se vloni narodilo 3104 dětí

V porodnicích zdravotnického holdingu se vloni narodilo 3104 dětí

V nemocnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje přišlo vloni na svět celkem 3104 novor...

Kraj uzavřel nové smlouvy s autobusovými dopravci. Platit začnou příští rok na jaře

Kraj uzavřel nové smlouvy s autobusovými dopravci. Platit začnou příští rok na jaře

Královéhradecký kraj uzavřel smlouvy s autobusovými dopravci, kteří budou v letech 2021 až 2031 zaji...

Daniela Valešová je držitelkou ceny Zlatý oříšek pro rok 2019

Daniela Valešová je držitelkou ceny Zlatý oříšek pro rok 2019

V republikovém kole soutěže Zlatý oříšek, která vyhledává a všestranně podporuje aktivní, nadané a ú...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře