Broumovsko

Sobota 15.srpen 2020

Poslední aktualizace16.08.2020 04:12

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Digitální pohotovost 4.0 – IT podpora školám v Královéhradeckém kraji

Digitální pohotovost 4.0 – IT podpora školám v Královéhradeckém kraji

Email Tisk PDF
seznam článků
Digitální pohotovost 4.0 – IT podpora školám v Královéhradeckém kraji
Strana 2
Všechny strany

hamberNáhlé uzavření škol dovedlo několik učitelů z Královéhradeckého kraje k založení Digitální pohotovosti, projektu, který reaguje na současný nouzový stav v České republice a nabízí pomoc školám se zavedením jednoduchých digitálních vzdělávacích a komunikačních nástrojů.

"V této chvíli jsou veškeré služby poskytovány formou vzdálené podpory," sděluje učitel a zakladatel projektu Digitální pohotovost 4.0 Tomáš Hamberger a přidává: "když byly uzavřeny školy, měli naši žáci jarní prázdniny. Nemohli jsme je na tuto mimořádnou situaci nijak připravit, proto jsem ještě o jarních prázdninách připravil a otestoval několik jednoduchých digitálních technologií, které by mně umožnily spojit se se svými žáky a vyučovat na dálku. Toto se podařilo a hned v pondělí po jarních prázdninách v 8.00 jsme zahájili online vyučování prostřednictvím videokonferenční aplikace dle upraveného rozvrhu. Pro všechny z nás to je nová situace a je nutné si ihned na začátku stanovit jasná pravidla, která se vztahují na online výuku a komunikaci. Nejdůležitější je pravidelnost a nezahlcování učivem."

Mnoho škol přistoupilo k hromadnému zasílání úkolů a učiva prostřednictvím emailu, což dostalo pod tlak nejenom žáky, ale i jejich rodiče.

"Já mám za sebou první týden online výuky, a dokonce jsem v pátek měl i online třídní schůzky pro rodiče. Od nich vím, že situace je pro ně velmi složitá, mnoho z nich řeší úplně jiné starosti a jsou rádi, že s jejich dětmi, i přesto, že je škola zavřená, mám pravidelné online vyučování."

Školy mají být zavřené až několik měsíců. Mnoho otázek je kolem přijímacích zkoušek a maturitních zkoušek.

"Dnes se dá říct, že hrajeme i o čas. Cílem nás všech v týmu Digitální pohotovosti je nabízet školám co nejjednodušší IT řešení, nevyžadující složité instalace a zakládání uživatelských účtů. Chceme především umožnit školám, aby mohly komunikovat se svými žáky, jelikož mám obavu, aby nezačalo docházet k narušování sociálních vztahů v linii učitel žák, ale i mezi žáky. Je důležité, aby se žáci viděli se svými učiteli, alespoň prostřednictvím videokonference. Nevíme, jak dlouho budou školy zavřeny a udržení osobního kontaktu se žáky vnímám jako prioritu. Co se týká dalších otázek kolem přijímacích zkoušek apod., tak ta situace se mění každý den. I proto je více než kdy jindy důležité dokázat rychle komunikovat a sdílet informace. Jsem velice rád, že náš projekt od začátku podporuje Královéhradecký kraj, respektive paní náměstkyně Martina Berdychová, se kterou jsme minulý týden svolali historicky první celokrajskou videokonferenci pro zástupce středních škol v Královéhradeckém kraji, abychom jednak zjistili, jaká je situace v jednotlivých středních školách, a zároveň ukázali videkonferenci, jako velice platný nástroj pro komunikaci nejen v krizových situacích."

Jakým způsobem se tedy školy, které potřebují podporu, mohou obrátit na Digitální pohotovost?

"Jednak jsme zřídili 3 telefonní linky a emailovou adresu. O radu či informaci může volat a psát kdokoliv z učitelů a ředitelů v Královéhradeckém kraji. Dále jsme ve spolupráci s panem Langem ze střední školy aplikované kybernetiky zřídili speciální videokonferenční místnost, kde je denně od 10.30 (mimo víkendu) odborník na IT připraven poskytnou školám podporu. Aktuální informace jsou také na webových stránkách kraje www.skolysobe.cz.

Na závěr bych chtěl ještě zmínit, že je v našem kraji stále více lidí a subjektů, kteří chtějí školám, učitelům, ale i rodičům pomoci a pomáhají v této mimořádně náročné situaci, za což velice děkuji, stejně tak, jako si velmi vážím podpory Královéhradeckého kraje a ministerstva průmyslu a obchodu, kteří náš projekt od prvopočátku podporují."

Důležité kontakty:

kontaktní osoby: Tomáš Hamberger, Michal Bureš
telefonní linky: 722 285 222, 702 099 458, 733 749 200
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , '; document.write( '' ); document.write( addy_text52996 ); document.write( '<\/a>' ); //--> Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Lotři objevovali Moravu

Lotři objevovali Moravu

Ke každému létu neodmyslitelně patří sjezd vody. Vodáctví má u Lotrů dlouhou tradici, proto jsme se ...

Vyrůstá do krásy téměř z popela

Vyrůstá do krásy téměř z popela

Titulek je trochu nadnesený, ale trochu pravdivý. Řeč je o rekonstrukci kaple sv. Jana Nepomuckého v...

Zástupci Města Broumov připravili pro kolegy z Nowe Rudy teambuildingové setkání po stopách klenotů regionu

Zástupci Města Broumov připravili pro kolegy z Nowe Rudy teambuildingové setkání po stopách klenotů regionu

Na konci července hostili zástupci města na Broumovsku své polské partnery z Gminy Miejska Nowa Ruda...

Sobotní návrat Prague Cello Quartet na festival Za poklady Broumovska

Sobotní návrat Prague Cello Quartet na festival Za poklady Broumovska

Božanovský kostel sv. Máří Magdalény bude v sobotu 15. srpna od 18 hodin hostit soubor čtyř violonce...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 14. do 16. srpna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 14. do 16. srpna

Legendární volejbalový turnaj, festivalové koncerty, letní kino, divadelní pohádka. To jsou tipy na ...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře