Broumovsko

Sobota 6.červen 2020

Poslední aktualizace 5.06.2020 05:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Firma Lavibell, s.r.o. pomohla umožnit dálkovou výuku na Gymnáziu Broumov

Firma Lavibell, s.r.o. pomohla umožnit dálkovou výuku na Gymnáziu Broumov

Email Tisk PDF
seznam článků
Firma Lavibell, s.r.o. pomohla umožnit dálkovou výuku na Gymnáziu Broumov
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

700 lenovopc2Velkou radost mi udělal pan Martin Cvrkal z firmy Lavibell, s.r.o., který našim žákům nabídl pomoc s umožněním dálkové výuky. Ve středu a ve čtvrtek jsem předal třem prvním žákům notebooky Lenovo a jedna žákyně mi přes chat v Teamsech už z domu a zapůjčeného notebooku poslala první zprávu.

Není to ani týden od prvního kontaktu s panem Cvrkalem a pomoc jeho firmy už má konkrétní výsledky. V úterý ráno počítače do školy osobně dovezl a předal. Jak hezky se mi zaplnil ředitelský gauč můžete vidět na fotografiích. Kromě pana Cvrkala také děkuji našemu informatickému guruovi panu Vojtěchu Horákovi, který během dvou dnů do notebooků nainstaloval systém i všechny potřebné programy a podílel se od začátku na technické specifikaci vybraných PC.

Oceňuji rychlost pomoci v současné nelehké situace. Notebooky budeme samozřejmě využívat pro žáky i po skončení nouzového stavu, například v případě dlouhodobější nemoci. Plánujeme využít získaných zkušeností z dálkové výuky a umožníme kontakt s výukou i spolužáky v Teamsech i v těchto případech, případně i ze sociálních důvodů.

Již teď nás napadají další možnosti, jak podpořit naše žáky, hodily by se nám například grafické tablety, které umožňují kreativnější práci při vytváření dokumentů, a využili bychom je i následně pro výuku v učebně informatiky. Zvedne někdo hozenou rukavici?

Všude na nás útočí slovo krize, ale já mám naopak dobrý pocit z toho, že se mezi námi najdou lidé, kteří v čase nouze myslí i na druhé. A pokud se pořádně rozhlédnete kolem sebe, rozhodně jich není málo.

Ještě jednou děkuji panu Cvrkalovi za sebe i za žáky.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Nevšední online benefiční koncert P.S. ONLINE spojil nadšence s profesionály, 31. května 2020 společ...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Vernisáže výstav, divadlo, kino pro děti, koncert či mykologická akce. To jsou tipy na akce, které s...

Golf je zábava pro celou rodinu

Golf je zábava pro celou rodinu

Začnu i tento díl golfovým slovníkem.

"Všechno je jinak."

"Všechno je jinak."

Znáte ten židovský vtip o rabínovi na smrtelné posteli? Jeho svatost a učenost byla věhlasná, a tak ...

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře