Broumovsko

Pátek 5.červen 2020

Poslední aktualizace 5.06.2020 05:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Královéhradecké Ceny sociálních služeb mají své vítěze. Dvě míří i do Broumova

Královéhradecké Ceny sociálních služeb mají své vítěze. Dvě míří i do Broumova

Email Tisk PDF
seznam článků
Královéhradecké Ceny sociálních služeb mají své vítěze. Dvě míří i do Broumova
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

71077669 2401587066751246 7420956012854640640 oMěsta, organizace i jednotlivce ocenil Královéhradecký kraj již v 9. ročníku Ceny za přínos v sociálních službách. Čestné plakety tak ve čtvrtek 19. září převzali z rukou hejtmana Jiřího Štěpána a náměstka Vladimíra Dernera noví nositelé ocenění za mimořádný počin nebo dlouhodobou systematickou práci k rozvoji, kvalitě a dostupnosti sociálních služeb v kraji. Ti letos vzešli z několika desítek nominovaných a vybráni byli hlasováním odborných komisí. Dvě ceny zamířily i do Broumova.

V kategorii Osobnost v sociální oblasti převzal cenu kolektiv pracovníků odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Broumov ve složení Andrš Miloš, Fišerová Eva, Jančová Ivana a Tomanicová Iveta. Jiří Bartoš zase obdržel cenu v kategorii Dobrovolník v sociální oblasti.

"Tímto chceme ocenit organizace, města a jednotlivce, že se podílí v oblasti péče nejen o seniory v rámci sociálních služeb. Dobře si uvědomuji, že se jedná o náročnou práci. Podporujeme i významnou část velmi aktivních seniorů tak zvanými Senior pasy, akcemi jako je Babička roku či Svátek seniorů, který se dokonce koná v rámci dnešního oceňování," řekl náměstek Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí a dodává, že tito aktivní senioři mají zcela nezastupitelnou roli ve společnosti, jelikož se podílí na výchově nejmladší generace a pomáhají zajistit chod rodiny.

Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán zdůraznil, že je důležité se o seniory v budoucnu postarat. "Podle demografických studií se ukázalo, že jsme nejstarší kraj v České republice. Zabezpečení seniorů je jedna z hlavních krajských priorit. Především proto, že se jedná o občany, kteří celý život poctivě pracovali a zaslouží si důstojné stáří. Snažíme se stárnoucí občany udržet co nejdéle v jejich přirozeném prostředí, z toho důvodu stále posilujeme terénní pečovatelské služby a počet lůžek v sociálních službách," uvedl hejtman.

Návštěvníci se mohli během dnešního programu Svátku seniorů naučit sebeobraně a jak preventivně jednat proti podvodnému jednání, zkusit si orientační test paměti nebo si nechat poradit, jak jíst zdravěji. V kulturním programu vystoupil zpěvák Marcel Zmožek, Skautská dechovka a na klavír zahrál Petr Hubáček.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Nevšední online benefiční koncert P.S. ONLINE spojil nadšence s profesionály, 31. května 2020 společ...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Vernisáže výstav, divadlo, kino pro děti, koncert či mykologická akce. To jsou tipy na akce, které s...

Golf je zábava pro celou rodinu

Golf je zábava pro celou rodinu

Začnu i tento díl golfovým slovníkem.

"Všechno je jinak."

"Všechno je jinak."

Znáte ten židovský vtip o rabínovi na smrtelné posteli? Jeho svatost a učenost byla věhlasná, a tak ...

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře