Broumovsko

Úterý 19.leden 2021

Poslední aktualizace19.01.2021 08:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Kryty ochrání zdravotníky i policisty

Kryty ochrání zdravotníky i policisty

Email Tisk PDF
seznam článků
Kryty ochrání zdravotníky i policisty
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

krytyOchranný plastový kryt je jedním z prostředků, který se používá při ochraně před covidem. Jednatel broumovské firmy BRAHA plasty s. r. o. Martin Braha minulý týden sponzorsky předal téměř 200 kusů do broumovské nemocnice, domova důchodců a náchodským policistům.

Jak vás vůbec napadlo vyrábět kryty? "Oslovila mě prezidentka Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR z Prahy Šárka Prokopiusová, jestli bychom uměli vyrobit ochranné štíty, protože nedoslýchaví potřebují odezírat z úst, což přes roušku nejde. Kamarád mi přivezl takový kryt z Řecka. To mě zaujalo, a hlavně jsme měli takový mustr, podle kterého jsme chtěli začít kryta vyrábět," říká Martin Braha.

"Bradový štít ve srovnání s normálním štítem a rouškou s okénkem zatím vede - nemlží se, nepřekáží při znakování ani mluvení a dobře se s ním dýchá. Ta opora brady je na první dojem divná, ale po hodině nasazení jsem nic necítila a po sundání žádný otlak. A je krásně vidět na celý obličej. Asi mám vybráno a budu ho nutit všem v okolí," zdůvodnila volbu Šárka Prokopiusová.

"V rámci Oblastní nemocnice Náchod jsme se zásobami ochranných předmětů velmi dobře. Občas se vyskytnou krátkodobé výpadky, třeba pláště. Ale zzkladní prostředky – roušky, respirátory a rukavice, to máme. Každopádně každý takový sponzorský dar potěší, protože štíty po použití desifekce po nějaké době degradují a my je musíme vyměňovat," uvedl při předání sponzorského daru primář broumovské nemocnice Miroslav Švábl a vyjádřil i svůj názor na spory, zda je účinnější rouška nebo ochranný kryt: "Optimální řešení pro zdravotníky, kteří přichází do styku s covidovými pacienty, je mít respirátor a štít, protože celková expozice zůstane v první řadě na štítu, a to, co pronikne okolo, by měla zachytit rouška nebo respirátor."

Martin Braha vysvětlil, jak se postupuje po rozhodnutí k výrobě krytů: "S konstruktérem musíme nakreslit konkrétní kusy. V případě tohoto krytu jsou to kusy tři, takže se následně musí vyrobit tři formy. No a včetně kompletace odlitých kousků jsme schopni vyrobit až 200 krytů denně."

Kromě broumovské nemocnice firma obdarovala ještě místní domov důchodců a odborový svaz Policie České republiky. "V dnešní době, kdy druhá vlna koronaviru lidi rozděluje, někteří stávkují, demonstrují a jsou proti vládě, tak každý dar, který pomůže osobám v první linii, kteří bojují s covidem, je vítán. Proto děkujeme společnosti BRAHA plasty s. r. o. za štíty, které poslouží policistům náchodského okresu," uvedl při přebírání sponzorského daru předseda odborového svazu Policie České republiky Martin Háze.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Undergroundový klub Eden v nové síle

Undergroundový klub Eden v nové síle

Broumovský klub Eden prošel zásadní rekonstrukcí. Ještě v září přitom na stole ležela možnost uzavře...

Kraj v loňském roce proinvestoval do silnic více jak 1,2 miliardy korun

Kraj v loňském roce proinvestoval do silnic více jak 1,2 miliardy korun

Královéhradecký kraj čtvrtým rokem pokračuje v nastaveném trendu, kdy do rekonstrukcí silnic II. a I...

Trutnovská radnice hledá nové využití městské věznice. Zapojit se může i veřejnost

Trutnovská radnice hledá nové využití městské věznice. Zapojit se může i veřejnost

Budova věznice z 19. století v centru Trutnova konečně patří městu. Původně sloužila jako městské vě...

Vadný přímotop málem způsobil požár

Vadný přímotop málem způsobil požár

Tři jednotky hasičů byly vyslány k ohlášenému požáru v bytovém domě v ulici Na Příkopech v Broumově....

Policie vyloučila verzi úmyslného zapálení

Policie vyloučila verzi úmyslného zapálení

Vyšetřování rozsáhlého květnového požáru skladovací haly společnosti Hauk v Polici nad Metují bylo u...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free