Broumovsko

Pátek 17.srpen 2018

Poslední aktualizace18.08.2018 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 1. do 3. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 1. do 3. června

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 1. do 3. června
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Všechny strany

trpaslŘada akcí pro děti u příležitosti Dne dětí, vernisáže výstav, Dřevíčská lávka, terénní exkurze, meditační seminář, přednáška, fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 1. do 3. června konají na Broumovsku.

Na hřišti před Masarykovou základní školou v Broumově se dnes běží tradiční závod Šedesátka Masarykovy školy. Veřejný závod je určený všem věkovým kategoriím. Start je v 16 hodin, předpokládané vyhlašování výsledků v 17:45 hodin.

Od citronu na Zélandu pod Evropskou jižní observatoř, tak se jmenuje přednáška Petra Horálka, která začne dnes v 17 hodin v Městské knihovně v Broumově.

Regionální muzeum v Náchodě zve dnes v 17 hodin do staré školy Dřevěnky v Polici nad Metují na vernisáž výstavy Petra Bergmanna. Výstava nazvaná W. W. Tomek - Z mého života potrvá do 30. září. Na vernisáž bude plynule v 18 hodin navazovat Podvečerní čtení, uspořádané Knihovnou města Police nad Metují. Při něm se účastníci vydají do ulic města, kde se budou číst úryvky z Tomkova díla i texty o něm.

Od pátka do neděle bude v broumovském klášteře probíhat třídenní meditační seminář pro management Jasná, klidná a celistvá mysl. Zájemci se stále mohou přihlásit na uvedeném kontaktu.

V informačním centru v Teplicích nad Metují v pátek začne výstava fotografií okolí Teplických skal Jaroslava Čálka. Je nazvaná Tady je krásně a potrvá do 31. července.

Ve výstavní síni Staré radnice v Broumově začne vernisáží v pátek v 17:30 hodin Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Broumov. Prohlédnout si ji můžete až do 13. července.

A do třetice výstava. V Zeleném domečku v Polici nad Metují, začne v pátek v 18 hodin vernisáž výstavy fotografií spisovatele Karla Čapka. Ta bude otevřena do 1. července.

Na Den dětí oslaví své první narozeniny Maiwaldova akademie, která zve všechny děti k hledání pokladu v klášterní zahradě v Broumově. Na každé z dětí, které vyluští tajenku v klášterní zahradohledačce, čeká malý poklad. Začátek je v pátek ve 14 hodin na kamenném mostě spojující klášter se zahradou.

Od 7:30 do 9 hodin můžete od Městského úřadu v Meziměstí vyrazit na turistický pochod okolím Meziměstí s výstupem na Ruprechtický Špičák nazvaný Meziměstskej škrpál. Cíl je na meziměstském koupališti.

V sobotu se uskuteční druhá ze série sedmi Vycházek Polickem. Na botanickou a bryologickou vycházku tentokrát vyrazíte s Mgr. Eliškou Vicherovou, pracovnicí Správy CHKO Broumovsko, z Machova na Krásnou vyhlídku. Je nutné se předem přihlásit.

Z pohádky do pohádky za pokladem, tak je nazvaná zábavná soutěž pro děti, která začne na Bischofsteinu v sobotu v 10 hodin. V 16 hodin zde vystoupí skupina historických pokusů a omylů Fext.

V areálu koupaliště ve Velkém Dřevíči začne v sobotu od 13 hodin Dřevíčská lávka. Soutěžit se bude v přejezdu lávky, večer vystoupí kapely Warování, Sunday Jam Heebie Jeebies a Kat Band. V neděli se bude v areálu konat Dětský den.

V sobotu se budou na několika místech pořádat akce u příležitosti Dne dětí. V Polici nad Metují je v Bezděkových sadech připraven bohatý program od 14 hodin. Připomenou si zde zároveň 150 let od založení místního Sokola. Hrát bude skupina Ironic a možná přijde i kouzelník. No, přijde asi určitě.

Ve 14 hodin se začne také v Domě dětí a mládeže Ulita v Broumově. Zvaní jsou děti a rodiče, kteří si chtějí užít pohádkového světa, vyzkoušet různé hry a soutěže.

V Jetřichově na hřišti Sokola jsou také připraveny hry, soutěže a hudba. A na závěr populární pěna od místních hasičů. Začátek ve 14 hodin.

Ve stejný čas se začne také na školní zahradě v Křinicích. Program bude vesměs podobný. V případě deště se vše přesune do kulturního domu.

A do pětice od 14 hodin, v Meziměstí. Bude to na koupališti, což skýtá také možnost se vykoupat.

V Otovicích se začne v 15 hodin v areálu chovatelů. Když bude pršet, tak na sále restaurace La Sahula. Opět bohatý program a na závěr hudební zábava.

V neděli můžete vyrazit s geologem na terénní exkurzi po kuestách Polické křídové pánve. Sraz je v 9 hodin u pramene Julinka na náměstí v Polici nad Metují.

Dětský den se bude slavit i na fotbalovém hřišti v Hejtmánkovicích, a to se Sněhurkou a 7 trpaslíky. Bude tu skákací hrad, opékat se budou buřty a doprovodný program připraví manželé Páslerovi. Začne se ve 14 hodin.

Masarykova základní škola v Broumově pořádá v neděli na zahradě v amfiteátru od 14 hodin Tajuplný výlet s Malým princem. Touto akcí se škola zapojuje do kampaně Celé Česko čte dětem.

Na fotbalovém hřišti v Teplicích nad Metují začne Dětský den také ve 14 hodin. Představí se děti z mateřské školy, mažoretky, hasiči, bude keramická dílna a skákací hrad. Hudbu bude pouštět pan Dušek.

Fotbalisté Spartaku Police nad Metují se v neděli od 17 hodin na svém hřišti utkají s druhým týmem tabulky 1.A třídy SK Sobotka.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. srpna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. srpna

Polická pouť, hudební festivaly Rockstock, Undergroundové kvílení 3 a Za poklady Broumovska, oslavy ...

PANTA RHEI - Když Klučanka přihlíží…

PANTA RHEI - Když Klučanka přihlíží…

Jak čas plyne, panta rhei, tak věříme, že bude Klučanka 31. srpna ve 20 hodin se zvídavostí přihlíže...

Tomáš Kočko & ORCHESTR vystoupí v broumovském klášteře

Tomáš Kočko & ORCHESTR vystoupí v broumovském klášteře

Příjemný letní hudební zážitek nabídne broumovský benediktinský klášter, kam míří skladatel, hudební...

Srpen 1968 očima Jana Šolty

Srpen 1968 očima Jana Šolty

Jak vzpomínal na okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu roku 1968 tehdejší voják Ja...

Galerie Dům v Broumově vystaví díla Jiřího Sopka

Galerie Dům v Broumově vystaví díla Jiřího Sopka

V sobotu 18. srpna bude v Galerii Dům v klášterní zahradě v Broumově vernisáží zahájena výstava Jiří...

Doporučujeme

Polická starostka je nominovaná v soutěži Žena regionu. O vítězce rozhodne hlasování veřejnosti!

ida

Starostka Police nad Metují Ida Jenková je v nominaci 9. ročníku celonárodní soutěže Žena regionu. Soutěž je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a ještě při tom zvládají péči o rodinu. Hlasovat pro Idu Jenkovou můžete do 31. srpna ZDE! ...celý článek

Poslední komentáře